mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 19:39 
Cytuj  
Witam, miałbym wielką prośbę o zaproponowanie jakiegos dobrego tytułu MMORPG.
Zależy mi żeby była to gra popularna (duuży, zaludniony świat, online dobre kilka tys), ciekawy end game (zwłaszcza PvP).
Do tej pory grałem tylko w WoW'a oraz L2 (obie bardzo dobrze wspominam, aczkolwiek L2 bardziej mi sie podobało).
Może być płatna (ale preferowałbym jednorazowy wydatek na gre, aniżeli abonament).
Gra nie musi być super nowa.

Zapewne pierwsze propozycje padną Guild Wars 2, ale od razu mówię, że mam mieszane uczucia ze względu na (z tego co czytałem) ogólny ubogi end game i obawiam się że szybko sie znudzi i ludzie skończą z GW2, a szukam czegoś na dłuższe granie.
Nie przemawiaja do mnie rzeczy typu brak możliwości spotkania "wrogo nastawionych" graczy (tzn po prostu przypadkowego PvP), szybkie wbijanie lvl'a i z tego co słyszałem prostota walki (tzn. WoW'o-podobna 5 skilli na krzyż, w L2 było troche wiecej do kombinowania i ogarniania w PvP).
Nie do końca też przemawia do mnie system braku własnego wyfarmionego EQ w PvP, niby równość itp, aczkolwiek osobiście jestem raczej zwolennikiem długiego expienia/zdobywania EQ, aby później można cieszyć sie end game'owa rozgrywką.

Będę wdzięczny za propozycje MMO, które mogłoby sprostać moim oczekiwaniom z grubsza określonym wyżej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 19:46 
Cytuj  
Gw2 się szybko nie skończy bo nie ma abonamentu to raz a dwa, że będzie sukcesywnie rozwijane, content patche, jakieś zmiany w pvp, poczytaj sobie patch notes.
Rifta próbowałeś ? Jak nie to jest do 20lvl free.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 19:57 
Cytuj  
Darkfall: Unholy Wars

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 20:03 
Cytuj  
Jakie PVP?

1. Open world + sieges / teritorial control w świecie gry
2.instancjowane arenki a la niby e-sport
3. siege / wielko grupowe battleground?

Jak opcja nr.

1 to gry spełniającej te wymagania (popularna, sporo skilli, farmienie-expienie) nie ma chyba.
2. WoW, GW2, Rift + inne + pierdyliard przeróżnych arenkowych nie mmo pvp gier.
3. GW2 i jest fun ale szybciutko po 2-3 tygodniach mi się znudziło i nie mam ochoty.


Jak chcesz coś trochę podobnego do Lineage 2 to za ~2 lata na zachodzie może będzie ArcheAge i ma to chyba trochę podobieństw.

PS. Co to jest to niby EQ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 20:12 
Cytuj  
equipment


_________________
@polygamia

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 20:16 
Cytuj  
Aha. To niech sobie GW2 skreśli, bo jak jest przyzwyczajony i chcę farmę coraz lepszego sprzętu, a jest przyzyczajony do L2 to sobie wyfarmi w wszystko łącznie z levelowaniem dużo poniżej miesiąca. (może z wyjątkiem tych całych legandary, no ale to w zasadzie tylko wygląd a nie statystyki o co mu raczej chodzi).


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 22:48 
Cytuj  
Rift'a nie próbowałem, wygląda ok na pierwszy rzut oka, tylko jak z popularnością tego tytułu ? Dużo osób w to gra ?
PvP najbardziej mi podchodzi open world dla przygody + siege (lub masówy tego pokroju for fun) + arenki 1/1 dla skilla, czyli w sumie zestaw trybów PvP z L2 był dla mnie idealnym zestawieniem i takiego najchętniej bym oczekiwał od kolejnego MMO.
Ale PvE też dobrze by było żeby się jakoś kręciło, jestem raczej staroświeckim graczem MMO (standardowy system : farmienie exp -> farmienie inst za EQ -> zabawa w end game'owe PvP).

No właśnie jestem zwolennikiem raczej farmienia EQ itp (tzn, żeby w sumie zawsze była możliwość choć lekkiego ulepszenia postaci, tak jak w L2, żeby zrobić idealna postać trzeba było kuupe czasu), a GW2 to raczej mies koczowania i jeśli chodzi statystycznie - max rozwinięta postać (nie licze drogich bajerków które dają jedynie + do lansu, typu okularki światełka itp).

Za 2 lata mam nadzieje że będę miał już możliwość koczowania w Lineage Eternal, tudzież Kingdom Under Fire 2, także szukam czegoś na teraz : )
Czytałem jeszcze o Aion'ie, ze względu na sentyment do L2 mnie zaintrygował, chociaż obiło mi się o uszy, że jest to "nieudolna kopia L2" i raczej coraz mniej ludzi w to gra, jak jest z tym Aion'em w rzeczywistości ?

