mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 08:08 
Cytuj  
To teraz zagraj w Far Cry Primal i stwierdzisz, ze Horizon to arcydzielo. I gdzie tam combat jest kiepski?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 08:47 
Cytuj  
'a nie mowilem' :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 08:57 
Cytuj  
wolę jednak gry "story driven" - Uncharted, Last of Us, Wiedźmin mimo otwartego świata też był story driven. Horizon to przepiękny graficznie FarCry - a mi żadnego FarCry nie udało się skończyć, ba nawet dojść do połowy...
W Horizon story jest jednak bardzo mdłe - przynajmniej początek jest przewidywalny wręcz do bólu. Misje poboczne - to samo - powielanie tego samego schematu.
Może za mało grałem, może i hype mi się udzielił bo w sumie liczyłem na arcydzieło i ten wow factor a gra jest jedynie bardzo dobra i stąd ten zawód...

Co do combatu to wydaje mi się, że podstawą tu jest ranged, natomiast melee jest kompletnie niedopracowane. Kamera wariuje, przeciwników nie da się stargetować (??), uniki średnio się sprawdzają. No i jak dla mnie bardzo mało intuicyjne sterowanie przy melee. Zresztą to pewnie skrzywienie po Niohu - trzeba brać poprawkę ;)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 11:37 
Cytuj  
Bo tu nie ma jako takiego melee. Tak, masz wlocznie, masz slaby i mocny atak, ale to nie jest takie melee, ze mozesz zastapic je zamiast luku. To raczej sluzy do dobicia itp. Ja jeszcze przed premiera myslalem, ze tez bede gral tylko melee zniesmaczony walka lukiem w Far Cry Primal (problem w FC jest taki, ze ktos pomyslal, iz jak wrzoci luk do Far Cry 3 to wystarczy a to blad, juz o tym gdzies pisalem, luk to nie karabin maszynowy). Ale po zagraniu w Horizon i graniu lukiem stwierdzilem, ze tu walka z lukiem jest swietnie zrobiona (moze to przez kamere tpp? Nie wiem).
Co do reszty to bylo w sumie do przewidzenia, ale jednak swiat, ten klimat i misje w porownaniu do takiego FC Primal, to niebo a ziemia. I sorry, porownuje wciaz do tego FC, ale ciezko uniknac porownania, szczegolnie gdy gre jeszcze mam na twardzielu i od czasu do czasu gram.
Nioha zatrzymam na dluzej a Horizon przejde i sprzedam. Mam LE wiec z dobra cena nie powinno byc zle nawet za 2 miesiace.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 14:01 
Cytuj  
Nier

https://youtu.be/iqHwYqz-fmw

Świety motyw ze śmiercią - coś podobnego jak w soulsach tzn. możesz wrócić do swojego ciała i wszystko odzyskać, ale możesz też z tego "starego ciała" zrobić sojusznika, który będzie walczył dla Ciebie przez jakiś czas (ten motyw pokazany jest na filmie, gdzieś od 8:00 minut.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 15:49 
Cytuj  
...i możesz kupić trofea :wtf:

http://www.playstationtrophies.org/news ... -Cash.html


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 16:01 
Cytuj  
I fajnie, ewidentnie twórcy naśmiewają się z tego, jakże "zajebistego" ficzera jakim są trophy czy inne achivimenty (czytaj jak z gry 15h zrobić grę 50h vide np. Uncharted 4). Oj, coś czuję, że będę miał pierwszą platynę :lol: Tylko z drugiej strony koszty takiego "wykupu" (zobacz na ceny!) są ogromne, więc i tak spędzisz kupę czasu na farmowaniu kasy.
A odnośnie jeszcze Niera - tam wszystko można kupić łącznie z hudem - chcesz mieć mapę na hudzie? wszczep specjalny chip, chcesz mieć pasek zdrowia na hud, specjalny chip itd. Oczywiście jest limit czipów jaki możesz mieć. Przynajmniej jakaś gra od dłuższego czasu z powiewem świeżości. Oglądając ten film, który wkleiłem, to jest bardzo dużo podobieństw do pierwszego Niera, co też jest fajnym smaczkiem.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 16:38 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Bo tu nie ma jako takiego melee. Tak, masz wlocznie, masz slaby i mocny atak, ale to nie jest takie melee, ze mozesz zastapic je zamiast luku. To raczej sluzy do dobicia itp. Ja jeszcze przed premiera myslalem, ze tez bede gral tylko melee zniesmaczony walka lukiem w Far Cry Primal (problem w FC jest taki, ze ktos pomyslal, iz jak wrzoci luk do Far Cry 3 to wystarczy a to blad, juz o tym gdzies pisalem, luk to nie karabin maszynowy). Ale po zagraniu w Horizon i graniu lukiem stwierdzilem, ze tu walka z lukiem jest swietnie zrobiona (moze to przez kamere tpp? Nie wiem).
Co do reszty to bylo w sumie do przewidzenia, ale jednak swiat, ten klimat i misje w porownaniu do takiego FC Primal, to niebo a ziemia. I sorry, porownuje wciaz do tego FC, ale ciezko uniknac porownania, szczegolnie gdy gre jeszcze mam na twardzielu i od czasu do czasu gram.
Nioha zatrzymam na dluzej a Horizon przejde i sprzedam. Mam LE wiec z dobra cena nie powinno byc zle nawet za 2 miesiace.


