mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 85  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 154
Dołączył(a): 17.09.2009
Offline
PostNapisane: 15 lip 2012, 23:18 
Cytuj  
Po zrobieniu pięciu instancji, ostatnia QL9 dropi muszę powiedzieć że są całkiem fajne, jeśli ma się ogarnięty team to jest w miarę łatwo.

jedyne co jest wkurzające to questowanie w roli tanka, zabicie jednego moba to niecała minuta, a sprzęt mam calkiem spoko jak na ta krainę (egipt), gdyby działała zmiana buildów i ciuchów poza combatem to spoko, a że jest spieprzona i nie zakłada itemów które były zapisane w outficie to co innego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2012, 23:30 
Cytuj  
właśnie, ile jest lokacji w grze? dużo jest tego contentu?


_________________
Obrazek

*

Posty: 154
Dołączył(a): 17.09.2009
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 18:40 
Cytuj  
podobno są 3 zony podzielone na 3 pomniejsze, czyli teoretycznie 9.
pierwsza to jakieś przedmieścia, druga Egipt, trzecia Transylwania. w każdej jest przynajmniej jedna instancja.
to tego dochodzą jeszcze trzy poziomy trudności instancji, dwa ostatnie to ql10.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 21:02 
Cytuj  
Kruzer napisał(a):
podobno są 3 zony podzielone na 3 pomniejsze, czyli teoretycznie 9.
pierwsza to jakieś przedmieścia, druga Egipt, trzecia Transylwania. w każdej jest przynajmniej jedna instancja.
to tego dochodzą jeszcze trzy poziomy trudności instancji, dwa ostatnie to ql10.


Jak bardzo roznia sie te pomniejsze zony od siebie? 3 glowne zony brzmia troche slabo jesli chodzi o roznorodnosc lokacji :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 21:05 
Cytuj  
to jest podobnie jak w AoC gdzie byla Cymeria, Aquilonia i Stygia, tylko ze tutaj idzie sie wybrana droga niezaleznie od frakcji - najpierw od Solomon Island (Nowa Anglia) -> Egipt -> Transylwania.
Solomon dzieli się na 3 zonki - Kingsmouth town, Savage coast i Blue Mountain
Egipt na Scorched Desert i jakąś tam drugą zonkę,
Transylwania na 4 zony afair.

kazda z tych zonek jest dosc spora, no ale ciezko mi to do czegos odniesc, bo gram malutko

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 21:16 
Cytuj  
Jest gdzies jakies dobre wiki gdzie sa np mapy tch zon czy spis (ilosciowy) questow per zone itp rzeczy?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 22:36 
Cytuj  
Dzieki Arturnik. Staram sie po raz pierwszy w karierze mmo podjac swiadomy wybor co do zakupu. Jakkolwiek to brzmi :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***

Posty: 517
Dołączył(a): 26.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 08:34 
Cytuj  
Kończe powoli już egipt i widziałem wszystkie instancje na normalu także coś mogę powiedzieć.

Jak nie byłem przekonany do systemu deckow... tak teraz mi się on podoba. Wreszcie coś nowego. Owszem, często musimy 'kupować' umiejętności w danym momencie nam niepotrzebne ale taka już została wymyślona droga. Umiejętności kosztujące dużo na papierze czasem wydają się takie średnie. Ale w połączeniu z passivami robią miazgę. Sam bawię się deckiem mercanery i naprawdę się on sprawdza. Co prawda teraz go już zmodyfikowałem pod siebie i wydaje mi się, że jest większy dps w pve (bo to build bardziej pod pvp chociaż nie wyklucza pve).

Zone'y są fajne. Na początku kiedy jeszcze nie 'czaiłem' o co biega robiłem te same questy powtarzając je. Teraz większości questów nawet nie tknąłem bo robi się za łatwo i chce się iść dalej.

Insty, zrobiłem wszystkie normale łącznie z ql10tkami. Fajne, bossy ciekawe- jest paru zbugowanych i niestety dość mocno (np niewidoczny laser... normalnie trzeba ich unikać (poważnie?) ale jak uniknąć czegoś czego nie widać?). Tyle ze bossów w każdej inscie jest... z 8? a zbugowanych spotkałem w sumie 3 w całej grze. Da się przeżyć.

Ta gra jest zupełnie inna niz standardy mmo do których większość jest przyzwyczajona. Tutaj to taka przygodówka połączona z akcją. Najważniejsze to zbierac lore, interesować się historią, zdarzeniami. Nie widzę sensu grania jeśli ktoś nie chce czytać, oglądać filmików tylko 'expic' non stop.