Poczytam póki co o Rifcie, jeśli ktoś wpadłby na jeszcze jakiś pomysł co mogłoby sprostać moim oczekiwaniom - będę wdzieczny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 08:37 
Cytuj  
Dodatek lada chwila to populacja na pewno będzie dobra.


_________________
@polygamia


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 11:26 
Cytuj  
Dobra, tzn. masz na myśli tak chociaż z 4k+ online na każdy świat ?
Bo jak patrze ilość obejrzeń filmików z Rift'a na YT / ilość ocen, komentarzy na encyklopedii / ilość kupowanych prepaidów na allegro, to sie wydaje ze malutko osób w to gra, przynajmniej na chwilę obecną ...
Gra sama w sobie mnie intryguje, jak oglądam gameplay'e, tylko to zaludnienie świata mnie zastanawia jak wygląda w rzeczywistości (bo nie moge na stronce znaleźć statusów światów, jaki jest aktualny online graczy).

A jakiś pomysł na jeszcze inny tytuł ? (i jak wspominałem, preferowałbym jednorazowy zakup oryginałki, aniżeli comiesieczny abonament, ze względu na dłuższy okres grania, ale niestety dosyć nieregularny).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 11:40 
Cytuj  
Sprawdź Aiona, jest f2p, wypuszczają dodatek. Może ci się spodoba.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 11:44 
Cytuj  
Granie w aiona to dobry sposób na przeczyszczenie żołądka


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 12:09 
Cytuj  
No tak, tylko że jak jest z populacją w tym Aion'ie, to jest podstawa ? (bo znajomy grał jakiś czas temu i stwierdził że to nieudolna kopia L2 i nikt już w to praktycznie nie gra).
Idiotyczne strony ze statusami serverów zamiast konkretnymi liczbami, określają populacje wszędzie jako low/med/high, jest jakas standaryzacja tych określeń w kategorii MMO (np, że low = 0-1000, med = 1000-2000 graczy itd) ?
A raczej nie biorę pod uwagę gier/serwerów, gdzie średni online byłby mniejszy niż ~3/4k.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 14:51 
Cytuj  
blazkowicz napisał(a):
PvP najbardziej mi podchodzi open world dla przygody + siege (lub masówy tego pokroju for fun) + arenki 1/1 dla skilla, czyli w sumie zestaw trybów PvP z L2 był dla mnie idealnym zestawieniem i takiego najchętniej bym oczekiwał od kolejnego MMO.[...]
No właśnie jestem zwolennikiem raczej farmienia EQ itp (tzn, żeby w sumie zawsze była możliwość choć lekkiego ulepszenia postaci, tak jak w L2, żeby zrobić idealna postać trzeba było kuupe czasu),

Nie ma imho na rynku obecnie żadnej takiej nowej gry niestety chyba.

Mmorpg-i teraz w większości nie udostępniają długiego tzw. 'prawie nieskończonego' rozwoju postaci, a już jak jakąś można pod coś takiego podciągnąć to nie będzie miała części z tych features, których oczekujesz.

W Rifc-ie chyba pod względem populacji dobrze funkcjonują tylko wybrane serwery PVE. Na PVP raczej afaik pustki.
Zresztą jest to gra podobnie jak WoW nastawiona głównie na PVE dunegony i rajdy, PvP jest drugorzędne. Siegów nie ma. Wychodzi w tym miesiącu ogromny dodatek także na pewno serwery się zapełnią, może nawet PvP też, ale nikt ci nie powie na jak długo.

Aion - na US serwerach populacja jest chyba w miarę spora, ale z Europy ping tam jest tragiczny. Ja miałem 300 ms i więcej jak z ciekawości ściągnąłem na parę dni. Jest to dość powszechne, serwery są chyba w Texasie i nie wiem z czego wynika, niektórzy twierdzą, że specjalnie, żeby ludzie z EU grali na serwerach w EU, które są prowadzone przez inną firmę i ponoć wsparcie jest tragiczne (patche wchodzą dłuuugie miesiące później niż w US i ogólna tragedia). No i jest to gra f2p (w EU freemium), także płacąc kasę można sobie skrócić / ułatwić 'długi rozwój postaci' typu ty nie płacąć będziesz spędzał tygodnie próbując 'enchantoując' ulepszać broń i tracąc przez porażki progress, a ktoś sobie zapłaci w sklepiku za 100% szansę na sukces i to co ty osiągnie 10x razy szybciej.

