mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 sty 2017, 17:17 
Cytuj  
Akurat Wiedźmina planszowego mam, rzeczywiście słaby, jakiś taki prosty i bez polotu. W pierwszej chwili mi się podobał, ale po kilku grach stał się nudny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 20:37 
Cytuj  
Swoją drogą, te descenty, mom, imperium atakuje, runebound to po prawie 400pln, dodatki po 150, jakieś mniejsze figsy po 100. Trochę, kurde, drogo i jeszcze cwaniaki celowo kastrują gry, żeby dodatek był na mus.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 14:35 
Cytuj  
Kupiłem jakis czas temu z sentymentu magie i miecz, mielismy wieczór 6 osób i kurwa ta gra jest nuda, a pamietam że jak gralem w pierwsze wydanie x lat temu to było spoko. Teraz po godzinie nic się nie dzialo, ciagle to samo, brakowało jakiegoś pierdolniecia i akcji. Czy to może przez to że sama gra bez żadnego dodatku?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 14:49 
Cytuj  
Dodatki niewiele pomagają. Ta gra jest po prostu słaba.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 15:01 
Cytuj  
Talisman i MiM się trochę różnią, MiM miał karty z dodatków. Ale generalnie to chińczyk. Relic jest trochę lepszy, ma ruch z opcją użycia zaklęć i przerzucanie 6 na kości. No i jest bogatszy na starcie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 15:02 
Cytuj  
Sporo osób gardzi Talisman i MiM.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 15:11 
Cytuj  
To prawda, ale do piwka takiego Mage Knighta czy Robinsona sobie nie wyobrażam.

Na razie czekam na This war of mine, bo zapowiada się w pytke.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2017, 04:14 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
To prawda, ale do piwka takiego Mage Knighta czy Robinsona sobie nie wyobrażam..

W to sie fajnie mi gralo za malego... a tak to kupilem kilka lat temu z sentymentu i przy pierwszej grze mialem ochote wyjebac przez okno. Za duzo losowosci to raz, dwa ze ta gra jest po prostu pusta. ;] Z dzieciakami jeszcze w to pewnie pogram, ale zeby wyciagnac na stol ze znajomymi, nawet do piwa to nigdy... to predzej na luzno wezme jakies Listy Milosne czy Cytadele... albo Blood Bowl zeby sie posmiac. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2017, 10:44 
Cytuj  
Dzieki czyli poprostu mim ssie pałę i to nie moje odczucie. Dobrze.

To co polecicie z takich klasycznych planszówek do posiedzenia ze znajomymi? Coś z negatywną interakcją i ogólnie żeby była akcja. Ojcze?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2017, 17:09 
Cytuj  
Ja nie gram multi, max 1v1 jak duels.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2017, 18:22 
Cytuj  
Można zobaczyć na BGG czy przypasują: Smallworld, Chaos in the old world, Battlestar galactica, Spartacus, Blood Rage, Citadels, Ticket to ride.
Ale coopy chyba lepiej wypadają w planszówkach, szczególnie na 4+ graczy. Pandemic to spoko strzał.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 lut 2017, 05:07 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
To co polecicie z takich klasycznych planszówek do posiedzenia ze znajomymi? Coś z negatywną interakcją i ogólnie żeby była akcja. Ojcze?

Nie dla wszystkich, ale sprawdz Dead of Winter, tez sporo losowosci... ale jakos ciekawiej ubrane? Dosyc trudna, ale tutaj na plus. Jesli lubicie ciezsze tytuly i gracie w 4-6 osob to zawsze bede polecal planszowkowa Gre o Tron. Z mniejszych jak Isengrim napisal mi bardzo przypasowal np Smallworld.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2017, 08:37 
Cytuj  
GoT to chyba najlepsza negatywna interakcja.
Smallworld ma trochę "familijna" grafikę, ale to spoko bitewniak.
W BSG jest zdrajca (w DoW chyba też) to podkreca atmosfere na wiele osób.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2017, 13:41 
Cytuj  
Tak btw, to pograłem w MoM i nie jest za super.
Aplikacja jest fajna i klimatyczna, kafelki spoczko. Ale figurki już takie na 4- (do CMoN nie mają startu), żetonologia taka, że ja cię przepraszam, w podstawce są 4 scenariusze (można każdy ze 4 razy rozegrać, gra jest dość trudna). Ale potem nic. Na steamie jeden scenariusz za 5€. Grywalność jest fajna, apka dodaje klimatu - ale kurde lap na stole, kafelki na stole, pierdyliard żetoników - trochę tego jest. Są elementy losowe, ale regrywalność raczej niewielka. A 300 pln to jednak trochę kasy jest.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 lut 2017, 22:53 
Cytuj  
Talisman i Magia i Miecz to nie jest to samo?
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... Miecz.html

CMoN co to?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2017, 23:30 
Cytuj  
Magia i Miecz to wydanie z lat '90, na licencji GW przez Sferę (potem już ukradli jako Magiczny Miecz). Główna różnica między MiM i Talismanem to ilość kart. MiM został u nas wydany niejako wraz z dodatkami - podstawka MiM to jakieś 200 kart przygód, Talisman ma ich 100. I ta polska "bogata" MiM wersja Talismana wersja jest dzięki temu bardziej interesująca ( bo gra opiera się na losowości, a z 100 kart + bohaterowie i inne pierdoły przy 3-4 graczach to jej dużo nie ma). Potem dodatki do MiM jeszcze zwiększały "przygodowość" (ach... platforma antygrawitacyjna...).
Talisman z dodatkami jest ok do turlania, zbierania i innych pierdół. Są lepsze gry, ale jak ktoś chce wydać ok. 1kPLN/grę na spotkanie z kolegami z podstawówki żeby uronić łezkę, to jak znalazł 8)
Relic jest w miarę ciekawą opcją współczesną: zasady trochę lepsze, więcej kart, klimat młotka 40k. Oczywiście FFG zrobiło dodatek z negatywnej interakcji (w podstawce nie ma zasad pojedynków graczy, ale jest ramka w instrukcji, że nad tym pracują. W Nemesis jeśli to kogoś zainteresuje. Jest trochę kart z negatywnym działaniem -zabierz sojusznika itp.).
Talisman ma sporo hejtu w pl community; u nas wicie, to się w mózgojeby euro gra, a nie w turlanki. Ja tam nie mówię, że Talisman jest dobrą grą, ale jest sporo gorszych.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2017, 00:13 
Cytuj  
Talisman jest po prostu nudny jak już się spróbuje innych gier i tyle.
Kiedyś jak był tylko Eurobiznes, Magia i Miecz i Chińczyk, miało lat 12 czy 14, jarało Tolkienem i miało się po 10h dziennie na zabawę, to taka Magia i Miecz to było wow.
Dziś nuuudddaaa ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2017, 10:33 
Cytuj  
Ale na telefon jest ok :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2017, 00:16 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Talisman jest po prostu nudny jak już się spróbuje innych gier i tyle.
Kiedyś jak był tylko Eurobiznes, Magia i Miecz i Chińczyk, miało lat 12 czy 14, jarało Tolkienem i miało się po 10h dziennie na zabawę, to taka Magia i Miecz to było wow.
Dziś nuuudddaaa ;)


Coś w tym jest, smallworld mam i polecam, fajna gierka do pogrania przy piwku, szukam teraz czegos innego, slyszałem dużo dobrego o Citadels to wypróbuje wpierw. potem to chaos in the old world bo zapowiada się spoko.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2017, 01:00 
Cytuj  
Chaos jest fajny, mi podszedł bardzo, niestety kumpel z kopią w Polsce :/


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.