dokładnie. Już trochę opanowałem ten combat - tu się nie da grać melee. W sumie są dwie opcje do wyboru - ranged i stealth. Jak człowiek to zrozumie to nagle combat zaczyna nabierać uroku.
Story też nie jest takie kiepskie - misje są świetne. Początek na serio jest totalnie zjebany. Potem jest tylko lepiej.
Osobiście widzę coraz wiecej zapożyczeń z Wieśka 3 i gra zaczyna mi się coraz bardziej podobać.
No i był wow ;) Jak pierwszy raz zobaczyłem tall-necka - strasznie duże bydle:

Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 17:48 
Cytuj  
Polska wersja Horizon - dubbing nie jest zły. Mam jednak włączone też napisy... o ja pierdole, jaka porażka. Praktycznie w każdym zdaniu jest jakieś błąd tzn. postać coś mówi, ale napis jest zdeczka inny np. postać mówi "wszystko będzie ok" a napis "na pewno wszystko będzie ok". :o


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 17:55 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
I fajnie, ewidentnie twórcy naśmiewają się z tego, jakże "zajebistego" ficzera jakim są trophy czy inne achivimenty (czytaj jak z gry 15h zrobić grę 50h vide np. Uncharted 4). Oj, coś czuję, że będę miał pierwszą platynę :lol: Tylko z drugiej strony koszty takiego "wykupu" (zobacz na ceny!) są ogromne, więc i tak spędzisz kupę czasu na farmowaniu kasy.
A odnośnie jeszcze Niera - tam wszystko można kupić łącznie z hudem - chcesz mieć mapę na hudzie? wszczep specjalny chip, chcesz mieć pasek zdrowia na hud, specjalny chip itd. Oczywiście jest limit czipów jaki możesz mieć. Przynajmniej jakaś gra od dłuższego czasu z powiewem świeżości. Oglądając ten film, który wkleiłem, to jest bardzo dużo podobieństw do pierwszego Niera, co też jest fajnym smaczkiem.


Co jest złego w zdobywaniu trofeów? Dla mnie to przyjemny dodatek do gry, chociaż sam nie jestem łowcą platynek. Ktoś ci przystawia nóż do gardła i każe je wszystkie zdobywać? WTF?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 18:15 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Polska wersja Horizon - dubbing nie jest zły. Mam jednak włączone też napisy... o ja pierdole, jaka porażka. Praktycznie w każdym zdaniu jest jakieś błąd tzn. postać coś mówi, ale napis jest zdeczka inny np. postać mówi "wszystko będzie ok" a napis "na pewno wszystko będzie ok". :o


Przeciez to standard. Tekst do napisow i dla lektora zazwyczaj tlumacza dwie rozne osoby i wersje sie troche roznia.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2017, 18:25 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Polska wersja Horizon - dubbing nie jest zły. Mam jednak włączone też napisy... o ja pierdole, jaka porażka. Praktycznie w każdym zdaniu jest jakieś błąd tzn. postać coś mówi, ale napis jest zdeczka inny np. postać mówi "wszystko będzie ok" a napis "na pewno wszystko będzie ok". :o


Przeciez to standard. Tekst do napisow i dla lektora zazwyczaj tlumacza dwie rozne osoby i wersje sie troche roznia.


To pierwsza gra z takim czymś na taką skalę. Oczywiście, tak jak piszesz, ale to się zdarzało raz na ruski rok (szczerze to nawet już nie pamiętaj żadnej gry, bo były to sporadyczne przypadki) a tu masz praktycznie przy każdym wyświetlanym zdaniu.
Kaban napisał(a):
Co jest złego w zdobywaniu trofeów? Dla mnie to przyjemny dodatek do gry, chociaż sam nie jestem łowcą platynek. Ktoś ci przystawia nóż do gardła i każe je wszystkie zdobywać? WTF?


Takie samo sztuczne wydłużanie czasu z grą jak wszelkiego rodzaju znajdźki itp. Pewnie, że nikt mi nożna nie przykłada, ale swoje zdanie mogę mieć na ten temat.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 09:01 
Cytuj  
dla mnie ~15h to baaardzo długa gra jak na singla. Wszelkie znajdźki czy trofea są opcjonalne - przecież można grę przejść do napisów końcowych zupełnie olewając te elementy. Więc imho argument o sztucznym wydłużaniu czasu gry trochę z dupy.

