mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2017, 14:31 
Cytuj  
Pepe napisał(a):

mam problem z nierem troche, wydaje sie bardzo generic z tego co widzialem na streamach, ale kiedys pewnie sprawdze, poki co cena pc do mnie nie przemawia.


Ta gra to największe przeciwieństwo określenia "generic" jakie widziałem w życiu.

Drugiej takiej gry po prostu nie ma, albo ja osobiście nie znam.

Gokulo napisał(a):

Tutoriale to co chwila wyskakują :D Co chwila coś nowego gra odkrywa. Ilość rzeczy do robienia i systemów w tej grze może przytłaczać. Świetnie rozbudowali i tak już dobry gameplay z 4.


Nic imo nie przytłacza, właśnie dzięki temu, że wszystko jest sensownie dawkowane.

Aczkolwiek jak ktoś chciałby przejść grę jeszcze raz, to lepiej jest zrobić jeden save po kilku godzinach gry i go trzymać, bo potrafię sobie wyobrazić jak to mogłoby wkurwiać za każdym następnym razem. :D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 8 kwi 2017, 14:33 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2017, 14:37 
Cytuj  
Byłoby. Jeżeli ktoś odpuszcza tą grę to właśnie przez nadmierne odejścia od konwencji i "udziwnienia", które dla mnie osobiście robią z niej tytuł który przejdzie do historii.

Pierwszy raz zobaczyłem, jak ktoś używa określenia "generic" względem Nier. :D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2017, 15:03 
Cytuj  
Pepe napisał(a):
Ale trudno nie odniesc takiego wrazenia, bardzo blada grafika (rozumiem, taka stylistyka), bardzo japonski level design (budynki z kartonu, swiat otwarty, malo detali).

Persona natomiast bardzo mi sie podoba


Stylistyka to interesujący temat, też mnie zastanawiało dlaczego tak to zrobili ale w miarę przechodzenia gry wszystko stało się jasne.

Oprócz faktu, że pasuje to do świata i fabuły to mocniejsze kolory pojawiają się w ważnych chwilach i potęgują efekt danej sceny. :)

Level design - cóż, no graficznie gra nie powala ogólnie ale tutaj wychodzi po prostu mniejszy niż w przypadku AAA produkcji budżet. Żadna gra od Yoko Taro do czasu Automaty nie sprzedała się rewelacyjnie, więc Square Enix zainwestowało ale ostrożnie.

Twórcy mieli więc do wyboru albo stworzyć gówno, albo brak kasy zastąpić kreatywnością. I tak też zrobili.

Gokulo napisał(a):
Razoth napisał(a):
Nic imo nie przytłacza, właśnie dzięki temu, że wszystko jest sensownie dawkowane.


Miałem na myśli bardziej np. na zasadzie pamiętania o wszystkich możliwych opcjach w ciągu dnia i wieczorem - statystyki można rozwijać na wiele różnych sposobów, w różne dni są pewne bonusy, trzeba pamiętać jakie miejsca odwiedzić i kiedy, trochę tego jest :) Do tego opcje rozwijania stosunków z powiernikami też są bardziej rozbudowane niż kiedyś, natomiast całe szczęście trochę więcej z nich rozwija się samoczynnie lub nie wymaga odpowiedniej arcany w inventory, trochę to ułatwia planowanie.


Jak już będę rozumiał o czym mówisz to przyznam ci rację!


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2017, 18:34 
Cytuj  
@Mass Effect Andromeda
Wycraftowałem sobie najlepszą broń w grze czyli B.A.C. IV (w angielskiej wersji P.A.W. IV) i teraz wszystko pada jak muchy :) Jeszcze tylko dobry armor i koncze MEA :D

Obrona Arki Leusinia z bronią BAC IV
Spoiler:


_________________



*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2017, 17:56 
Cytuj  
Jebać Personę... no dobra, później będę grał. Ale to co dzieje się w Route C w Nier to normalnie :o W rasowym RPGu nie miałem takiego wyboru moralnego (nad wyborem zastanawiałem się dobre pół godziny) jak tu :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2017, 20:04 
Cytuj  
Wybór między Personą a Nier to mój największy obecnie problem życiowy. Skończ najpierw Nier, chyba, że chcesz się miotać jak szatan między dwiema rewelacyjnymi grami.

Co do Nier to ja nawet nie chcę wiedzieć co jest później, jak końcówka B i początek C tak mnie zdołowały. :(


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2017, 20:33 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Wybór między Personą a Nier to mój największy obecnie problem życiowy. Skończ najpierw Nier, chyba, że chcesz się miotać jak szatan między dwiema rewelacyjnymi grami.

Co do Nier to ja nawet nie chcę wiedzieć co jest później, jak końcówka B i początek C tak mnie zdołowały. :(


Co Ty, na maksa gram w Nier, nawet Horiozon i Nioha na razie olałem. Za bardzo mnie wciągnęło (już dawno tak nie miałem, że gram tylko w jedną grę, bo ogólnie jestem osobą, która na parę gier na tapecie). A co do doła, to później jest jeszcze gorzej (myślę, że to żaden spojler) a przecież to "tylko" pierdolone roboty i androidy (ale w sumie o to w tej grze chodzi - o człowieczeństwo, ludzie sumienia i ludzką duszę, że tak napiszę). Ja jestem ciekaw czy Yoko Taro w ogóle zagrał w swoją grę :wink:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2017, 20:35 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Wybór między Personą a Nier to mój największy obecnie problem życiowy. Skończ najpierw Nier, chyba, że chcesz się miotać jak szatan między dwiema rewelacyjnymi grami.

