mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2017, 18:45 
Cytuj  
Obrazek
http://citadelgame.com/
http://store.steampowered.com/app/48712 ... with_Fire/
https://www.youtube.com/watch?v=p8l87nd83t8
Zapisy beta google docs lul https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform
oficjalny jutub https://www.youtube.com/channel/UCNJCjc ... EIg/videos
Data wydania: 26 lipca 2017 (early access)
Studio: http://blueislestudios.com/games/

This massive online sandbox RPG features elements of magic, spellcasting, building, exploring and crafting. As a newly minted apprentice of the magic arts, you will set off to the dangerous world of Ignus. Tame mighty beasts, forge alliances, explore uncharted territories or fight for dominance!

Content available in our Early Access launch includes:
- 36 square kilometers of land with caves, dungeons and enemy camps to explore and loot
- A large variety of skills and crafting recipes to be earned and unlocked across 60 player levels
- A selection of spells with a variety of functions including combat, beast taming, telekinesis and resource harvesting
- A robust and flexible structure building system with hundreds of structural pieces and magic enhancements
- A wide swath of enemy creatures to fight, tame and mount
- Ability to freely fly by means of broomsticks, potions and beast taming
- A dynamic loot system providing near infinite variety among item drops
- A House system allowing for player alliances and large-scale team play

gif:
Spoiler:


---

Ten widok FPP wygląda całkiem najz. Trailer robi wrażenie. Tylko czy to znowu nie bedzie cos na max 64 graczy na serwer...
Graficznie wygląda cool, bo nie pstrokato, lokacje też dość ciekawe.


_________________
.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 11:57 
Cytuj  
Wygląda zbyt pięknie żeby było prawdziwe. Musi być jakiś haczyk.


_________________
Ultrah/Dzikun

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 12:08 
Cytuj  
Ultr4 napisał(a):
Wygląda zbyt pięknie żeby było prawdziwe. Musi być jakiś haczyk.


Haczykow bedzie zapewne sporo:

- desynchronizacja

- kulawe animacje

- zjebana ekonomia itp

Standard w tego typu produkcjach.

I jeszcze ta nazwa studia Blue Isle lol

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 12:32 
Cytuj  
Pewnie kolejny survival, teraz z magami.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 13:22 
Cytuj  
Na Unity robione, do kosza wyrzucone


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 16:50 
Cytuj  
Turbot napisał(a):
Na Unity robione, do kosza wyrzucone


Unreal Engine 4. Unity tak nie wygląda...
http://mmoculture.com/2017/07/citadel-f ... -revealed/

Ślepy?
Obrazek


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 17:10 
Cytuj  
Highlander ty to masz zdrowie do wyszukiwania tych gniotów.

Nie znudziło ci się jeszcze?


PS. Jedyna szansa dla tej gry, że to nie będzie MMORPG, a jakiś kolejny Rust, Playrerunknown Battleground, itp bo to jeszcze przy małym budżecie stworzyć coś grywalnego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 18:11 
Cytuj  
tam wyszukuje... wchodzi na mmorpg.org.pl i ma podane jak na tacy;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 18:32 
Cytuj  
sula napisał(a):
Highlander ty to masz zdrowie do wyszukiwania tych gniotów.

Nie znudziło ci się jeszcze?

PS. Jedyna szansa dla tej gry, że to nie będzie MMORPG, a jakiś kolejny Rust, Playrerunknown Battleground, itp bo to jeszcze przy małym budżecie stworzyć coś grywalnego.


Tera będzie mesjasz. Na pewno! :P
Czasem wrzucalem takie projekty co widac bylo, że nic z tego nie będzie, ten zapowiada się nieco lepiej. Zresztą za chwilę pewnie ktoś w to zagra w lipcu to się dowiemy ;)

a znalezc raczej nie bylo trudno.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2017, 20:42 
Cytuj  
sula napisał(a):
Highlander ty to masz zdrowie do wyszukiwania tych gniotów.



jakos musi te posty nabijac w wyscigu z dziadkiem mendolem

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 19:56 
Cytuj  
40 graczy per server.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 27.11.2009
Offline
PostNapisane: 19 lip 2017, 23:18 
Cytuj  
servery na 40 osob..
kopia arka.


_________________
Mormo Blastbeat DFO

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 lip 2017, 08:11 
Cytuj  
Srarka.

