mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2017, 16:42 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mark24 napisał(a):
odwrotnie TobiAlex. Zalozenie bylo takie, iz PRO jest dla bardziej wymagajacych graczy, czy tam z zasobniejsza kieszenia, ale platforma jest jedna. Wszystko wychodzi na PS4 i albo w wersji na PRO dziala lepiej, wyglada ladniej - albo dodatkowa moc PRO zostala zlana moczem.


Nie odnioslem takiego wrazenia.


W tym wypadku Mark ma rację, wersje pro często są na odwal się. Pomijając fakt, że sony pro jakoś bardzo nie promuje, jest to niejako wersja premium podstawowej platformy.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2017, 19:21 
Cytuj  
Marek kupujesz w końcu Xbox One X? Bo kurde czym bliżej premiery mam jednak wątpliwości, czy lepiej nie kupić Nintendo Switch albo nawet te nowe 2DS XL czy jakoś tak


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2017, 19:24 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Marek kupujesz w końcu Xbox One X? Bo kurde czym bliżej premiery mam jednak wątpliwości, czy lepiej nie kupić Nintendo Switch albo nawet te nowe 2DS XL czy jakoś tak



wstrzeliłeś się :)
Dokładnie te same wątpliwości i chyba anuluję preorder Xbox One X i kupię Switcha. Poczekam na PUBGa ~6 miesięcy dłużej, ale przynajmniej będę miał z kim grać (bo na PS4 mam masę znajomych), a kupowanie sprzętu za 450GBP by zagrać w jeden tytuł to trochę przesada. Do tego obawiam się, że microsoft zrobi jakieś cross-serwery z myszkowcami i cheaterami z PC a na serio nie chce mi się z nimi kopać tj. strzelać... ;)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2017, 16:21 
Cytuj  
W piątek wysłali mi z Euro RTV, do odbioru będzie we wtorek. A ja nadal mam dylemat :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lis 2017, 07:23 
Cytuj  
ja zrezygnowalem z mojego preorderu :roll:

czekam na black friday - moze bedzie switch w przecenie. Chociaz watpie.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 13:45 
Cytuj  
A ja k... odebrałem mojego Scorpio... i do chwili obecnej walczę z uruchomieniem :evil:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 14:36 
Cytuj  
a co sie dzieje? Jak felerny to wymieniaj na nowego. Nie warto walczyc..

btw. microsoft ponoc rzuca kasa i kupuje studia tworzace gry. Czyli jednak nie odpuszczaja sobie konsol.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 15:02 
Cytuj  
Najpierw wywalało, że problem z aktualizacją (zaraz po uruchomieniu, jeszcze przed initial setupewm, więc wtf, o aktualizacji chyba powinno być późnej). Koniec końców udało się pobrać aktualizację, system wystartował, ale każda opcja uruchamiała się cholernie długo aż się wkurzyłem i konsolę wyłączyłem. Teraz to w ogóle uruchamia się z 2 minuty i wywala błąd E101. Sprawdziłem co to, ale już mi się dziś nie chce z tym walczyć. Jutro zobaczę. Więc na pewno jest fail start ze strony MS. Ale jeżeli idzie o design... bije wszystko. No zajebiście to wygląda (dla mnie prym wiodło Wii U, ale teraz XBOX ONE X). Za to mam zastrzeżenia do pada - jest taki jakiś plastikowy, bardziej jak ten z PS3. Ten od XBOX 360 jak się weźmie w ręce to czuć jego masę, a ten jakiś taki :/


