mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 21:45 
Cytuj  
Dzieki kabra.

btw. ebooki na cdp promo
https://cdp.pl/t/kategoria/cyfrowy-poni ... niedzialek


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2013, 01:21 
Cytuj  
Kolejny bookrage. Poprzedni byl swietny. Najlepiej wydane 24,5.
Zajdla nic nie czytalem (tak wiem ponoc klasyka, nie bijcie) Warto?

http://bookrage.org/


aaa w sumie sam sobie chyba odpowiedzialem :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2013, 07:02 
Cytuj  
ee... to mozna zaplacic ile sie chce?

zawsze chcialem to przeczytac Janusz A. Zajdel Limes inferior. No raczej rejczel, że warto, mialem to na liscie do nadrobienia ;p

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=430


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2013, 07:11 
Cytuj  
Za Bookrage płaci się tyle, ile się chce ;). Coś na zasadzie Humble Bundle. Z tym że, jeśli zapłacimy powyżej średniej, dostaniemy bonus.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2013, 14:50 
Cytuj  
Ano, nie badz zyla High, 30zl sie nalezy jak psu w morde. Wychodzi 5zl za ksiazke. :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2013, 23:23 
Cytuj  
Skończyłem właśnie Dishonored i mam niedosyt tego stylu ("steam punk" to się chyba nazywa) znacie jakieś książki w tym klimacie?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2013, 07:17 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Skończyłem właśnie Dishonored i mam niedosyt tego stylu ("steam punk" to się chyba nazywa) znacie jakieś książki w tym klimacie?

Tak ogólnie to Mark Hodder jest godny polecenia:

Cykl Burton i Swinburne
1 The Strange Affair of Spring Heeled Jack (2010) Dziwna sprawa Skaczącego Jacka
2 The Curious Case of the Clockwork Man (2011) Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka
3 Expedition to the Mountains of the Moon (2012) Wyprawa w Góry Księżycowe


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2013, 09:09 
Cytuj  
pierwsze 2 tomy jak najbardziej, niestety 3 imo odstaje dosc mocno od reszy i wymeczyl mnie juz troche.
Zadra, Piskorskiego jest warta przeczytania.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2013, 18:06 
Cytuj  
Joe Abercrombie - ktoś kojarzy jak wyglądają chronologicznie pod względem fabuły jego kolejne powieści w tym uniwersum po trylogii Pierwsze Prawo?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 20:13 
Cytuj  
Jakies dobre Hard SF polecacie? Tylko nie kolonizacja marsa plz :)

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 23:04 
Cytuj  
blasz napisał(a):
Joe Abercrombie - ktoś kojarzy jak wyglądają chronologicznie pod względem fabuły jego kolejne powieści w tym uniwersum po trylogii Pierwsze Prawo?


Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie, Czerwona kraina.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 09:49 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Kolejny bookrage. Poprzedni byl swietny. Najlepiej wydane 24,5.
Zajdla nic nie czytalem (tak wiem ponoc klasyka, nie bijcie) Warto?

http://bookrage.org/


aaa w sumie sam sobie chyba odpowiedzialem :wink:


Ja czytałem kiedyś Paradyzję za którą dostał nagrodę pośmiertną i wspominam bardzo dobrze.

Właśnie zakupiłem ten pakiet, świetn sprawa.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2013, 14:47 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
zawsze chcialem to przeczytac Janusz A. Zajdel Limes inferior.


Gorąco polecam - świetna książka! :) i "Wyjście z cienia" jest bardzo fajne, czytałam kilka razy, pierwszy raz w podstawówce :) i ponoć "Cała prawda o planecie Ksi" jest też super, mam ją na liście książek do przeczytania ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 18:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tolkien jest spoko dla mlodszego czytelnika i widza, czarno bialy swiat to jest tam zaleta, ładne wzorce, co jest zle a co dobre. Ale pamietajmy, ze 50 letni dziad nie jest targetem i trzeba sie troche zdzecinniec.

