mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
wlasnie adminka sie aktualnie zajmuje , myslalem ze kodujesz Xanth , zawsze myslalem ze administrowanie systemami to nisza i tylko programowanie sie liczy


teraz administratorow jest wiecej niz ksiezy.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:20 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Dlaczego zdziwienie?


Dlatego, ze nie rozumiem jak mozna porownac marke wyznaczajaca kierunek rozwoju technologii samochodowej do lexusa, ktory - nie zrozum mnie zle - sam w sobie zlych samochodow nie robi. Po prostu chujowe porownanie.

Co do cen rowniez sie mylisz. Nie wierz we wszystko co uslyszysz.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 15:21 przez Daedrael, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:20 
Cytuj  
Niah napisał(a):
faceci oceniający damskie ciuchy hehe masakra

o tamtym ciuchu nie mowilem w sumie powaznie, tylko dla mnie takie gadanie to czysto subiektywne.
Rownie dobrze jedno i drugie dla mnie moze byc od 'projektantow'


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:27 
Cytuj  
Niah napisał(a):
faceci oceniający damskie ciuchy hehe masakra

masz rację
Spoiler:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:31 
Cytuj  
tylko, ze Pieszczochowi chodzi o cos innego...


_________________
.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:31 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tak to tez mozna pogadac, zupelnie bez sensu:

o, kupa dla hipsterek:
Obrazek

nie widze w tym niz zajebistego, bo po zdjeciach to sobie mozemy gadac...


Widzisz, to jest przekleństwo mojego zawodu - ucz się człowieku całe życie, co jest ładne, a inni i tak powiedzą, że nie ma różnicy, nie ma żadnych zasad, o gustach się nie rozmawia, itd. I chuj, że w sumie w dzisiejszych czasach większość rzeczy ma swoich projektantów, i tak każdy, kto ma oczy, jest grafikiem/ znawcą mody/ innym dowolnym guru. Komuna zniszczyła w ludziach dążenie do zrozumienia piękna, wmówiła, że każdy chłop się rodzi ze swoim rozumem i nie musi już niczego w sobie rozwijać, bo to wszystko to tylko wymysł panów z dworów, którzy już dawno temu gryzą glebę, albo wyjechali, więc nie kolą w oczy. Na zachodzie już od stu lat bogaci ludzie budują sobie piękne modernistyczne wille, a u nas nadal szczytem luksusu jest brzoskwiniowy pseudodworek z kolumienkami.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:32 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Dlaczego zdziwienie?


Dlatego, ze nie rozumiem jak mozna porownac marke wyznaczajaca kierunek rozwoju technologii samochodowej do lexusa, ktory - nie zrozum mnie zle - sam w sobie zlych samochodow nie robi. Po prostu chujowe porownanie.

Co do cen rowniez sie mylisz. Nie wierz we wszystko co uslyszysz.


No mercedes już nie do końca. Audi i BMW dla przykładu już przejęło pałeczkę nt. oświetleń.
Lexusy w wersji standard i mid były grubo tańsze w czasach jak penetrowali rynek. Teraz jak już mają własny kawałek ciasta to cena (wysysam z własnej logiki) pewnie się zbliżyła - nie mam wiedzy nt. roku 2013.
Już nie wspomnę, że proporcja poziomu luksusu oferowany przez Lexusa a koszt utrzymania jest bardziej przystępny.
Ale jak kogoś stać na max pakiet Lexusa to i dobrego Merca też. Na tym poziomie zamożności wszystko sprowadza się do preferowania marki pod względem "bo tak!" ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:35 
Cytuj  
Butthurt much + kompleksy narodowościowe. Dalej proszę, haha, oh ludzie internetu :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:41 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Highlander napisał(a):
tak to tez mozna pogadac, zupelnie bez sensu:

o, kupa dla hipsterek:
Obrazek

nie widze w tym niz zajebistego, bo po zdjeciach to sobie mozemy gadac...


Widzisz, to jest przekleństwo mojego zawodu - ucz się człowieku całe życie, co jest ładne, a inni i tak powiedzą, że nie ma różnicy, nie ma żadnych zasad, o gustach się nie rozmawia, itd. I chuj, że w sumie w dzisiejszych czasach większość rzeczy ma swoich projektantów, i tak każdy, kto ma oczy, jest grafikiem/ znawcą mody/ innym dowolnym guru. Komuna zniszczyła w ludziach dążenie do zrozumienia piękna, wmówiła, że każdy chłop się rodzi ze swoim rozumem i nie musi już niczego w sobie rozwijać, bo to wszystko to tylko wymysł panów z dworów, którzy już dawno temu gryzą glebę, albo wyjechali, więc nie kolą w oczy. Na zachodzie już od stu lat bogaci ludzie budują sobie piękne modernistyczne wille, a u nas nadal szczytem luksusu jest brzoskwiniowy pseudodworek z kolumienkami.