Pvp jest mocno słabe. Taki zerg fest ale w praktyce to nie jest pvp. Dlaczego? Bo questy pvp mają 30 m timer czyli można je robić naprawdę często i dają naprawdę dobre nagrody. W praktyce ludzie biegają ... robić pve. Czyli biegają całym zergiem zabijać 'bossy' w instancji pvp (tacy strażnicy baz powiedzmy) i od czasu do czasu wbijają się w inny zerg żeby zrobić questa na 10 przeciwników.

Co do trudności. Gra jest trudniejsza niż większość mmo ale nie powiedziałbym żeby była trudna. Jest momentami wymagająca- po prostu nie wystarczy spamować 2 przycisków.

Dodam jeszcze - co ciekawe mamy tylko 7 umiejętności aktywnych i 7 pasywów ale w prakytce rotacja dps jest dużo ciekawsza i bardziej skomplikowana niż np w wowie. Przykłąd mamy umiejętności typu builder. np u mnie 1 castuje się 0.5 s i robi niezły dps, drugi castuje się 1 sec i zakłąda dota na 5 sec. Także muszę robić roszadę. Potem mam 2 różne skille, które (ofc mają cd) mogę użyć tylko na targecie z dotem (w praktyce) z czego jeden kosztuje combo pointy. Do tego doty róznego rodzaju w zależności do jest na targecie idą aoe albo single (ten sam skill po prostu inaczej działa) i własne bonusy - co 7 strzał np pewny krytyk także dobrze byłoby wtedy wpakować coś mocnego. Dochodzą do tego umiejętności czasowo zwiększające staty i naprawdę sporo ruszania - mało bossów jest takich, że się po prostu napierdala. Tutaj jako dps raz czegoś niezauważysz i leżysz albo prawie leżysz jeśli healer naprawdę szybko reaguje (szybciej od Ciebie na pewno hehe).


_________________
Obrazek

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 lip 2012, 19:42 
Cytuj  
Czemu nadal w dziale BETA?


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lip 2012, 20:22 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Czemu nadal w dziale BETA?


Tylko kruzer gra

Cytuj:
2. Minimum 25 osób chętnych.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2012, 02:18 
Cytuj  
http://www.gamebreaker.tv/live/

w tej chwili rozmawiają o TSW


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2012, 03:41 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Kruzer napisał(a):
podobno są 3 zony podzielone na 3 pomniejsze, czyli teoretycznie 9.
pierwsza to jakieś przedmieścia, druga Egipt, trzecia Transylwania. w każdej jest przynajmniej jedna instancja.
to tego dochodzą jeszcze trzy poziomy trudności instancji, dwa ostatnie to ql10.


Jak bardzo roznia sie te pomniejsze zony od siebie? 3 glowne zony brzmia troche slabo jesli chodzi o roznorodnosc lokacji :< ...

T.

Solomon Islands
-Kingsmouth Town - miasteczko jak z "Mgły" Carpentera
- Savage Coast - miasteczko jak z horrorów Kinga
- Blue Mountain - indianie made in USA, ogólnie klimat osamotnienia w lesie.
Valley of the Sun God
-Scorched Desert - miasto na bliskim wschodzie opętane kultem Amona.
- City of the Sun God - ruiny egipskich świątyń, bazaltowe wąwozy.
Transylvania
-Besieged Farmlands - typowe środkowo-wschodnie europejskie miasteczko.
-Shadowy Forest - puszcza na skraju cywilizowanego świata
- Carpathian Fangs - ośnieżone góry. We wszystkich playzonach Transylwanii jest sporo sowieckiego żelbetu, ale tu najwięcej.
Każda z playzone ma strefy QL10party (ql to jakość sprzętu, 10 to najwyższy) o własnej specyfice - zombiaki w Kingsmouth, Legioniści Rzymscy w Scorched Desert itd.
Uważam że devsi doskonale oddali klimat każdej z lokacji. Od małych szczegółów jak talerze satelitki na każdym domu w Transylwanii, po zróżnicowanie terenu w Egipcie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*

Posty: 93
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 10:58 
Cytuj  
Krótka opinia.

