mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:38 
Cytuj  
Przypadkiem na jednej ze stron zobaczyłem linka do newsa ,że w jakimś shooterze f2p na androida (i chyba iphone też ale nie chcę mi się sprawdzać) , wprowadzili do item store broń za 500 $.

No kurwa , nie wiem czy się śmiać czy płakać i czy z twórców czy z kupujących (nawet jakbym miliony na koncie miał to bym tyle za kawałek piksela nie wydał).

http://www.destructoid.com/go-spend-500 ... 7871.phtml

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:42 
Cytuj  
zobacz na Diablo 3 to sie przestaniesz dziwic czemu jest taki "trend" obecnie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:51 
Cytuj  
Nie dziwi mnie to raczej słabi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:52 
Cytuj  
Uważaj z takimi tematami na tym forum.

Zaraz może wpaść kilku smutnych panów wyzwać cię od polaczków i uświadomić, że developerzy to nie wolontariusze i muszą zarabiać.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:56 
Cytuj  
Nom albo ,że skoro są idioci ,którzy tyle płacą to powinno się przedmioty w takich cenach do każdej gry wrzucić.

Ale nic to dzięki za ostrzeżenie :wink:

*

Posty: 145
Dołączył(a): 8.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 17:59 
Cytuj  
Ludzie zawsze w hoj hajsu wydawali na tego typu rzeczy, dziwi tylko, że taka cena w tak niżowej produkcji

edit. przypomniało mi się jak na moongate ludzie kupowali chary po kilkaset złotych

***
Avatar użytkownika

Posty: 949
Dołączył(a): 15.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 18:51 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
zobacz na Diablo 3 to sie przestaniesz dziwic czemu jest taki "trend" obecnie :)


Czytalem o tym. Przerazajace to jest :P

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 18:52 
Cytuj  
Ja np wydałem jakieś 200zł w lolu a to niby darmowa produkcja i nie żałuje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 949
Dołączył(a): 15.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2011, 18:54 
Cytuj  
Trzeba poll dokleic - czy kupowales golda w MMO? :P

Przez 4 lata w wowie nawet do glowy nie przyszlo mi kupowac zloto - zawsze mialem wiecej kasy niz potrzebowalem. W Aionie po 2 miesiacach juz bylem w sytuacji gdzie jedyna alternatywa mozgoj*bnego grindowania po 10h+ dziennie w jednym spocie na 1 typie mobow przez pare tygodni bylo kupienie Kinah. Wiec sie z gierka pozegnalem.

*

Posty: 139
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 18:29 
Cytuj  
W aionie sprzedałem kinah za prawie 2.5k w miesiąc od premiery. Większość zamówień była niby anonimowa, aby nie mówić, że im sprzedałem itd. ponieważ to na ogół brali właśnie ci wielcy przeciwnicy kupowania golda itd :)
W lolu wydałem prawie 700 zł ponieważ po prostu bardziej opłacało mi się wydać zarobek 3-4 dni z pracy niż farmić wszystkich champów masę IP na runy itd. Lepie było zakupić sobie bundle packa z champami i boosty na IP, do tego pare fajnych skinów.
Zawsze istniało to w mmo i zawsze istnieć będzie, póki jest popyt znajdzie się i podaż to tyle :)

btw. zakupiłem też między innymi golda od chinoli w rifcie, po czym sprzedawałem z prawie 30% przebitką polakom, którzy nie poradzili sobie z zakupem od nich :)

Ogólnie to widząc nowy tytuł na horyzoncie obecnie moja pierwsza myśl to ile wyciągnę w ciągu pierwszych 2 miesięcy z niego.
Grając w d2 sprzedawało się niekiedy jednej osobie itemki za 1k zł.
W diablo 3, mimo, że jestem fanem tej gierki, to nie ukrywam w najmniejszym stopniu dlaczego zamierzam w nie grać :evil:

***
Avatar użytkownika

Posty: 949
Dołączył(a): 15.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 18:54 
Cytuj  
Tak, znam ludzi (Polakow) ktorzy zarabiaja na zycie farmieniem golda... I nie zyja oni ubogo. Ale co tam, nie moja sprawa jakie kto ma cele zyciowe :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 18:55 
Cytuj  
Smutne jest to co piszesz.
Czytajac takie posty ciesze sie za ja i moi znajomi z ktorymi gram w kazde nowe MMO itp... mamy do tego bardzo staroszkolne podejscie i portafia/imy grac jeszcze poprostu dla rozrywki.

