mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2015, 21:10 
Cytuj  
To już nie jest powód do chwalenia :)

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2015, 22:50 
Cytuj  
Co do areny to po 3 winach jestes na 0 - paczka i okolo 50 golda, wiecej wygranych to juz zysk.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 31 paź 2015, 00:19 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Tak z ciekawości, kilka osób pochwaliło się, że wydało tu kilka stówek na karty, jakie macie miejsce w rankingu?


Do 5 doszedłem jak grałem bardzo aktywnie control warriorem, ale to trzeba bardzo długo grac, atm nie chce mi sie i rozgrywam kilka partyjek dziennie

Deshroom napisał(a):
Były kiedykolwiek przeceny na Naxa i BlackRock? Bywają jakieś promocje?

Nie, nigdy

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2015, 00:28 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Co do areny to po 3 winach jestes na 0 - paczka i okolo 50 golda, wiecej wygranych to juz zysk.

Ja pisałem o pure goldzie na next arene. To po 7 na plus. Do tego jest paczka zawsze (wiem, ze wiesz, sobciowi wyjaśniam).


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 31 paź 2015, 05:37 
Cytuj  
Jeśli mogę cos polecić to: na poczatku każda klasę do 10 dobić, kupować przede wszystkim Classic packi, 80% potrzebnych kart jest z classica, każda złota kartę disenchantowac na dust, no i netdecknac sobie jakiś aggro deck paladyna czy Huntera, nimi najłatwiej sie wygrywa.

Z adventures to całość Naxx jest niemal niezbędne, BRM juz tak potrzebne nie jest poza kilkoma legendarkami

Avatar użytkownika

Posty: 4
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 05:29 
Cytuj  
Witam, czytam to forum od lat ale rzadko piszę jak widać :lol:Tak mnie jakoś naszło na święta...

Do rzeczy:

Gram w HSa bez spinki z przerwami od którejś tam fazy testowej i wciąż lubię tę grę i dobrze się nią bawię BEZ WYDAWANIA KASY. Czasem grywam w turniejach online, czasem rankedy a najczęściej wyłączam grę po wbiciu daily.
Piszę bo chcę sprostować błędy merytoryczne jakie pojawiły się w tym wątku z myślą o NOWYCH graczach Hearthstona.

I.
tomugeen napisał(a):
Zwłaszcza jak dochodza nowe karty w dodatkach które sa zwyczajnie wersjami starych kart z mniejszym kosztem wystawienia.


Na razie takich kart nie ma ale całkiem możliwe że się pojawią. Kasa musi się zgadzać :har: .

II.
tomugeen napisał(a):
Booty Bay Bodyguard (5/4, taunt) za 5 many. W nowych kartach jest Evil Heckler (5/4, taunt) czyli to samo za 4 many.


TO NIE TO SAMO ponieważ:

    Booty Bay Bodyguard is a basic neutral minion card.

    Evil Heckler is a common neutral minion card, from the Grand Tournament set.

źródło: http://hearthstone.gamepedia.com/

Karty/talie basic mogą służyć z powodzeniem w mini turniejach typu "basic decks only" albo żeby zagrać z kumplem który dopiero co o tej grze od Ciebie usłyszał itd. itp. Na starcie zabawy w HSa, w środku i na końcu ma je każdy.
Ja osobiście grywam tym ze swoimi dziećmi :wink:

III.
Cytuj:
Albo takie coś:
Obrazek


TO DWIE RÓŻNE KARTY ponieważ:

Silverback Patriarch - Type: Minion Subtype: Beast Abilities: Taunt

Gnomeregan Infantry - Type: Minion Subtype: ---- Abilities: Charge, Taunt

źródło: http://hearthstone.gamepedia.com/

Silverback ma sens w deckach "beast" na hunterze i druidzie, Infantry w dekach aggro i OTK (one turn combo).
To Twoje porównanie byłoby właściwe gdyby obie miały Subtype: Beast.

IV.
Cytuj:
No ale z drugiej strony zarówno te karty, jak i ice/magma rager sa baardzo mało wykorzystywane zeby nie powiedzieć bezużyteczne i widać je jedynie na arenie jak nie ma sie nic lepszego do wzięcia.


Obejrzyj turnieje lub streamy z rank Legend a zdziwisz się jak te "bezużyteczne" karty potrafią namieszać.

