mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 17:39 
Cytuj  
Cytuj:
In May, Blizzard announced that sales of the Moonkin Hatchling in-game pet had raised $800,000 for the Make-A-Wish Foundation. Around the same time, Japan suffered a devastating earthquake and Blizzard was quick to introduce a second in-game pet in the form of the Cenarion Hatchling, the sales of which would all be contributed to the Red Cross's Japanese Earthquake and Tsunami relief fund.

Well, it looks like the World of Warcraft community -- with a little help from the adorable feathered Cenarion Hatchling -- has done it again. Blizzard announced today that as of today, sales of the Hatchling have totaled over $1.9 million, with every last penny going to the Land of the Rising Sun in its time of need. Blizzard -- and we here at Massively, for that matter -- send out heartfelt thanks to the players who helped contribute to this staggering amount to the Red Cross.

Ja wiem że cel szczytny i takie tam, ale ile kasy oni muszą robić na takich pierdołach co miesiąc, jak akurat nie ma trzęsienia ziemi?


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 17:44 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ja wiem że cel szczytny i takie tam, ale ile kasy oni muszą robić na takich pierdołach co miesiąc, jak akurat nie ma trzęsienia ziemi?

http://www.gram.pl/news_8QzrHei3_Blizza ... oniem.html :o


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:30 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ja wiem że cel szczytny i takie tam, ale ile kasy oni muszą robić na takich pierdołach co miesiąc, jak akurat nie ma trzęsienia ziemi?


Szczytny, ale przy poprzedniej zbiórce charytatywnej (bodajże dla Haiti) jako jedyni w branży (bo wiele było takich eventów w świecie gier) przeznaczyli tylko 50% sprzedaży, zatrzymując parę baniek w kieszeni na czysto.

Tak samo wcześniej robili sprzedając Pandarena i przekazując jeno połowę dochodów dla Make-A-Wish.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:44 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Isengrim napisał(a):
Ja wiem że cel szczytny i takie tam, ale ile kasy oni muszą robić na takich pierdołach co miesiąc, jak akurat nie ma trzęsienia ziemi?


Szczytny, ale przy poprzedniej zbiórce charytatywnej (bodajże dla Haiti) jako jedyni w branży (bo wiele było takich eventów w świecie gier) przeznaczyli tylko 50% sprzedaży, zatrzymując parę baniek w kieszeni na czysto.

Tak samo wcześniej robili sprzedając Pandarena i przekazując jeno połowę dochodów dla Make-A-Wish.

Hahahahaaha ale porażka.

Tylko utwierdza mnie w przekonaniu ,żeby nie kupować więcej rzeczy Activision /Blizzarda.

Jedynie może za parę lat jak wszystkie części S2 będą w bundle sprzedawali w jakiejś taniej serii za 60 zł to kupie dla singla, a może i nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:46 
Cytuj  
Kazda organizacja tego typu zatrzymuje pewien procent zebranych srodkow na wlasna dzialanosc.

Wlicza sie w to dzialanie biur, koszty zerania skladek, itd , itd... W ten sam koszt wchodzi utrzymanie wolonatriuszy - nie wszyscy takimi sa (czyli po polsku - pensja).

Reasumujac:
1. 30% trafia do oraganizatora danego "pomozemy/pomoz/wyslis sms";
2. 50% zatrzymywane jest na statutowa dzialanolnsc oraganizacji (nie zawsze jest tak, ze organizacja zbierajaca kase - zbiera to na cel statuowy).
3. Reszta wydawana jest wg zapisow na sprzet/potrzeby wg danej listy zgloszonych osrodkow lub innych organizji

I tak w kolko...

Was to dziwi?


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:50 
Cytuj  
Nie zdziwiłbym się jakby i w tym przypadku "every last penny" dotyczyło penny powyżej 50% wpływu. Niemniej kasa jak za bezużyteczne z punktu widzenia mechaniki gry (koń jakoś tam użyteczny był) itemki jest spora. I jestem pewien że inne studia doskonale widzą możliwość ściągnięcia kasy od zafascynowanych produktem graczy. EvE na razie robi przymiarki, ale zobaczymy co dalej. W końcu w mmo liczy się social i lepiej się człowiek czuje w megazajebistym armorze (5$) niż w starymłachu (1h grindu).
Mam wrażenie że kiedyś developerzy "dopłacali" graczom dodając jakieś kreatory mapek, serwery do wymiany tychże itd, a teraz każą sobie płacić za byle dostęp do gry (przecież ic potrzebny do grania w większość tytułów za darmo nie jest).


