mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 15:50 
Cytuj  
Bylo o tym glosno w mediach jakos 2-4 temu, ze rzad chinski inwestuje w gry mmo i ogolnie gry online (spore sumy, miliard albo wiecej $), na ile to prawdziwe to nie wiem. Sa ponoc jakies odpowiednio historyczne produkcje np dot II wojny (to juz chyba zwykle naparzanki online).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 16:52 
Cytuj  
GumisPLL napisał(a):
Ja pamietam jak jakos pod koniec lat 90 przyszedl mi rachunek za modem :lol: Na dzisiejsze to bylo jakies 1000-1500zl to wtedy mialem niezla jazde ze starymi .
Ja to miałem maksymalnie przejebane jak przyszedł rachunek telefoniczny ;) Nie dość, że przez wakacje musiałem całą kwotę odrobić, to potem musiałem płacić za każde połączenie pod 0202122 w wyniku czego do mmo wróciłem dopiero gdzieś około 2004 roku wraz z upowszechnieniem adsl :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 17:37 
Cytuj  
Mój rekord to 800zł na fali popularności mudów w 1998.
Potem nastały czasy "stałych opłat" w netii - za bodajże 250zł miesięcznie (nadal modem), potem callbacki internetii (to już wychodziło 90zł/m-c) to tpsa i w końcu zawrotne łącze na radiówce w 2002 - 64kbps za 100zł miesięcznie :lol:
A teraz - 50zł i człowiek ma 8Mbps. Koszt mmo też spadł dla tych co płacą w dolarach zamiast ojro z dodatkiem vatu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 34
Dołączył(a): 7.03.2010
Offline
PostNapisane: 27 mar 2010, 12:15 
Cytuj  
Nie ma Ultimy Online?:) Skandal!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 22:14 
Cytuj  
hmm tak z tego co patrze to biorac pod uwage wiekszosc gier p2p, to ludzie graja tylko w wow. Jak jest z tą populacja w innych grach? Chyba najlepiej sie trzyma Eve, pozniej chyba byl Lotro (ale przeszedl na f2p), dalej AoC i War? AoC cos ten dodatek pomogl? Z tych danych to wynika, ze ultima online ma wiecej graczy niz AoC :P War to chyba totalna padaka... maja chociaz jeden full serwer?

a i chyba przed eve jeszcze aion i L2...


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 12:02 
Cytuj  
Rozdrobnienie rynku MMO nie jest niczym zlym. Podstawa tutaj jest trafienie do grupy docelowych odbiorcow i stabilny rozwoj.

Problem z nowymi MMO jest taki ze kazdy chce byc WoW killerem. Kazdy robi jakies fantasy costam i zazwyczaj kupa z tego wychodzi. Ludzie staraja sie zrobic zbyt duze swiaty i za bardzo skomplikowac gameplay.

Modelowym przykladem jak rozwinac sie na rynku MMO i przetrwac jest eve. Powolny start, jasno okreslona grupa odbiorcow, dobre i bardzo unikalne selling pointy. Wraz z liczba subskrybentow wydawane sa kolejne feature packi. Wazna rzecza jest to ze od poczatku EvE nie bylo ani jednego platnego dodatku. Wszystkie feature packi i caly serwis jest sponsorowany jedynie przez subskrypcje.
Do tego walcza z RMT poprzez sprzedawanie kasy graczom w prosty i legalny sposob.

Wine za ten stan rzeczy (fantasy, etc) ponosza glownie inwestorzy, ktorzy nie daja kasy na nic co odstaje od wowa, bo jesli wow sie sprzedaje, to musimy miec cos identycznego, bo wtedy, w teorii, ryzyko jest najmniejsze.
Dziwne jest ze przy ludziach z ogromna kasa, nie ma pomocnikow, ktorzy znaja sie na rzeczy. Zamiast starac sie zapelniac nisze porzadnymi produktami, ktore maja szanse rozwoju, wszyscy staraja sie celowac w mainstream, bo tylko na tym zarabia sie grube baksy.

W niedlugim czasie rynek mmo bedzie podzielony miedzy WoWa, SWTOR, EvE i miejmy nadzieje Wh40k. Pozostaje coraz mniej ciekawych, niszowych tematow, ktore bedzie mozna zapelnic. Zakladam ze przyszle "next-gen MMO" blizza nie pojdzie raczej w tematy ani WoW ani Diablo podobne. To moze byc cos z gatunku scifi/cyberpunk i zabrac kolejny fragment zachodniego rynku MMO.

Jesli chodzi o azje, tam mentalnosc ludzi jest inna, farmowanie itemkow, topowanie statow, grind i filigranowe graficzki zdaja sie wystarczac tamtejszej publicznosci.
Na zachodzie ludzie chca przestrzeni i rynku jak w eve, a gameplayu jak w wowie, ze zlodziutkimi graficzkami ;-)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 12:22 
Cytuj  
Jak juz pisalem w dziale mortala. Duza czesc gier zabija sie sama. Wiekszosc to pierdyliard bugow, zanim zalataja gre na tyle, zeby dalo sie spokojnie grac, to juz ilosc subskrypcji spada na łeb na szyje. Taki War i AoC, gdy wyjdzie Guild Wars 2 moze miec spore problemy. Jestem tez ciekawy co z tego bedzie.

Nie wspomnialem o Fallen Earth, a to ponoc udane, ale wizja PvE only mnie akurat odstrasza.

CCP od Eve tez robi nowe mmo, miejmy nadzieje, z taka sama strategia.

Ogolnie jak patrze teraz na ceny mmorpg, to są bardzo przystepne. Kiedys to za miesiac wowa chyba placilem ok 60 zl, a teraz 30 zl... A 50 zl to chyba max teraz.


_________________
.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 13:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nie wspomnialem o Fallen Earth, a to ponoc udane, ale wizja PvE only mnie akurat odstrasza.


PvE only w FE? O ile dobrze pamietam to dostalem tegi wpierdol juz po kilkunastu minutach gry ...

T.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 13:31 
Cytuj  
jak przegladalem dyskusje tutaj, to w sumie nikt o pvp nic nie wspominal, wrecz wszyscy zaprzeczali ,ze istnieje ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 13:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nie wspomnialem o Fallen Earth, a to ponoc udane, ale wizja PvE only mnie akurat odstrasza.



W Fallen Earth sa trzy rodzaje PvP:

- blood sports czyli mapki do walk w kilku trybach

- miasta do zdobywania, te miasta to tak naprawde duzy kawal mapy

- clan wars czyli tak naprawde open pvp w wyapdku gdy clany wypowiedzialy sobie wojne

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 16:30 
Cytuj  
Mnie tam zawsze zabijaja w FE :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.