mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2013, 19:33 
Cytuj  
Heja Heja tu wasz ulubiony hejter Kabraxis. :)

Jako ze widze ze jest spory odzew na moj post o Infinity Wars w temacie ogolnym i widze ze jest pare osob, ktore widocznie lubia taka rozrywke wiec pomyslalem ze taki zbiorczy temat sie przyda. Na gatunek idzie (juz w sumie jest) boom i nie bedziemy zasmiecac kartami ogolnego.
Jest pare topicow o karciankach ale sa zakopane gleboko. Mozna tu ofc tez rozmawiac o papierowych karciankach.

Zaczne od posta informacyjnego w ktorym opisze pokrotce znane mi dCCG. Jesli jest tylko link to znaczy ze albo nie gralem albo uwazam ze nie warto.


1. INFINITY WARS -- Dla mnie gra perelka. owoc kampanii na Kickstarterze z budzetem kilkunastu tysiecy dolarow. Swieza i skomplikowana mechanika, animowane karty (imho boski artstyle), mozliwosc komfortowego grania ze free. Gra dynamicznie sie rozwijaca, devsi maja wietny kontakt z community. BOOSTER (15 kart, conajmniej jedna rare, conajmnie 3 uncommony) = troszke ponad 2USD

2. HEX SHARDS OF FATE Kolejna perelka z Kicka. Duzy budzet, znana firma (Cryptozoic). Mechanicznie kopia MTG z paroma twistami (socketowanie kart, itemki). Podobno gra ma byc pelnoprawnym MMORPG z duzym swiatem, dungeonami, raidami, gildiami, updateami...
Moj personalny numer 2. BOOSTER (15 kart, 1 rare, 3 uncomonny) = 2USD


Gry w ktore gralem za malo (ew nie posiadam danych) zeby sie wypowiedziec - daje same linki i krotki opis. Opinie mile widziane:

SCROLLS -- polaczenie HOMM (hexy) z karcianka. Koszt 15€ - karty bezplatne w grze, zdobywane za walute ingame (ofc mozna tez za kase ale nie trzeba).

CARD HUNTER -- polaczenie karcianki z 'old-schoolowym' (feeling) RPG i 'emulatorem'/parodia sesji gry Pen&Paper. :) Gralem chwile - imho bardzo fajne, sciagajace i dosc skomplikowane (choc na poczatku nie wyglada).

FAERIA Cos chyba jak PoxNora - podoba mi sie artstyle. Beta w drodze.

HEROSY CCG DUEL OF CHAMPIONS -- Karcianka oparta na HoMM (najnowszym), lane combat, male complexity. Imho srednie i szybko sie nudzi.

KIGDOMS CCG -- Jakas karcianka z odrzucajacym mnie artstyle. :) Lane combat, complexity chyba na poiomie Duel Of Champions, mechanika chyba podobna. W gildii mojej (Utopian Chaos) sa ludzie ktoryz za tym szaleja wiec moze nie jest takie zle.

HEARTSTONE Karcianka Blizzarda na podstawie Warcrafta. Moj komentarz -> 'Blizzard' :roll: BOOSTER (5 kart) = 1$ MOcno uproszczony combat i mechanika z WoW TCG, bardzo niskie complexity (z tego co pokazali do tej pory). Gra ewidentnie kierowana do dzieciakow.

SOLFORGE -- Gra przy ktorej cos kombinowal Richard Garfield (tworca MTG). Jesli dobrze pamietam to unikalnym featurem sa levelujace karty. BEta jest chyab na Steamie, choc nie wiem jak ja dostac.

ASCENSION -- papierowa gra z wersja cyfrowa na iOS i wersja pecetowa w drodze. Nic nie wiem o tym za bardzo. Ciekawy Artstyle.

Zapraszam do dyskusji, wymiany informacji, ustawek na granie, handel, itd...
PS. Piszcie tez swoje wrazenia z w/w gier a jak ktos zna jeszcze inne to dawac smialo. :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 19 lip 2013, 20:41 
Cytuj  
Mała poprawka do Scrollsów

Cytuj:
SCROLLS -- polaczenie HOMM (hexy) z karcianka. Koszt 15€ - karty bezplatne w grze, zdobywane za walute ingame (ofc mozna tez za kase ale nie trzeba).