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:52 
Cytuj  
Cytuj:
Kazda organizacja tego typu zatrzymuje pewien procent zebranych srodkow na wlasna dzialanosc.


Tyle że to była zbiórka DLA organizacji. To tak jakby wolontariusz Orkiestry zbierając do puszki potrącałby procent dla siebie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:54 
Cytuj  
Przeczytaj status tej organanizacji...

Kazda non-profi ma wliczone w kosztu swoje dzialanie. I to jest wbrew pozorom niezly biznes.

To nie moja wina :evil:


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:55 
Cytuj  
Czy ty w ogóle przeczytałeś to co ja napisałem ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:58 
Cytuj  
Mylisz sie....
Wolontariat kmosztuje. Trzeba takiemy dac pic, jesc, wysrac sie....

To sie wpisuje w koszty "organizacyjne" - jeszce raz KOSZTY!


@Dana
oczywiscie, ze dla organizacji... czy ja cos mowie


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 18:58 
Cytuj  
roball napisał(a):
Utrzymanie wolontariusza nic nie kosztuje.


Przez samą definicję słowa 'Wolontariat'.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:00 
Cytuj  
XSiV napisał(a):
Kazda organizacja tego typu zatrzymuje pewien procent zebranych srodkow na wlasna dzialanosc.

Wlicza sie w to dzialanie biur, koszty zerania skladek, itd , itd... W ten sam koszt wchodzi utrzymanie wolonatriuszy - nie wszyscy takimi sa (czyli po polsku - pensja).

Reasumujac:
1. 30% trafia do oraganizatora danego "pomozemy/pomoz/wyslis sms";
2. 50% zatrzymywane jest na statutowa dzialanolnsc oraganizacji (nie zawsze jest tak, ze organizacja zbierajaca kase - zbiera to na cel statuowy).
3. Reszta wydawana jest wg zapisow na sprzet/potrzeby wg danej listy zgloszonych osrodkow lub innych organizji

I tak w kolko...

Was to dziwi?

Wiem jak działają organizacje charytatywne ,ale:
1. O ile wiem Blizzard nie jest organizacją charytatywną
2. Nikt mi nie wmówi ,że jednorazowa akcja robiona ze względu na wymiar marketingowy (pół branży to robiło , zresztą po katastrofie w Japonii było podobnie) będzie miała koszty sięgające 50% wpłat. Szczególnie patrząc na rozmiar "urobku" i na to ,że do zbierania pieniędzy wykorzystują już istniejący "kanał wpłat".
Blizzard nie musi utrzymać z tego całej organizacji przez następnych x - miesięcy po takiej dużej akcji.
3. Inne firmy nie zatrzymywały sobie połowy zebranej sumy.

Fail jak ch** .

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:01 
Cytuj  
Jasne! Zgadzam sie z Wami, ze to wolontariusze.

Sek w tym, ze oni musza srac, poicm jesc, musza dostac identyfikatory itd itd...

Jak myslisz? Kto im to sponosoruje?!


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:03 
Cytuj  
Cytuj:
1. O ile wiem Blizzard nie jest organizacją charytatywną


odejdz


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:05 
Cytuj  
2. Nikt mi nie wmówi ,że jednorazowa akcja robiona ze względu na wymiar marketingowy (pół branży to robiło , zresztą po katastrofie w Japonii było podobnie) będzie miała koszty sięgające 50% wpłat. Szczególnie patrząc na rozmiar "urobku" i na to ,że do zbierania pieniędzy wykorzystują już istniejący "kanał wpłat".
Blizzard nie musi utrzymać z tego całej organizacji przez następnych x - miesięcy po takiej dużej akcji.
3. Inne firmy nie zatrzymywały sobie połowy zebranej sumy.


AD2 - misiu... kazda non profi spolka tak ma!
AD3 - mlodys....