Całe fantasy jest infantylne. Dorosły człowiek nie jara się smokami i wymyślonymi państwami zamieszkanymi przez krasnoludy. Oxfordzki profesor ze swoim północnoeuropejskim mitem akurat w tym wszystkim wypada bardzo dobrze, chociaż rozumiem, że taki styl nie każdemu musi przypaść do gustu.
Za to rozpierdalają mnie ludzie, którzy kręcą nosem, że u Tolkiena wszystko czarno białe, a za przykład dojrzałej literatury podają Martina czy innego pisarza u którego bohaterowie srają, przeklinają i chodzą na dziwki. Soooo mature.
Cytuj:
imo przyszla pora by rozlozyc Silmarillion na czesci pierwsze.

Na szczęście Tolkien Estate nie zezwoli na filmową adaptację.
A biorąc pod uwagę, że to świętość jeszcze większa niż LOTR prawdopodobnie dochodziłoby do samobójczych zamachów bombowych na siedzibę producenta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 18:59 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Całe fantasy jest infantylne. Dorosły człowiek nie jara się smokami i wymyślonymi państwami zamieszkanymi przez krasnoludy. Oxfordzki profesor ze swoją północnoeuropejską mitologią akurat w tym wszystkim wypada bardzo dobrze.


Nie w tym rzecz zupełnie. W trylogii wszystko jest czarno-białe, jasny podział na dobro i zło. Nie ginie o ile pamiętam ani jeden dobry charakter, a wszyscy źli dostają nauczkę. Konstrukcja fabuły prosta jak drut. Fajnie się to czyta jako pierwszą pozycję z gatunku (ja tak miałem), ale jest kilka dużo lepszych książek fantasy. To, że coś fantasy nie oznacza, że musi być trywialne. Tolkien był jednym z pierwszych, więc trochę go można zrozumieć ale średnio się postarał.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 19:31 
Cytuj  
porównywanie tolkiena który jest ojcem fantasy do twórców którzy przejęli po nim schedę i jego świat rozbudowali na pierdylion sposobów każdy coś od siebie dodając to jak porównywanie Warszawy rocznik 1955 z najnowszym maseratti zarzucając twórcom Wawy: "patrzcie kurewa i bierzta kurewa przykład".

rozłożyłeś mnie torbuś in-real, mimo tego, że w ogólności się zgadzam - tolkien jest nudny i prosty. Ale jednego mu nie można zarzucić - gdyby nie on kto wie czy bardziej skomplikowane w pełnych odcieniach szarości dzieła z gatunku fantasy w ogóle ujrzałyby światło dzienne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 19:34 
Cytuj  
No tak, bo w tedy jeszcze w literaturze nie wymyślili złożonej fabuły czy postaci które maja jakieś przemyślenia poza dwiema na prostymi emocjami. Do tego trzeba było dziesiątek pisarzy fanstasy. Co to kurwa ma do rzeczy.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 19:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
@lamoon Może nie połykanie będzie rozwiązaniem. Chociaz może Oyciec woli jak nie wypluwasz.


Radziu lubi jak połykam, ale czasami woli poczuć ciepełko. A co? Chcesz się przyłączyć, że tak dopytujesz?


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 19:36 
Cytuj  
Czy jest Ojcem fantastyki to sprawa dyskusyjna.
Lewis i Niarnia byli chyba wczesniej. Pierscien nibelunga, mitologie itp. czy jakies lovecrafty.

Wszyscy zajebali z Iliady i Odysei ;p

Tia, Martin i Piesn Lodu i Ognia to wypisz wymaluj zmodyfikowane śródziemie lol ;d


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 19:38 
Cytuj  
Sorry Highlander ale to chyba, Tolkien stworzył np. elfy, które to potem spotykamy prawie w każdym fantasy. Mimo tego, że zajebał je z jakiejś tam nordyckiej mitologii czy innych guseł. Ale przyjęły się.

Taki Lewis i Narnia nie było tak mocno eksploatowane. Gadające lwy to nisza.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.