mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 19 mar 2010, 12:25 
Cytuj  
tyle ze ten eq to chyba bez dodatkow jest

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2010, 12:26 
Cytuj  
noasz napisał(a):
tyle ze ten eq to chyba bez dodatkow jest

jak bez, jak z :)

11th Year Anniversary Sale is on from March 16th until March 26th! Purchase EverQuest, including 15 expansions, and receive an exclusive in-game item called Shroud of Steam. One item per account. Non-tradeable. No cash value.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 20 mar 2010, 09:04 
Cytuj  
Sęk w tym, że to jest starter pack (zarówno w EQ1 i EQ2 działa tak samo i nie ma ostatniego najnowszego dodatku w nim, ani 30 dni grania dla nowych kont), a tak się składa, starter packi SOE daje za darmo o ile założysz subskrypcję na trialowym koncie. Także cała opłata to tylko za bezużyteczny bonus item ze Steama. Stąd ta "promocja" za 2 euro na scam, który normalnie kosztuje 10 euro i służy do wyciśnięcia jeszcze odrobiny kaski z niezorientowanych graczy, którzy nie czytali dokładnie warunków triala na oficjalnej stronie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 paź 2010, 11:14 
Cytuj  
Pytanie nooba: czy zerker moze uzywac jednoczesnie 2-recznego miecza i bucklera?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 17 paź 2010, 23:08 
Cytuj  
Nie może. Dołącz do kanału polacy i tam zadawaj pytania, szybciej uzyskasz odpowiedzi. Jeśli masz tylko bronze to i tak dołącz, bo często ktoś się pyta tam o tego typu rzeczy i przy okazji też możesz się dowiedzieć czegoś o co sam chciałeś się zapytać. Możesz też wysłać tella do mnie, nick Rach, chętnie podzielę się wiedzą.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2010, 07:26 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Pytanie nooba: czy zerker moze uzywac jednoczesnie 2-recznego miecza i bucklera?


a ma 3 raczki?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 18 paź 2010, 07:58 
Cytuj  
How rude. :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 18 paź 2010, 16:12 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
a ma 3 raczki?


A do czego? Puklerz to nie pawez. Rycina ze sredniowiecznego podrecznika szermierki:
http://www.thehaca.com/Manuals/i33/05.jpg

Co prawda to poltorak, ale uzywa sie go oburacz.


Pytam sie bo NPCe biegaja w grze z puklerzami i dwurakami :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 21:55 
Cytuj  
Grajac na free acc moge potem bez problemu zaczac grac na premium ta sama postacia na tym samym serwerze?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 09:40 
Cytuj  
Na tym samym tak, tylko zmienić nie możesz właśnie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 13:34 
Cytuj  
Czyli co? Musze sie z gory zdecydowac czy chce grac na premium czy na free?;P

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 16:10 
Cytuj  
Musisz zdecydować czy grasz w darmowej wersji gry (gdzie też są płatne wersje konta) czyli EQ2X czy w wyłącznie płatnej wersji EQ2 Live. Różnic jest sporo. W EQ2X gra bardzo mało europejczyków, 80% populacji serwera to amerykanie, więc szczyt serwera przypada na 2-5 w nocy czasu polskiego. Zależnie od tego czy grasz casualowo i nigdy czy prawie nigdy nie robisz nic w end game, czy odwrotnie grasz intensywnie i zależy Ci przede wszystkim na raidach i end gameowych instancjach grupowych. Eq2X jest dla casuali z end game są w nim kłopoty, właśnie dlatego, że grają prawie sami casuale, robiący afk co 5 min grając w grupie. Na Live o ile zrobisz potrzebną klasę bez problemu znajdziesz ekipę do gry w end game. W EQ2X jest tylko jeden serwer nie można się z niego przenieść, ale możesz sobie grać za darmo, czy płacąc wyłącznie jednorazowe opłaty właściwie bez większych ograniczeń, może poza brokerem. Jeśli nie chcesz mieć żadnych ograniczeń to musisz płacić normalnie tak jak na Live, ale dostępu do Live nie masz, więc po co? Jedyne co zyskujesz to więcej ludzi na low levelach, które i tak najszybciej przechodzi się questując solo, w dodatku levelowanie darmowych kont w eq2x zostało sztucznie spowolnione, żeby zachęcić do wydawania kasy w sklepiku na potiony przyspieszające levelowanie. W efekcie levelowanie na live jest 3-4 razy szybsze.

