mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 48
Dołączył(a): 3.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 01:15 
Cytuj  
Przepraszam, że może pytam się o rzeczy banalne, ale w Everquesta gram po raz pierwszy w życiu. Właśnie bez żadnych problemów opłaciłem miesiąc grania kartą VISA CLASSIC w BGŻ. Gram w wersję zakupioną w EMPiKU, ale nie znam odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:
1/ na którym serwerze gra najwięcej Polaków? (słyszałem, że na "Tarrew", ale są może jakieś europejskie?);
2/ czy gra daje możliwość budowy jakichkolwiek obiektów?
3/ czy polecacie wybranie postaci "Barda"; jeśli tak, to jakie są jego umiejętności? (czy np. śpiewem zabija potwory)?
4/ gdzie można znaleźć najlepszą polską instrukcję do gry albo polską stronę www poświęconą tej grze?

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 01:29 
Cytuj  
No witaj :smile:

Jak kupiles w empiku to pewnie masz Everquest Deluxe?

1. Na serverze tarew gra najwiecej polakow chociaz sa pewni osobnicy, ktorzy graja samotnie na innych serverach, ale na tarew bedzie Ci najlepiej.

2. Nie ma takiej mozliwosci. Troche szkoda, ale z 2 strony patrzac na to co dzieje sie w ultimie to moze i dobrze.

3. Bard nie spiewa (hmm napewno?:P) tylko na roznych intrumentach rozne melodie, ktore w efekcie dzialaja jak czary. Nie potrafie nic wiecej powiedziec bo nikt z polakow nie gra bardem :grin: Tu masz link do strony z linkami http://links.allakhazam.com/Everquest/C ... index.html a po drugie poczytaj to co pisalismy na tym forum.

3. Nie ma polskiej strony. Przymierzalismy sie, ale jakos nie starczylo nam zapalu :smile:

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 08:01 
Cytuj  
Witaj !! :smile:

W zasadzie Calis (w grze Anorien) odpowiedział na twoje pytania ja tylko powtórzę.

Na Tarew Marr gra najwięcej polaków (z tego co wiem) oprócz tego są pojedyncze egzemoplarze na innych serverach, ale raczej na twoim miejscu zaczoł bym na Tarew, a to z kilku powodów.
1. prawie zawsze ktoś z nas jest zalogowany więc zawsze odpowie na twoje pytania.
2. nie ma w zasadzie problemów z Lagami, mimo że jest to amerykański server.
3. w sumie jesteśmy już dosyć bogaci i możesz raczej liczyć że jakiś sprzęt ci od nas skapnie :razz:

Jesli chodzi o budowanie obiektów, to niestety nie ma czegoś takiego, chodź kiedyś słyszałem ze były plany wprowadzenia. No w każdym razie puki co nie ma i chyba nikomu specjalnie tego nie brakuje.

Dalej jeśli chodzi o Barda, to jest to naprawdę super klasa ! jast całkiem niezły w melee czyli walce wręcz, a do tego jak nauczysz się wachlować piosenkami to wymiatasz. Piosenki barda są baaaardzo różnorodne, od leczących po zadające obrażenia. Gama piosenek jest bardzo szeroka.

dam ci inną ciekawą stronkę o eq (niestety nie polska)
http://eq.crgaming.com/menu/bard.asp

masz tam podpowiedzi jaką rasę wybrać, w jakie cechy na początku inwestowac punkty, no i oczywiście całą listę spelli itp.

szkoda że nie masz dodatku Shadows of Luclin bo mógłbyś grać kotem - są całkiem dobre na barda :razz:

do zobazcenia w Grze :grin:


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 09:39 
Cytuj  
0. BGZ?? Poor kid... :/

1. Nno najwiecej jest nas na Tarew, widzisz z poczatku nie bylo euro serverow... z tym ze jezeli mnie pytasz czy bym zamienil Tarew na euro server to nigdy w zyciu... :/ a mialem okazje nie raz :grin:

2. EQ nie jest nastawiony na siedzenie w wybudowanych obiektach :razz: raczej na aktywna exploracje i podboj swiata :wink:

3. EQ jest troszke bardziej skomplikowany :razz: [/jk] )

4. Pomoc ci mozemy online :grin: kord juz rok takze za 2 lata pewnie przekaze paleczke :grin: :grin: :grin:

Uh a bard... no coz jest dosc trudny do grania ale za to ma fajne mozliwosci :wink: tylko wymaga naprawde duzo skilla... wyzwanie... :wink:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 10:29 
Cytuj  
twisting songow barda przyprawia bol reki...

