mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 95  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 284
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2004, 09:11 
Cytuj  
Obadam jesli doszukam sie tego w necie.
Ja osobiscie wrocilem do staroci singlowych takich jak Fallout, a z netowych to teraz glownie tylko CounterStrike znow mecze.
Mam tylko 2-3h wieczorkiem na granie :(
Co do spotkania to nie watpie, ze znaczna wiekszosc z nas spotka sie w swiecie WoW :)
Trzeba bedzie tylko dogadac jaki server i inne drobne detale.
Juz sie nie moge doczekac :D

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2004, 09:48 
Cytuj  
Co do CD to tak: stara wersja stronki jest od dawna nieaktualna a nowa jest w przygotowaniu odkąd pamiętam. ;) Jeżeli by Cię naszło to tutaj masz najlepsze stronki o tym MUDzie:

Strona Keryna - ogólne info, mapy (wszystkie krainki, część bez szczegółów).
Klan Ash'k'Ente - ogólne info, mapy (szczegółowe, ale nie wszystkich krainek), baza sprzętu.
Klan DEMONs - ogólne info, baza i wyszukiwarka sprzętu (coming soon).
Strona Giza - strona jednego z lepszych magów na PK. Dużo technicznych informacji wyciągnietych z kodu źródłowego starego Cygnusa. Nie zgadzam się ze wszystkim co tam jest napisane, ale mimo to, warto. ;)

Hmm, przez to zaglądanie na forum spada moja efektywność pracy. :-?

**

Posty: 284
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2004, 10:05 
Cytuj  
A jakiego klienta uzywasz lub polecasz?
Kiedys zwyklego telneta tylko uzywalem, no ale czas leci i wszystko ewoluuje.
Tak wiec obadalem ostatnio Zmuda najnowszego, calkiem przyjazny tyle ze platny :har:
Jakies pomysly?

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2004, 10:27 
Cytuj  
Osobiście używam MUSHClienta. Można go ściągnąć ze stronki Ashków a cracka znajdziesz w Googl'ach, mi to zajeło koło 1 minuty. ;)

Generalnie pod Winde najlepsze są MUSH i ZMud. Mają podobne możliwości, jedni wolą MUSH'a, inni ZMud'a, kwestia przywyczajenia jak mniemam. ;) Pod tego pierwszego można podczepiać skrypty napisane np. w Perlu albo Pythonie. Ja sam nie używam zbyt zaawansowanej automatyki, trochę makr, aliasów, triggerów i speedwalków do dalekich krainek mi wystarcza.

ZMud ver.7.04
Crack do niego.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 06:52 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Co? :o


Courage The Cowardly Dog - Chojrak ;) taki rozowy piesek ;)


Ulisses napisał(a):
I co tam u Was slychac?
Ja siedze w robocie i nudze sie niemilosiernie :wink:


Errr to ja tez mam membership w klubie nie nudzacych sie, i to chyba gold ;/ ale nie narzekam :D lubie to co robie.. czy robie to co lubie? ew. sobie wmawiam ;) ok bon, niewazne ;)


Calis napisał(a):
Nie ma to jak kampania wrzesniowa :-?


U mnie tylko jeden ;) mialem sie uczyc cale wakacje.. heh nic nie zrobilem :( help? ktos sie kiedys uczyl w wakacje? wie jak to sie robi? :D


Ulisses napisał(a):
Gra ogolnie mi sie podoba i na pewno pogram w nia troche jak wyjdzie, a jak mi sie spodoba jeszcze bardziej to bede gral i gral i gral... :roll:


No na rany Tunarowskie :( Tylko ja tak cieplo mysle o EQ2 z tu obecnych? :( UH! Najwyrazniej w pieknej ojczystej mowie bede mowil do lustra ;/


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 08:21 
Cytuj  
Nie mam w planach kupna athlona 64 i GF 6800 tylko po to zeby miec slideshow w EQ2.

SoE wielokrotnie udowodnilo ze nie slucha swoich klientow , a jesli , to zapozno.

Nigdy wiecej!

WoW tez sie zaczyna sypac, wiec byc moze zakoncze w ogole moja przygode z mmogami.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 284
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 10:07 
Cytuj  
A lyzka na to: 'NIEMOZLIWE' :o
Telu, przedzej swiat sie skonczy niz ty z mmorpg zerwiesz :]

Btw Nookie:
Zalozylem postac na Cygnusie: Ulysses Centaur Ranger lvl 2 :P
Niestety gram tylko w godzinach rano - popoludnie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 10:26 
Cytuj  
Hmm to chyba sie juz skonczyl bo od prawie 2 miesiacy w nic nie gram...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 284
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 10:32 
Cytuj  
Dobrze dobrze, nie mowimy tu o chwilach slabosci i krotkich przerwach ktore w sumie wszyscy musimy czasem miec.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 10:39 
Cytuj  
Heh nie Ulisku nie rozumiesz, ja odszedlem z EQ na dobre.Skasowalem wszystko.

Nie mam do czego wracac...

