mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 46
Dołączył(a): 5.04.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 14:43 
Cytuj  
Witam.

Przejdę od razu do rzeczy żeby nie przynudzać :)

Szukam takiego PvP gdzie byłoby coś na kształt systemu reputacji, gdzie np: Ci którzy zabijają dla lootu lub dla zabawy byliby, nazwijmy to umownie: bandziorami - gdzie nieliczni odważni gracze polowaliby na owych bandziorów. Gdzie życiem na serwerze rządziłyby układy i układziki :) gdzie na pozycje i znaczenie gracza w świecie gry największy wpływ miałby jego stosunek do uczynków innych graczy w kontekście PvP a to jakie ma itemki i czy pierwszy zaliczył instancje miałoby drugorzędne znaczenie.

Nie szukam masowych epickich wojen PvP
Nie szukam również wiecznej bezmyślnej wojny pomiędzy dwiema frakcjami jak to jest np w WoWie czy Aionie
Nie szukam również PvP w rodzaju "walki o przetrwanie" - gdzie każdy każdego atakuje bo za to są same profity i nie opłaca się nie atakować.

Możliwe że ktoś z Was grał lub gra w taką grę lub słyszał o takiej, będę wdzięczny za informacje :)

z Góry dziękuję i pozdrawiam :)


_________________
...kiedy byłem młody, miałem marzenia... teraz, jestem szczęśliwy że je miałem :)


Ostatnio edytowano 24 gru 2010, 14:59 przez Szeptun, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 14:52 
Cytuj  
Musisz sobie kupić maszyne czasu i pograć w Ultime Online ~12-6 lat temu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 15:49 
Cytuj  
EVE mniej wiecej pod to podchodzi z malymi modyfikacjami.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 16:39 
Cytuj  
zaraz dopisze, że nie chce 2 lata skilować. W tibie niech gra.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 18:13 
Cytuj  
Takie motywy to są w tibi...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 gru 2010, 18:51 
Cytuj  
Ultima na freeshardach. Szczegolnie RPG. Ale tam online to masakra, max 100;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2010, 15:00 
Cytuj  
Szeptun napisał(a):
Witam.

Przejdę od razu do rzeczy żeby nie przynudzać :)

Szukam takiego PvP gdzie byłoby coś na kształt systemu reputacji, gdzie np: Ci którzy zabijają dla lootu lub dla zabawy byliby, nazwijmy to umownie: bandziorami - gdzie nieliczni odważni gracze polowaliby na owych bandziorów. Gdzie życiem na serwerze rządziłyby układy i układziki :) gdzie na pozycje i znaczenie gracza w świecie gry największy wpływ miałby jego stosunek do uczynków innych graczy w kontekście PvP a to jakie ma itemki i czy pierwszy zaliczył instancje miałoby drugorzędne znaczenie.

Nie szukam masowych epickich wojen PvP
Nie szukam również wiecznej bezmyślnej wojny pomiędzy dwiema frakcjami jak to jest np w WoWie czy Aionie
Nie szukam również PvP w rodzaju "walki o przetrwanie" - gdzie każdy każdego atakuje bo za to są same profity i nie opłaca się nie atakować.

Możliwe że ktoś z Was grał lub gra w taką grę lub słyszał o takiej, będę wdzięczny za informacje :)

z Góry dziękuję i pozdrawiam :)


Żes chłopie wymagania strzelił.
Szczerze - to nie widze teraz takowej. No chyba ze faktycznie UO ale w starych - jarych czasach.
W SWTOR ma istniec system który uzalezniac bedzie wizerunek danej postaci gracza od jego uczynków i wyborów podczas questów. Poszczególne czyny będą zatem przybliżać do jasnej lub ciemnej strony/ pozytywnej lub negatywnej reputacji a dokonane wybory wpływac na reakcje innych postaci (np. NPC).
Wiem ze Ty oczekujesz raczej podobnych rozwiązań po stronie pvp. Ale tu juz wszystko zalezy od tego w jakim stopniu producent nacisk połozył na rozwój i bogactwo systemów guild/faction itp.

Imho zerknij na Darkfalla. Gra tam sporo polaków, układy i gildie de facto rządzą światem, mogą one nawet zdobywac miasta.


_________________
Peace is a lie. There is only passion.


Posty: 46
Dołączył(a): 5.04.2010
Offline
PostNapisane: 26 gru 2010, 16:34 
Cytuj  
Taki fajny system PvP który mi się podoba jest w grze Runes of Magic na serwerach PvP --- jednak cała reszta w tej grze to koszmarna porażka :(

a... co sądzicie o Age of Conan ? podobno tam w endgame zaczyna się jakieś wolne PvP bez frakcji z polowaniami na tak zwanych bandziorów...


EvE odpada - nie chcę latać w kosmosie i zajmować się ekonomią
Ultima odpada - w ogóle ktoś jeszcze w to gra ?
Tibia... bez komentarza
Darkfall --- z tego co pograłem trochę w Darkfalla to wydaje mi się że tam PvP polega właśnie na : walce o przetrwanie - gdzie każdy każdego atakuje bo za to są same profity i nie opłaca się nie atakować.

P.S.
Być może jeśli ktoś jeszcze napisze w tym wątku to będzie miał pretensje że wybrzydzam itd... ma do tego prawo, tak samo jak ja mam prawo szukać gry z podobnymi zasadami PvP jak w Runes of Magic.