Przygladajac sie stanowi online'owego gamingu moznaby pomyslec ze stare dobre granie "for fun" juz nie istnieje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 20:11 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Smutne jest to co piszesz.
Czytajac takie posty ciesze sie za ja i moi znajomi z ktorymi gram w kazde nowe MMO itp... mamy do tego bardzo staroszkolne podejscie i portafia/imy grac jeszcze poprostu dla rozrywki.

Przygladajac sie stanowi online'owego gamingu moznaby pomyslec ze stare dobre granie "for fun" juz nie istnieje.


Jedno nie wyklucza drugiego. Mozna sie swietnie bawic i zarabiac kase na graniu. Zupelnie jak w RL.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 20:26 
Cytuj  
dokladnie. co jest zlego w robieniu kasy grajac, puki robi sie to uczciwie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2011, 23:17 
Cytuj  
Co rozumiesz przez "uczciwie"? W 99% gier jakikolwiek obrot wirtualnym dobrem jest "nielegalny". Jest pare wyjatkow, EVE w pewnej skali, TF2 na Steam tez w pewien okreslony dokladnie sposob i Diablo 3, ktore jeszcze nie wyszlo i stara sie stworzyc precedens i chce "ulegalnic" to co do tej pory bylo bannable i co dla mnie jest tak czy siak cheatowaniem.

Jedyny sposob na czerpanie kasy z grania w uczciwy sposob to dla mnie e-sport. Koniec. Kropka.


"Jedno nie wyklucza drugiego. Mozna sie swietnie bawic i zarabiac kase na graniu. Zupelnie jak w RL."


Przypadek jeden na tysiac. Moze nawet na 10 tysiecy.
Tutaj napewno wszyscy bawia sie przednio:

http://www.youtube.com/watch?v=ho5Yxe6UVv4
http://tinyurl.com/3mzczcx

Mozesz miec fun jak robisz to na mala skale (cos tam czasem sprzedac, odsprzedac konto jak mi sie juz gra znudzi ale wtedy trudno mowic o "robieniu kasy na graniu"). W przypadku robienia tego na wieksza skale nie ma to nic wspolnego z graniem "for fun" - jest poprostu normalna praca.

Nawet to ze jak mi wypadnie super item w S3 ktory sam sobie opchne za 100$ nie przekona mnie ze proceder obrotu pikselami za dolary jest fajny i super. Mam na to wyjebane bo nigdy nie laczylem i nie bede laczyl rozrywki z pieniedzmi a tym bardziej ich zarabianiem.

jak ktos laczy - jego sprawa, duzo traci ale smutne jest to ze najwiecej traci branza gier video i "normalni" gracze. WHy? Bo jak juz pisalem w innym temacie corazmniej to dazy w kierunku dawania rozrywki a coraz bardziej w jakis dziwne rzeczy jak intergracja z RL itp... po co to komu? Przynajmniej mi to nie jest potrzebne. Gry sa dla mnie odskocznia od RL, sposobem na odstresowanie sie - niczym wiecej. Szkoda ze z takim podejsciem za rok, dwa nie bede mial w co grac lol.

To wlasciwie tyle w tym temacie. Chujowe to jest wszystko i tyle.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 00:17 
Cytuj  
ale co mnie obchodzi co jest nielegalne? jest nielegalne bo jest to na reke producentowi gry - zawsze mniej pieprzenia sie z odzyskiwaniem kont jak niektorzy sie przestrasza ze cos jest nielegalne - na graczy nie wplywa to negatywnie w zaden sposob.

dla mnie uczciwe zarabianie to takie, gdzie gracz wlozyl swoj czas w zdobycie czegos i zdobyl to tak jak zdobywaja inni.
to czy potem jakis inny lol odziedziczy konto czy item mnie nie obchodzi, bo zostal on uczciwie zdobyty i tak czy bylby on w grze - kto nim operuje mnie nie obchodzi


trzeba byc totalnym mentalem by oburzac sie na fakt, ze ktos kupil sobie cos w grze od kogos innego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 01:00 
Cytuj  
No widzisz.... a dla mnie trzeba byc totalnym "mentalem" (lol) zeby cokolwiek w jakiejkolwiek GRZE kupic za real cash. Zwlaszcza ze pod wzgledem prawnym nawet tego nie kupujesz i nie staje sie to choc w 1% i w zaden sposob twoja wlasnoscia bo tak sa ulozone EULA.