Jak chcesz moge ci to nawet wyliczyc i podac koszt podarunku 1$ - docelowo dostajesz jakies 15 centow (w zaokragleniu zeby sie nie czepialili inni(


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake


Ostatnio edytowano 7 sie 2011, 19:07 przez XSiV, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:05 
Cytuj  
Wszystko fajnie pięknie, tylko ,że Blizzard sprzedając jakiś wirtualny itemek nie potrzebował kasy na wolonariuszy.

Kanał dystrybucji wykorzystany istniejący , stworzenie jednej rzeczy przez sztab grafików pracujących w Blizzie to też nie jest żadne obciążenie dla takiej firmy.

Po prostu Acti/ Blizz zachowało się jak ostatni skończony skurwiel imho.

AD2. Blizzard nie jest organizacją non-profit

Zresztą jak by nie było w takich akcjach organizowanych przez firmy z zasady nie uczestnicze , już wolę , żeby ten % od mojej wpłaty na cele charytatywne skorzystała organizacja charytatywna właśnie ,a nie firma , która zamiast przeznaczyć cześć swoich olbrzymich zysków na pomoc , to bezczelnie zarabia na tym.
Organizacja przeznacza % z wpłat na swoją działalność po prostu (pomijam przekręty) ,a Blizz po prostu wykorzystał sytuację do zarobku. Do zwiększenia dywidendy dla udziałowców.

Jak ktoś nie widzi różnicy to już sam nie wiem...


Ostatnio edytowano 7 sie 2011, 19:11 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:05 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ja juz nie wiem, tak wszystkich dookola boli ze korporacje zarabiaja kase czy robia gry za dlugo. Zamiast psioczyc jaki to corp jest zly bo zabral 50% zbiorki trzeba sie cieszyc, ze to 50% poszlo do potrzebujacych a pieniadze to male nie byly.

Firmy sa od tego zeby zarabiac.


Za każdym razem kiedy insynuujesz że boli mnie że Blizzard zarabia pieniądze, sięgam pamięcią do tych wszystkich lat które spędziłem grając w WoWa, wydając w sumie pewnie z parę tysiaków a nie żałując żadnego grosza. I tylko uśmiecham się z politowaniem na taką argumentację.

Można zarabiać i można zarabiać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:08 
Cytuj  
sula napisał(a):
Wszystko fajnie pięknie, tylko ,że Blizzard sprzedając jakiś wirtualny itemek nie potrzebował kasy na wolonariuszy.

Kanał dystrybucji wykorzystany istniejący , stworzenie jednej rzeczy przez sztab grafików pracujących w Blizzie to też nie jest żadne obciążenie dla takiej firmy.

Po prostu Acti/ Blizz zachowało się jak ostatni skończony skurwiel imho.

AD2. Blizzard nie jest organizacją non-profit


I myslisz ze tak po prostu zrobil.i sobie przelew? nie odliczajac kosztow promoscji, zebrania.... dziecko... no prosze cie....


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:09 
Cytuj  
XSiV napisał(a):
Mylisz sie....
Wolontariat kmosztuje. Trzeba takiemy dac pic, jesc, wysrac sie....

To sie wpisuje w koszty "organizacyjne" - jeszce raz KOSZTY!


@Dana
oczywiscie, ze dla organizacji... czy ja cos mowie

Nie. wolontariusz nie ma kosztów utrzymania dla organizacji - dlatego nazywa się wolontariusz. Organizacja może mieć koszty ,dajmy na to księgową, sekretarkę czy co tam potrzeba do prowadzenia takiej organizacji. Taka Fundacja polsatu zatrudnia w sumie na 1.5 etatu, koszt 30tyś rocznie. A blizzard za samo zebranie kasy policzył sobie 50% zebranej kasy. Więc chyba niezbyt etycznie, prawda?


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 19:10 
Cytuj  
Cytuj:
Za każdym razem kiedy insynuujesz że boli mnie że Blizzard zarabia pieniądze, sięgam pamięcią do tych wszystkich lat które spędziłem grając w WoWa, wydając w sumie pewnie z parę tysiaków a nie żałując żadnego grosza. I tylko uśmiecham się z politowaniem na taką argumentację.

Można zarabiać i można zarabiać.


Alez ma prawo zarabiac! Ja sam gralem na serwerach IS zanim ludzie w PL moigli lizac pudelka...


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.