mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 20:05 
Cytuj  
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... 418/page/1


http://everquest2.com/free_to_play/extended_faq

http://everquest2.com/_themes/default/i ... Matrix.jpg

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 22:26 
Cytuj  
Ok jestem zbyt pijany aby sie przez to przebijac, ergo jesli mozna to prosze o opdowiedz:
- jak dlugo bedzie trzeba czekac na wersje F2P
- czym bedzie sie rozniec od wersj P2P

or napiszcie cos w rodzaju: spieprzaj pijaku, wytrzezwiej i sam se doczytaj :P


Posty: 36
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 08:48 
Cytuj  
EQ2: Extended to zupełnie nowy serwis zaoferowany dla graczy, zarówno starych jak i zupełnie nowych i działający w ramach F2P.

Nowe servery, nie mające nic wspólnego z serwerami Live. Nowe Forum http://forums.station.sony.com/eq2x/forums/list.m.

Pytania i odpowiedzi: http://everquest2.com/free_to_play/extended_faq

Launcher do F2P: http://launch.soe.com/eq2x/

Serwis na razie w fazie Beta, a więc dostępny tylko dla stałych graczy w EQ, ale myslę, że w przeciągu miesiąca będzie dostępne dla wszystkich.

Różne rodzaje "membera". Brązowy (podstawowy) ma do wyboru tylko 4 rasy i 8 klas, oraz tylko maksymalnie 2 postacie na koncie no i wiele ograniczeń, takich jak spelle na adept, nie można nosić armora legendary, nie ma shared banku, nie można rozmawiać na kanałach. Jeśli chcesz mieć więcej, to musisz to wykupić.. Potem jest srebrny, złoty i platynowy membership.

Maksymalnie można levelovać do 80-ki... no chyba, że się wykupi możliwość do 90...


_________________
**Mój blog: BabaGra.pl **

*

Posty: 156
Dołączył(a): 16.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 15:21 
Cytuj  
podstawowe różnice wypisane są na polskich portalach związanych z grami komputerowymi :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 17:32 
Cytuj  
Eh to chyba trzeba jednak kupic. W jakis bida produkt nie mam ochoty grac :)

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 14:14 
Cytuj  
Z tych tabelek wynika mniej więcej tyle, że SOE chciało zrobić ofertę podobną do Turbine, ale są zbyt chciwi, żeby dać live suba, więc wymyślili ofertę platinum, która w podobnej cenie co live sub w LOTRO, daje podobne korzyści, ale obowiązuje tylko rok. Do nie bycia upośledzonym wymagany i tak jest status gold, czyli normalny abonament jak na Live, z normalnym wymogiem kupowania corocznych dodatków, z tymże SOE dodatkowo kasuje klienta, na odblokowywaniu ras i profesji itp. bullshitach, które na serwerach Live są czymś oczywistym. Dodatkowo, żeby zabić ducha konkurencji sklepik w Extended posiada cały zestaw absurdalnych cheatów na sprzedaż, bo inaczej tego bym nie nazwał. Generalnie, serwer dobry dla dzieciaków, które będą sobie grały zupełnie za darmo, albo też całej rzeszy graczy, którzy i tak nigdy nie dojdą do endgame.

Edit: Ktoś kto przeniesie się (do tego płacąc 35$ lol) z graniem na Extended jest idiotą, albo grał dotychczas na Bazzarze i idea płatnego cheatowania jest mu bliska, co właściwie dalej oznacza, że jest idiotą. Ale może taki jest plan SOE, żeby wyludnić serwery Live (nie robiąc merge np. i bardziej promując wśród nowych graczy wersję Extended) i w ten sposób "zachęcić" do transferów starą klientelę, która stawiała opór pomysłom marketingowców.


Posty: 36
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 14:32 
Cytuj  
Niestety Aza, ale możesz mieć rację. Obserwując topic na forum SoE dotyczący F2P serwerów, odnoszę wrażenie, że właśnie dlatego gracze są przerażeni. Nie mam nic przeciwko F2P ale po cholerę SoE likwiduje trial'e na serwerach Live? W tym momencie nasze serwery nie będa miec napływu nowych graczy.

Owszem, granie na serwerach Live będzie tańsze niż na serwerach F2P Extended, no ale wielu graczy zbyt przywiąże sie do swoich postaci i nie zdecyduje się na ich porzucenie i rozpoczęcie gry na Live. Może część z nich...

Moje uczucia są bardzo mieszane, ale przypominam sobie, że SoE miało wiele "rewolucyjnych" pomysłów w ostatnich latach z których się wycofywali.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozwolenie na przeniesienie na Live osobom ze statusem Platinum wraz z całym dobytkiem, bądź też wprowadzenie F2P statusu na serwerach Live...
Pożyjemy zobaczymy, na razie nie wiem jak do tego podejść.

Oczywiście niektórzy gracze testują F2P w tej chwili no i rozbrajają mnie opowieści o 1 lvl postaci, która idzie do Kylong Plains (zona 68-72) i jednym strzałem ubija tam moby za pomoca jakiejś różdżki ze sklepiku Marketplace-Extended...


_________________
**Mój blog: BabaGra.pl **

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 15:39 
Cytuj  
Nie rozumiem i nie zrozumiem takiego postępowania. Sam na fakt f2p się ucieszyłem bo z chęcią bym do EQ2 wrócił i zobaczył jak teraz to wygląda.