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 18:17 
Cytuj  
U mnie wystartowała bez problemu. Gorzej było z przeniesieniem plików ze starej konsoli. Po sieci nie bardzo chciało iść.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2017, 15:06 
Cytuj  
Czas podsumować używanie Xbox One X po 3 tygodniach użytkowania. Oczywiście po zakupie okazało się, że konsola wadliwa (w ogóle Project Scorpio, bo takową wersję mam, okazała się jakaś niedopracowana, bo dużo ludzi miało z tą wersją problemy). I wylądowała w naprawie a tam była prawie miesiąc, co było przegięciem, sprawa wylądowała u rzecznika konsumentów, ale to opowieść na inny dział. Konsole dostałem nową.
No to zaczynam. Wizualnie konsola wygląda dobrze. Dla mnie to obecnie najlepiej wyglądający sprzęt do grania (do tej pory, dla mnie, pod tym względem niedoścignione było Wii U). Project Scorpio w ogóle fajnie wygląda (nie chodzi tu o te napisy, ale wygląd górnego plastiku). Niestety, cholernie się palcuje. No i jest bardzo ciężka!
Odpalam konsole… i tu pierwszy zonk! Konsola potrafi uruchamiać się nawet minutę! I nie mówię tu o pierwszym uruchomieniu konfiguracyjnym, ale już później przy normalnej pracy. Ale to jest nic! Konsola potrafi się wyłączać nawet 3 minuty! Myślałem, że to też jakiś feler, ale sprawdziłem w sieci. Ten typ tak ma (nie wiem jak to wygląda przy Xbox One i Xbox One S). Tu rozwalił mnie tekst fanbojów, że konsola się… schładza! LOL! Dosłownie muszę nadstawić ucho nad konsolę i sprawdzić, czy rzeczywiście konsola się wyłączyła. Tu PS4/PS4 Pro bezapelacyjnie wygrywa (szybko się włącza i szybko wyłącza). Oczywiście można włączyć jakiś tryb instant-on, co pozwala szybko „włączać” i „wyłączać” konsolę, tylko co z tego, skoro konsola de facto cały czas jest włączona i potrzebuje zasilania (to raczej taki tryb uśpienia z PS4/PS4 Pro).
Jak już konsola się odpali… to, gdyby nie to, że jest obraz na tv, i pali się logo Xbox na konsoli, to w ogóle nie byłoby wiadomo, że konsola jest włączona! Konsoli po prostu nie słychać! Tak samo jest podczas grania, i to kilkugodzinnego grania, nawet w wymagające gry! Niby tam jest jakieś chłodzenie cieczą, ale nie wiem czy to prawda. Pod tym względem Xbox One X wygrywa.
No i wisienka na torcie - system. Ja pier…, co za kretyn wymyślił Windows 10 na konsoli. No dobra, niech sobie i jest W10, ale interfejs mógłby być zupełnie inny. Ten obecny to jakaś porażka - ani to wygodne, ani intuicyjne. Coś znaleźć, to mordęga. A pobieranie gier to już w ogóle porażka - zawsze pobiera się jedna gra na raz (dobra, to da się jeszcze zrozumieć), ale np. po odpaleniu jakiejś gry, zamiast pobierać się dalej ta, co pobierała, to nie, musi pobierać się kolejna z listy! Pal licho. Wyłączam konsolę, później wracam… i dupa, listy pobierania już nie ma, muszę ją stworzyć od nowa. Innym razem odpalam konsolę, lista jest. Reszta system jest ogólnie tak zrobiona, jakby była przygotowana pod używanie myszy (lewy i prawy przycisk myszy obecnie zastępują przycisk Xbox i przycisk Start). O jakimś tworzeniu folderów i grupowaniu gier można zapomnieć (albo ja takiej opcji nie znalazłem). Generalnie interfejs z PS4/PS4 Pro wygrywa i pozostawia Xbox One daaaaleeeekooo w tyle.
Pad. Pad jest genialny, jak zwykle zresztą. Ten od Xbox 360 był super a ten jest jeszcze lepszy, choć wydaje się taki bardziej plastikowy. Nareszcie porządny krzyżak! A wrzucenie silniczków pod spusty zajebisty pomysł i odczucia podczas grania w strzelanki czy ścigałki. Bezapelacyjnie najlepszy pad w ogóle (zastanawiam się nad zakupem Elite). Tu się chowa nawet Nacon Revolution, który posiadam do PS4.
No i granie. Przede wszystkim plus dla MS i EA za Xbox Game Pass i EA Access, bo za niewielki pieniądze dostajemy dostęp do bardzo dużych bibliotek gier. Tu Sony się chowa. Tak w ogóle, to w pudle z grą jest miesiąc Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Ten drugi ma jeszcze 14 dniowy trial, więc przez 1.5 miecha jest w co grać, czego o Sony powiedzieć nie można, bo gdyby kupić czyste PS4/PS4 Pro, to nie mamy żadnych gier do grania. Wielki plus dla Xbox One. Natomiast nasuwa się pytanie, czy tu jest w co grać. Niestety nie, mam w miarę dobrego PC (zresztą nie należę do ludzi, którzy muszą mieć 144Hz, 120fps, ultra high w 8k…) a MS praktycznie pozbył się jakichkolwiek eksów na rzecz PC z Windows 10. Niby to teraz jedna platforma, ale to do mnie nie przemawia, tym bardziej, że w Europie dużo ludzi ma PC do grania, więc dla nich konsola Xbox One nie ma nic do zaoferowania. PBUG na chwilę obecną jest niegrywalny (nawet na Xbox One X) a PoE to trochę mało, aczkolwiek nie powiem, świetnie się gra w tę grę padem!!! Ja już do wersji PC na pewno nie wrócę (szkoda, że GGG nie doda supportu pada w wersji PC, ale jest to z pewnych względów zrozumiałe). I już widzę te miny ludzi z forum grających w PoE!