EQ stalo sie juz niemozliwie nudne.I to nie chwilowa slabosc, juz dawno mialem dosc ale ciagle brakowalo mi motywacji.Az nagle sama sie pojawila i przestalem grac.

Nie brakuje mi EQ.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 10:53 
Cytuj  
Ja do domu wracam 1 września, więc do tego czasu nie będzie mnie na Cygnusie. Trochę szkoda, bo bym Ci graty skołował. :< Chociarz może to i dobrze... Więcej się nauczysz i zobaczysz. ;)

Obecnie siedzę na 25 poziomie i robię sobię questy. Mój thief to Hargan a magus to... Nukh :) Tego drugiego używam tylko do pomagania, stawiania portali etc.

Powinieneś się zdecydować jak chcesz grać. Niektórzy szybko robią ava (50 lvl) i trzepią questy. Inni (np. ja) zatrzymują się na jakimś konkretnym levelu (popularne to 25, 30, 35, 40 i 44) i na nich robią questy. Im niższy masz poziom tym mniejsza szansa, że dostaniesz q do jakiejś nieprzyjemnej krainki. Listę questówek masz na stronkach, które Ci podałem. Questy można brać od 5 poziomu, w DH albo w Midgaardzie. W DH, quest time (przerwa między questami) jest dwa razy krótsza od tej w MG, ale qp (quest points) za wykonanie zadanią dwukrotnie mniejsze. Tzw. full czyli postać z pełnym zestawem questówek to koło 100k qp. Za wykonanie questa masz 10 - 40 qp (losowo) w MG i 5 - 20 w DH.

Przed każdym level-upem proś magów 35 lvl + o levelówki, wbrew pozorom te kilka hp albo mana może mieć później znaczenie.

Do 5 poziomu siedź w Akademi, potem idź na Gnomy do Zniszczonej Kryjówki (7e, se, sw, s, se, e od rynku w DH o ile dobrze pamiętam) i siedź tam do 8, może 9 lvl.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 17:39 
Cytuj  
Zemiq:
Zematis napisał(a):
SoE wielokrotnie udowodnilo ze nie slucha swoich klientow , a jesli , to zapozno.


SoE posluchalo klientow, zrezygnowalo z "bezsensownego" vision i zaczelo sie statsiarstwo, z reszta grales wiec wiesz ;)


Telumeh napisał(a):
Hmm to chyba sie juz skonczyl


Hmmm, a ataki terrorystyczne, to moze byc tylko poczatek.. ;/ Wroc do EQ i ocal nas :(


Uli: Puk puk ;/


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2004, 19:06 
Cytuj  
Ermm nope SoE dopiero teraz zaczlo sluchac klientow , ale troszke sie z tym spoznili...

Jak przestalem grac to wlasnie wprowadzli rzeczy o jakie druid community walczyl cale lata.
Teraz oczywista przegili w OoW z tego co widzialem druidzi dostaja reza lol!

EQ od zawsze bylo statsiarstwem.Tylko na samym poczatku ludzie byli zajeci poznawaniem swiata...
No a potem to wiadomo.

EQ2 to jest taki sam cukierek jak Duke Nuke'em 4 super-duper grafika szmery bajery opakowanie pisze ze kirsch im schokolade a w srodku siedzi zwyczajna krowka.
Mnie nie bedzie stac na kupno sprzetu ktory pociagnie EQ2 wiec od razu sobie dalem siana.

Zreszta SWG to kolejna kicha z tej samej stajni, SoE sie nie zmienia.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 06:40 
Cytuj  
Epic 2.0, rownanie RvR w PoP jak jakas uber gildia zacznie plakac... i powiedz mi ze Vision (r) (tm) byla zla ;/


Tak szczerze to ani ja ani ty nie mozemy wiedziec napewno jak bedzie...

Twoje podejscie:
const=despresja mmo
const=krytyka na podstawie dotychczasowych doswiadczen
Run EQ2

Moje podejscie:
const=wspomnienie starego EQ
const=wiara w umiejetnosci Smed'a
Run EQ2

Ktory z nas ma racje? o tym wbrew pozorom pierwszy dowiem sie ja :D

Apropos wymagan graficznych to podobno 5200 bedzie bic Ti 4x przez to ze EQ2 bedzie uzywac tylko shaderow, a pierwsza karta do plynnego high detail to 9700... ale poki co mozna niestety tylko spekulowac...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 08:35 
Cytuj  
Jak już kiedyś wspominałem, EQ + RoK + SoV były OK. Potem było już tylko gorzej.

A co do EQ2... Hmm, nie podobają mi się w tej grze 3 rzeczy. Mianowicie:

- Lore, poprostu go nie czuję. Grałem we wszystkie Warcrafty i ich świat znacznie bardziej mi się podoba.

- PvP, o ile się orientuję EQ2 ma być grą PvE. EQ był jedyną grą sieciową nastawioną na bicie potworków w którą grałem. W porówaniu do emocji jakie mi towarzyszyły w trakcie zabawy w QW, Q2, Q3 albo D2, te z EQ były malutkie... Poprostu walka z człowiekiem jest znacznie ciekawsza i daje większą satysfakcję (przynajmniej mi).