V.
Cytuj:
Skutecznie odrzucało mnie to od papierowych, od elektronicznego paywalla tym bardziej odrzuca. To jest przecież dokładnie to samo co wyśmiewalismy latami w asian (free)mmo, w wersji karcianej jakoś wszyscy łykają.


Przesadzasz. W tej grze w jednej partii masz deck złożony z 30 kart ni mniej ni więcej. Czasem zdarza się że bardzo tanim deckiem lecisz przez ladder od 20 do 4-5 w kilkunastu grach. Dalej są schody zwane "adaptacja do mety". Adaptacja to jest imo taki TRUE RL SKILL niezależny od kart w kolekcji, RNG itd. Jeśli wbijasz ranki, składa się na to umiejętność analizy rozegranych partii przewidywania kolejnych, znajomość kart i ich kombinacji, doświadczenie, pamięć i wszystko inne co można podpiąć pod jeden termin INTELIGENCJA. W turniejach z meczami Bo3 lub Bo5 dochodzi jeszcze "pokerowy blef" i "zawsze chłodna głowa".

Jasne jest że posiadanie wszystkich lub większości kart HSa pozwala lepiej adaptować się do obowiązującej w danym momencie "mety" ale jest to część samej zabawy w każdej bez wyjątku TCG. W ostatnich miesiącach tanie i popularne decki którymi można było wbić legend to po kolei: Mech Mage, Face Hunter, Oil Rogue i Patron Warrior(RIP). Poza oil rogue wszystkie mają warianty bez kart epickich i legendarnych, sprawdź -> http://www.hearthpwn.com/

Na dzień dzisiejszy: jeśli wyłożysz 99k $ na karty, I NIC WIĘCEJ OD SIEBIE, chcąc na przykład wygrać mistrzostwo świata i zgarnąć 100k $ to nie masz żadnej gwarancji zwrotu inwestycji. Przy wyjątkowej indolencji nie masz nawet gwarancji wbicia 15tej rangi. Rly P2W?

Tu jest ciekawy artykuł z Forbsa z "fajnymi" sumami jakie ludzie wrzucają do HSa i zapewne innych gier :) : Why I've Spent $639 On 'Hearthstone' (And Don't Regret It) .
Na YT można znaleźć filmiki typu "otwieram 100 boosterów! Całujcie mnie wszyscy w ...".
Każdy ze swoją kasa może robić co chce nic nikomu do tego (chyba że to pracodawca nie płacący pensji :P).

Pozdro

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 08:05 
Cytuj  
Bardzo dziękuję. Poskladam dzisiaj oil rogue.
Wczoraj musiałem złożyć Face Huntera, przyznam że jestem pozytywnie zaskoczony poziomem trudności Solo Adventures. Fajne mają hero powers, trudno zrobić nawet Normal tak na "hura"
Kupiłem obie Solo i raczkuje po roku nieobecności.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 09:50 
Cytuj  
Siema Farax! Kopę lat:)
Tauro z ZSD się kłania.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 11:25 
Cytuj  
hearthstone to prymitywna karcianka bez instantów, dziecinną mechaniką, bez alter winów, z naciskiem na stworki.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 11:29 
Cytuj  
no i?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 15:24 
Cytuj  
Bez wydawania pieniążków da sie grać, ale trzeba zacząć jak najwcześniej u zbierać walutę już od początku, obecnie nowi gracze jesli nie zainwestują trochę to zawsze bedą do tylu jesli chodzi o dostęp do kart.
Blizzcarr powinien już dawać Naxx za darmo dla nowych graczy, moim zdaniem.

Dlatego tez tak polecałem Duelysta - jak komuś sie podoba warto zainwestować 30min dziennie na daily questy by zacząć budować kolekcje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 18:22 
Cytuj  
Przyglądam się ostatnio tej grze i niestety widać tę niewielką ilość mechanik. Nie przeczę, że trzeba dobrze znać meta, ale grają głównie karty, rng i aktualny build na topie. Oglądałem streamerów na poziomie legend, build na maga opierał się na aeo/cc minionów, secretach i dd speli. Nie widziałem tu skila. U każdego przeciwnika podobne karty, Dr. Boom wszędzie. Brak random eventów, ongoing spelli, brak ustawienia taktycznego minionów, spłycą rozgrywkę w porównaniu z innymi karciankami. To co mi się podoba to brak stall/mill decków, które są dla debili.