No deser ostatni ex Microsoftu, który mu pozostał - Halo 5 Guardians. Grałem pobieżnie w poprzednie części, głównie te stworzone przez Bungie. O fabule się nie wypowiem, wydaje się ok, ale nie warto zaczynać od 5 części, bo dużo rzeczy jest niezrozumiałych. Gra jest dość krótka, jest 15 misji a misje to średnio 10-15 minut gry, w tym dwie misje to dosłownie gadki między NPC przez 2 minuty. Oczywiście grę można przejść w co-op z trzema innymi osobami. I tu pierwszy zonk - nie ma matchmakingu! Więc pogramy tylko ze znajomymi. W innym przypadku towarzyszy zastępuje AI, które jest głupie jak but. Można tam wydawać proste komendy typu atakuj mój cel czy podążaj na pozycję. Muzyka. Jest niesamowita!!! To najlepszy aspekt całej gry. Mniej więcej tak dobra jak w Destiny 2 z tym, że w Halo 5 gra w odpowiednich momentach a nie jak w Destiny, gdzie marsz imperialny (żart) gra, gdy jemy czipsy (najlepiej to pokazał Angry Joe w swojej recenzji Destiny 2). Wracając do Halo 5. Grafika. To jedna z tych gier, która została podrasowana dla Xbox One X. I w 1080p na 24” wygląda to dobrze, nawet bardzo. Wszystko psuje sterylność tej grafiki. Niby to jakieś obce planety, stare budowle a wszystko takie jakieś gładkie, kolorowe. I te wielkie głowy, ja pier… Szczerze? Nigdy w Mass Effect Andromeda nie trafił mi się moment, że musiałbym się śmiać z mimiki twarzy czy samych twarzy. A tu? Co się odpaliła cutscenka, to śmiać mi się chciało jak widziałem te wielkie, nieproporcjonalne do reszty ciała, głowy. Twórcy tego nie widzieli? Wygląda to tak, jakby część pancerza założona na szyję powodowała puchnięcie głowy! No i na koniec gameplay. Halo 5 to strzelanka. I powiem, że to najgorsza strzelanka w jaką grałem w swojej „karierze” gracza. A przecież gram praktycznie we wszystko, nawet w największe syfy. Dla mnie pod tym względem nie ma nic gorszego od Halo 5. Poważnie. Przede wszystkim nie lubię strzelanek, które narzucają mi ciągłą zmianę broni… bo kończy się ammo! Feeling strzelania z trzech podstawowych broni Spartan jest zajebisty (czuć, że to spuścizna po Bungie, Destiny 2 pod tym względem nie do pokonania). I byłoby wszystko ok, gdyby nie to, że każdą misję z takową bronią zaczynamy, ale po 2 minutach kończy się do niej ammo, i zaczynamy zbierać broń obcych. A strzelanie z niej jest tak nudne i nijakie, że mała bania!!! Doprowadziło to do tego, że od 7 misji zabijałem wrogów… bijąc ich melee bronią, bądź robiąc taki wślizg w nich. No właśnie, najbardziej idiotyczna sytuacja - biegamy w jakiś dziwnych pancerzach (każdy chyba wie jak wygląda Master Chief), a ten ma jakieś silniki odrzutowe, jakieś wspomaganie, ale k… jego mać, nie mogli dać zasobników na zabranie np. 1000 szt. amunicji do broni Spartan? Szok. Kompletnie mi gra nie podeszła, i chyba bym się nieźle wkurzył, gdybym wydał 200 zł na premierową wersję gry. I ma Microsoft ten swój jedyny ex, a i tak nie jest on godny tego, aby biec do sklepu i kupować Xbox One dla tej gry. Za to świetnie bawię się w Mad Max, przeszedłem kiedyś grę na PC a teraz ogrywam na konsoli i fajnie się gra.
I to tyle, ba koniec małe podsumowanie, dla osób, które zastanawiają się nad zakupem konsoli a nie wiedzą, którą wybrać. Wygrywa… Xbox One S! Ostatnio było tyle promocji, za ok. 900 zł konsola + 3 nowe gry. Gry przechodzimy, sprzedajemy i kupujemy Xbox Game Pass (30 zł miesięcznie) i EA Access (14 zł miesięcznie bądź 80 zł na rok). Xbox Game pass, to potężna biblioteka gier zarówno tych nowych jak i tych z Xbox 360 (każda odpala się w Full HD a niektóre nawet zostały podrasowane!). EA Access to kolejna biblioteka gier, i to zupełnie nowych. Grania będzie przynajmniej na rok! Niestety tu PS4/PS4 Pro nie ma pola do popisu. Żadnej biblioteki gier (coś tam EA myśli, czy aby do Sony też wrzucić EA Access), brak wstecznej kompatybilności. PS4 / PS4 Pro to konsola „tylko” do exów.
Kto przeczytał ten tekst w całości ma zaliczony achiviment „o ja pier…”