zeby grac wiecej piosenek na raz bedziesz musial je "krecic" zaczynasz jedna- konczysz - zaczynasz druga - konczysz - zaczynasz trzecia - konczysz i znowu zaczynasz pierwsza i tak w kolo macieja...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 16:35 
Cytuj  
btw jak sie zalogujesz wpisz /j polacy:polacy

to nasz kanal...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Posty: 48
Dołączył(a): 3.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2003, 21:56 
Cytuj  
Dziękuję za wszystkie głosy. W EMPiK-u kupiłem jedynie "Everquest: the Ruins of Kunark" i nie wiem, czy cokolwiek inne jest w Polsce sprzedawane. Może wiecie, co jeszcze sprzedaje się z "Everquesta"? I czy można to ściągnąć to po prostu z sieci zamiast zamawiać jeszcze dodatkową płytkę? Wersji "Deluxe" nie widziałem i nie wiem, jakie może mieć zawarte w sobie części tej gry.
I jeszcze jedno: gdzie można wytrenować sobie umiejętność "pottery" i czy trzeba koniecznie wyrabiać te garnki w jakimś miejscu i sprzedawać je też w jakimś wyznaczonym?

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2003, 07:51 
Cytuj  
Obawiam sie, ze nic pozostaje ci nic innego jak zamowic plytki w sony online lub w jakims innym sklepie.

_________________
Anorien
Dark Elven Conjurer

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Calis dnia 2003-04-11 11:21 ]</font>

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2003, 09:30 
Cytuj  
hmmm nie sądzę żeby sprzedawali w Empiku sam dodatek bez gry. Dlatego myśle że masz wersję delux.

czy pudełko wygląda tak jak w linku ???
http://www.lem.com.pl/opis.php?produkt=52


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2003, 10:01 
Cytuj  
kunark ma w sobie podstawke eq...

hmm mysle ze mozesz zapaleowac do Zulusa (o ile czyta te boardy) on przestal grac i mial na sprzedaz wszystkie dodatki za dosc niska cene...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Posty: 48
Dołączył(a): 3.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 00:12 
Cytuj  


Posty: 48
Dołączył(a): 3.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 00:14 
Cytuj  
Tak, egzemplarz, który kupiłem, ma taką okładkę, jak zaprezentowana w załączonym linku. Kto mi jednak odpowie na pytanie dotyczące umiejętności "pottery"?

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 07:08 
Cytuj  
Prawie każdy tylko musisz je zadać :razz: pozatym polecam linka
http://www.eqtraders.com/

jest tu prawie wszystko o trade skillach.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

**

Posty: 488
Dołączył(a): 28.03.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 08:43 
Cytuj  
Kord czytaj uwazniej. Kolega pytal sie o pottery juz wczesniej ale nikt mu nie odpowiedzial. Ja sie na trade skillach nie znam to siedze cicho.


_________________
Lich Nukh
Britannic Lore

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 09:09 
Cytuj  
Chyba w kazdym miescie masz kolo garncarskie i piec do wypalania... w lochach nie ma :razz: chociaz przsiaglbym ze widzialem w FG ale obiecac nie moge... :razz: Hmmm proponuje ci EQ traders bo tam naprawde masz opisane wsio co wazne... lacznie z lokalizacjami skladnikow itd...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 09:13 
Cytuj  
ops sorry juz Ci odpowiadam ;p

Kupujesz składniki do Pottery u sprzedawcy, potem biegniesz do tak zwanego Pottery weel, tam robisz dla przykładu garnyszek, potem idziesz do Klin i go wypalasz. sprzedać możesz u każdego tradera który będzie z toba handlował. szczegółowe przepisy masz w lunku wyżej. z moich doświadczeń wynika że się nie opłaca wypalać tych wszystkich rzeczy które ulepisz na kole bo to nie podnosi skilla.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

**

Posty: 284
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2003, 19:18 
Cytuj  
Wypalanie podnosi skill tylko ze sie po prostu nie oplaca tegor robic. Jest za drogie :smile:

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2003, 07:23 
Cytuj  
z tego co pamiętam to wypalanie danego przedmiotu ma mniejszy triv niż klejenie na klinie. A więc jeśli Ukleisz coś na klinie to wypalanie tego przedmiotu nie podniesie ci skilla, no ale oczywiście mogę się mylić ;p


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2003, 09:12 
Cytuj  
Pottery jest wyjebisty skill Ulijanko... Mozna robic superb focusy... 4eczki... problem w tym ze reagenty sa z eLeMental planes :grin: Nno ale dla chcacego nic trudnego :grin:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.


Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2003
Offline
PostNapisane: 29 maja 2003, 10:35 
Cytuj  
Witam Wszystkich!
Ja tez nowy i tez z pytaniem :wink: Jak szybkie trzeba miec polaczenie z serwerem, zeby moc czerpac radosc z gry. Do tej pory gralem w mniej ambitne pozycje (SC i BF1942), gdzie ping do 300 (bez straty pakietow) pozwalal na przyjemne granie. Znajomy udzielajacy sie na UO narzekal na lagi po przejsciu tej gry w "3D"... Jak to wyglada w wypadku EQ?
Mam stalke zorganizowana przez mala firemke (podlaczeni do tepsy), a paczka z EQ (z Empiku) jest juz w drodze do mnie :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.