mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 85  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 17:56 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
http://www.gram.pl/news_8ATkJ,e0_The_Secret_World_opoznione_w_ostatniej_chwili_nie_znamy_nowej_daty_premiery.html

Chyba jednak doszli do tego, żeby gry nie wydawać ;P.


WTF, a ludzie graja juz na early access :o Imho to opoznienie dotyczy tylko PL.


Ostatnio edytowano 2 lip 2012, 17:59 przez raggnarok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 17:57 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
czy jak kupie teraz z keye.pl to bede mogl grac?


A czytac nie nauczyli? ;) PREORDER. Wysyłamy oryginalny klucz aktywacjyny na adres e-mail. Klucz nie zawiera dostępu do beta testów i headstartu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 18:01 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Perrin napisał(a):
http://www.gram.pl/news_8ATkJ,e0_The_Secret_World_opoznione_w_ostatniej_chwili_nie_znamy_nowej_daty_premiery.html

Chyba jednak doszli do tego, żeby gry nie wydawać ;P.


WTF, a ludzie graja juz na early access :o Imho to opoznienie dotyczy tylko PL.


Zapomnieli, że nie maja pudełek w magazynie, a jutro premiera? ;).


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 18:07 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Arturnik napisał(a):
czy jak kupie teraz z keye.pl to bede mogl grac?


A czytac nie nauczyli? ;)


nie :-?

*

Posty: 154
Dołączył(a): 17.09.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 18:48 
Cytuj  
kupiłem na http://moonqq.pl/ i był dostęd po early acces

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 19:30 
Cytuj  
Kruzer napisał(a):
ps. Czy orientuje się ktoś czy można zmienić serwer poprzez petycje ? zacząłem grać na cerberus (chyba) myśląc że wybrałem serwer RP :)

RP jest na razie tylko Arcadia, reszta core. Cerberus szumnie określają jako PvP (że niby takie pr0sy tam idą). Sam dimension nie jest jakoś super ważny - tylko Fusang jest przypisany do dimension; pve, gildie, battlegroundy, Agharta są globalne.
Co do petycji to raczej nie, ale trochę ludków spamuje FC żeby dał taką możliwość. Może z tego coś będzie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*

Posty: 154
Dołączył(a): 17.09.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2012, 22:41 
Cytuj  
fajny support, od ręki poprzez live chat zmienili mi serwer na Arcadia. livechat chyba jest online 24/7.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 05:19 
Cytuj  
Cytuj:
Pre-Order cash shop
Lifetime subscription
In-Game cash shop
Cash shop dependent game design (esp. armors, or lack thereof)
High EU subscription fee (not related to VAT)
Early release
EU servers being in North America to save costs


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:00 
Cytuj  
WTF, serwery EU w USA? ROFL.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:04 
Cytuj  
To nie tyczy sie tylko beta serwerow? Bo jesli w retailu tak ma byc to n/c.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:30 
Cytuj  
AFAIK wszystkie są w USA teraz w retailu też.

Na mmorpg.com ktoś pisał, że tylko patch serwery są w EU też ponoć o dziwo, ale na tych na których toczy się gra tylko w USA.

Proszę o korektę jeżeli się mylę. Nie chcę w błąd wprowadzać.

*

Posty: 154
Dołączył(a): 17.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:37 
Cytuj  
skoro pingi są niskie i nie odczuwa się lagów to mogą być i nawet w chinach.


Posty: 14
Dołączył(a): 5.05.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 13:48 
Cytuj  
serwer jest jeden i tylko jeden dla EU , US czy chinczyków wszyscy grają razem

http://thesecretworld.com/news/blog_sin ... cret_world

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 18:03 
Cytuj  
Launch trailer

Kruzer napisał(a):
skoro pingi są niskie i nie odczuwa się lagów to mogą być i nawet w chinach.

Ja mam ~100, czyli podobnie jak w innych mmo. Jeśli mają serwery w USA, to łącza chyba dzierżawią od ECHELONu.
Moim zdaniem możliwe że serwerów fizycznych mają kilka i dynamicznie przydzielają instancje. Wlaściciel jest z USA, tylko tyle da się wywnioskować po IP. Sam FC nigdy właściwie nie wspominał o fizycznych serwerach, poza pokazem na PAX-E, gdzie postawili serwy na wschodnim wybrzeżu i mieli niezły ping z Oslo. Plotki podają też Norwegię i Holandię jako miejsce ulokowania serwerów.
Ale to właściwie nie ma znaczenia, latency jest dobre i tyle.
Z ciekawszych rzeczy w Item Store - title "All out of Gum" i "LVL 12 Paladin"


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 18:27 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ja mam ~100, czyli podobnie jak w innych mmo. Jeśli mają serwery w USA, to łącza chyba dzierżawią od ECHELONu.

Jeżeli ~100, to 110-130 to mogą być w USA.