Co do Nier to ja nawet nie chcę wiedzieć co jest później, jak końcówka B i początek C tak mnie zdołowały. :(


Miota mną jak szatan między konsolą a PC. Na konsoli ogrywam Persone, a na PC Nier. Jestem już pod koniec route B i zdecydowanie to będzie moje TOP 3 gier roku 2017. Jestem strasznie ciekaw jak będzie wyglądało 3, 4 i 5 podejście.

Czytałem, że Persona 5 na hardzie nie wybacza nawet najmniejszych pomyłek - wystarczy jeden ambush i masz game over. O ile kocham wyzwania w grach i przeważnie cisnę na wysokich poziomach trudności, tak tutaj sobie odpuszczę. Zmieniłem z harda na normal, kiedy ten jeździec na koniu w jednej turze zabił mi dwie postacie (critical ftw). No ale zobaczymy jak będzie dalej. Gdzieś tam ktoś wspominał, że dobrze jest zmieniać poziom trudności na HARD tylko na walki z bossami. Resztę przechodzić na normalu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2017, 09:12 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Ja jestem ciekaw czy Yoko Taro w ogóle zagrał w swoją grę :wink:

Yoko Taro w jednym z wywiadów powiedział, że gra miała mieć dużo bardziej ponury finał. Dopiero ludzie z Platinum Games przekonali go do zmiany.
Gram teraz w Drakengard 3 (notabene, z technicznego punktu widzenia ta gra nie powinna w ogóle była wyjść) i tam generalnie wszystko jest pojebane, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Kaban napisał(a):
Czytałem, że Persona 5 na hardzie nie wybacza nawet najmniejszych pomyłek - wystarczy jeden ambush i masz game over. O ile kocham wyzwania w grach i przeważnie cisnę na wysokich poziomach trudności, tak tutaj sobie odpuszczę. Zmieniłem z harda na normal, kiedy ten jeździec na koniu w jednej turze zabił mi dwie postacie (critical ftw). No ale zobaczymy jak będzie dalej. Gdzieś tam ktoś wspominał, że dobrze jest zmieniać poziom trudności na HARD tylko na walki z bossami. Resztę przechodzić na normalu.

Myślę, że w takich story-driven grach jak Nier czy Persona zwiększanie sobie poziomu trudności nie ma żadnego sensu.
Zaburza narracje i immersje.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2017, 17:58 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Myślę, że w takich story-driven grach jak Nier czy Persona zwiększanie sobie poziomu trudności nie ma żadnego sensu.
Zaburza narracje i immersje.


Coś w tym jest, bo ja w Nier w wróciłem na Normal. Do tego wydałem kupę kasy na fuzję chipów, że gdybym miał je teraz stracić, to bym się nieźle wkurwił i chyba przestał grać :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2017, 21:36 
Cytuj  
Dzisiaj wyszlo nowe mmorpg : Skyforge

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Z6JHPPmNHjc


_________________



*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2017, 21:42 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Dzisiaj wyszlo nowe mmorpg : Skyforge

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Z6JHPPmNHjc


Zapomnij. Grałem w to bardzo długo na PC. Gra jest dość specyficzna i nawet fajnie się gra, ale jest mega nastawiona na grind (i to taki mega grind). O kupowaniu specjalnych przedmiotów za realną kasę nawet nie wspomnę. Do tego o ile większość dostępnych mmo działa mniej więcej na zasadzie - zaczynamy solo, kończymy w rajdzie, to tu jest w sumie odwrotnie - zaczynamy w rajdzie, kończymy solo :lol: bo w grze chodzi o zdobycie formy boga a później w tej formie boga mamy duże bonusy za granie w instancjach... solo :lol: Chcesz to spróbuj (ja pewnie zobaczę, czy na PS4 ludzie zaczną korzystać w końcu z narzędzia do wyszukiwania grup), ale jakby co to ostrzegałem :]

Edit:
A właśnie. Ja zaczynałem grać na PC jak gra była jeszcze w zamkniętej becie (hmm, z 2 -3 lata temu), wróciłem do niej parę miesięcy temu. Jest dużo zmian na plus... ale praktycznie wszystkie błędy z zamkniętej bety pozostały :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 07:16 
Cytuj  
bedziesz probowal tego skyforge huragan?

U mnie Persona lezy i kwiczy. Ze 2h przegralem.

btw. ktos gra w BF1? Warto kupic dodatek/passa?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 09:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
bedziesz probowal tego skyforge huragan?


zaczalem, ale grafika bez rewelacji...moze w wolnych chwilach popykam. Katuje jednak teraz ciagle Mass Effecta....genialna gra...różnorodnosc zadan wymiata...nie ma czegos takiego ze ciagle to samo , idz zabij 10 swinek i wroc....kazde zadanie jest inne....gra mnie tak wciagnela ze nie moge sie oderwac :) Horizon Zero Dawn w porownaniu do Mass Effecta to kicha jakich malo :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 10:25 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Huragan napisał(a):
Dzisiaj wyszlo nowe mmorpg : Skyforge

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Z6JHPPmNHjc


Zapomnij. Grałem w to bardzo długo na PC (...) nawet fajnie się gra


Wyczuwam sprzeczny przekaz. :)

Ja tam raczej polecam gry w ktore gralem bardzo dlugo.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 10:36 
Cytuj  
Hehe, tak, ale później zaczyna się mega grind. Do tego bez wrzucenia realnej kasy ten grind jest jeszcze większy.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 15:27 
Cytuj  
Kody do GT Sport CB rozeslali.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 15:32 
Cytuj  
eh nie dostalem.
a kupuje gt od czasow ps1 :(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 21:51 
Cytuj  
Tyż dostałem kodzik.. no i kupiłem sobie Yakuzę zero, na razie zapowiada się nieźle :)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2017, 22:18 
Cytuj  
ja nie :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.