mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2002, 12:17 
Cytuj  
nie wiem jak dla was ale dla mnie zasady funkcjonowania Bazaaru nie były zbyt jasne. I pewnie nie tylko dla mnie bo pojawił się official Bazaar guide. Link poniżej :smile:

http://eqlive.station.sony.com/library/bazaar.jsp


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2002, 16:50 
Cytuj  
Dla mnie nie byly... zapytalem sie gdzie moge vendorka znalezc i tak ktos mi wykupil dosc rzadki spell, bezuzyteczny ale sliczny w wygladzie... Flamming Sword of Xuzl... i tylko 3k... eh bylo wczesniej zamiescic :razz:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2002, 18:28 
Cytuj  
3k? rany ja to widzialem za 500pp...
sprzedajacy mowil ze to gowno warte stad tak tanio...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2002, 12:37 
Cytuj  
Nastepnym razem jak zobaczysz do 1k to mi kup :razz:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2002, 18:08 
Cytuj  
bazaar to super okazje ale jak trzeba cos sprzedac to ...

ja widzialem crystal chitin shield za 900pp

i mnostwo innych rzeczy wartych kolo 3-4k za smieszne pieniadze.

widzialem SoE za 50pp ale jakis duren wrzasnal to na ooc no i nie dalem rady dobiec...

hehe


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2002, 23:59 
Cytuj  
Przecierz masz SoE... nie ?


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 02:33 
Cytuj  
mam ale wiesz , zawsze mozna kupic i sprzedac za 1k ...

nie?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 04:51 
Cytuj  
Slyszales i zjawisku sprytnym jak i tajemniczym zwanym inflacja ? :razz:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 06:59 
Cytuj  
jak widzę to po wprowadzeniu bazaru działa naraize najsilniej siła konkuremcji. Luzdie obniżają cany do minimum aby tylko sprzedać towar. a jako że surowce tez nie drożeją raczej to mamy do czynienia raczej z Deflacja ale to w krótkim okresie czasu bo dopiero jakiś miesiąc jest bazar. zobaczymy jak bedzie po kwartale jak się trochę ludzie uspokoją i zobaczą że czasem warto przeczekać chwilowy spadek cen żeby potem sprzedać drożej. Albo co gorsza założą niezależne zrzeszenie handlarzy i będą windować ceny i puszczą nas z torbami :wink:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 12:15 
Cytuj  
Tux, SoE to zajbisty rare spell!

Ja kpilem sowj tylko dlatego ze mialem kupe szczescia i kupilem za TYLKO 1k.

Trojena ma caly czas jeden za 2k

a ceny sa od 1k do nawet 3k

Akurat na ten spell jest bardzo duze zapotrezbowanie a jest on rzadki.

Kordi nic nie bedzie, ja mialem do sprzedania 30 itemow...

Mialem najznisze ceny na rynku bo kupilem je jeszcze taniej, i , tak na nich zarobilem.
Nic sie nie zmieni kiedys jak bylo tylko EC i auction channel to nie widziales ile osob ma ten sam towar, owszem darles sie WTB item A ale nigyd nie zglaszlo sie do ciebie na raz tyle osob.Potem trzeba bylo wynegocjowac cene...

Teraz przychodzisz i ustawiasz cene i idziesz.
1 da 7k za item A drugi kotry tez go ma da 6,5k zeby go sprzedac bo tak bedzie przeciez czekal az ktos najpierw kupi od tego drugiego. itd

Jakie to zjawisko rynkowe to chyba najlepiej Ulis by nam wytlumaczyl.

Ja to nazwyam KONKURNECJA.

Kto taniej uzyskal towar ten wygra...

Styknie jak ludzi pojda po rozum do glowy i przestna obizac ceny w nieskonczonsc.

Jak widze ze jest 8 roznych cen od 2k po 300pp to nie dam mniej niz 300pp zeby nie zmusisc tej osoby do jeszcze wiekszej obiznki , ale za 20min przyjdzie inny frajer i da 250pp

To jest problem.