No ale przepraszam, od kiedy Ciebie komuna nie tyczy i jej post-mentalność? Lepsze pochodzenie? Ja mam herb w rodzinie rozwalony przez komunę i debilizm tamtego ustroju i jakoś nie uważam się za lepszego znawcę piękną.
Ciągle myślisz, że ja ci wciskam tok myślenia, że jedno płótno malowane tak jest tak samo piękne jak płótno malowane przy użyciu tych samych materiałów. Wyobraź sobie, że ten dres nie jest targetem dla snobów. Ja staram się wcisnąć jeden z wielu moich punktów widzenia, że nakładanie marży na samozwańcze arcydzieło jest czymś śmiesznym.
Natomiast rozmowa na poziomie "ja jestem artystką, a reszta się nie zna" też jest trochę nie na miejscu. No chyba, że możesz to czymś "twardym" poprzeć. Bo jak mi chłopaki tutaj co pokońcyli inż. powiedzą że jestem w błędzie i za nimi stoi "twarda" umiejętność i namacalnie mierzalna to robię stfu na zawołanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:52 
Cytuj  
Dla mnie tekst, ze o gustach sie nie rozmawia to tez bzdura.
Ale jakies ramy muszą byc, np. wole klasyke, lite drewno, ciemne kolory, ciężkie okucia itp. A ktos woli lekkie tworzywa sztuczne, kolorowe itp.
materialy przy tym pierwszym będą znacznie droższe. Przy tym drugim pewnie zaplacimy za dizajn i ciekawe nowoczesne rozwiązania.

Ja specjalnie napisalem, ze cos jest kupa, w ogole sie temu nie przygladajac. Po prostu, ta kategoria rozmowy dalej jest mocno subiektywna i trudno mierzalna. I tyle.
Ale chyba, nie mam mowic, ze cos jest zajebiste tylko dlatego, ze cos ma projektanta? Nawet jakbym mial klozet na glowie nosic? No w koncu ktos to zaprojektowal to musi byc zajebiste.

A jak projektant cos robi, kompletnie z dupy, ze z punktu widzenia produkcji/budowy jest chujowe, to jest ok?

Dla mnie pieszczoch i plutonka mowia o nieco roznych rzeczach, ale to raczej Plutonka nie chce dostrzec punktu widzenia Pieszczocha ;]

Dla mnie chodzilo glownie o to, ze ten sam produkt mozna sprzedac pod jedną marką o wiele taniej, pod inną drozej i nawet lepiej sie bedzie sprzedawac...
Jakosc materialow, cos co mozna w jakims stopniu ocenic.

Przeciez w takich chinach na jednej linii leci adidas, a na drugiej juz leci adedos...


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 15:56 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 15:53 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Daedrael napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Dlaczego zdziwienie?


Dlatego, ze nie rozumiem jak mozna porownac marke wyznaczajaca kierunek rozwoju technologii samochodowej do lexusa, ktory - nie zrozum mnie zle - sam w sobie zlych samochodow nie robi. Po prostu chujowe porownanie.

Co do cen rowniez sie mylisz. Nie wierz we wszystko co uslyszysz.


No mercedes już nie do końca. Audi i BMW dla przykładu już przejęło pałeczkę nt. oświetleń.
Lexusy w wersji standard i mid były grubo tańsze w czasach jak penetrowali rynek. Teraz jak już mają własny kawałek ciasta to cena (wysysam z własnej logiki) pewnie się zbliżyła - nie mam wiedzy nt. roku 2013.
Już nie wspomnę, że proporcja poziomu luksusu oferowany przez Lexusa a koszt utrzymania jest bardziej przystępny.
Ale jak kogoś stać na max pakiet Lexusa to i dobrego Merca też. Na tym poziomie zamożności wszystko sprowadza się do preferowania marki pod względem "bo tak!" ;)


caly cykl powtarza sie juz od dziesiatek lat - merc wpuszcza nowa S klase i w tym momencie cala reszta stara sie jak najszybciej skopiowac wszystkie nowosci. nigdy odwrotnie. logiczne jest, ze lexus wchodzac na rynek musial czyms zachecic do chocby wyprobowania swojego produktu. nadal w klasie mid jest tanszy, ale nie jest zblizony jakosciowo do mercedesow. IS jest wykonczony tak tandetnie, ze az zal porownywac ten samochod do klasy C. w przypadku GS jest juz lepiej ale nadal < klasa E. o LS nie wspominam, bo cenowo wypada identycznie jak S klasa, a prestizu podobnego nigdy mial nie bedzie.

spojrz tez na osiagi silnikow z tego samego litrazu, lexus to jakas kpina.

nie jestem fanboyem mercedesa, ale w tym porownaniu? nigga, plz.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tylko, ze Pieszczochowi chodzi o cos innego...


