mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2002, 16:19 
Cytuj  
Witam.
Poniewaz od niedawna mam dopiero dostep staly do internetu, chcialem sie zapytac o kilka spraw. Przede wszystkim o to, czy warto grac w EverQuest, czy raczej w jakas inna gre MMORPG. Pytam na tym forum, ponewaz nie zauwazylem w sklepach w swojej okolicy ani Ultimy Online, ani Anarchy Online, ani Dark Age of Camelot, natomast EverQuest sobie spokojnie lezy w EMPiKu w cenie 89.90.
Mam nastepujace pytania:
1. Ile wynosi miesieczna oplata za EverQuest? Nie zauwazylem tej informacji na pudelku.
2. Czy kupujac pudelko ma sie darmowy miesiac?
3. Czy ktos z was gra w to na tyle czesto, by nie czuc sie tam zagubionym, jesli nie zna sie doskonale jezyka angielskiego?
4. Czy ktos z was ewentualnie moglby sluzyc pomoca przy pozniejszym kupowaniu czasu gry z pomoca swojej karty kredytowej, ponewaz nie posiadam miedzynarodowej?
5. Czy do satysfakcjonujacej gry wystarczy Celeron 300, 256MB RAM, Riva TNT i lacze z telewizji kablowej 128kbit? Jedyne co sprawdzalem to pingi do serwerow Ultima Online i wychodzily mi w granicach 150 Europa, 250 Siege Perilous, 300 Catskills (wartosci srednie z roznych por doby)
6. Czy EverQuest spelni moje oczekiwania, jesli lubie procz samej rozbudowy postaci duza doze interakcji z innymi graczami i samo odgrywanie postaci, czy jest to raczej cos zblizonego do gier typu Diablo2?

Za powazne potraktowanie moich pytan i odpowiedzi z gory dziekuje.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2002, 17:25 
Cytuj  
Witam bardzo goraco is erdecznie :smile: Zalezy czego szukasz... jerzeli jatki w stylu rpg, UO, walki krolestw po lvlowaniu to DAoC, jezeli walki z mitycznymi stworami po lvlowaniu i chyba najbardziej rozwinietej, nie wiem, storyline ? mitologii ? to EQ... chociarz te poprzednie maja tez chistorie, mniej bogata ale rownierz...

1.9.89 USD
2.No tak bylo za moich czasow... w wersji deluxe nie wiem konkretniej jak to jest...
3.Ostatnio jest troche pauzy mnie sie puter juz doszczetnie rozjechal, Uli jest chwilowo w DAoC znaczy poki mu karty nie zrobia, kordzik chyba ma sesje, landriell nas bojkotuje... hihi, aster gra bardzo czesto itd itd itd
4.jakto nie masz miedzynarodowej ? kazda jest... na oprocz electrona...
5.Sprzet no prob. bez luclina... do luclinka niestety musialbys dopisac z 200 mhz i ge forca... a linia uhm no zobacz poprostu jak szybko ci sie laduja strony zagraniczne... ale te twoje pingi wygladaja dosc obiecujaco )
6.diablo ? nie obrazaj veranta... :smile:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.


Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2002, 18:39 
Cytuj  
Dziekuje. Brzmi to mocno obiecujaco. Lecz dalej pytania do odpowiedzi :smile:
1. Dalej czekam na odpowiedz... z pudelka nie wywnioskowalem nic niestety.
4. No wlasnie mam electron, czyli praktycznie odpada mi mozliwosc samodzielnego oplacania czasu gry. Temu wlasnie pytalem o ewentualna pomoc, czy jest to do zrealizowania w ogole jesli bym komus zawrocil glowe raz na kwartal i poprosil o oplacenie tego ze swojej karty? Oczywiscie kase wyslalbym jakims przekazem mu albo wplacil na konto :smile:
5. Luclin.. wyczytalem ze to jakis dodatek... czy znaczy to, ze nie bede mogl wejsc do czesci swiata gry? Chwilowo nie stac mnie na rozbudowe sprzetu, mam niestety pilniejsze wydatki :sad: I nie zmieni sie to raczej przez najblizsze pol roku :sad:
6. Nikogo nie chcialem obrazac :smile: Po prostu chce sie dowiedziec, czy gra polega tylko na zbieraniu sie do kupy i wyzynaniu potworow w okolicy, czy tez mozna w chwilach relaksu trenowac sie powiedzmy w jakims rzemiosle przydatnym dla grupy lub po prostu dochodowym?

