mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:29 
Cytuj  
Pisać to sobie mogą co chcą.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:33 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Kurier NIE MA prawa zostawić przesyłki u kogo innego a już w ogóle bez konsultacji z Tobą.


No, to powiedz to ochroniarzowi u mnie na recepcji, który ma 10tki przesyłek dziennie dla mieszkańców:)


To akurat inna sprawa.

Mendol nie, nie dojebałem. Kiedyś kurier zostawił przesyłkę u sąsiada, bez konsultacji ze mną (nawet o tym nie wiedziałem). Sprawdzam sobie status przesyłki a tam odebrane (żadnego awizo nie miałem, zresztą ta firma dzwoni i się umawia). Dzwonię do obsługi klienta. No i się zaczęło. Najpierw zadzwonił do mnie jakiś gościu (kierownik zmiany?), który zaczął mnie przepraszać za zaistniałą sytuację, wyjaśnił, że kurier popełnił błąd i zostawił przesyłkę u sąsiada a NIE MA prawa (podkreślił to parę razy) pozostawić przesyłki u kogo innego niż odbiorca, powinien umówić się telefonicznie ew. zabrać przesyłkę i dostarczyć na drugi dzień. Po jakimś czasie zadzwoniła jakaś kobieta z (nie mam już pojęcia, kto to był) i również mnie przepraszała i wyjaśniła co i jak. A na wieczór zadzwonił jakiś gostek, który również przepraszał i powiedział, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec tego kuriera. Gościowi dupę uratowałem, ale to już temat na inną historię. Także Mendol widzisz, nie do końca jest tak jakbyś myślał. Ta babka jak do mnie dzwoniła zadała takie pytanko "a co by było gdyby ten sąsiad wszystkiego się wyparł?".


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:39 
Cytuj  
ale tu nie trzeba wiele myslec. tygodniowo dostajemy kilka paczek i z wyjatkiem tych 'powaznych' kurierzy od lat zostawiaja je u sasiadow, z reguly bez pytania :)
takze jak zwykle prawo prawem, a u nas kazdy robi tak, zeby bylo wygodnie.
co wiecej zgadzam sie w 100% w tym przypadku z markiem - na chuj zapierdalac pol miasta, skoro mozna odebrac od sasiada.
ale ciesze sie, ze uratowales kurierowi dupe i ogolnie wzruszyla mnie twoja historia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:40 
Cytuj  
A co jeśli sąsiad przyjmie przesyłkę a towar będzie rozjebany ? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:41 
Cytuj  
taa, a co jak sasiad przyjmie przesylke, sprzeda na allegro i w ogole milion teorii :)
nie ma to jak dobry temat wieczorowa pora :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:50 
Cytuj  
I tak nie przebijecie kuriera który zostawił na klamce moją przesyłkę. :<


_________________
@polygamia

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 21:51 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
taa, a co jak sasiad przyjmie przesylke, sprzeda na allegro i w ogole milion teorii :)
nie ma to jak dobry temat wieczorowa pora :)


Ojciec dobre pytanie zadał. Ja każdą przesyłkę sprawdzam przy kurierze. Wiesz, to wszystko jest jak z przechodzeniem na czerwonym świetle - 100 razy się uda, 101 już nie...

Atherius napisał(a):
I tak nie przebijecie kuriera który zostawił na klamce moją przesyłkę. :<


No takiemu to bym dupy już nie ratował a sam żądał jego wylania :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 22:10 
Cytuj  
ja tego sprawdzania przesyłki przy kurierze nie rozumiem.
Co to kuriera który jedynie dostarcza paczkę obchodzi co jest w środku i w jakim stanie? On tylko dostarcza.
Jeżeli paczka jest zniszczona w czasie transportu - to widać od razu - bo opakowanie jest gdzieś pierdolnięte, pogięte czy zmiażdżone. Nie trzeba otwierać.
Jeżeli towar wewnątrz jest walnięty a paczka wyglada na całą - to wina sprzedawcy który źle zapakował.
Zresztą to sprzedawca jest odpowiedzialny za dostarczenie towaru do rąk kupującego w należytym stanie.
Taki amazon na wszelkie tego typu problemy jeszcze przeprasza i pyta czy chcemy z powrotem całą kasę czy może wysłać replacementa. Zresztą tak jak większość innych sklepów online. A nie jakiś cyrk z otwieraniem przy bogu-ducha winnym kurierze, spisywaniem protokołów, etc. - prawie jak w Misiu kuźwa.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 22:19 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja tego sprawdzania przesyłki przy kurierze nie rozumiem.
Co to kuriera który jedynie dostarcza paczkę obchodzi co jest w środku i w jakim stanie? On tylko dostarcza.
Jeżeli paczka jest zniszczona w czasie transportu - to widać od razu - bo opakowanie jest gdzieś pierdolnięte, pogięte czy zmiażdżone. Nie trzeba otwierać.


