mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 10:19 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Arturnik - gałka wychyłowa w joysticku a w padzie to praktycznie to samo - konstrukcja, zasada działania jest identyczna w 100%.
Dlatego trzeba być totalnym fanbojem i kretynem by twierdzić, że w symulatorach lotu lepiej sprawdza się klawiatura od pada/joysticka.


Wolant w joyu obsługuje jeszcze jedną oś także kolejny fail elektryku.


_________________
@polygamia

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 11:02 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Arturnik - gałka wychyłowa w joysticku a w padzie to praktycznie to samo - konstrukcja, zasada działania jest identyczna w 100%.
Dlatego trzeba być totalnym fanbojem i kretynem by twierdzić, że w symulatorach lotu lepiej sprawdza się klawiatura od pada/joysticka.


Wolant w joyu obsługuje jeszcze jedną oś także kolejny fail elektryku.


W padzie też masz 3 osie :/


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 11:24 
Cytuj  
Czytasz dobrze tobi ? Chodziło o samą gałkę a nie cały kontroler.


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:08 
Cytuj  
rotfl, atherius - fail za failem. Wracaj do klawiatury i myszy oszołomie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:23 
Cytuj  
A ty do malowania buraku.

TobiAlex napisał(a):
Atherius napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Arturnik - gałka wychyłowa w joysticku a w padzie to praktycznie to samo - konstrukcja, zasada działania jest identyczna w 100%.
Dlatego trzeba być totalnym fanbojem i kretynem by twierdzić, że w symulatorach lotu lepiej sprawdza się klawiatura od pada/joysticka.


Wolant w joyu obsługuje jeszcze jedną oś także kolejny fail elektryku.


W padzie też masz 3 osie :/


W padzie od ps3 masz 6 osi.


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:34 
Cytuj  
Ja skleilem dwa pady i mam 12 osi.

Jeszcze dokleje dwa + Wiilot i osiagne precyzje jaka mialem 10 lat temu na myszce kulkowej w Quake 2 (rocket jump + obrot 360 w powietrzu + frag z raila przed powrotem na ziemie)!
Niesamowite jak ta technologia idzie do przodu.

Potem sobie odkupie od wodnego esperanze za 20 zeta, w ktorej skosy nie dzialaja i kurwa bendem wymiatal i w samolotach!111

Pad ftw!!!

Srsly... ogarnijcie siei nie psujcie kolejnego tematu... jedyne do czego pady sie nadaja to wyscigi, bijatyki i gierki total arcade ala River Raid czy Metal Slug. We wszytko inne gra sie lepiej na klawie/myszce/joyach/wiilotach/kinektach-srinectach i wydrozonym ziemniaku (top kontroler for me - gram na nim w PoE).


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:46 
Cytuj  
a ile masz osi korzystajac z klawiatury i myszy? liczę, liczę, palce mi się kończą i się gubię.

/haaalp :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:48 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ja skleilem dwa pady i mam 12 osi.

Jeszcze dokleje dwa + Wiilot i osiagne precyzje jaka mialem 10 lat temu na myszce kulkowej w Quake 2 (rocket jump + obrot 360 w powietrzu + frag z raila przed powrotem na ziemie)!
Niesamowite jak ta technologia idzie do przodu.

Potem sobie odkupie od wodnego esperanze za 20 zeta, w ktorej skosy nie dzialaja i kurwa bendem wymiatal i w samolotach!111

Pad ftw!!!

Srsly... ogarnijcie siei nie psujcie kolejnego tematu... jedyne do czego pady sie nadaja to wyscigi, bijatyki i gierki total arcade ala River Raid czy Metal Slug. We wszytko inne gra sie lepiej na klawie/myszce/joyach/wiilotach/kinektach-srinectach i wydrozonym ziemniaku (top kontroler for me - gram na nim w PoE).


Ale nie grałeś w poe na kierownicy a podobno tak robią najwięksi fani, żeby jeszcze podnieść stopień trudności. :D


_________________
@polygamia

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 13:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a ile masz osi korzystajac z klawiatury i myszy? liczę, liczę, palce mi się kończą i się gubię.

/haaalp :lol:


No, przy klawiszach to masz dwa stany - albo włączony (1) albo wyłączony (0). Na joy'u / padzie, masz też pośrednie 0-255 (w końcu to analog).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 20:04 
Cytuj  
Tobi - ja o tym doskonale wiem. To raczej trzeba uświadomić tym dzieciom specjalnej troski - atheriusowi i kabraxisowi. Oni przecież w dalszym ciagu twierdzą, że w symulatory gra się lepiej na klawiaturze :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2013, 20:13 
Cytuj  
Gadamy o WoWP i WT, które symulatorami nie są a wręcz arkadówkami stąd nie potrzeba do nich specjalnych kontrolerów jak joystick. Chyba za dużo kleju do płytek i farby się nawąchałeś, bo w ogóle nie ogarniasz co się dzieje i o czym tutaj rozmawiamy, uchodźco.