Mój ISP dzierżawi łącza od NASK-u, a moja sieć (tzn. kable miedziane tepsy) blisko domu jest relatywnie młoda i ogólnie blisko do backbone, czyli pingi mam ogólnie dobre - także do US serwerów np. w Bostonie mam te 120-130 ms.
Do serwerów w Holandii, Francji czy nawet południu UK (któreś mmo tam miało serwery) to mam 35-50 ms.

Różnica jest taka, że jeżeli serwery są w USA to podczas gdy na ekranie jest dużo graczy i dużo się dzieję - czyli jakieś spore group open PvP, RvR lub rajd PvE - występują lag spike. Oczywiście jeszcze zależy trochę od dokładnie w którym miejscu wschodniego wybrzeża są serwery i jakie są pingi do nich, jak serwery są wydajne, etc
W każdym razie lag spike w USA potrafi mi skoczyć do 200 ms i dużo więcej oraz potrafi się pojawić packet loss na poziomie nawet 2-5% co już się przekłada na dramat podczas grania, szczególnie w wymagających instancjach lub podczas pvp.

Jak serwer jest w UE to się takie rzeczy prawie nigdy nie dzieją, a nawet jak to dochodzi do wartości 80-90 ms i packet loss max 1%, a sam spike trwa krócej.

Dlatego też w takim np. Lotro po migracji fizycznej serwerów do USA gra moim mainem Wardenem w rajdach czy ettenmoors była wyjątkowo frustrująca, a wręcz czasem niemożliwa (kto grał tą klasą to wie czemu tu latency ma kolosalne znaczenie).

To jest największa różnica imho pomiędzy serwerami w Europie a w USA.

Bo fakt do tzw. podstawowej gry, czyli questowania czy małych dungeonów jeżeli się te pingi na poziomie 120-140 ms to grać można, choć w mniejszym komforcie.

Co do samego TSW - jeżeli serwery mają różne lokalizację tzn. część w USA a część w EU - to czemu nie jest to zaznaczone?
Przecież duża część graczy chciała by wiedzieć i wybrać sobie ten geograficznie bliższy.

No nic jak będą już free triale, to aż z ciekawości sprawdzę.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 20:53 
Cytuj  
Ja mam stałe latency w Fusang (niezależnie od ilości graczy - po raz pierwszy w mmo mass PvP), dungeonach, miastach, Agharcie...
Gram, wygrywam, przegrywam i kompletnie nie zaprzątam sobie głowy gdzie są te serwery.
Zaznaczenie geograficzne jest bez sensu, WSZYSTKO poza mass PvP - Fusang - JEST GLOBALNE.
Działa jak jeden serwer. I wszyscy mają OK latency, poza sporadycznymi przypadkami. No i Oceanią, ale oni zawsze mają przerąbane.
Tak powinno być w każdym mmo, bez kolejek i lagów.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 21:08 
Cytuj  
Nie zrozumieliśmy się.

Albo serwery są w:
a) USA
b) EU
c) niektóre w USA i niektóre w EU

Jeżeli jest opcja c) to powinno być podane które są gdzie.
To, że serwery są zlinkowane, mają wspólne AH, to, że grając na serwerze a) możesz sobie bez problemu dołączyć do gracza na serwerze b) i razem z nim pograć dopóki nie 'odgrupujecie się' i nie zmienisz zony - to nic nie zmienia w powyższym. Nawet jak by się dało solo przeskakiwać miedzy serwerami to i tak by to nie zmieniło powyższego.


Edit: nie chciałem tego tu przytaczać, bo nie uważam jak niektórzy, że GW2 jest 'zbawieniem' ,ale de-facto tam będzie prawie taki sam 'single server technology' jak w TSW.
Wspólne AH, możliwość grania w open world, dungeonów i arenek na którymkolwiek serwerze kliknięciem myszki i tylko WvW zależne od serwera - jednak tam mam podane czy serwer X jest w US czy w EU.


Ostatnio edytowano 3 lip 2012, 21:12 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 21:09 
Cytuj  
No faktycznie nie ma zadnych problemow z gra atm. zadnych kolejek, crashy, ani lagow, choc ci bardziej zlosliwi moga powiedziec, ze nikt nie gra ;)

Ale gra sie przyjemnie, questuje sie fajnie i moim zdaniem duzo mocniej przyciaga pod tym wzgledem niz gw2.

z drugiej strony nic o tej grze nie wiem, eksperymentuje z buildem, wiec pewnie postac sfailuje strasznie i niedlugo nie bede mogl nic zabic.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 21:21 
Cytuj  
Znajdź sobie któryś z predecków który ci odpowiada i zasadniczo kieruj się w tą stronę.
Ale jak masz lepszy pomysł, to się nie krępuj, postaci nie da się zepsuć.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2012, 22:05 
Cytuj  
Szkoda, ze nie ma buddy keyow, bym sobie obadal retaila :<

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.