Za $ można jedynie kupić pozostałe predefined sety (na początku wybiera się za darmo jeden z trzech - Growth, Energy i Order), potem można dokupić sobie pozostałe dwa sety za $$ w dodatku można kupić sześć kart w sklepiku za $, po kupieniu jednej już jest dla nas niedostępna, są to po 2 karty z każdego decka - uncommon i rare.

Reszta kart do kupienia za walute ingame albo trading.

Teraz dodali "crafting" z tego co widze ale jeszcze sie nie bawilem, update sie sciaga

Jak dla mnie minus to mało decków i mało kart ogólnie, ale jak na karciankowego nooba takiego jak ja bardzo spoko się gra.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2013, 23:18 
Cytuj  
Jest trading? Taki bez restrykcji? To nie wiedzialem - myslalem ze to taki grind i koniec jest ale jak jest wymiana to mozna pograc. Musze kupic sobie te Scrollsy w koncu. :)

Craft z tego co czytalem to czysta kosmetyka jest - nie ma wplywu na moc kart (good).

To ze malo kart to mozna zrzucic na wiek dzieciecy - widzialem ze dodaja po 3 karty z kazdym update wiec chyba z tym bedzie lepiej. tylko ze z tym modelem finansowym (bardzo w sumie fajnym tbh) to ja nie widze opcji zeby oni ta gre wspierali dlugo... we will see.

news:

Moja gildia organizuje giveaway Pro Backer Tieru w Hex (wartosc to chyba 250$): ZAPRASZAMY DO COMMUNITY :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 00:53 
Cytuj  
Któraś z tych karcianek jest darmowa i pozwala w miarę ciekawe pograć za darmo?
Pograł bym w coś ale kompletnie nie znam rynku.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 01:01 
Cytuj  
Infinity Wars. Zeby dostac kluczyk wystarczy wejsc na ich forum i poprosic w odpowiednim temacie ...

T.


_________________
Templair_@PSN

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 06:43 
Cytuj  
Mozna tez napisac tutaj i pewnie ktoś wyśle zaproszenie, bo każdy kto już ma konto może zapraszać...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 09:32 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Jest trading? Taki bez restrykcji? To nie wiedzialem - myslalem ze to taki grind i koniec jest ale jak jest wymiana to mozna pograc. Musze kupic sobie te Scrollsy w koncu. :)


Jedyne ograniczenie to to ze nie mozna sprzedawac swoich startowych kart z decka. Całą reszte bez ograniczeń można zamieniać i sprzedawać. No ale trading opiera się całkowicie wokół waluty ingame, zamienia się karte na golda i golda albo na random boostery ze sklepu, albo wymiana z innymi graczami.

Tez ciekaw jestem jak beda te Scrollsy rozwijac, nie ukrywam ze licze na w polowie tak oddany developing jak Minecraft hehe

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 09:40 
Cytuj  
Ja cierpliwie czekam na betę Hex'a. Nie mam aż tylu dolarów na boostery żeby trzaskać w kilka karcianek ;-)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 10:47 
Cytuj  
Najgorsze jest ze ja tez :/ Ale i tak to pochlania 5 razy mniej kasy niz granie w papierowe MTG w liceum. :)


news: IW e-sport press realease

no i jak ktos ma problem z wpeirdolololo na poczatku w IW to polecam sie zainteresowac formatem "Merged Decks".


