mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 14:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Ty Razoth nie rozumiesz jednej rzeczy:
żeby devsi zaczęli tworzyć na to gry produkt musi się sprzedać w wystarczej ilości. Ta ilość jest liczona nawet w milionach.


Nie to ty nie rozumiesz prostej rzeczy: Pisanie gier na VR to bardzo odległa przyszłość, bo jest to raczkująca technologia. Jedyne na co możesz liczyć w tej sytuacji to gry ZE WSPARCIEM VR, bo tylko garstka najmocniejszych PC będzie w stanie ciągnąć AAA gry od największych wydawców. Większość PC i ŻADNA konsola nie pociągnie największych produkcji. Mainstreamowy rynek VR nie istnieje I NIE BĘDZIE ISTNIAŁ do następnej generacji konsol albo nawet i dłużej.

Microsoft może spokojnie czekać.

I czemu upierasz się do porównywania tej technologii do gadżetów, które nie mają związku z grami video (Zune, tablety), skoro na rynku gier video Microsoft poradził sobie doskonale?

Mark24 napisał(a):
Co z tego, ze za 10 lat microsoft wyskoczy ze swoją technologią, jak na rynku PC będzie sprzedanych 2mln helmetów, a na rynku konsol Sony sprzeda pewnie podobną jak nie większą ilość?


Rok 2005: co z tego, że Microsoft wyskoczy ze swoją konsolą, jak na rynku gier rządzi Sony i Nintendo z dziesiątkami milionów sprzedanych urządzeń a ich pierwszy Xbox odniósł gówniany sukces?

Nie próbuj przewidywać przyszłości technologii, która obecnie nie istnieje na rynku konsumenckim. Ani ja, ani ty nie masz zielonego pojęcia, jak będzie wyglądał ten rynek za 10 lat.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 23 mar 2014, 15:01 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 14:59 
Cytuj  
jaki fanbojek xboxa


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 15:53 
Cytuj  
no dokładnie.
Jego zdaniem sensowniej i praktyczniej jest miliony USD przeznaczyć w proces developingu i wypchnięcia na rynek urzędzenia, zamiast te same miliony przeznaczyć na zakup urządzenia jednocześnie pozbywając się konkurencji.

No i to zasłanianie się xboxem. Gdyby Sony ni dało dupy na całej linii wypuszczając swój sprzęt rok później i w cenie dwukrotnie wyzszej xbox360 by nie zaistniał na rynku. Cały sukces microsoft w tym przypadku zawdziecza jednemu: Sony się totalnie wyłożyło. Drugi raz tego błędu nie zrobi - co widać po premierze PS4/Xbox One. Ba gdyby microsoft wypuścił Xbox One na rynek tak jak planował (czyli always online, brak rynku wtórnego) to nie wiem czy sprzedałby 100k swoich konsol. W sumie szkoda, że ze swoim pomysłów się wystrzelał przed premierą - byłoby o czym czytać w necie :)
Mimo wszystko, czyt. nizsza cena, lepsze tytuły startowe, rok przewagi microsoft przegrał poprzednią generację z kretesem, plasując się za Nintendo i Sony.

To czy VR wyjdzie w tej generacji, czy w następnej ma już drugorzędne znaczenie. Jak gry na konsole będą wyglądać za 2-3 lata możesz sobie zobaczyć na przykładzie PS3. Porównaj chociażby Resistance 2 z Resistance 1.

nie mam pojęcia, gdybym miał dyskusja nie miałaby najmniejszego sensu.

Chcesz postawić Razoth ze stówkę? ;)


Ostatnio edytowano 23 mar 2014, 16:05 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 15:57 
Cytuj  
Jak grochem o sciane... :D


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 16:01 
Cytuj  
obaj możecie postawić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 16:02 
Cytuj  
Nie wiem, ty też nie wiesz. Bezsensowny theorycraft na temat sprzętu, którego duży rynek obecnie i przez długie lata (w tej generacji konsol) nie będzie istniał.

Microsoft chyba nigdy nie był pionierem jeżeli chodzi o sprzęt, teraz też nie będzie. EOT z mojej strony.

Mark24 napisał(a):
Chcesz postawić Razoth ze stówkę? ;)


Zakładam się tylko wtedy, gdy wiem, że wygram.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 16:09 
Cytuj  
Ano nie był pronierem chyba nigdy.

Btw. w konsole ponoć wszedł jedynie dlatego, że Sony dominowało w gamingowym światku sprowadzając "windowsowe" granie do niszy. W sumie udało mu się.
Korporacyjne przesuwanie granic wpływu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 16:31 
Cytuj  
Razoth napisał(a):

Rok 2005: co z tego, że Microsoft wyskoczy ze swoją konsolą, jak na rynku gier rządzi Sony i Nintendo z dziesiątkami milionów sprzedanych urządzeń a ich pierwszy Xbox odniósł gówniany sukces?

albo rok 1994: sony ps


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 18:44 
Cytuj  
candodiser - wyjaśnienie masz powyżej. To nie był sukces microsoftu, raczej porażka Sony, które sobie dokumentnie olało zagrożenie ze strony amerykańców. Wystarczyło potraktować ich jak godnego przeciwnika (2013) i wszystko wróciło na swoje miejsce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 18:48 
Cytuj  
Sukcesem jest zarobek januszu biznesu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 18:51 
Cytuj  
odkrycie!!!
Osobiście ubiegałbym się teraz o Nobla, czy po przekroczeniu kolejnego progu wzgardzasz tymi groszami?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 19:24 
Cytuj  
sony ps, to nie byl sukces M$, tylko porazka Sony... ok. :wtf:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2014, 21:29 
Cytuj  
bo wy wypisujecie bzdury, jakoby wejście na rynek opanowany już przez innych graczy było piece of cake. A kupienie produktu pewnie za podobne pieniążki, przy okazji likwidując konkurencję nie ma dla was sensu.