Jak chcesz popykać sobie ileś tam leveli solo to EQ2X jest dobrym trialem. Jeśli liczysz, że dojdziesz do czegoś potem i jak zaczniesz płacić to znajdziesz grupę to tak owszem, ale tylko o ile cierpisz na bezsenności i lubisz raidować w godzinach 2-6 rano. Mam postacie na max levelu zarówno w EQ2X jak i EQ2 Live i gram w europejskich godzinach więc mam dobre porównanie aktywności community w tych porach.

Jest też różnica w ilości graczy na low level i na high level. Do 50 lvlu w EQ2X są tłumy potem robi się gorzej o wiele gorzej niż na Live. Z kolei na Live odwrotnie, tylko ze content został już tak przez lata uproszczony, żeby jak najszybciej levelować robiąc solo questy i dostać się do end game.

Edit: Mój rekord wbicia z 1 do 50 lvlu na Live to 3 godziny grania, w EQ2X ludzie leveluja od 1 do 50 średnio przez miesiąc, czasem dwa, a potem i tak dają sobie spokój.

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 21.08.2008
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 16:36 
Cytuj  
Witam.

Mam kilka pytan

1. Mam chec zagrac w Everquest 2, mam prepaid SOE i jezeli sciagne gre zrobie konto i wpisze kod z pre paid czy konto bedzie dzialac w systemie P2P czyli wszystko odblokowane??

2. Czy gracze ktorzy płacą mogą normalnie spotykac sie z graczami F2P czy jest jakis podzial??

3. Czy jezeli zrobie monka i po miesiacu nie przedluze subskrypcji to dalej bede mogl grac tą klasa na koncie F2P czy stanie sie "FROZEN" ??

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 18:45 
Cytuj  
Karty pre-paid działają tylko i wyłącznie z EQ2 Live i tak w tej wersji nie ma ograniczeń, pre-paidy nie działają w darmowym EQ2X, gdzie też jest abonament zwany gold membershipem, można go wykupić wyłącznie za pomocą karty bankowej. Grając na Live nie spotkasz darmowych graczy, grając w EQ2X 80% populacji to darmowi gracze. Jeśli nie przedłużysz abonamentu na Live to po prostu nie zalogujesz się do gry. Grając w EQ2X owszem możesz zalogować się do gry kiedy nie płacisz za golda, ale jeśli zrobiłeś płatną klasę (tylko 8 z 24 jest darmowych) czyli np. właśnie monka to żeby grać nim na koncie silver albo bronze musisz osobno wykupić taką klasę co kosztuje 7.50$. Podobnie ze sprzętem, który nosiłeś o ile był legendary albo fabled to spada z postaci w momencie kiedy nie masz opłaconego golda i za każdy taki item, jeśli chcesz go odblokować i nosić na postaci na darmowym koncie musisz zapłacić - item pozostaje odblokowany dla tej postaci już na zawsze i możesz go potem zakładać i zdejmować ile chcesz. Dodatkowo w EQ2X niezależnie od typu konta musisz zapłacić np. za dodatkowe rasy. Podsumowując darmowy EQ2X jest droższy od Live jeśli chcesz mieć pełen dostęp do wszystkiego, chyba, że kupisz konto platinum, czyli z góry płacisz za 12 miesięcy gry, co kosztuje 200$ i raczej nikt się na to nie decyduje.