PS+ na marzec:
PS4:
Tearaway Unfolded (7 marca)
Disc Jam (7 marca)
Lumo (7 marca)
PS Vita:
Lumo (7 marca)
Severed (7 marca)
PS3:
Under Night In-Birth Exe:Late (7 marca)
Earth Defense Force 2025 (7 marca)

coraz lepsze gry daje Sony.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 10:46 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dla mnie ~15h to baaardzo długa gra jak na singla. Wszelkie znajdźki czy trofea są opcjonalne - przecież można grę przejść do napisów końcowych zupełnie olewając te elementy. Więc imho argument o sztucznym wydłużaniu czasu gry trochę z dupy.


Ale to Wasze częste słowa odnośnie wydłużania gry, nie moje. Nie raz się na tym forum pojawiają.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:03 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Takie samo sztuczne wydłużanie czasu z grą jak wszelkiego rodzaju znajdźki itp. Pewnie, że nikt mi nożna nie przykłada, ale swoje zdanie mogę mieć na ten temat.


O ile nie są konieczne do ukończenia gry to nic złego w tym nie ma. Część zresztą bywa ciekawa. Na przykład w reboocie Tomb Raidera zebrałem wszystkie historyczne "rupiecie" bo miały całkiem ciekawe opisy. Ale fakt faktem, że rzeczy typu: rozpal 200 świeczek to przegięcie, ale jeśli ktoś lubi ;)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:19 
Cytuj  
Horizons - przegenialny. Pierwsze wrażenie błędne w ch..
Questy i story godne W3 - widać spore zapożyczenia (np. questy gdzie "tropimy", linie questów). Fabuła całkiem ładnie się rozkręca. Grafika miażdży. Itemizacja daje radę. Combat jest kurewnie wymagający i daje masę satysfakcji.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Horizons - przegenialny. Pierwsze wrażenie błędne w ch..
Questy i story godne W3 - widać spore zapożyczenia (np. questy gdzie "tropimy", linie questów). Fabuła całkiem ładnie się rozkręca. Grafika miażdży. Itemizacja daje radę. Combat jest kurewnie wymagający i daje masę satysfakcji.


Dokładnie mam takie samo odczucie. Wzorowali się na W3, ale to dobrze. Dla mnie obie te gry to najlepsze z najlepszych w ogóle, aczkolwiek wydaje mi się, że jednak grafa jest lepsza w Horizion. W combacie ważne jest jeszcze używanie żywiołów (no i korzystanie z notatnika, bo ostatnio strzelałem ogniem w jakiegoś złomiarza i chuj, nic mu się nie działo, potem sprawdziłem, że on jest wrażliwy na inny żywioł :lol: ) Ale nie powiem, melee mogłoby być jakieś lepsze, bo aż mam ochotę grać tą włócznią. Zresztą i tak poszedłem typowo w stealth (zabijanie z ukrycia też daje masę satysfakcji, może to przez świetne animacje walki).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:30 
Cytuj  
Podobno w produkcji gry uczestniczyli byli pracownicy Bethesdy i CDP RED. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 12:27 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Podobno w produkcji gry uczestniczyli byli pracownicy Bethesdy i CDP RED. :)


Coś może być na rzeczy ;)

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status ... 5925514241


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 13:12 
Cytuj  
sama mapa robi kolosalne wrażenie
odkrywanie mapy (częściami) poprzez override tall-necków - mnóstwo fanu - trzeba takiego tallnecka znaleźć, trzeba znaleźć sposób jak się na niego wdrapać. Szczególnie, ze mój trzeci tallneck krążył sobie w campie jakichś bandytów, których wcześniej musiałem powybijać.
samo przemieszczenie się daje mnóstwo funu - tu nie ma, że biegniesz na pałę do przodu do wskaźnika następnego questu, bo co chwila jest stadko lub pojedynczy mobek który cię z łatwością zabije - tutaj co przeciwnik to skradanie się, taktyka etc. Na początku mnie zdziwiło, ze podróże automatyczne z campu do campu są ograniczone itemami - teraz uważam, to za całkiem rozsądne rozwiązanie - mapa jest tak skonstruowana, że pokonując tą samą drogę po raz któryś w ogóle się nie nudzisz. Czasami przez spory kawał drogi trzeba przemykać od kępki trawy do kępki trawy bo inaczej dupa..
Wykorzystywanie otoczenia w czasie walki - nie ma to jak zwabić mobka w trawę i go one-hitnąć z zaskoczenia, nie ma to jak zwabić go pod kłody drzewa i spuścić je na niego.

Misje podziemne (cauldrony) to taki labirynt zwienczony walką z bossem - pierwszą musiałem poddać (mając lvl15, misja lvl8) bo nie miałem sposobu na gada.
Amunicja - strzały, bomby sobie craftujemy - więc cały czas trzeba zbierać. Nie ma tu nic magicznie się odnawiającego ;)

Aż mi się nie chce wierzyć, że 2 tygodnie po bardzo dobrym Niohu który dał mi zabawę na 60-70h, pojawia się nastepny równie dobry (lub nawet lepszy) tytuł. Jakaś masakra :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.