Po AoC nie dawałem tytułowi za dużych szans. Olałem go wogóle i grałem dalej w czołgi :). Ale wszystko w nadmiarze sie przesyca i przez przypadek zobaczyłem chyba trailera albo filmik z instancji - nie pamiętam. 149 PLN to nie złote góry i w myśl zasady "co mi tam" kupiłem w Empiku. Lekkiego hypa dostałem po muzyczce ze start screenu (lubię takie - do dziś pamiętam Below the asteroids z EvE) ale początek dość drętwy (wziałem chinczyka/koreanca -dragon - trzeba się przystosowywać do przyszłego kulturkampfu).
A potem naprawdę się ździwiłem. Jestem stary i ogólnie trochę już mi się gry zabij X/Y/Z przejadły, nie chce mi się rajdować (się narajdowałem), ostatnim MMO był SWToR z sentymentu raczej - dolevelowałem ale chyba już jestem za stary na męczenie endgamu. Od singiel taki gdzie inni ludzie latają.
TSW traktowałem podobnie choc widać target jest inny i nie jest tak radośnie jak w ToRze.
Ale sama gra jest przypasiła mi znacznie. Kółko skili jest cool - liczba buildów większe cool - gra jest na starcie więc nawet gówno buildy graja :). Combat - hmm grałem w dużo MMO i naprawdę nie jest taki zły. Może wygląd taki trochę moby sobie/ty sobie ale ogólnie jest ok, nie razi tak bardzo.
A sama gra nadrabia klimatem i zadaniami/questami. Obowiązkowo do grania w nocy :). Misja z Headlight jest naprawdę ok o 2.00. Nie ma za dużo interakcji z innymi - tutaj zdecydowanie najbardziej podoba mi się RIFT ale traktując tę grę jako fajną przygodówke naprawdę można się wciągnąć.
Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony i moge polecić ludziom którzy nie mają parcia na fast lvl/end game style i lubią New world order/chemtrails/zombie junk :).
Jedna uwaga grę można bardzo szybko spalic sobie gdy zacznie się jechac wg standardu - kłopot/google/solution. Wtedy to niczym nie różni się od innych gier.

PS. I chyba pierwszy raz zabiłem bossa w instancji nie sprawdzając go wczesniej bo myślałem że to pierwszy boss tank and spank a moja grupa była na przedostatnim :). Ale odrobina uwagi i ogląd sytuacji i po 7 wipach da się zabić (nawet z healerem co się sam healuje :). Trochę się tak czuje jak na początku WoWa - ale zeby nie było flamu tylko troche - SWToR jakoś tego nie czułem.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 14:41 
Cytuj  
Kupilem wczoraj. Zobaczymy co bedzie. Poki co wszystkie moje nicki juz pozajmowane. Shiat :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 16:23 
Cytuj  
Ile dokładnie wynosi abonament?


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 16:44 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Ile dokładnie wynosi abonament?

14,99€/1msc
41,97€/3msc +720 bonus points do wydania w sklepiku
77,94€/6msc +2160bp
152€/12msc +5760bp
199.99€/lifetime - do połowy sierpnia aktywna opcja.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 20:05 
Cytuj  
Gra jest bardzo dobra. Podoba mi sie to, ze nie podaje wszystkiego na tacy, trzeba sie troche wysilic, czasami pomyslec i poswiecic troche czasu na dobor skilli.
Momentami troche frustrujaca, czasem napotykam na zbugowany quest, ale da sie przezyc.

Z punktu widzenia grania w grupie dosc irytujaca jest spora ilosc Solo Instances - kurcze, w koncu to MMO, przyzwoicie byloby zrobic tak zeby wpuszczaly grupy do 4 -5 osob i skalowal sie poziom trudnosci.

Niespodziewanie dobrze wypadaja tez Dungeony - ciekawe, malo trashy, roznorodni bossowie.

Jesli chodzi o czesc fabularna (zarowno questy poboczne jak i glowna linia fabularna), voice acting, cutscenki - dla mnie wyglada to lepiej niz w SWTOR, w ktorym nota bene mial to byc glowny feature.... Bardzo dobry klimat, wciagajace historie - dla kazdego cos milego w calej rozciaglasci od horroru po teorie spiskowe.
Jesli chodzi o czesc horrorowa to IMO wypadla niezle - szczegolnie dwie pierwsze strefy byly obfite w rozne perelki, trzeba sie tylko nieco wczuc.
Zreszta wydaje mi sie ze zeby gra sie podobala, trzeba sie odpowiednio nastawic i wczuc; nie wiem czy jest sens w to grac jezeli nie planujesz czytac questow i dialogow.


A propos Gear Management - orientujecie sie czy cos z tym naprawili? Czy nadal zbugowane na calej linii?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 20:19 
Cytuj  
Zbugowany, ale ludki zrobili addony, może działają.
Addony są we flashu, więc możliwości jest wiele.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 21:19 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Shubduse napisał(a):
Ile dokładnie wynosi abonament?

14,99€/1msc
41,97€/3msc +720 bonus points do wydania w sklepiku
77,94€/6msc +2160bp
152€/12msc +5760bp
199.99€/lifetime - do połowy sierpnia aktywna opcja.

lub takie same wartości, tyle że w dolarach (mam konto Funcom-owskie zarejestrowane na US i już kupiłem od nich kiedyś Bloodline Champions, więc działa)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 00:09 
Cytuj  
Podatku ci nie naliczają? W RIFTcie niby wszystko było US, a 20% dowalili przy płatności.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.