mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 3.04.2011
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 17:15 
Cytuj  
Na wstępię się przedstawię. Nazywam się Adam Bienias, lat 36. Od 12 lat tworzę gry komputerowe. Brałem udział w powstawaniu wielu gier w tym Wiedźmin oraz Wiedźmin 2. W tej chwili poszukuję osoby do nowego projektu (realizowanego prywatnie), który będzie grą MMORPG. Gra ma przypominać w założeniach, takie gry jak Everquest, Ultima czy Dark Age of Camelot. Poszukuję designer'a gry który na chwilę obecną byłby wstanie stworzyć projekt świata wg moich wytycznych. Docelowo projekt będzie potrzebować 2 designerów, nie mniej, główny designer musi w pełni rozumieć ideę świata którą chciałbym zawrzeć w grze i musi dokładnie rozumieć jaką chcę stworzyć grę.

* gra rozgrywa się w czasie średniowiecza, lecz jest to bardziej alternatywna historia średniowiecza. nawiązania do prawdziwych zdarzeń są zamierzone, lecz nie stanowią głównego trzonu historii który jest zupełnie wymyślony.
* w grze znajdują się 3 wrogo do siebie nastawione krainy. Wstępnie przyjmuję że jest to kraina brytów, kraina nordycka i kraina rzymska.
* jest to świat fantasy, czyli dopuszczalne jest istnienie magii jak i zupełnie wymyślonych stworów. To czego chcę uniknąć to typowo Tolkienowskich opisów stworów. Elfy, dwarfy czy koboldy są jak najbardziej dopuszczalne jeśli są bliższe mitologii germańskiej czy nordyckiej. Czyli np. trolle to brzydcy wielcy ludzie posługujący się magią, zamieszkający góry, a nie jak pokazywał film LOTR wielkie stwory ciskające kamieniami czy jak pokazuje np. World of Warcraft, chude istoty rodem z Jamajki :)
* istnieje czwarta kraina, główny, zły przeciwnik, z którym zmagają się 3 pozostałe krainy. Ta kraina jest zdominowana przez barbarzyńców.
* każda z tych 3 krain posiada 5 ras które będą grywalne przez gracza

To czego bym oczekiwał od potencjalnego designera gry, to przygotowanie wstępnego opisu świata. Jak wspomniałem docelowo zatrudnimy 2 designerów, lecz dopuszczam też możliwość kupowania krótkich opowiadań czy historii związanych z wymyślonym światem. Nie oczekuję dialogów czy opisów zdarzeń co zrobił jakiś tam król. Bardziej oczekuję opisu każdej z krain na co najmniej 1 stronę, opisujący najważniejsze cechy tej krainy, dający każdemu pojęcie co ta kraina sobą reprezentuje, do tego opis co najmniej 2 ras w każdej z krain, oraz główne wątki kierujące działaniami wszystkich mieszkańców krainy (czyli jakie jest ich nastawienie do świata itp). Oprócz tego opisu, oczekiwałbym również przedstawienie istniejącej już próbki twórczości literackiej, czyli krótkie opowiadanie z dialogami, abym mógł ocenić umiejętności literackie osoby.

W zamian za opis, niestety nie oferuję zapłaty. Autor najlepszego pomysłu, będzie zaprezentowany grupie inwestorów, którzy w przeciągu kilku miesięcy będą podejmować decyzję o finansowaniu projektu. Autor tego pomysłu zostanie głównym designerem gry, a gdy gra trafi do tzw. inkubatora, będzie mógł również otrzymać wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby autor we własnym zakresie rozwijał i opisywał świat w czasie gdy będziemy oczekiwać na decyzję inwestorów. Jak wspomniałem w tej chwili projekt nie posiada finansowania, nie mniej został przygotowany koncept gry oraz biznes plan które będą przedstawione inwestorom. Po osiągnięciu statusu inkubatora i rozpoczęciu finansowania, autor będzie otrzymywać wynagrodzenie w wysokości do ok. 5tyś zł.