BTW. Pod twoja definicje uczciwego zarabiania mozno podciagnac i botowanie i masowe farmienie golda przez chinskich skazancow wiec wiesz.. :)

Problem jest taki ze 99% takich sprzedawanych rzeczy NIE ZOSTALA ZDOBYTA "uczciwie" (min. w Diablo wlasnie wlasciwie all jes z botowania i dupowania (w D3 bedzie identycznie zreszta o poraz kolejny Blizz niep otrafi zrobic normalnej ekonomii w grze i musi sie uciekac do umywania rak i zostawiania tego w rekach farmerow i firm, jedyna roznica ze teraz beda one sobie legelnie farmily), gold w kazdym MMO ktory pochodzi albo z kradziezy z innych kont albo z botowania, itp...). Dlatego pisalem min. o skali zjawiska i podejsciu jako do czegos wiecej niz sprzedawanie konta po tym jak mi sie gra znudzi.
Cokolwiek wiecej niz to = (dla mnie) robienie z GRY pracy i oszustwo.

Zreszta whatever... mnie nie przekonacie, ja nikogo nie przekonam... jebac to. Jak ktos chce sobie z rozrywki robic prace czy zamiast grac i zdobywac zeby potem miec satysfakcje z osiagniecia czegos to sobie zamiast tego kupic to..... whatever.
Jedni lubia jak im skrzypce graja, drudzy jak ich w dupe ru....ja. :P

*

Posty: 139
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 01:26 
Cytuj  
Sorki ale zarobić w takim aionie kinah to po prostu bajka była.
Rynek był tak rozregulowany, że skupywałem materiały i po przerobieniu opłacało się je sprzedać na aukcji, a nawet u NPC.
Oprócz tego NIGDY nie farmiłem golda i nie mam zamiaru tego robić.
Bawienie się ekonomią serwera, gdzie wtedy mało kto miał najpewniej tyle golda i wręcz rozbijanie jej (danych surowców podnosząc ceny wcześniej wykupionych składników tego samego itemka) daje naprawdę sporo frajdy, jeżeli ktoś lubi gry ekonomiczne :)

Nigdy nawet w UO nie farmiłem golda tylko zawsze próbowałem przekręcać gospodarkę :)
Dla mnie ekonomia na serwerach i zabawa nią to jedna z ciekawszych rzeczy w grze.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 07:20 
Cytuj  
Zgadzam się z Kabraxis -em.

Całkiem inaczej wpływają na rozrywkę takie rzeczy , gdy jest to nielegalne i minimalizowane. Wtedy korzysta z tego mniejszość ogólnej liczby graczy , (co oczywiście nie przeszkadza temu ,że w hardcore gildiach rajdowych , środowiskach hardcore pvp ,etc takich graczy może być relatwynie duży odsetek). Z tym ,że jest to mniejszość ogólnej liczby graczy

Gdy następuje legalizacja tego i tak zwany przeciętny gracz też z tego korzysta ma to dużo większy wpływ na całą grę. Na jej ekonomię , postrzeganie gry i całej rozgrywki w community, po prostu to co było do tej pory udziałem jakiejś mniejszej lub nieco większej części graczy , rozprzestrzenia się (choćby przez samą świadomość i przeliczania choćby mimowolnego) na coraz większą grupę graczy zmieniającej całkiem oblicze gry.

Najbardziej uderza to w ludzi dysponujących w rl jakimś źródłem dochodu / kapitałem.
Jak wiesz ,że legalnie i bez żadnego ryzyka możesz kupić jakiś np. item za powiedzmy 40 zł ,albo spróbować go zdobyć co wiesz ,że może zająć np. 10 godzin ,a w ciągu 10 godzin w RL zarobisz wielokrotność tych 40 zł , to jako ,że człowiek z samej swojej natury zwraca uwagę na efektywność , porównuję - to zdobywając to w grze a nie płacąc zachowujesz się "nieoptymalnie" i "tracisz".