40 to mało, ale jak z czasem dobiją do 100 to będzie optymalnie dla takiej gry ;d

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2017, 15:04 
Cytuj  
"MMO" heh


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2017, 15:14 
Cytuj  
no to takie.... solo MMO ^^


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2017, 12:42 
Cytuj  
Moje obserwacje po kilku , może kilkunastu godzinach gry na becie :

MINUSY:
- SI mobków- tragiczna, najczęściej stoją i czekają, aż ich się zabije, niektóre coś tam się poruszają i uderzą z tyłu
- animacja postaci- postać porusza się dla mnie bardzo sztucznie- ruchy rękami- prawa, lewa podczas biegu
- serwery a właściwie ich mała ilość- mam nadzieję, że to przy release zmienią- skoro na 1 serwer 40 osób a np EU było tylko chyba 10 to porażka, ale przy starcie ma być możliwość zakładania swoich serwerów, więc liczę, że to się zmieni na plus

PLUSY:
- bardzo czytelny rozwój postaci, nie trzeba żadnego tutoriala, wszystko ładnie opisane, łatwo wszystko opanować
- grafika- dla mnie ok- nie jest mega super, ale jest ładnie
- przyjemny crafting
- przyjemne i łatwe budowanie
- możliwość wyboru trybu gry- tpp lub fpp
- gra się tylko magami, ale są 4 ścieżki rozwoju walki : rękawice, staff, wand i wręcz- każda ścieżka ma swoje spelle, dodatkowo jest grupa spelli niezależna od broni
- oswajanie zwierząt - tego ne sprawdziłem, bo jest od 15 lvl, do którego nie doszedłem- ale są skile i po lasach chodzi masa koni ( różne maści) - wg opisu można oswoić wszystko , wywerny widziałem z daleka
- skrzynki z itemkami na mapie - czasami można trafi fajne itemki, czasami zwykłę potki
- czytelna mapka

I teraz trochę ogólnie :
Za lvl up dostaje się pkt do atrybutów- są tylko 4 : healt, mana , damage, capacity, oraz pkty do drzewka umiejętności. Aby odblokować kolejne umiejętności trzeba odblokować ( nauczyć się ) poprzedniej i mieć odpowiedni lvl
Drzewko podzielone jest na :
- itemki: bronie, zbroje, biżuteria - broni jak wspomniałem 4 ścieżki, zbroje 3 rodzaje- cloth, leather ( w tych widzę też elementy stalowe) i wild ( tu zbroje z czaszkami, koścmi itp)
- utility- potki, itemki do oswajania i do latania ( tego też nie sprawdzałem - ale są miotły i normalne potki)
- budowanie - tu podział na drewniane, kamienne i ozdobne + wszelkie urządzenia do produkcji w rodzaju forge, elementy kamienne są od 20 lvl, ozdobne od 40
- spelle - jak wspomniałem- 4 ścieżki zależne od broni ( spelle do 60 lvl ) + spelle ogólne w rodzaju, tarcza, heal i bardzo ciekawy:telekineza- przenoszenie obiektów ( na 30 lvl )
Budowanie- jak wspomniałem bardzo łatwe i przyjemne- podłogi ,ściany, słupy, drzwi, okna, elementy dachów, schody itp itd - tu bardzo pomocny jest ogólny spell od 5 lvl : extract- "wyciągamy" drewno z drzew, pni czy żelazo, kamienie ze skałek itp, oczywisćie drewienka , kamienie tez leżą na ziemi jako pojedyncze.
Walka- ciężko ocenić, bo SI mobów słabe, ale wygląd spelli całkiem fajny- walka non-target.
Ważna informacja na koniec- nie ma tu potrzeby karmienia i pojenia postaci - tych elementów tu nie ma, jest tylko życie i mana.
Mam wrażenie, że z powodu 40 osobowych serwerów będzie to raczej gra single, jest jednak zapowiedź, że do relase wielkość serwerów ma się zmieniać.

Moje ogólne wrażenia po graniu w bete pozytywne, jak na EA to na obecnym etapie gra bez większych bugów ( w przeciwieństwie do tego co czytam o Dark&Light) i zdaje się, że wszystko działa ( no nie sprawdziłem tego oswajania ), co na wersje EA jest ostatnio sporym zaskoczeniem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 lip 2017, 10:38 
Cytuj  
https://steamdb.info/app/678990/graphs/

6 osób online. Ta gra to trup. Niestety ale próby robienia mmo z player capem na 40 osób muszą zakończyć się fiaskiem, a nie oszukujmy się architektura sieciowa takiej gry to największy problem. Walnąć dedyka na 40 osób każdy może, ale żeby zrobić mmo to trzeba już mieć inżynierów.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 lip 2017, 11:26 
Cytuj  
Beta wczoraj się skończyła, podczas jej trwania bardzo ciężko było załapać się na jakikolwiek serwer.
Ja też nie rozumiem tych gier na 40 osób- komu to ma służyć- walkom gildii 20x20 ? Dla mnie to jakiś bezsens, gram w mmo bo właśnie lubie jak są walki po kilkadziesiąt i więcej osób, wtedy tez budowanie struktur ma też sens a tak to bardziej single gra taka dla bezstresowego budowania sobie super domków, zamków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2017, 18:20 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=Gygd1lKKz0k
Citadel: Forged With Fire | First Impressions | PvP, PvE, Building & Taming

myslalem, że FPP...


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.