Jako że to jest nowy projekt nie posiadający jeszcze inwestora, ani nie jest rozpoczynany pod szyldem żadnej istniejącej już firmy komputerowej, proszę o wyrozumiałość i zaufanie co do przyszłości zainwestowanego czasu. W zamian oferuję współudział w tworzeniu finansowanego projektu oraz w przypadku wytrwania do końca projektu, wejście w spółkę i podział zysków (po za normalnym wynagrodzeniem).

Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 18:23 
Cytuj  
Podaj gg.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 18:34 
Cytuj  
Ostatnie zdanie mi przypomniało "The Social Network"

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 18:35 
Cytuj  
nie jestem zainteresowany ofertą, ale ciekawi mnie jaki gameplay planujecie


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 3
Dołączył(a): 3.04.2011
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 18:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Podaj gg.

GG3394831

Dodałem mail i numer GG do mojego profilu.

Sobtainer napisał(a):
Ostatnie zdanie mi przypomniało "The Social Network".

Przykro mi nie oglądałem, jedynie słyszałem opinie. Nie mniej domyślam się że odpowiedź powinna brzmieć "każdy projekt tworzą jacyś ludzie" :)

Quetzacotl napisał(a):
nie jestem zainteresowany ofertą, ale ciekawi mnie jaki gameplay planujecie

Zgodnie ze starą zasadą "tylko 20% twoich planów trafi do efektu końcowego", za wcześnie by o czymś przesądzać. Jeśli coś się zacznie wykluwać z pewnością informacje o tym się pojawią :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 19:01 
Cytuj  
nie to forum
dlaczego to nie będę pisał :D

chcesz uzyskać pomoc polecam te trzy fora:

http://forum.nast.pl/index.php

http://forum.polter.pl/

http://isa.pl/forum/

tam są tematy związane z próbkami literackimi - tam szybciej znajdziesz kogoś , kogo szukasz

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 19:36 
Cytuj  
Jesli chcesz zeby cie potraktowali poważnie, pokaż co już zrobiłeś. Jakieś koncepty, kawałek kodu, demo, cokolwiek. Tak na nic, to nikt nie będzie zainteresowany, bo chociażby na moddb.com można znaleść ciekawsze oferty ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 19:39 
Cytuj  
Nom, na forum poltera na pewno kogos znajdziesz, tam sa prawdziwi rpgowcy.


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 19:49 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Jesli chcesz zeby cie potraktowali poważnie, pokaż co już zrobiłeś. Jakieś koncepty, kawałek kodu, demo, cokolwiek. Tak na nic, to nikt nie będzie zainteresowany, bo chociażby na moddb.com można znaleść ciekawsze oferty ;p.


Bo to Polska właśnie. Pokaż co zrobiłeś, to się podłączymy do kasy i pomysłów.


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 19:56 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
iniside napisał(a):
Jesli chcesz zeby cie potraktowali poważnie, pokaż co już zrobiłeś. Jakieś koncepty, kawałek kodu, demo, cokolwiek. Tak na nic, to nikt nie będzie zainteresowany, bo chociażby na moddb.com można znaleść ciekawsze oferty ;p.


Bo to Polska właśnie. Pokaż co zrobiłeś, to się podłączymy do kasy i pomysłów.


W przeciwieństwie do: Nie mam nic, weź coś zrób a pozwolę ci dołączyć.

Nie mam na myśli tego co przedstawił OP, tylko "Polskę właśnie".

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 20:16 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
iniside napisał(a):
Jesli chcesz zeby cie potraktowali poważnie, pokaż co już zrobiłeś. Jakieś koncepty, kawałek kodu, demo, cokolwiek. Tak na nic, to nikt nie będzie zainteresowany, bo chociażby na moddb.com można znaleść ciekawsze oferty ;p.


Bo to Polska właśnie. Pokaż co zrobiłeś, to się podłączymy do kasy i pomysłów.