Dziękuję za wasze posty :)


_________________
...kiedy byłem młody, miałem marzenia... teraz, jestem szczęśliwy że je miałem :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 00:12 
Cytuj  
W WAR jest ciągła napierdalanka, ale tam zawsze jesteś po jednej ze stron.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 09:27 
Cytuj  
@Szeptun
Ultima jest jak najbardziej zywa. Zarowno ta od EA jak i ta na freeshardach;)
Sek w tym ze grajac na privach musisz sie nastawic na to ze nie bedziesz mial tam 10k online, a max 100. Taka gra, szczegolnie na polskich(bo zagraniczone maja i ponad 1k online niektore) polega glownie na zabawie w odgrywanie postaci. Fajna otoczke to napieprzania mozna sobie stworzyc, ale co kto lubi;)

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 12:33 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
@Szeptun
Ultima jest jak najbardziej zywa. Zarowno ta od EA jak i ta na freeshardach;)
Sek w tym ze grajac na privach musisz sie nastawic na to ze nie bedziesz mial tam 10k online, a max 100. Taka gra, szczegolnie na polskich(bo zagraniczone maja i ponad 1k online niektore) polega glownie na zabawie w odgrywanie postaci. Fajna otoczke to napieprzania mozna sobie stworzyc, ale co kto lubi;)


O UO to masz pojecie takie jak ja o fizyce kwantowej.
UO od EA nie istnieje, zalosny playerbase, gra po AoS przekształciła się w Everquesta 2d - wiec nie ma najmniejszego sensu grać w to. 10k online, to zaden oficjalny serwer nigdy nie miał.

Duzo wiecej ludzi gra (porownywalny playerbase ze starymi serwerami UO) na dobrych prywatnych serwerach z zasadami Pre UO:R. W zasadzie masz wszystko to co chciałeś w podstawowym poscie.

Sprobuj http://www.runuo.com/shards/revelation/ <- nowy, ze zmianiona mapa - chcieli tchnac nowe zycie w UO - jednoczesnie zostawiajac stare (10lat) zasady ktore ludzie lubili najbardziej.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 15:33 
Cytuj  
WurmOnline na serwerze Wild. Ale skillować trzeba trochę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 16:16 
Cytuj  
Myślę że Age of Conan to jedyne co pasuje do twoich wymagań, może nawet Lineage 2 ale nie wiem jak oficjalne serwery teraz stoją, a pirackie to gówno generalnie, więc zainteresuj się AoC.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 17:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
Myślę że Age of Conan to jedyne co pasuje do twoich wymagań, może nawet Lineage 2 ale nie wiem jak oficjalne serwery teraz stoją, a pirackie to gówno generalnie, więc zainteresuj się AoC.


Przychodzi kultularny facet, zadaje konkretne pytanie a Ty mu po chamsku AoC polecasz?:<

Wstyd.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 17:32 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
O UO to masz pojecie takie jak ja o fizyce kwantowej.
UO od EA nie istnieje, zalosny playerbase, gra po AoS przekształciła się w Everquesta 2d - wiec nie ma najmniejszego sensu grać w to. 10k online, to zaden oficjalny serwer nigdy nie miał.


Ty czasami pomysl zanim cos pierdolniesz Asmax -_-'
Rownie dobrze moglem powiedziec ze 1kk, i tez bys sie czepial? Zreszta, mowiac o 10k online nie chodzilo mi o UO tylko ogolnie o mmorpgi;f

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 gru 2010, 18:13 
Cytuj  
Ale nie wiem dlaczego uczepiłeś sie najmniej istotnej rzeczy. Napisales ze Uo na serwerach EA zyje i ma sie dobrze, a gowno prawda bo ledwo zipie i duzo wiecej graczy znajdziesz na freeserverach. Reszte bzdur juz skomentowałem wczesniej.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 gru 2010, 08:52 
Cytuj  
Z reszty bzdur to skomentowales tylko to :P. Zreszta, moze masz racje. Na serwery UO od EA nie logowalem sie dobre pol roku a moja gra na oficjalnym serwie trwala ze dwa miechy pare lat temu. Lepsza zabawe mialem na Endore bawiac sie w rpg(taaaa...)

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2010, 09:34 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Na serwery UO od EA nie logowalem sie dobre pol roku a moja gra na oficjalnym serwie trwala ze dwa miechy pare lat temu. Lepsza zabawe mialem na Endore bawiac sie w rpg(taaaa...)



Nie mam pytań.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 17
Dołączył(a): 13.07.2006
Offline
PostNapisane: 1 sty 2011, 23:32 
Cytuj  
Niby można by pod to Face of Mankind podciągnąć. Nie jest to oczywiście ultima, ale tak na siłe: jest open pvp, są co prawda frakcje, ale jest ich 8 i są "luźne", tzn układy między nimi się zmieniają, zależny od graczy (jednak ich główne założenia są stałe. są 4 frakcje z bonusami do handlu/tworzenia/wydobycia, dwie "dobre" oraz dwie "złe"). O swoją reputacje dbać trzeba bo istnieja perma death. Walka jest w systemie fps, a więc umiejętności mają znaczenie (jednak bez cudów, aż tak fajnie nie jest), przedmioty mają znaczenie, ale nie aż takie. Nie ma żadnych "super hiper epic itemów", więc szanse równe. No i każda frakcja czyms sie różni. Policjanci mają skanowac/areztowyć złych ludzi, najemnicy to typowi łowcy głów, których nikt nie lubi, farakcja handlarzy nielegalnych uzywek probuje sprzedac swoje towary na boku, frakcja wojkowa pomaga policyjnej itp itd Możesz spróbować.

oficjalna http://www.fomportal.com/
jakis polski, w maire czytelny opis http://grysandboxowe.pl/fom.html


Ostatnio edytowano 1 sty 2011, 23:35 przez inus, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 sty 2011, 23:34 
Cytuj  
Albo poczekaj na UO2;)

http://www.mmoculture.com/2010/12/rumor ... track.html


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.