Takie mimowolne porównania, świadomość ,przeliczanie wszystkiego na kasę dla mnie rujnuję przyjemość z grania. I jak było to wytłumaczone w powyższym akapicie nie trzeba wcale z tego korzystać aby rujnowało dla mnie to przyjemność z gry.

Gdy jest to wbrew zasadą gry i grozi banem to inna sprawa , straszak utraty konta / postaci nawet niewielka szansa , skutecznie sprawia ,że dla mnie ryzyko jest niewarte świeczki ,i nie wywołuję uczucia "straty" , nie-optymalnego zachowania ,etc.

Bo w grach z item shopem , kupowaniem golda , itemów ,etc na legalu.
Teoretycznie najbardziej logicznym wyjściem jest kupienie powyższych rzeczy za kasę - gdyż w RL przez czas potrzebny na zdobycie w/w rzeczy w grze zarobi się więcej.
Z tym ,że wtedy gra sprowadza się do uczestnictwa od razu w "końcowej" grze , może to być najnowszy rajd lub pvp.

Ja rozumiem ,że są ludzie ,którzy tak lubią. Ktoś w końcu kupuję np. "wypasione" postacie za ciężką kasę w dodatku ryzykując bana.
Z tym ,że wpychanie innym na siłę ,że takie postępowanie jest najbardziej logicznym podejściem jeżeli masz kasę w RL , naprawdę psuję grę wielu osobom.

W końcu na tym bazują item shop-y. Mechanika gry jest tak ustawiana, grindy tak robione, drop raty tak ustawiane ,żeby bardziej się opłacało wydać kasę w sklepiku zamiast grać aby zdobyć te przedmioty. Oczywiście jeżeli nie jest się w podstawówce czy gimnazjum z olbrzymią ilością czasu ,a małą pieniędzy.
Dlatego też dla ludzi pracujących , którzy dysponują pieniędzmi ,a którym ciężej znaleźć czas , granie w celu zdobycia przedmiotów w grze chcąc nie chcąc wyda się marnowaniem czasu , jeżeli można je na legalu bez ryzyka sobie kupić (czy to item shop, czy legalny handel pomiędzy graczami zanczenie ma drugorzędne).

Wobec tego gra po prostu traci sens. Nie wspominając ,że czuje osobiście się wtedy jak dojna krowa dla producenta gry , który mając świadomość tych wszystkich mechanizmów zachodzących w psychice sporej części graczy bezwzględnie to wykorzystuję.

Zdaje sobie z tego sprawę , że mimo wyjaśnienia mechanizmów część osób i tak się nie zgodzi czy nawet nie zrozumie ,ale już dawno się z tym pogodziłem i przekonałem ,że sposób myślenia i definiowania lub/i nadawania wartości pewnym sprawom tak mocno różnią się pomiędzy poszczególnymi ludzi , że niemożliwe staje się dojście do jakiegokolwiek konsensu , czy nawet tylko wzajemnego zrozumienia czy choćby tylko poszanowania przeciwstawnych stanowisk.


Drugą sprawą jest to ,że niszczy lub choćby tylko poważnie "zniekształca" to ekonomię gry. Zarabianie golda w grze staje się strasznym grindem , czasem z wyjątkiem gry mamy "starą" postać z dużą ilością golda , która może sobie pozwolić na inne zarabianie.
Inne postacie sa "screwed". Co zresztą tylko napędza kupowania golda za kasę.

Gra wtedy dla mnie tylko traci na atrakcyjności jeszcze bardziej.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 08:24 
Cytuj  
Ale Wy macie tutaj powazne rozkminy, ja pierdole.

Jeden sobie co skupi za real cashj bo ma taki kaprys i kase, a drugi nie bo jest biedakiem albo ma BARDZO SILNY KREGOSLUP MORALNY W GRACH VIDEO... I chuj z tym, bo to dalej tylko gry.

A skoro na sprzedawaniu itemow developer moze dorobic sie jakiegos fajnego luksusowego yahctu, lub auta to tylko debil nie wrzucilby itemshopu do gry.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.