mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
**

Posty: 275
Dołączył(a): 30.04.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2018, 19:41 
Cytuj  
@Yabbadi Czy da się tworzyć w tej grze postacie pure meele albo pure caster? Czy też mechanika gry wymusza używanie magii\melee na przemian żeby ładować pasek resource`a?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2018, 19:54 
Cytuj  
Zaratul napisał(a):
@Yabbadi Czy da się tworzyć w tej grze postacie pure meele albo pure caster? Czy też mechanika gry wymusza używanie magii\melee na przemian żeby ładować pasek resource`a?


Jak najbardziej. Wszystko sprowadza się do "żonglowania" zasobami. Są dwa: Umbra i Rage. Ataki (skille) dzielą się na te które korzystają z Umbry i te z Rage (domyślnie ataki typu physical czyli bronią białą i miotaną korzystają z Rage, a te magiczne z Umbry). Tak więc wojownikom i łucznikom jest łatwiej niż magom bo ich default weapon attacks ładują Rage dla mocniejszych skilli, natomiast magowie po "wywaleniu" Umbry na skille muszą zadowolić się domyślnym atakiem kosturem lub różdżką (niby to samo ale odwrotnie). Na dodatek w grze funkcjonuje masa modyfikatorów sprzętu, które wprowadzają różne możliwości "przerzucania" jednego zasobu w drugi, doładowywania go lub przyspieszenia regeneracji. Hybrydami też da się grać ale nie wiem czy w dalszej części gry (tzn. na wyższych poziomach) będzie to efektywne - konieczność dopieszczania właściwie wszystkich atrybutów i masy bonusów ze sprzętów zamiast focusowania się na jadym typie. Ale co kto lubi.


_________________
For the pony!

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 08:28 
Cytuj  
Mixem klas tez idzie sie ogarnac. Startujesz z full umbra i walisz dajmy na to czary do zera. Potem przerzucasz sie na melee, nabijasz rage i konczysz atakami specjalnymi z niego. Problem tylko ze statami jest, tak jak Yab wyzej pisal,, trzeba by pakowac we wszystko praktycznie a to troche bez sensu. No willpower niby mozna olac ale wtedy moc czarow bedzie wujowa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 18:48 
Cytuj  
Lepudruk napisał(a):
Startujesz z full umbra i walisz dajmy na to czary do zera. Potem przerzucasz sie na melee, nabijasz rage i konczysz atakami specjalnymi z niego.


Czarami też nabijasz Rage :) Więc istotnie możesz wystrzelać się z Umbry, a potem dobić atakami korzystającymi z Rage.

Tak czytam forum Wolcena, wpisy na Steam i jak widzę ten płacz typu "casters are OP till Umbra last then just die" to po prostu /facepalm. Ludzie totalnie nie kumają tej mechaniki... Np. jedna z płaczek narzekająca na resource system najpierw odziewa postać w medium armor, a potem jęczy że Umbra jej się nie ładuje. No kurde jak się ma ładować jak każdy sprzęt medium armor ma Rage Conservation?! Ten system jest prosty ale co nieco trzeba najpierw przeczytać - Umbra zaczyna się ładować jak tylko Rage spadnie do zera. Jak postać ma bonusy do RC to start ładowania Umbry będzie opóźniony. Tak samo nie można pakować na castera heavy armor bo każdy hit ładuje Rage, w efekcie dłużej trzeba będzie czekać aż cały spadnie do zera.

A zmieniając temat, po ostatnich poprawkach jest w grze jeszcze jeden feature. Śmieszna sprawa, jakiś czas temu pisałem u nich na forum, że przydałby się jakiś system utylizacji książek skilli. Wcześniej było tak, że dany skill można było przyswajać wielokrotnie i za każdym razem ładowało to jego level o 1 pkt. Problemem były pozostałe książki, a którymi nie było co zrobić (brak MP do handlu). Rozwiązali to tak, że teraz danego skilla uczymy się raz, a znalezione księgi wymieniamy u nowego NPCa w mieście (Archivist) na nową "walutę" (knowledge - pod postacią niebieskich kryształków). U tego samego NPCa można za określoną ilość kryształków kupić awans posiadanego już skilla. Niezłe, trzeba przyznać, że system jest ok. Jak komuś niewiele brakuje do awansu skilla a ma sporo golda to może ewentualnie kupić u Archivista książkę/ki i od razu opchnąć za kryształki (to już trochę słabsze rozwiązanie IMO, chyba że zbalansują koszt książek).

Niech oni już dają ten nowy update... :]


_________________
For the pony!

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 19:25 
Cytuj  
Brać teraz czy czekać?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 19:35 
Cytuj  
Alick napisał(a):
Brać teraz czy czekać?


Brać tylko w 2 przypadkach:
1 - trafisz na promocję
2 - chcesz pomóc twórcom w projekcie

Na razie ilość contentu jest bardzo skromna, a gra znajduje się gdzieś na etapie między alpha a beta stage.


_________________
For the pony!

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 19:37 
Cytuj  
Z tego co czytam, to dobrze się bawisz.
Wspomogę :)

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 26 lut 2018, 19:46 
Cytuj  
Alick napisał(a):
Z tego co czytam, to dobrze się bawisz.
Wspomogę :)


szkoda tylko ze razem nie mozna bo nie ma multi i nie wiadomo kiedy bedzie

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2018, 15:34 
Cytuj  
Unikaty... są jednak różowe :P

Obrazek


_________________
For the pony!

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 28 lut 2018, 18:45 
Cytuj  
tez moze bym w koncu cos znalazl gdyby tylko nie te pieprzone crashe.. no kurwa ile mozna??! czasem w polowie bounty mnie wywala bo pamiec sie konczy
no przeciez ramu nie bede dokupywal :<

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2018, 20:11 
Cytuj  
To memory leaki, nic na to nie poradzisz dokładając pamięci. Ja mam 32 GB i też mi się wysypuje. To alpha. Na początku marca ma być spory update i widziałem, że zapowiadali w nim optymalizację kilku procesów więc trzeba trzymać kciuki ;)


_________________
For the pony!

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 10:26 
Cytuj  
juz wiem czemu mi tak crashami sypalo. wyslalem im ten plik ze zrzutem bledu i gosc z wolcena mi odpisal ze jest jakis bug z lightning ,wystarczy zmienic czary i wszystko gra. poprawka jest gotowa maja to wypuscic w marcu.

czytalem o kapliczkach ;) ales sie rozpisal szwagier hehe ale generalnie popieram te z diablo byly gowniane

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2018, 07:59 
Cytuj  
Wolcen -25% na Steamie

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.