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 11:04 
Cytuj  
w MTG nigdy jakoś mocno nie wszedłem. Zagrałem w sumie parę razy na pożyczonych deckach, przed ulubionym sklepem z RPGowymi rzeczami. Dłużej pograłem w Star Warsy, X-Files i... AniMayhem. Mega wyciągacz kasy, ale plusem była możliwość spotkania się ryj w ryj ze znajomymi ;-)

Tak czy siak Hex mnie mocno przekonał do siebie bo materiałach, które pokazali. IW też wygląda ciekawie, ale... nie wszystko na raz. Może jak to pierwsze nie wypali :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 11:29 
Cytuj  
mtg z kolejnymi uproszczeniami: priorytet w combacie (nie moje czasy), teraz mają/doszły zmiany w legendary rulingu, w wordingu, zwiększenie znaczenia kreatur i tak jest sto razy bardziej pro niż te karcianki. hexa jeszcze nie widziałem.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 16:01 
Cytuj  
Mnie ciekawi te SolForge. Trza bedzie obadac...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 16:22 
Cytuj  
Niah napisał(a):
mtg z kolejnymi uproszczeniami: priorytet w combacie (nie moje czasy), teraz mają/doszły zmiany w legendary rulingu, w wordingu, zwiększenie znaczenia kreatur i tak jest sto razy bardziej pro niż te karcianki. hexa jeszcze nie widziałem.


MTG dla mnie sie skonczylo. Niestety (albo i stety). I tbh nie uwazam zeby MTG byl bardziej pro od takiego IW... przy podobnej ilosci kart IW zjadlby MTG na sniadanie (srsly - w IW zmiana jednej karty potrafi zmienic dzialanie calego decku i to drastycznie (commanders)... mtg tu nie ma staru tbh a dopiero jest ok 200 kart ingame).. zwlaszcza ze z setu na set MTG jest upraszczane i streamlinowane. Nie mowiac juz ze 3/4 kazdego setu to fillery/'rozwadniacze boosterow' a topy rarki/mythci chodza po kilkadziesiat zeta sztuka. Hex dzieki podzialowi na PvP/PvE, socketow w kartach, ekiwpunkowi i mercenary rowniez jest bardziej skomplikowany niz MTG. No i sa beda - gralem pare w WoW TCG i to jest super zajebista sprawa.
Zreszta tak mniej wiecej od wprowadzenia Planeswlakerow, to to jest inna gra niz ta ktorea pokochalem w dziecinstwie i pierdole MTG i to co z nim WoTC robi. :)

Obie (Hex i IW) tez chyba beda tansze niz MTGO i w obie przypuszczalnie bedzie mozna pograc za free znosnie... od WoTC za darmo to nie wiem co mozna dostac... bana? ;)

Dlatego tez te dwie gry sa na szczycie listy i w te bede gral. Reszta to fillery - more or less.

Karcianek papierowych osobiscie nie rozpatruje bo nie ma ani czasu ani checi i chyba juz wyroslem z tego klimatu w sklepikach fantasy i na zjazdach nerdow czyli wszelakich prereleasach i turniejach. ;)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 16:56 
Cytuj  
Skoro juz jest temat to zapytam. Czy ktos z Was mial problemy z polaczeniem z IW? Mam caly czas login timeout :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 17:22 
Cytuj  
Niah napisał(a):
mtg z kolejnymi uproszczeniami: priorytet w combacie (nie moje czasy), teraz mają/doszły zmiany w legendary rulingu, w wordingu, zwiększenie znaczenia kreatur i tak jest sto razy bardziej pro niż te karcianki. hexa jeszcze nie widziałem.

Znalazłem na polskim forum o MTG:
http://mixedknuts.files.wordpress.com/2 ... 840272.jpg


Trza płacić by pograć w tego "Scrollsa"? :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 17:55 
Cytuj  
15 eurasow kosztuje Scrools ...

T.


_________________
Templair_@PSN

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 18:04 
Cytuj  
Templair napisał(a):
15 eurasow kosztuje Scrools ...

T.

No raczej nie wydam 6 dych na coś w co nigdy nie grałem. Jeszcze mam głowę na karku.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 20:59 
Cytuj  
Nie widzialem Scrools na zadnej "zatoce" ale nie naleze do wielu "zatok" ...

T.


_________________
Templair_@PSN

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 21:00 
Cytuj  
Może ktoś zapodać invem do infinity wars na [email protected]? Z góry dzięki :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2013, 21:12 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Może ktoś zapodać invem do infinity wars na [email protected]? Z góry dzięki :).


albo już masz albo nie masz założonego konta


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.