I tu się mylisz. Nie zawsze tak jest.

Mark24 napisał(a):
Jeżeli towar wewnątrz jest walnięty a paczka wyglada na całą - to wina sprzedawcy który źle zapakował.


Dokładnie a do tego jest potrzebny protokół a żaden normalny kurier nie napisze Ci protokołu uszkodzenia po fakcie. Wiesz, na Amazonie może tak jest, ale nie w Polsce.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 22:21 
Cytuj  
dlatego trzeba kupować na amazonie ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2014, 23:10 
Cytuj  
Co do kurierów - to bym chciał, żeby w standardzie postępowania przy nie zastaniu odbiorcy była próba telefonicznego kontaktu z odbiorcą, a tego często nie ma jednak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 07:49 
Cytuj  
Znajomemu kurier zostawil przesylke za plotem w ogrodzie i paczka zniknela. Nie odpuscil i kurier musial mu zwracac kase. Chodzilo o jakies 400zl. Gdyby to bylo cos drozszego to kurier by poplynal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 07:50 
Cytuj  
za niski plot.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 08:07 
Cytuj  
Jak was czytam, to mysle ze powinien w totlotka grac. Kurier zawsze do mnie dzwoni. Raz albo dwa razy, zeby sie upewnić gdzie ma zostawić paczke,nigdy nie miałem żadnej uszkodzonej paczki. Ergo wszystko cacy.

A co do zwrotów. Jak kupujesz przez internet to masz prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. I niech ktos sproboje tego nieakceptowac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 20 mar 2014, 08:23 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 08:19 
Cytuj  
nie do konca mozesz sobie zwrocic bez podania przyczyny

chyba ze mozna , to biore infamous + ps4 , przechodze w 3 dni , odsylam i chce kase spowrotem

Mark - da sie ? :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 08:27 
Cytuj  
http://prawo.rp.pl/artykul/653913.html

Mozesz zwrocic. No chyba, ze jebniesz konsole młotkiem, to juz moze byc problem bo to nie jest normalne używanie.

Tak samo moze byc problem, jesli odeslesz uszkodzone urzadzenie, ktorego sam nie uszkodziłem, a uległo uszkodzeniu w czasie transportu. Ciezko by ci było to udowodnić, ze to nie ty to zrobiłeś.

Z drugiej strony, mysle, ze wiekszosc sklepow by sie na to zgodziła, zeby miec spokoj i nie mieć na głowie UOKiK.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 08:56 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
nie do konca mozesz sobie zwrocic bez podania przyczyny

chyba ze mozna , to biore infamous + ps4 , przechodze w 3 dni , odsylam i chce kase spowrotem

Mark - da sie ? :)


bez problemu. Tzn. konsole na pewno zwrocisz w ciagu 14dni, z gra to raczej nie przejdzie. Ale sprzedaz ja z 20zl taniej do miesiaca po premierze. Amazon nawet oplaci przesylke w obie strony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 09:00 
Cytuj  
o kurwa , no to pro

w 14 dni to ogram wszystko co wyszlo do tej pory na ps4

HEHE

ale powaznie - jak oceniasz ogladanie bluray na ps4? , podobno gorsze niz na ps3
ps + dziala cross platform? , kupuje jeden za 200 zl na rok i mam free gierki na vita , ps3 i ps4?

bo tak sie zastanawiam..czy nie kupic jakiegos uzywanego ps3 do tego ps4 ...juz za 400-500 mozna wyrwac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 09:12 
Cytuj  
bluraya ogladam jeszcze z PS3, PS4 np. nie ma jeszcze obslugi 3d, zeby puscic dzwiek w DD/DTS tez za kazdym razem trzeba przestawiac. Firmware jest totalnie niedopracowane. W najnowszym znosza te zabezpieczenie na HDMI.
za 200zl masz gry na PS3, PS4, Vita - w sumie 60 tytulow. Na PS4 musisz miec plusa by grac online.

kurde alda tak sie prezysz z ta kasa - ograb z bonusow startowych ze 2-3 bookow i bedziesz mial PS4 z infamousem za free. Ty happy, Twoja happy bo kasy na kanary nie ruszysz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2014, 09:25 
Cytuj  
nie no , stac mnie nawet na zakup komba ps3+ps4+vita wszystko nowe , tylko ...ja to sknera jestem :)

lubie gromadzic kase a nie ja wydawac , ofc na kobiety to co innego , ale trafilem na taka fajna ze uznaje zdrowa zasade
ja place za to , ty za to , a kiedys to sponsorowalem kazda dupeczke z jaka sie umawialem bo myslalem ze tak wypada :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.