- Wszechobecny grind, nie mam ochoty poświęcać 6 czy 7 miesięcy, biegając od spotu X do spotu Y i robić leveli. Poprostu nie będę miał na to czasu. Chciałbym zaczać się bawić trochę wcześniej. No, chyba, że w EQ2 jest system podobny do tego z WoW a exp idzie znacznie szybciej niż w EQ. Correct me if I'm wrong. :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 10:02 
Cytuj  
Ponoc EQ2 bedzie bardziej ucywilizowany, juz teraz w EQ implementuja system tych taskow...
Takie solo LDoNy.

Wbrew pozorom Tuxie ja nie mam deprechy mmogowej, wypalilem sie w EQ ale nie generalnie.

WoWem troche sie poirytowalem czytajac fora na ktorych ludzie placza ze robia z tego drugie EQ.
Ale mam nadzieje ze to tylko taki zabieg co by ludziska wszystko potestowaly.
Vide magi, ludzie zrobili jedna specjalizacje i tej sie trzymali od dobrych 4 pushy.Wiec teraz namieszali i ludzie musili zmienic spec...

Tak jak mowilem stare EQ juz nigdy nie wroci, to jak z Diablo jak zaczalem grac to ludzie byli zupelnie inni.Srednia wieku mocno przekracala 20 lat.Po prostu wtedy tacy a nie inni ludzie mieli dostep do sieci.

W EQ bylo tak samo.Poczatki gier zawsze sa mile.(chociaz teraz to juz pewnie nie)

Siec jest ogolnie dostepna.Chwala bogu w polsce wiekszosc dzieci nie stac na oplaty abonamentowe i to jeszcze jakos filtruje tych cudakow.

Smed juz sie wykazal przy GoDzie swoja niekompetencja.Za ktora potem zreszta przepraszal.
Devsi w SoE niestety maja wew. przeczucie ze to oni wiedza wszytsko najlepiej.Wiekszosc z nich nie gra, i nie ma zielonego poejcia jak ich genialne pomysly sprawdzaja sie live.

Kazdy patch okazuje sie porazka ktora trzeba potem naprawiac.Mimo ze na test community zawsze wskazuje wszystkie bledy.

To ze EQ2 pojdzie na GF4 to nie watpie, tylko ze na 5% tego co oferuje...

Ja jak NUkh nie mam zamiaru grindowac 100 lvli i bog jeden wie ilu AA czy co tam wymysla.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 10:21 
Cytuj  
Ciekawy jestem jak rozwiążą high end content. Przy szybkim robieniu leveli, end game będzie dość istotny. ;)

Mój znajomy ma Warlocka na 48 poziomie przy 12 dniach /played co przy jego stylu gry tzn. robi wszystkie możliwe questy, bawi się trade skillami, ogólnie nie grinduje, jest dowodem, żę w WoW levele robi się szybko i dość przyjemnie. Należy pamiętać, że klasa, którą gra jest obecnie słaba i taki mag leveluje prawie 2x szybciej.

Na RP przeczytałem, jak jeden gość żalił się, że zrobił 50 lvl w dwa tygodnie i nie ma co robić... Cóż, taki maniak jak Ashwynd gra (na FvF), nie nudzi się i ogólnie jest z WoW zadowolony. Wygląda na to, że jak kogoś obchodzi tylko grind i niekończący się farming to na WoW raczej się zawiedzie.

Tak swoją drogą to ciekawa sprawa, bo większość ludzi, których poznałem w EQ i którzy grają w WoW, wybrała serwer FvF a nie Beta...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 10:24 
Cytuj  
Ja raczej tez na FvF bede gral.

Co do expu, to robiac questy szybciej grindujesz niz expujac...

Ja tym razem bede sie trzymal z dala od casterow (chociaz ponoc druid teraz niezle jako tanker sobie daje rade w bear formie).
Rogues the way to go, aight! =p

hmm offtopich schodzimy zaraz nas Tuxior wydupcy do dzialu WoW =p


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 10:35 
Cytuj  
E tam, i tak większość postów z tego tematu nie dotyczy EQ. Poza tym, z obecnych graczy postuje chyba tylko Kord (jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam ;)). Tux nam tego nie zrobi (prawda Tux? :roll:)

Btw. mam cichą nadzieję, że w przyszłym tygodniu Blizzard zacznie rozsyłać maile... ;)

EDIT: Ja nie wiem kim będę grał... Trudna decyzja po doświadczeniach z EQ... Można wybrać "pewniaka" jak worek albo priest (swoją drogą te profesje wyglądają dość ciekawie) i mieć pewność, że prawie zawsze będą Cię chcieli do grupy, albo pójść w strone takich klas jak Warlock albo Shaman...

Problemu nie będzie, jeżeli okaże się, że każda klasa będzie przydatna, ale to jest raczej utopia. ;)


Ostatnio edytowano 26 sie 2004, 10:39 przez Nukh, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 10:37 
Cytuj  
Wlasnie mowilem do Cysa ze kurcze cos nie ma tyhc maili i nie ma...

btw chciales autorke na icq , dostales a mi nie dajesz ?! :wtf:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 95  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.