I kolejne pytania...
7. Czy mozecie podac mi linka, gdzie znajde adresy ip serwerow EQ? Albo jakis programik w stylu UOTrace?
8. Czy w swiecie EQ istnieje cos takiego jak gildia? Ewentualnie tworzenie druzyn, z ktorymi rozmawia sie oddzielnie od reszty, na ktore dzialaja czary obszarowe/towarzyskie(?) ?
9. Kim gracie w swiecie EQ? na akich serwerach i swiatach widze ponizej w innym watku. Kto ewentualnie przydalby sie w druzynie/gildii? Myslalem ewentualnie o jakiejs postaci mniej bojowej, a raczej wspomagajacej, typu rzemieslnik, uzdrowiciel, czy bard (o ile jest cos w stylu piesni bojowych/pokojowych).
...to na razie tyle, jak misie cos przypomni to na pewno dam znac :smile:

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2002, 19:46 
Cytuj  
1. są też inne plany taryfowe półroczny jest oczywiście stosunkowo najtańszy 49.98$ chyba szczegóły znajdziesz na http://www.everquest.com
4. Electron nie da rady :sad: ja na razie jadę na karcie kumpla, ale założyłem sobie specjalnie konto w MBanku żeby mieć i ch kartę do płacenia w internecie.
5. dokładnie to nie będziesz mógł lecieć na Księżyc Luclin + normalna grafika + jedna rasa mniej. Ja na razie gram w Delux Edition i spokojnie mi wystarcza. Zaletą jest właśnie to że nie musisz sprzętu zmieniać.
6. No więc ja np. przez 90 % czasu gry właśnei zabijam w grupie, ale to dlatego że chłopaki mnie naciskają żebym lvlował, w związku z tym brakuje mi czasu na moją kluczową Trade Skill czyli Jubilerstwo :smile:oprócz tego są jeszcze płatnersto, piekarstwo, kowalstwo, garnacrstwo, krawiectwo, wędkarstwo i hmmm hmmm gorzelnictwo chyba tak to się tłumaczy
szczegóły znajdziesz naprzykład na eq.castersrelam.com
7. adresy IP niestety nie wiem gdzie są ale i tak nie spingujesz serwerów bo są chronione, mogę Ci powiedzieć ża sam jadę na łączu z kablówki i jestem zadowolony raczej, a mój kumpel jeden grał n modemi przez dwa lata.
8.Gildie są owszem i mają dosyć ważne zadaia do spełnienia, oczywiście są bardziej i mniej poważne gidlie. Do załorzenia wystarcza 10 osób ale Tux twierdzi że jak jest mniej niż 60 to nie ma co zaczynać, no i pewnie tak jest w końcu trochę sie na tym zna :wink: ale podstawową jednostką w czasie walki jest Grupa grupa liczy 6 osób maxymalnie i dzieli się doświadczeniem, moze prowadzić dyskusje wewnątrz grupowe i wogóle, i tutaj właśnie wchodzą czary obejmujące grupe.
9. Ja jestem Enchanterem, Tux to Wizard, Ulisses Cleryk, Mabarb Warior, Land grał jużchyba wszystkim. Co by się przydało ?? to już musi Tux powiedzieć On ma WIZJĘ jakąś tego :grin:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr


Posty: 12
Dołączył(a): 14.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 sty 2002, 00:50 
Cytuj  
Zalatw sobie konto w Inteligo. Za darmo jest VE z mozliwoscia placenia w inecie.

*

Posty: 61
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sty 2002, 12:30 
Cytuj  
Wybacz Andrew ze pytam w Twoim temacie ale mam (hmm) "podobne" pytania... Gdyby ktos mial tak ogolnie strescic klimat EQ to jakby to brzmialo? Magia i miecz? Co EQ ma w sobie takiego co go odroznia od innych gier? Niedawno takim "wyrozniaczem" byla mozliwosc wywazania drzwi - teraz sie zpopularyzowala :/ - co ma EQ? I takie pytanie pozakonkursowe - wie ktos kiedy premieruja Neocrona?

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sty 2002, 13:48 
Cytuj  
Nie mam zielonego pojecia co to neokron...

Chcesz o EQ w skrocie ? widzisz EQ to sa troszke przerobione i zbalansowane zasady najlepszej gry fabularnej jaka kiedykolwiek ktokolwiek zrobil... AD&D.

Poprostu pograj w BG2... EQ jest dosc podobne (ze smokami wlacznie) tyle ze postac nie moze permanentnie umrzec... baza itemow i monstrow no i swiat oczywiscie jest duzo wiekszy. Sa tez smoki ale zasadnicza wada ze w EQ jestes tylko swoim bohaterem a nie masz teamu ktory sklada sie z 6 osob i moze jeszcze wezwac drugie tyle mieczy i earth eLeMkow na pol ekranu tylko niestety tu wkracza aspekt spoleczny.

IMHO EQ jest byl i jest najlepszym mmorpg na rynku... tyle ze no coz trzeba lvlowac malo to, pow. konkretnego lvlu na upartego niektorymi klasami mozna solowac... ale duzo lepiej jest usiasc w teamie i tu znowu wchodzi aspekt spoleczny w grze :smile:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.