A ja nie pisałem do Pieszczocha.
Natomiast niezależnie od tego o co mu chodziło przy wrzucaniu tych dresów i kozaków poległ sromotnie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:04 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch pokaż mi tą tanią dobrą jakościowo koszulkę za kilka złotych.
Sorry, ale ja mam wrażenia wręcz odwrotne od wrażeń Mrynara, moi klienci (skórzane etui na sprzęt apple) mają identyczne wrażenia, jak kupię chłam chcąc zaoszczędzić kilka złotych to najczęściej ten chłam dostaję. Chłam który mi się rozpada po miesiącu.
Jak kupię towar porządnej jakości za normalną cenę, markowy to ten towar używam latami i nic się z nim nie dzieje.



Oczywiscie, ze produkty gdzie jest potrzebna troche bardziej skomplikowana technologia warto kupowac znanych firm i nie ma tu co oszczedzac, ale ubrania to tylko kawalek materialu, nici i nadruk.
Znane firmy nie wplataja do ubrac platynowych nitek, nie ma zadnego uzasadnienie dla ich wysokich cen. Tym bardziej, ze szyja na dalekim wschodzie.

moim zdaniem w ciuchach jest tak samo jak w elektronice, czy autach. Materiały, jakość, dbałość o szczegóły ma bardzo duże znaczenie.

mrynar napisał(a):
Kumpel gadal z gosciem od ktorego kupowal jakies podrobki ciuchow (chyba w Kambodzy) i sie dowiedzial, ze szefowie po godzinach pozwalaja pracownikom szyc na wlasna reke. Nie wiem czy to prawda, ale znajac specyficzny chaos w tych krajach jest to bardzo mozliwe.

urban legend - słyszałem to milion razy. Nie ma podróbek znanych firm zjeżdżających z tej samej linii. Po pierwsze maszyny mają liczniki, po drugie kontrola jest, CCTV jest nie do przejścia. A powód jest prosty żadnej firmie nie zależy by sobie ktoś dorabiał ich kosztem.

mrynar napisał(a):
W Tajlandii kupilem podkoszulki everlast (podroby). Zaplacilem za nie zupelne grosze, chodzilem w nich bardzo czesto (co drugi na dzien na sile) i ciagle wygladaja normalnie. w Intersporcie kupilem spodnie od dresu (za ponad 100zl napewno) tej samej firmy i po paru praniach nadaja sie do koszenia w nich trawy, bo poza domem bym sie wstydzil w nich poakzac. Wygladaja jak szmaty.



no zobacz a ja ile razy kupię podróbkę to jest to zdecydowanie niższa jakość niż oryginalnego towaru. Owszem zdażają się podróbki dosyć dobrej jakości i jak ktoś nie miał do czynienia z oryginałem to się nabiera. Najgorzej jak ktoś miał już do czynienia z oryginałem i kupił to samo, tylko podróbkę. Różnicę od razu zauważy.
Na serio w necie można znaleźć mnóstwo fotek jak wyglądają podróbki np. adidasów - strzępiące się nitki, nierówne ściegi, jedynie klejona podeszwa, kompletnie inny materiał. A różnica w cenie to raptem 20-30%.
Za to ciągle żywe urban legends : podróbki identyczne jak oryginały ba zjeżdżające z tej samej linii technologicznej tylko po godzinach. To dlaczego różnice są do wyłapania na pierwszy rzut oka?
Mimo kilku lat zakupów w chinach, HongKongu i okolicach nigdy się jeszcze z niczym takim nie spotkałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:06 
Cytuj  
Junkier -A widziales, zeby Pieszczoch porownywal to w ogole do ciuchow Plutonki?
Czy moze wrzucil to niezaleznie?

