mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 19:39 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

4. Oculus rift, ktory imo z klawą/myszką/padem jest retardowy.


A to niby dlaczego?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 20:15 
Cytuj  
highlander - ale gdzie szybkość pytam, gdzie precyzja, gdzie rocket jumpy. Popatrz jak taka rozgrywka jest anemiczna: {tu wklej sobie ten filmik z rakietnicą}

Pierdolisz głupoty i wiesz o tym dobrze - może solówka - ty na oculusie i w "chodziku" wymachując kończynami, a ja mysz i klawiatura? Udowodnię Ci kto ma rację!

*role się odwróciły

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 21:02 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
A to niby dlaczego?

Nie raz widzialem jak gosc gral i komentowal, mówiąc "nie mogę tego zrobić bo nie widzę klawiatury" (w koncu ma oculus rifta na łbie), brak jakiejś takiej koordynacji imo czy po prostu by to było bardziej 'naturalne'. Po prostu fajnie jesli nasze ruchy są podobne do tych w grze, a na padzie czy klawie nie są. Mozesz sie w oculus rift rozgladac ale nic poza tym, sterujesz np. klawą, co naturalnym jest, ze lepiej jest sie obrocic, gdzie ruch na klawie, padzie jest taki "sztuczny". Mam nadzieje, z eopisalem to z sensem lol ;d

Mark - mysl sobie co chcesz, nie bede z Toba gadal bo nie ma to sensu. Twoja stara sie odwrocila.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 21:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mam nadzieje, z eopisalem to z sensem lol ;d



Nie bardzo, bo technologia jest w powijakach i gry są kompletnie niedostosowane do takiego sposobu prezencji.

Klawy nie trzeba widzieć, żeby mieć intuicyjnie pod ręką znane klawisze + myszka. Domyślam się, że ludzie grający na padach mają to samo.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 21:48 
Cytuj  
No ok, w sumie racja, ze ocenilem to troche w powijakach.

ale to i tak tak troche jakbys osobno sterowal ekranem i osobno sie poruszal, malo skoordynowane. imo


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 21:52 
Cytuj  
Wszystko zależy od implementacji, można znacznie ograniczyć wpływ machania głową na movement obrazu lub nie ograniczać za bardzo by mieć dostosowanie pod Armę czy GayZ na przykład.

Nadchodzące lata to będzie właśnie czas takich eksperymentów. :)

Nie mogę się też doczekać pomysłów na wykorzystanie Rifta w grach "trzecio-perspektywowych" lub nawet strategiach. Wszystko zależy od pomysłu. Może to być skok na miarę kiedyśniejszego 2D -> 3D.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lut 2014, 19:21 
Cytuj  
coraz głośniejsze są ploteczki, że PS4 dostanie swój hełmik VR:
http://www.roadtovr.com/sonys-ps4-vr-he ... ls-emerge/

Zacieram rączki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2014, 19:30 
Cytuj  
Ładne. :)

Spoiler:


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2014, 16:09 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=75f12kDE2Pk
war thunder i oculus rift ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2014, 17:02 
Cytuj  
Chuj z grami, możesz mieć waginę ;)

http://www.wired.com/design/2014/02/cra ... ap-bodies/


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 27 lut 2014, 17:30 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=75f12kDE2Pk
war thunder i oculus rift ;]


Niezłe


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2014, 18:27 
Cytuj  
Nice. Teraz poproszę Mechwarriora z tym ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2014, 13:10 
Cytuj  
http://www.edge-online.com/news/sonys-v ... test-hope/

No ładnie. Oculus Rift to jedno, ale teraz Sony wejdzie w temat na poważnie więc całkiem możliwe, że tech faktycznie ma przyszłość i czeka nas W KOŃCU nextgen z prawdziwego zdarzenia.

Początki bywają trudne ale wraz z rozwojem technologii, będzie się działo. Can't wait na doniesienia o falach zgonów podczas gry w jakieś horrory itd. :C


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 mar 2014, 18:03 
Cytuj  
Problem z VR od Sony jest to, że mają absurdalne ceny.

Ogólnie różnych poważniejszych projektów VR jest już kilka. (ze 5 gdzieś o których czytałem)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2014, 18:25 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=75f12kDE2Pk
war thunder i oculus rift ;]


Najlepsze jest to jak gość po omacku szuka klawiszy ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 mar 2014, 20:31 
Cytuj  
sula napisał(a):
Problem z VR od Sony jest to, że mają absurdalne ceny.