Pre-paida na Live możesz zużyć na 2 sposoby: pierwszy to nie kupować gry, a jedynie założyć trial gry na Live (co obecnie możliwe jest jedynie przez tzw. station launcher, jest to opisane tu http://babagra.pl/forum/viewtopic.php?id=155 punkt 4.) pograć parę dni i przed końcem trial użyć kodu z pre-paid dostajesz wtedy za darmo tzw. starter pack, czyli podstawkę i 5 dodatków do Raise of Kunark włącznie (max level 80). Tu jest też kolejna różnica pomiędzy EQ2 Live i EQ2X. W EQ2X nie kupując gry dostajesz 2 dodatki więcej niż na Live, ponieważ w EQ2X została przyjęta zasada, że wszyscy gracze dostają dostęp do przedostatniego dodatku i w momencie pojawienia się nowszego, dostają poprzedni.
Trzeba też wiedzieć, że SOE kasuje darmowe dni triala o ile doładujesz grę pre-paidem i od razu liczy dni z pre-paida, więc lepiej poczekać z doładowaniem do ostatniego dnia triala.
Wadą tego rozwiązania jest to, że jeśli zdecydujesz się kupić później najnowszy dodatek to nie dostajesz 30 dni grania za darmo razem z nim, ponieważ konto nie jest traktowane jako nowe. Nowe konto to takie na którym trial nie był aktywowany albo jeszcze się nie skończył. Dlatego drugim sposobem bardziej ekonomicznym na wykorzystanie pre-paida jest kupienie nowego dodatku (premiera najnowszego 22 lutego, można teraz kupić na Steamie i D2D pre-order) i dodanie kodu do konta, a potem dodanie pre-paidu dostajesz wtedy 60 dni. Co warto wiedzieć o dodatkach do EQ2 to że działają w obu wersjach gry EQ2X i EQ2 Live oraz zawierają w sobie wszystkie poprzednie dodatki, podstawkę i 30 dni gry za darmo dla nowych kont. I tak kupienie dodatku nawet jeśli grasz na zupełnie darmowym koncie w EQ2X daje Ci dostęp do całego jego contentu, alternatywnie możesz poczekać na premierę kolejnego żeby zobaczyć go sobie za darmo.

Moja rada jest taka, żebyś najpierw założył sobie konto tak jak to jest podane w tym linku co podałem i na tym koncie pograł najpierw w triala na Live, gdzie za darmo możesz potestować co chcesz, a potem przesiadł się na EQ2X (musisz ściągnąć innego kilenta do tego) i porównał sobie, która wersja bardziej Ci się podoba, a dopiero potem ewentualnie używał karty pre-paid.


Posty: 23
Dołączył(a): 23.01.2009
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2011, 17:01 
Cytuj  
Witam.

Bardzo rzadko sie tutaj udzielam (tzn duzo czytam, ale raczej nie pisze), ale tak sie zastanawiam nad EQ2... chcialbym zagrac, kiedys juz raz probowalem, ale jakos tak wyszlo ze przerwalem i od tamtej pory w kazdym mmo ktore zaczne czegos mi brakuje^^ a w EQ nie brakowalo mi niczego :D
tylko sek w tym, czy jest tam z kim grac, tzn o lvlowaniu juz nie mowie, bo lowlvli raczej chyba ciezko bedzie znalezc... ale czy w ogole EQ2 jeszcze zyje?? czy sa tylko wymaxowani nie tylko lvlowo ale i itemowo gracze. Nie wiem czy ktos z Was gra, ale moze macie jakies info. Chodzi mi ofc o platna wersje (jakos nie mam zaufania do 'darmowych' MMO.
Z gory dzieki za info.
pozdr

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2011, 17:32 
Cytuj  
http://www.everquest2.com/free_to_play/


Posty: 23
Dołączył(a): 23.01.2009
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 17:31 
Cytuj  
...link do darmowej wersji EQ2... ok, tylko jak mam to rozumiec ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 19:58 
Cytuj  
meydanen napisał(a):
...link do darmowej wersji EQ2... ok, tylko jak mam to rozumiec ??

Sciągnąć i grać ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 21:47 
Cytuj  
Ściągnąć, grać, zobaczyć ile ludzi gra, popytać W GRZE.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 22:34 
Cytuj  
Kilka postów wyżej Meta opisał sytuację na darmowym.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.