Co ma do tego playstation sony - jak w 1994 rynek konsol się dopiero rozwijał to ja nie wiem. Już przykład razotha z x360 ma większy sens, bo microsoftowi z racji tego, że Sony się dokumentnie wyłożyło na praktycznie każdym polu udało się z tortu uszczknąć pokaźną porcję. Mimo to mając praktycznie wszystkie atuty w ręku (rok przewagi, lepsze gry na start, lepszy sprzęt, łatwiejszy w programowaniu) - skończył jak skończył.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 07:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
bo wy wypisujecie bzdury, jakoby wejście na rynek opanowany już przez innych graczy było piece of cake. A kupienie produktu pewnie za podobne pieniążki, przy okazji likwidując konkurencję nie ma dla was sensu.

Nie klam. Nikt ci nie pisze piece of cake, tylko, ze jest to jak najbardziej mozliwe. Przyklady dostales.

Mark24 napisał(a):
Co ma do tego playstation sony - jak w 1994 rynek konsol się dopiero rozwijał to ja nie wiem.

5ta generacja konsol, firmy takie jak Nintendo, czy Sega, sprzedaz na poziomie 50-60mln, ale rynek sie dopiero rozwija :lol:

Widze, ze fakty znowu maja przejebane, bo nie zgadzaja sie z Mareczkiem. Ale przeciez to wschodnie fakty z kompleksami, ktore probuja byc zachodnie, wiec mozna olac.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 07:31 
Cytuj  
zarzuć jeszcze przykładem Sokołowa :lol:
A ja dalej będę jak beton twierdził, że podkupienie konkurencji jest dużo bardziej opłacalnie niż wydanie kasy na R&D i potem wydanie kolejnych milionów na piżganie się z tą konkurencją.

No stary to ja jestem ze wschodu i mi to totalnie nie przeszkadza. Pisałem 100000 razy. Ale wiem, że do tępych łonabi zachodnich umysłów to nie dotarło i nie dotrze. Mooo pliss.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 07:37 
Cytuj  
<tu wstaw losowy obrazek z internetu z facepalmem>


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 07:40 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Mark24 napisał(a):
bo wy wypisujecie bzdury, jakoby wejście na rynek opanowany już przez innych graczy było piece of cake. A kupienie produktu pewnie za podobne pieniążki, przy okazji likwidując konkurencję nie ma dla was sensu.

Nie klam. Nikt ci nie pisze piece of cake, tylko, ze jest to jak najbardziej mozliwe. Przyklady dostales.


Możliwe, ale jest o wiele bardziej trudne. Przykłady dostałeś.

candidoser napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Co ma do tego playstation sony - jak w 1994 rynek konsol się dopiero rozwijał to ja nie wiem.

5ta generacja konsol, firmy takie jak Nintendo, czy Sega, sprzedaz na poziomie 50-60mln, ale rynek sie dopiero rozwija :lol:


aktualnie sprzedaje się klka razy tyle konsol. Poprzednia generacja to łacznie prawie 300mln. Więc owszem teraz rynek jest bardziej rozwinięty niż wtedy. Wniosek? Wtedy się rozwijał.

candidoser napisał(a):
Widze, ze fakty znowu maja przejebane, bo nie zgadzaja sie z Mareczkiem. Ale przeciez to wschodnie fakty z kompleksami, ktore probuja byc zachodnie, wiec mozna olac.


I po co to? Czego nie rozumiesz? Tym razem nie załapałeś, że ja się nie wstydzę, że pochodzę ze wschodu? A wy a przynajmniej ci co mają dostęp do mediów próbują zrobić z siebie społeczeństwo zachodnie i to najlepiej kilka wieków wstecz.
Tak jak pisałem cały zachód ma to w dupie, do nich jeszcze nie dotarło, że my to europa środkowa i dalej dzielą na wschodnią/zachodnią. Więc good luck z tą błazenadą. Ale jakbyś mógł to odpowiadaj na odpowiedni temat w odpowiednim do tego wątku. Chyba, że nie potrafisz, bo jesteś tak zachodni od kilku-kilkunastu pokoleń. Więc wybaczam ;)

EOT z mojej strony bo zamiast dyskutować o VR teraz candodiser i reszta bandy oszołomów będzie mi tłumaczyć że pomiędzy 50mln a 300mln nie ma różnicy i o wiele lepiej jest wyjść w rozparcelowany rynek niż wykupić konkurencję. Do niczego to nie prowadzi.

Mi chodziło tylko o to jak zachowa się microsoft.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 07:51 
Cytuj  
Jak EOT to EOT, dorzuce tylko tyle, ze np. sam SNES sprzedal sie w ilosci 50mln, wiec "troszke" zle mnie zrozumiales.
Swoja droga calkiem mozliwe, ze w przyszlosci tez sprzeda sie jeszcze wiecej konsol. Wniosek: rynek wciaz jest "dopiero" rozwijajacy sie :lol:
Wschod-zachod: google ironia.
<tu wstaw kolejne losowe zdjecie - tym razem z double facepalm>


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2014, 22:40 
Cytuj  
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=790820

http://www.oculusvr.com/blog/oculus-joins-facebook/

...

NIE.

...
...
...

NO PO PROSTU KURWA NO NIE.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 mar 2014, 22:53 
Cytuj  
o kurwa leżem i kwiczem :lol:
ALe załatwili PC Master Race...

[']

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.