Nie prawda. Gdziekolwiek najpierw milo jest pokazac ze cos sie zaczelo robic, a nie czeka az ktos zrobi za nas -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 20:17 
Cytuj  
Ogolnie to bardzo dobrze, ze powstaje polskie mmorpg, tylko ze na twoim miejscu zastanowilbym sie nad pytaniem: Coz nowego moge zaproponowac grom mmo.. bo pomysl na robienie setnego mmo w czasach starozytnosci, magowie, wrozki itp.. to raczej ma marne szanse na przebicie sie.
W tej chwili w grach mmo fabula jest mniej wazna (chyba ze jest oparta na jakims znanym lore jak. np warhammer, space wars itp), a bardziej mechanika gry, pvp i przemyslany end-content.
Proponujesz gre oparta na mitologii germanskiej i nordyckiej. Cos takiego juz mielismy: Age of Conan


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 20:20 
Cytuj  
Steampunk MMO plx.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 20:34 
Cytuj  
Na warsztat.gd jest gosc ktory robi MMO. Nawet niezle to wyglada, biorac pod uwage ze zaczynal sam, a pozniej robilo to tylko pare osob.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 20:44 
Cytuj  
Jakiś czas temu powstawało coś 3D w scenerii zbliżonej do Polan. Projekt upadł, aczkolwiek był całkiem zacny i... nawet nie taki kiepski.


@op: co robiłeś przy wiedźminach? Jakieś referencje?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 21:27 
Cytuj  
cały czas jest tworzony polski mmorpg :

http://etherfields.com/

grafika bardzo przyjemna i mam nadzieję , że coś z tego wyjdzie- wiec polskich projektów- tych poważnych kilka by się znalazło- nie jest tak źle

*

Posty: 184
Dołączył(a): 20.11.2009
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 22:52 
Cytuj  
Pieprzycie farmazony trzy po trzy. Referencje, pokaz co juz zrobiles?
Sory, ale to sa teksty 18 latkow, takich rzeczy nie zalatwia sie na lamach forum. To jest po prostu ogloszenie.

Huragan, a tobie proponuje zrobic swoje wlasne mmo i zamknac sie w jego swiecie, bo w tym nie potrafisz sie jednak odnalezc.


Posty: 3
Dołączył(a): 3.04.2011
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 23:21 
Cytuj  
goompas napisał(a):
Pieprzycie farmazony trzy po trzy. Referencje, pokaz co juz zrobiles?
Sory, ale to sa teksty 18 latkow, takich rzeczy nie zalatwia sie na lamach forum. To jest po prostu ogloszenie.

To prawda to ogłoszenie (czy to ma zły wydźwięk ?). Nie znalazłem na tym forum działu o tematyce "Praca".

Co do referencji: robię gry od 12 lat. Ponieważ jestem głównie programistą, to właśnie jako programista współtworzyłem gry Wiedźmin, Wiedzmin 2, Saints Row 2, Split/Second: Velocity i kilkanaście innych. Pracowałem w firmach City Interactive i CD Projekt Red. Bynajmniej nie wyskoczyłem więc sroce z pod ogona :) Od 18 latka (znowu, czy to ma mieć zły wydźwięk ?) odróżnia mnie wieloletnie doświadczenie.

Mógłbym pokazać screen (ba, nawet filmik ! ;) ) z gry Wiedźmin, ale niczego by to nie dowiodło. A przeglądarkę do modeli WoW, z możliwością chodzenia po terenie, można napisać w 2 dni. To również niczego nie dowiedzie. Mógłbym również napisać "Firma X-Nerd poszukuje designera do pracy nad grą. Prosimy przysłać CV i próbkę swoich umiejętności".

Nie szukam osoby która "zrobi mi grę", tylko współpracownika który przedstawi krótką próbkę swoich umiejętności. Przed nim będzie długa bo ponad 20 miesięczna praca nad grą. Od 3 stron tekstu do całej gry, droga jest niezwykle daleka.

Nie mniej, dzięki lordyp za linki. Nie omieszkam skorzystać :)

Natomiast pozdrawiam wszystkich trzymających kciuki za polskich developerów gier :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2011, 23:37 
Cytuj  
Zrozum tyle osób a w istocie dzieciaków szukało kogoś do super nowej polskiej gry, że ich sceptycyzm jest całkiem naturalny.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2011, 12:22 
Cytuj  
Tak, pamiętam takiego jednego, co szukał teamu do nowego super-hiper-mmo, a się okazało to jakimś emulatorem tibii w realiach tolkienowskich :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.