Ale stalego cennika nie wprowadzisz wiec problem pozostanie.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 12:47 
Cytuj  
Telu ja studiuje Zarządzanie Bussinesem specjalizacja strategja i polityka firmy :wink:

EQ jest trochę specyficznym rynkiem bo można powiedzieć że jest konkurencją doskonałą. Każdy proukt jest produkowany dokładnie tym samym nakładem sił z tych samych surowców. Więc nie można mówić o różnicy cen ze względu na koszty. Do tego wszystkie produkty sa identyczne nie ma lepszych jakościowo i gorszych tajwańskich podróbek.
Więc klienci są w sytuacji uprzywilejowanej bo wiedza po prostu że jak ktos sprzedaje taniej niż inni to nie dlatego że jest to bubel. w calym tym mojm rozumowaniu wszytko rozbija się o jedną rzecz, mjanowicie zawsze nie ma tu obrotu faktyczną pieniądzem. Zawsze znajdzie się ktoś kto powie "phi to tylko gra" i sprzeda wszystko za pół ceny ruinując przy okazji interes połowie handlarzy.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2002, 17:55 
Cytuj  
hmm czy ja wiem, my wszyscy zyjemy ta gra to jest swego rodzaju obsesja.I jak w RL chcemy zarobic jak najwiecej i kupic jak najtaniej.

Niestety jest to odwieczny konflikt interesu...

towar z najwyzszej polki nadal jest dosc drogi , i jak tu spada cena to raczej oznacza ze rynek sie nasycil i spada z tej najwyzesz polki na nizasza...

I to samo potem z medium, spada na low.

Szopul w tym ze za czasow EC nie byels w stanie zorientowac sie w cenach...

Darles sie PC on blah blah

I bywalo roznie najczesciej ludzie podawali cene jaka widzieli.

A teraz jest wszystko widoczne za jednym klikiem.

Masz przekroj...

GDYBY nie bylo tej cholernej wyszukiwarki nie bylo by takich cyrkow z cenami...

just my 2cp


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2002, 01:17 
Cytuj  
/sigh mowiac inflacja mialem na mysli troszke bardziej itemy niz pieniadze wiec masz tu racje, podszedlem do tego od strony ogona :razz: a teraz ide ci podciac skrzydelka Kordi *grin!*

Kordi... z tym obnizaniem jest troszke inaczej... kazdy produkt nie jest zdobywany tym samym nakladem sil... BA, zapomniales tez o waznym czynniku ktorym jest lvl i zaplecze (gildie, znajomych etc.) jaka posiada dana postac. Np. SoE ktorym Zem sie tak podnieca ze malo mu malo zylka nie peknie... dla troche wyzszych lvli ktorzy wiedza gdzie ten spell sie rzuca moga polowac tam i zdobyc kilka kopii tego spella i sprzedac go od niechcenia za grosze...

Nie wspominajac o ludziach ktorzy maja w banku 100k (przykladowo) to roznica czy taki spell sprzedamy za 500 czy 2k jest niwielka :cool: oni co najwyzej moga psuc interes handlarzom w EQ tyle ze item pochodzacy od nich to raczej okazja trafiajaca sie od czasu do czasu anizeli powod stalej deflacji...

Deflacja w EQ (na przykladzie 2och itemow zdobywalnych na tym samym poziomie podczas gdy statsy na add-on itemie przewyzszaja te na starym) spowodowana jest tym ze gdy VI wydaje nowy add on mamy tam nie tylko potezniejsze stworki ale rowniez nowy sprzet ktory zwykle jest lepszy od stuffu istniejacego dotychczas... pierwsze egzemplarze nowych przedmiotow leca za niebotyczne kwoty, gdy gracze ktorzy sie podniecaja tymi przedmiotami i musza miec je za wszelka cene sie skoncza wtedy podaz przewyzsza popyt i item leci na leb na szyje jednoczesnie ciagnac za soba cene itemu ze starego ladu... (np. wiesz Kordi ze ten robe ktory kupilem za 50 czy 100pp kosztowal miesiac po wypuszczeniu SoV 8k czy tam wiecej ? :razz: )

Inflacja w EQ ??? Tak, istnieje! :cool: Gdy popyt na jakis item rosnie :cool: Np. Wiz spell sunstrike przez pewien czas byl "ach nareszcie go zdobylem" (no sale) potem jego cena leciala w dol poniewaz bylo duzo wiecej spelli niz wiz lvl 60 ( no tak do 3-5k, w kazdym razie za duzo zeby wiz 55 lvl naprzyklad kupowal go "na zaś" )... teraz sunstrike chodzi po 25k minimum i jest uwazany za dosc rzadki... eh popyt przewyzszyl podaz wielokrotnie i spell awansowal hihi

Nno, nic... lepiej juz skoncze rzucac tymi przykladami bo pozno juz jest a ja dzis troche wczorajszy latam =/ ehh Jako kwintesencje tylko zostawie ze czynnikow ktore sprawiaja ze ten sam item dla kogos moze byc apogeum a dla kogos innego "vendor loot" Z reszta po co tak kombinowac skoro 2 miechy po wyjsciu PoP wiekszosc itemow poleci! :razz:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2002, 01:36 
Cytuj  
Zem: Uhhh ja cie absolutnie NIE rozumiem :razz:

A ze gosc ktory od juz dlugiego czasu gra trojena jest zdzierca to nie tajemnica heh nie widze powodu po co mialby isc campowac cos nawet za 2k... a gwarantuje ci ze spell jest tanszy :razz:

EC mialo jedna zalete... mozna bylo prowadzic aukcje i np. poprosic kogos zeby znizyl cene o te 59pp ktorych nam brak... ale za to mozna isc do roboty lub w kime i sprzedawac w miedzyczasie :cool:

/sigh stracilem wene :razz:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2002, 07:30 
Cytuj  
Tuxedox ---> w takim razie tak:

1. Moim zdaniem tak właśnie jest. Kążdy item zdobywany jest tym samym nakładem sił. warunki zdobywania się nie zmieniają, różni się tylko przygotowanie gracza do tego. Czy ma lvl 50 i będzie się męczył 10 godziny czy te 10 godzine przeznaczył na lvlowanie i potem załtawi sprawę w 5 minut, to już kwestja wyboru gracza.

2. Inflacja jest zjawiskiem OGÓLNEGO wzrostu cen na przestreni czasu (piszę z pamięci więc mogłem się pomylić ale o to chodzi) nie liczy się jej wzrostem ceny jednego produktu tylko ogólengo koszyka dóbr, dostępnego na rynku. W związku z tym jestem całkowicie pewien że inflacji nie ma w EQ właśnie w związku z tym co mówisz. Wchodzą nowe itemy i stare stają się bezwartościowym chłamem.

3. Możliwość porównania cen działa w obie strony. Jeśli kupujący mogą porównać ceny to raczej na pewno kupią item za najniższą dostępną chyba że bardzo im sakiewka ciąży. Ale Sprzedający też mogą porównać ceny i raczej na pewno nie podadzą niższej niż inni, chyba że analogicznie zbytnio ciązy im sakiewka.

4. Towary "luksusowe" mają to do siebie że są sprzedawane znacznie powyżej swojej wartości. Właśnie dlatego że między innymi popyt>podaż.

5. SoE jest towarem luksusowym i jako taki stanowi obiekt pożądania wielu Drooidów. Dla kogoś kto już go ma nie jest przeważnie taką podnietą, bo to właśnie mają do siebie towary luksusowe że ich realna wartość jest o wiele niższa niż cana sprzedaży. SoE to taki Mercedes. To co że można kupić naprzykład Lexusa który jest szybszy, tańszy bardziej wypasiony elektroniką itp Mercedes to Mercedes :grin:

Może trochę za sucho mi to wyszło i bez przykładów ale na EQ znam się mniej niż na Ekonomii :grin:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2002, 11:36 
Cytuj  
Tux jest pewnien blad w twoim rozumowaniu.

Mianowicie....

Ten spell nie ma AZ takiej wartosci jak inne, stad NIE ma ludzi ktorzy by mieli po 2-3 kopie.Jak ktos go zdobedzie to od razu daje znajomemu,do banku etc.
Ja na ten wedlug ciebie malo wartosciowy spell polowalem tydzien z groszem.
Od poczatku oferowalem 1k bo taka cene widzialem na eqprices.Ludzi od razu dziekowali...
Ale swiadom tego ze ten spell nie jest wart wiecej niz 1k upacrie tyle oferowalem.Az trafilem na kogos kto trzymal ten spell dla znajomego ale przydusilo go i potrzebuje kasy.

Secundo nie licz na to ze ktos kto ma w baku 100k czy nawet 900k sprzeda go za 500pp
W tej grze ludzi z takimi pieniedzmi sa naprawde chciwi. (przyklad Trojena i cale to ED)

Czy on jest takim luxusem?
"to tylko sow levi" (i see invis wszystko +3lvl) tak jest olbrzymi luxus.To jest 72min sow skoro uwazasz ze nie jest to nic wybitengo spoko bede pamietal zeby ci dawac sow.
Levi jest bradzo przydatne! see invis rowniez, a to masz wszytko za jednym klikiem.

Glowna zaleta jest to ze trzyma 72min.

I choc lucin jest juz dawno to ten spell jest ciagle rzadkoscia.

I jest on dla mnie nadal luxusem choc juz go mam.

Ile razy jestm na bazarze to patrzy czy jest od poczatku bazar widzielm go 2 razy...
Wtedy te 50pp to byla pomylka, chlopak mial tez spirit of scale ktory kosztowal 2k.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.