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2017, 21:19 
Cytuj  
Pepe napisał(a):
Ja pierdole, zamiast kupowac scorpio kup sobie ENTER do klawiatury. Tego sie czytac nie da, mimo szczerych checi


Pisałem na tablecie :lol: tam nie ma entera. Ale enter jest tam, gdzie chciałem, aby był. Nie ma akapitów tylko, specjalnie dla Ciebie, gwiazdki zaczynają nowy akapit...:

Spoiler:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2017, 11:41 
Cytuj  
Sam kupiłem Xbox one x z miesiąc temu. Tak się składało że wymieniałem tv na 4k z HDR to wybór padł na X. Ja tam jestem zadowolony, taka Forza albo origins w 4k na 50calowym tv robi, jeśli nie macie 4k to faktycznie lepiej na chwilę obecną brać xobx s.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2017, 12:15 
Cytuj  
raas napisał(a):
Sam kupiłem Xbox one x z miesiąc temu. Tak się składało że wymieniałem tv na 4k z HDR to wybór padł na X. Ja tam jestem zadowolony, taka Forza albo origins w 4k na 50calowym tv robi, jeśli nie macie 4k to faktycznie lepiej na chwilę obecną brać xobx s.


Wiesz, ja też polecam X'a, tak samo jak PS4 Pro. Tu bardziej chodziło o coś taniego z dużą biblioteką gier.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2017, 13:01 
Cytuj  
ja swój preorder skasowałem :P

btw. sprawdzał ktoś jak sobie daje rady Xbox X jako blu-ray player? Chodzi o płyty UHD 4k z HDR - sprawdzałem na Xbox S i niestety w tym przypadku teoria. Konsola łapała temperaturę i mniej więcej po 30min oglądania obraz zaczął freezować/skakać etc.

Kupiłem Panasonica UB700 do tego, filmy odtwarza bez problemu, bardzo dobry upscaler 1080p -> 4k, ale włącza się ze 2min i tyle samo wyłącza... Może wymieniłbym na Xbox-a ;)

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2017, 15:10 
Cytuj  
Testowałem narazie na jednym filmie i oglądało się dobrze, z tego co czytałem nie jest to topowy player ale dość dobry. Ja brałem tego Xboxa tez z tego względu że ostatnia konsola jaka miałem było PS2 a na kompie gram tylko w fpsy(głównie CS, squad, czasem dayz) i strategie. Z czasem pewnie dokupie PS4 pro dla exow od Sony.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2017, 20:48 
Cytuj  
Też rozważałem opcje S jako odtwarzacz uhd, ale podobno niektóre filmy w ogóle nie działają + jakieś problemy z hdr. Przynajmniej 2-3 miesiące temu tak się to przedstawiało. Źródło avsforum, tematu nie chce mi się szukać.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2018, 16:21 
Cytuj  
Microsoft ogłosił, że wszystkue ich nowe dni, w dniu premiery od razu będą dostępne w Xbox Game Pass! No nie powiem, ciekawe. Chyba tak szybko nie sprzedam mojego XOX :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.