Może TERA? Tam jest world pvp na odpowiednich serwerach, jest chyba w End game długi rozwój postaci pod względem sprzętu, choć 'expienie' jest szybkie. Siegów nie ma. Arenki - nie wiem. Miały być dodane, ale nie wiem czy już są. Są osobne US i EU wersje przez różne firmy także musiałbyś się sam zorientować co i jak. Dungeony PVE są ponoć całkiem fajne ze względu na system walki.
Jednak nie wiem jak z populacją. Ponoć dużo osób odeszło, ale może jest jakiś serwer czy dwa, które są mocno zaludnione. Musiałbyś się sam zorientować chyba, że tu na forum ktoś jeszcze gra. Gdzieś temat TERA jest na tym podofrum także jak chcesz to się spytaj.

Ogólnie raczej bym powiedział, że możesz mieć problem, bo mmorpg-ów w 'starym stylu' Lineage II nie ma w chwili obecnej.

PS. Standaryzacji low / med / high nie ma żadnej. Firmy mogą sobie podstawiać pod to co im się żywnie podoba w danym momencie. Ma to tylko mocno orientacyjną wartość.


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 18:39 
Cytuj  
Odgrzewam temat, nadeszły może jakieś zmiany w świecie MMO ?
Wciąż GW2 jest najbardziej obleganą grą, zmieniło się może coś w ostatnich patchach wartego uwagi ? (związanego z tym że tytuł starcza na dłużej niż mies).
Lub może w najbliższym czasie jest planowana jakaś huczna premiera ciekawego MMO ?
Bo ogólnie z tego co wiem 2013 zapowiada się okazale dla MMO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 19:22 
Cytuj  
blazkowicz napisał(a):
Odgrzewam temat, nadeszły może jakieś zmiany w świecie MMO ?


Bo ogólnie z tego co wiem 2013 zapowiada się okazale dla MMO.


Zmiany to wypuszczenie bety wspomnianego wczsniej Darkfall; Unholy Wars.


A nie wiem co rozumiesz przez okazałość, bo w 2013 nie bedzie chyba zadnego sensownego tytulu.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 19:37 
Cytuj  
Tak z kapelusza od ręki to :
Kingdom Under Fire II
Lineage Eternal
The Elder Scrolls Online
ArchAge wydaje sie tez byc sensowne
Neverwinter online (chociaz to niekoniecznie MMO w sumie)
I jeszcze kilka obiło mi się o uszy.

Ofc, zakładając, że wyjdą tak jak zapowiadają (chociaż znając życie tak nie bedzie, no ale coż, lubię się połudzić)

Ten Darkfall strasznie mi sie wydaje taki Gothic po sieci ...


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 21:58 
Cytuj  
A co byście powiedzieli na C9 ?
Gra ktoś w to jeszcze czy serwy pustki ?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:07 
Cytuj  
Ściągnałem jakiś tydzień temu EU wersję, ale to jest taki zwykły instancjowany CORPG slasherek a la Vindictus. Nie mówię, że to źle bo pewnie dużo osób lubi i ma fun, a dużo osób co narzeka w mmorpg-ach na "time-sinki" to się imo powinni takimi grami mocniej zainteresować. Ludzi jeszcze było sporo, jak w większości f2p gierek, choć serwerów mało, ale wiadomo mają 'kanały' także.

Ogólnie niektóre osoby tu na forum co płaczą o TPP action combat to powinny sobie zaciągnąć, bo jest action, celowanie, przyciski myszki są od ciosów, nawet chyba jakieś combo da się robić, ale dobiłem do 3 lvl tylko także nie ogarniam do końca. Czy to 'dobry' action combat czy nie to nie ocenie, bo to ogólnie nie do końca mój klimat combatu.

Jak chcesz sobie pobiegać solo albo w grupie po instancjowanych misjach / dungach + ew. pimpować w mieście w rytm action combatu to pewnie jest dobre.


Posty: 20
Dołączył(a): 7.11.2012
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:13 
Cytuj  
Cóż, spróbować nie zaszkodzi, jak i tak nie znajdę żadnej farmy a'la L2.
Jak nie podejdzie mi zbytnio to sprobuje może tego Aion'a, tylko który serw jeszcze jakoś żyje, ktoś orientuje się może ?
Dużo ludzi przede wszystkim, im nowszy tym lepszy i trochę polaków żeby było ?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:17 
Cytuj  
Coś trochę podobnego do L2 tylko pewnie dużo bardziej casualowego (do czasu dobicia do eng-game przynajmniej, bo tam pewnie farma) to ArcheAge chyba tylko i wyłącznie. W końcu robi ją jeden z twórców Lineage.
2 Stycznie KR Open Beta startuje, ponoć ma trwać 11 dni tylko, (lub ~4 tyg druga wersja choć oficjalnego info żadnego nie ma). Poza tym ponoć już tłumaczą na eng, takze pod koniec 2013 pewnie closed bety eng.

Aion - nie mam pojęcia jak z serwami.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.