Jednak granie na serwerach f2p gdzie goście latają z kupioną za $ "ZOMG-WTF-PWN ROD" i one-shotują wszystko dookoła mnie nie bawi.

Ja pierdolę kto za to w tych firmach odpowiada, to jakaś plaga?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 16:01 
Cytuj  
A w FE sie czepiali, ze Icarus spieprzyl gre wprowadzajac item shop z 2 (slownie: dwoma) itemami: pieskiem i goglami. Oczywiscie obydwa itemy to worthless crap :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 16:07 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nie rozumiem i nie zrozumiem takiego postępowania. Sam na fakt f2p się ucieszyłem bo z chęcią bym do EQ2 wrócił i zobaczył jak teraz to wygląda.

Jednak granie na serwerach f2p gdzie goście latają z kupioną za $ "ZOMG-WTF-PWN ROD" i one-shotują wszystko dookoła mnie nie bawi.

Ja pierdolę kto za to w tych firmach odpowiada, to jakaś plaga?


Niestety, ale dobry z tego dochod jest, reszta sie nie liczy :P

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 16:13 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
A w FE sie czepiali, ze Icarus spieprzyl gre wprowadzajac item shop z 2 (slownie: dwoma) itemami: pieskiem i goglami. Oczywiscie obydwa itemy to worthless crap :D


Prawie dwa lata temu SOE wprowadziło do Eq2 sklepik z takimi samymi "2 itemami". A teraz zaszantażowało stałych graczy, że albo się przeniosą na serwery z kupowanym god mode, albo sobie wymrą na odciętych od świeżej krwi serwerach, bo nawet opcję grania trial na nich wam usuniemy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 17:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja pierdolę kto za to w tych firmach odpowiada, to jakaś plaga?


Why plaga? Np. w LOTRO nie bedzie takich rzeczy. Mozna co prawda kupic dosc sporo rzeczy oprocz "worthless crapu" ale nie jest to ani nie bedzie gamebreaking.

A ze Sony to banda kretynow, ktora za cel i misje ma chyba zjebanie kazdej gry jakiej dotkna lub jaka zrobili to juz do tego doszlismy w innym topicu. :)


Posty: 36
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 20 sie 2010, 12:58 
Cytuj  
Zainteresowanych serwerami F2P z pewnościa ucieszy informacja, że w dniu wczorajszy, (19.08) uruchomiono serwis EQ2 Extended (beta). Wystarczy udać się na stronę http://everquest2.com/free_to_play/index i można już grać...


_________________
**Mój blog: BabaGra.pl **

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 21:36 
Cytuj  
Mam problem z odpaleniem klienta, po ściągnięciu i instalacji odpalam grę i poza pojawianiem się okienka EQ2 nic się nie dzieje, żadnego pobierania danych itp. Co zrobić?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 00:43 
Cytuj  
Okienko jak wygląda? Pojawia się samo logo SOE, czy dochodzi do loginu? Ile razy próbowałeś odpalać launchera? robileś to po restarcie? Firewall nie blokuje gry?

Launcher EQ2X jest najsłabszym elementem bety, bo jest nowy, specjalnie przygotowany dla f2p i nie działa najlepiej, ja muszę czasem po 3 razy go odpalać zanim uda mi się wejść do gry, dalej jest już dobrze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 14:03 
Cytuj  
Uruchomiło się i zaczęło streamować bez żadnych problemów. Po 3 minutach już mogłem zacząć grać moim Swashbucklerem. Sama gra całkiem fajna, nie grałem w eq2 wcześniej, trochę w eq, ale shadowbane okazał się lepszy :D

Tak czy siak, zaskoczyło mnie że nie udostępnili w becie wszystkich ras i klas. Dziwny ruch.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 15:28 
Cytuj  
Udostępnili wszystko do testowania w alfie w którą od końca lipca mogli grać ludzie mający opłacony sub w EQ2. W becie ludzie już płacą kasę i nie będzie po niej wipe, dlatego rasy są już płatne, a dokupowanie osobnych klas pewnie dodadzą, bo oficjalne forum jest zaspamowane żądaniem takiej usługi, a także odblokowaniem chatów i brokera dla kont silver i bronze. Nieoficjalna plotka mówi, że beta się kończy 31 sierpnia, bo chcą zdążyć przed LOTRO i wtedy będą pożądane przez ludzi zmiany albo będzie fail f2p.


Ostatnio edytowano 26 sie 2010, 15:31 przez Meta, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 15:29 
Cytuj  
Pokazuje się tylko okienko z SOE na środku i nic więcej.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 15:34 
Cytuj  
No to bardzo wiele osób ma ten problem. Polecam lekturę oficjalnego forum i tego tematu http://forums.station.sony.com/eq2x/pos ... pic_id=765 Niektórzy jakoś obeszli problem np. poprzez ponowną instalację, ale jest trochę osób, które nie są w stanie zmusić launchera do działania, szczególnie zdaje się na win 7. Im pewnie pozostaje czekać do momentu, aż SOE fixnie launchera.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 16:11 
Cytuj  
Troche pogralem, ale musze powiedziec jasno. Grafika w tej grze strasznie odpycha od grania ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.