mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 2
Dołączył(a): 20.09.2014
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 07:57 
Cytuj  
Witam szanownych Userów,

Na wstępie przedstawię się, gdyż rzuci to trochę światła na nasz temat.
Nazywam się Adam, lat 26, doświadczenie w MMO lat 15. Pierwsze kroki stawiałem w MU Online (o dziwo dalej istnieje :O), a potem Helbreath,Tibia, Knight, Ultima (ta stara), Ragnarok, Tales Weaver, R.O.S.E (też jeszcze jest :O) i kolejne dziesiąt tytułów, które już nawet ciężko spamiętać.
Zasadniczo zawsze szukałem MMO, które dawało by coś więcej niż (bez obrazy) bezmyślny farm, byleby tylko wyklepać najwyższy lv i najdroższą płytę. Do tej pory, moje wymagania spełniły tylko dwa tytuły:
- Ultima Online (serwer Dream Masters)- w której oprócz bardzo rozbudowanego sytemu craftingu i profesji (runescape przy tym to przedszkole), obowiązkowy było role play. czyli odgrywanie ról w konwencji D&D. W tej grze nie liczyło się kto ma najwięcej gp'ków tylko kto najlepiej buduje nastrój, a zarazem stwarza po prostu genialny Fun (dzięki dla GM za ten czas). Niestety, ta gra jest już praktycznie martwa
- SWG, czyli StarWarsGalaxies, tak na prawdę, to kosmiczny odpowiednik powyższego, tylko, że na skalę światową

Przechodzimy do sedna.
Czy istnieją na tym zaśmieconym rynku gry, w których można być w community? w których można wczuć się w zabawę? w których jest to "coś" więcej?
Nie oczekuję, że musi tam być role play, ale szukam odpowiedzi na pytanie, czy funkcjonują jeszcze w ogóle ambitniejsze tytuły?

Za dyskusję i odpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam,

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 21.08.2008
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 08:08 
Cytuj  
The Repopulation - ludzie porównują ten tytuł z SWG-pre cu.
licze na to ze alfa testerzy nie kłamią i wyjdzie z tego niezłe cacko

Albion Online - tutaj znowu ostatnio czytałem jak ktoś porównał tą gre do Ultimy. Moim zdaniem UO może z tego nie będzie ale jest sporo ciekawyrz rzeczy które mogą zapewnić dużo frajdy


Ja osobiście też czekam na Elite: Dangerous i finalną wersje Rusta który dał mi mase funu w czasach gry straciłem nadzieje w gry ^^

sprawdź :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 08:23 
Cytuj  
Pominąłeś wiele starych gier gdzie powstało fajne community i często do dnia dzisiejszego istnieje w mniejszej lub większej ilości, obecnie każda nowa gra to miesiąc hypa przed premierą, tydzień hypa premierowego i bye bye.
Odgrywanie ról i rpg pełną gębą to pamiętam nawet było w linegae2, a obecnie to musisz szukać czegoś takiego w małych zamkniętych clanach, które istnieją nadal i wbijają do różnych gier by się bawić nadal.

Przechodząc do sedna, nie szukaj ambitnej gry tylko grupy ludzi, która ma pomysł na zabawę, jeśli przez te 15 lat nie trafiłeś na nic co się utrzymało do dnia dzisiejszego to lepiej daj sobie spokój z tym.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 169
Dołączył(a): 13.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 12:50 
Cytuj  
tylko EVE Online spelnia twoje kryteria
sandbox bez grindu dla dojrzalych ludzi, ktory wymaga gry zespolowej w praktycznie kazdym aspekcie


_________________
Venzon 2003 @ EVE
Forum rekrutacyjne BUFU

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 21.08.2008
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 12:57 
Cytuj  
Nie tylko.

*

Posty: 81
Dołączył(a): 18.04.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 15:20 
Cytuj  
Lukis napisał(a):
tylko EVE Online spelnia twoje kryteria
sandbox bez grindu dla dojrzalych ludzi, ktory wymaga gry zespolowej w praktycznie kazdym aspekcie


EvE jest jednym z najlepszych MMO na rynku, ale brakuje jej niepowtarzalności i magii UO.

Gdyby cały świat UO został podzielony na strefy wpływów poszczególnych klanów - a klany zajmowały się głównie konstruowaniem coraz potężniejszych bronii i obroną terytorium - to nie powstałoby całkowicie unikalne community. Nie byłoby przygód, które wspomina się latami.

Jeśli w EvE zdarza się coś niezwykłego i nieprzewidywalnego - oznacza to, że ktoś popełnił katastrofalny błąd i straci miesiące "pracy".

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 16:06 
Cytuj  
Spokojnie znajdziesz fajne ekipy w większości gier, które są obecnie na rynku, lotro, d3, aoc, ff, wow, eve, wurm, gw2, swtor, dfo itd, pytanie czy nadajesz się do gry zespołowej jeśli po tylu latach nie udało ci się nic znaleźć, trzeba chcieć i poszukać, nikt cie za rączkę nie weźmie i nie będzie się tobą opiekował.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2014, 16:24 
Cytuj  
shroud of the avatar huehue


_________________
.


Posty: 2
Dołączył(a): 20.09.2014
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2014, 10:44 
Cytuj  
Podkreślę, że to było 15 lat, ale nie samego nolife w grze. MMO traktuje jako rozrywkę w wolnym czasie gdy nie ma ciekawszych rzeczy do robienia w prawdziwym świecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2014, 10:53 
Cytuj  
w starszych grach raczej nie ma nolifów, oni czekają zawsze na premierę nowej gry by wykorzystać urlop lub wakacje :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2014, 11:49 
Cytuj  
ja po UO i SWG całkiem dobrze się w Ryzom znalazłem, do tego z themeparków to na City of Heroes przeszedłem - ale to głównie ze względu na community.
Potem to raczej były mainstream MMO themeparki + troche DFO 1.0

Ogólnie niby są tam te właśnie Xsyony, Wurmy, Mortale Online, Haven & Hearth, Salem no ale tylko jak ci nie przeszkadza to, że w te wszystkie gry (włącznie z Ryzom niestety...) jak 100 osób gra to jest dobrze.
Po DM'ce pewnie by ci to az tak nie przeszkadzalo, ale no nie wiem, ja osobiscie nie chcialbym sie pakowac za bardzo.

Ten Albion zapowiada się fajnie, prawie w przyplywie hype wykupilem wbicie do tej alphy, ale sie powstrzymalem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.