Zastanawiam się, czy nie dać szansy, wrzucić 100 ojro i zobaczyć do jakiej rangi uda mi się dojść. Ale trochę to wszystko zniechęca.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2015, 18:28 
Cytuj  
Zapewniam, że karty same nie wbiją Legenda :)
Jak się zna dobrze daną klasę, to deckiem za 3000 dustu można wbić Legend w jeden dzień.
Do tej pory wydałem na HSa:
- kilkanaście pln za 10 pakietów kart Allegro
- cały Naxx
- pierwsze skrzydło Blackrock
a Legend wbijam co sezon aggro Palem bez żadnej legendarki :)
Edyta:
Jeden szczegół. Gram od bety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 12:19 
Cytuj  
jakby ktoś grał to dodajcie proszę - mam quest za obejrzenie jak ktoś wygrywa - 1 pack

Obrazek


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 17:43 
Cytuj  
ja znow troche pykam.

Dwa pytania:
1. czy mozna grac na PC i tablecie? Wszystko jest gdzies w chmurze?
2. ten dust to do craftu kart? Skad sie go bierze?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 17:46 
Cytuj  
Można, bez problemu gram na telefonie, ale nie jest zbyt wygodnie. Wszystko jest w chmurze.
Lepiej na pc ale na tablecie działa tak samo.

Dust jest z rozwalania kart, max mozna użyć 2 takie same w decku więc jak ma się 3 to trzecia jest bez sensu.
Złote (nie basic) można rozwalić. Dużo dusta.

Ogarniesz raczej szybko :D

Rozważ zakup naxx i brm ja kupiłem i to pozwala nadrobić i złożyć jakieś decki dla każdej klasy do questów.
Jest tam ze 30 fajnych kart.

Złoto wydawaj na arene lub jak ja na zwykle packi.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 17:53 
Cytuj  
naxxa juz kupilem, nawet udalo mi sie rozwalic bodajze 7 bossow moim gimba deckiem zlozonym z rok temu.

Probowalem poskladac cos bardziej "aktualnego" ale brakuje mi 80% kart do deckow opisanych jako "basic".
Kupowanie jest strasznie malo efektywne - moim zdaniem nie tedy droga ;)

Da sie crafcic karty ktorych na oczy nie widzialem, czy najpiere jeden egzemplarz trzeba skads zdobyc?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 17:58 
Cytuj  
Da się wszystko.
Basic dostajesz tez za lvlowanie class.

Ja mam ze 200 gier starych i teraz od 2 dni gram. Chyba mam dużo Basic. Tymi basic można zrobić naxx i brm a potem jest dobry deck dla każdej klasy. Nie udało mi się tylko Druida i Szamana (muszę dokończyć brm).
Questy są takie że jak masz wszystkie klasy poza druid i szaman to i tak zrobisz zawsze każdy quest (do wyboru są dwie klasy)
Właściwie mam tylko jedno zwykłe legendary Alexstrasza (taki smok).

Da się złożyć mocne decki samym naxx i brm

http://hearthstone.metabomb.net

Jedyna droga to cierpliwość.


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 lis 2015, 23:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja znow troche pykam.

Dwa pytania:
1. czy mozna grac na PC i tablecie? Wszystko jest gdzies w chmurze?
2. ten dust to do craftu kart? Skad sie go bierze?


1. Ja mam na PC, tablecie i komórce, wszystko na jednym koncie.
2. Dostaje sie go jako jedna z nagród za ranking na koniec miesiąca, z areny oraz z rozwalania kart których ma sie wiecej niz 2 kopie. W zależności od rzadkości kart i tego czy jest złota dostaje sie odpowiednia ilośc proszku

Tak jak pisałem wcześniej na początku proponuje zdobyć 10 level każda klasa i w zależności od: umiejętności, znajomosci kart, oraz tego ile grasz - wydawania golda na Arenę jesli gra sie duzo i potrafi sie grać obiektywnie dobrze, albo kupować Classic paczki i disenchantlwac wszystkie złote.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2015, 11:48 
Cytuj  
Jak najszybciej wylevelować klasy? Po F4 chyba spróbuję się w to pobawić, ale mnie interesuje przede wszystkim gra competetive z żywym graczem, więc wszystkie pośrednie, wymagane etapy chciałbym przejść możliwie szybko. Nax+1 wing BWL+ 40 classic będzie dobrym wyborem na start?


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 45  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.