_________________
@polygamia

*

Posty: 146
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 14:38 
Cytuj  
W teorii faktycznie pad byłby lepszy od klawiatury dla symulatora lotu - problem polega jednak na tym, że WarThunder ma tryb arcade w którym za sterowanie samolotem odpowiada myszka, a samolot leci dokładnie tam gdzie pokaże mu kursor - co w praktyce oznacza, że sterowanie w WarThunderze ma niewiele wspólnego z realnym sterowaniem samolotem. Cały arcade jest skonstruowany pod ten typ sterowania - dzięki czemu uzyskuje się wielokrotnie wyższą celność (np przechodząc w "tryb snajperski"), a co za tym idzie efektywność grając myszką.

Inna sprawa, że pad < normalny joy w symulatorze lotu.


_________________
Muminki Cię śledzą, uduszą i zjedzą
Mumiiinki...

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 15:00 
Cytuj  
Cybot napisał(a):
Inna sprawa, że pad < normalny joy w symulatorze lotu.


Tylko dlatego, że bardziej przypomina to drążek z samolotów, tak poza tym różnica żadna (zasada działania ta sama). Inna sprawa, że F-35 (w wersji bodajże B) posiada bardziej coś, co przypomina manetkę z pada niż joy.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 15:03 
Cytuj  
wcale nie bo maja klawiaturę
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ockpit.jpg


_________________
.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 15:10 
Cytuj  
Highlander napisał(a):


:lol:

Świetne :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 15:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Arturnik - gałka wychyłowa w joysticku a w padzie to praktycznie to samo - konstrukcja, zasada działania jest identyczna w 100%.
Dlatego trzeba być totalnym fanbojem i kretynem by twierdzić, że w symulatorach lotu lepiej sprawdza się klawiatura od pada/joysticka.


Nie wsadzaj pada i joysticka do jednej kategorii jak pisalem.
W padzie nie masz ruddera, analog kontrolujesz tylko palcem podczas gdy joystick cala reka - pozwala na zdecydowanie bardziej precyzyjne ruchy, no i nie ukrywajmy joysticki są robione pod symulatory, wygodne rozgladanie sie pod grzybkami, ewentualnie przepustnica, zalezy od modelu.

Pad jako upgrade do klawiatury myszki? mozna po czesci sie zgodzic, zalezy przede wszystkim od preferencji oczywiscie bo mozna wyuczyc sie grac na klawiaturze i myszce jak sie chce i spokojnie rozbijac padowcow, ale latwiej zaczac latanie na padzie. No ale przede wszystkim nie ma co do joysticka pad porownywac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 16:00 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Inna sprawa, że F-35 (w wersji bodajże B) posiada bardziej coś, co przypomina manetkę z pada niż joy.


Z checia zobacze ten kokpit mysliwca gdzie zamiast joya jest "manetka" od pada.

Tak jak wyzej panowie napisali, jak jest arcade i samolot nie traci nosnosci przy szybkich ruchach myszka to czasami lepiej grac na myszce bo jest dokladniejsza i szybsza. Jak ja mam w simach do wyboru myche/klawe albo pada (obie rzeczy mam nontop podlaczone do pc) to ide do szafy i wyciagam joy/przepustnice albo kierownice. Dla mnie pad i klawa to jeden chuj w takich grach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 17:10 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Inna sprawa, że F-35 (w wersji bodajże B) posiada bardziej coś, co przypomina manetkę z pada niż joy.

No niekoniecznie F-35 Lightning II:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _panel.JPG

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 17:29 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Inna sprawa, że F-35 (w wersji bodajże B) posiada bardziej coś, co przypomina manetkę z pada niż joy.

No niekoniecznie F-35 Lightning II:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _panel.JPG

X.


A jaka to wersja? Chodzi mi o wersję B (STOVL). Kurde, zdjęcia nie mogę teraz znaleźć. Jak znajdę to wkleję :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2013, 17:44 
Cytuj  
Xanth napisał(a):

Slepi pecetowcy, od tych waszych malych monitorkow (nie to co 40" na konsoli!!!111) na wzrok wam pada.
Przeciez to zolte w czarne paski to manetka od pada.
/facepalm


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.