Ogólnie różnych poważniejszych projektów VR jest już kilka. (ze 5 gdzieś o których czytałem)


Jakość = cena. No i trzeba im przyznać, że hardware im zajebiście wychodzi.
Akurat na sprzęt gamingowy mają dobre ceny, a jak chcą by coś zaistniało na rynku i stało się standardem to potrafią dopłacać niezłe sumki (PS3 które pomagało wypromować BD i cella). Więc nie ma co uogólniać.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 mar 2014, 21:23 
Cytuj  
Ja pisałem stricte o cenach VR od Sony. O innym ich sprzęcie gamingowym ani słowa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2014, 08:18 
Cytuj  
sula napisał(a):
Problem z VR od Sony jest to, że mają absurdalne ceny.

Ogólnie różnych poważniejszych projektów VR jest już kilka. (ze 5 gdzieś o których czytałem)

Problemem z VR jest to, ze po pol godzinie mozna sie porzygać ;/.

Wynalazek Sony nie ma zadnej przyszlosci z konsolami. A juz szczegolnie z current genem. Zeby zminimalizowac mozliwosc faktu, ze puscisz pawia w czasie grania, potrzebne jest 60fps na kazde oko (!), rozsadny FoV (powyzej 90) i rozdzielczosc (powyzej 1600x900) tez na kazde oko.
W inym przypadku mozg ci sie stopi.

Takich parametrow wyswietlania nie zapewniaja nawet wspolczesne PC. No chyba, ze podlaczysz Dwa GTX 780 i kazdy bedzie renderowal obraz dla jednego oka.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 mar 2014, 09:21 
Cytuj  
no to wyjdzie kolejna droga zabawka do niczego. Ja tam się już nie napalam.

Sula - te VR od Sony które są teraz na rynku są rzeczywiście drogie, ale to mało popularna nisza. Nikt tego nie kupuje, nikt tego nie używa, Sony tego nie promuje. Jak wypatrzy szansę na masową sprzedaż to zjedzie z ceny - zgodnie z zasadą lepiej sprzedać 5mln sztuk i zarobić na każdej sztuce 20USD niż 2000sztuk zarabiając na każdej sztuce po 300USD. A jak zechcą ustanowić jakiś standard to ich sprzęt będzie musiał sprzedawać się bardzo dobrze.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 mar 2014, 11:15 
Cytuj  
iniside napisał(a):
sula napisał(a):
Problem z VR od Sony jest to, że mają absurdalne ceny.

Ogólnie różnych poważniejszych projektów VR jest już kilka. (ze 5 gdzieś o których czytałem)

Problemem z VR jest to, ze po pol godzinie mozna sie porzygać ;/.

Wynalazek Sony nie ma zadnej przyszlosci z konsolami. A juz szczegolnie z current genem. Zeby zminimalizowac mozliwosc faktu, ze puscisz pawia w czasie grania, potrzebne jest 60fps na kazde oko (!), rozsadny FoV (powyzej 90) i rozdzielczosc (powyzej 1600x900) tez na kazde oko.
W inym przypadku mozg ci sie stopi.

Takich parametrow wyswietlania nie zapewniaja nawet wspolczesne PC. No chyba, ze podlaczysz Dwa GTX 780 i kazdy bedzie renderowal obraz dla jednego oka.

To fakt, czytałem troche o tym. (niestety nie miałem okazji sam np. Rift-a spróbować).

Na powstanie i rozpowszechnienie się GPU o odpowiedniej mocy jeszcze trochę poczekamy. Niby nowe niższe procesy technologiczne są tworzone, podobnie inne rozwiązanie mogące mocno wpłynąć na wydajność przyszłych GPU (np. stackowalny RAM), ale wszystko się wlecze z jednej strony dla tego, że tworzenie tego wszytkiego jest coraz droższe, a z drugiej strony dla tego, że popyt jest słaby - warstwy niższe i średnie społeczeństw nie mają kasy na drogie zabawki - to już nie 2005 i olbrzymia wesoła konsumpcja na kredyt - a ponieważ nie widać żadnych przesłanek, że miałoby się to zmienić - to i nowy tech na masową skalę będzie wprowadzany bardzo wolno. Technologie zaliczają opóźnienia, np. ostatnio nowe wafle 450 będą miały poślizg i to prawdopodobnie z 4-5 letni.

Nie przypadkowo w GPU mamy w ofercie fundamentalnie to samo co na początku 2012.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.