Wlasnie o to chodzi, ze cos wizualnie, subiektywnie moze wygladac lepiej i dlatego za to chcesz wiecej zaplacic.

srsly... czasem wystarczy lepsze zdjecie w necie i mozna spokojnie podwyzszyc cene.

marek -jakby jakosc byla taka wazna, to jezdzilibysmy tymi samochodami po 25 lat, tylko trzebaby za nie zaplacic z 5 razy wiecej, teraz jest zupelnie inaczej.
Masz kupic cos nowego, po prostu czesciej a nie uzytkowac cos X lat.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:10 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

srsly... czasem wystarczy lepsze zdjecie w necie i mozna spokojnie podwyzszyc cene.


przy sprzedaży internetowej fotki są najważniejsze.
Ja trochę rozumiem pieszczocha. Kazdy ma swój target, grupę odbiorców. Zależy w co się celuje.
Albo sprowadza sie wagon reform dla babek 50+lat plus. Nawet jak co 5-ta para będzie miała dziury na dupie to żadna babka się nie skrzywi jak majtki będą o 2zł taniej niż w sklepie.
Albo się sprowadza towar luksusowy dla świadomego klienta. Dla takiego klienta wszystko jest ważne, jakość materiału, równe ściegi, ładne opakowanie (bo na prezent), idealne spasowanie itd. I za taki towar ten świadomy klient zapłaci nawet kilka razy więcej niż za zwykłe majty w sklepie obok i jeszcze Cię poleci koleżankom z pracy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:14 
Cytuj  
Nikt tu nie powiedzial, ze 'oryginal' i 'podrobka' to jest to dokladnie to samo.
Starczy, ze produkt bedzie troche lepszy, al i tak glownie placisz za marke.

btw. Moj kumpel pracuje w elektronice odnosnie jakosci, caly czas mowi by czegos nie kupowac bo bedzie chujowe a konczy sie na tym, ze kupuja to tańsze. Nigdy jakosc nie bedzie najwazniejsza.

co do porownan typu japonskie samochody a europejskie typu merc, to bym sie nie odwazyl wypowiadac.
Inna kultura pracy, inna organizacja itp. Wolalbym merca ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 16:16 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:16 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
caly cykl powtarza sie juz od dziesiatek lat - merc wpuszcza nowa S klase i w tym momencie cala reszta stara sie jak najszybciej skopiowac wszystkie nowosci. nigdy odwrotnie. logiczne jest, ze lexus wchodzac na rynek musial czyms zachecic do chocby wyprobowania swojego produktu. nadal w klasie mid jest tanszy, ale nie jest zblizony jakosciowo do mercedesow. IS jest wykonczony tak tandetnie, ze az zal porownywac ten samochod do klasy C. w przypadku GS jest juz lepiej ale nadal < klasa E. o LS nie wspominam, bo cenowo wypada identycznie jak S klasa, a prestizu podobnego nigdy mial nie bedzie.

spojrz tez na osiagi silnikow z tego samego litrazu, lexus to jakas kpina.

nie jestem fanboyem mercedesa, ale w tym porownaniu? nigga, plz.


Chcesz mi powiedzieć, że Lexus wygrywa na wielu rynkach gorszym samochodem?
A to że S klasa była jest liderem innowacji to wszyscy wiedzą, ale kto tym jeździ w dniu wydania? Lexus jest bardziej dostępny i jest projektowany do eksploatacji miejskiej a mercedesy mają tą przewagę że są robione tez na "zapierdalanie bez limitu" ;)
Ale fakt, dowaliłem trochę zbyt mocne porównanie, co nie zmienia faktu, że często Lexus buduje prawie identyczne wersje w koszcie produkcji i sprzedaje po mniejszej marży.
Dalej mi chodziło o sens marży i tylko marży. Ciuchy, samochody, buty - czasem człowiek patrzy na cenę i jak choć trochę widział na jakich marżach robią fabryki a potem hurtownie to w detalu kupując nie raz boli ta świadomość że płacisz 400% ceny zakupu od hurtowni albo 800% ceny wytworzenia.

EDIT: Żeby mnie tu za słówka nie łapano mówię o marży netto.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 16:19 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:18 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Aldatha napisał(a):
wlasnie adminka sie aktualnie zajmuje , myslalem ze kodujesz Xanth , zawsze myslalem ze administrowanie systemami to nisza i tylko programowanie sie liczy


teraz administratorow jest wiecej niz ksiezy.


wszystkiego teraz jest wiecej :) , a ty mendol koder czy cos innego?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Dla mnie pieszczoch i plutonka mowia o nieco roznych rzeczach, ale to raczej Plutonka nie chce dostrzec punktu widzenia Pieszczocha ;]


Pieszczoch probuje uogolnic sprawe maksymalnie, ze wszystko mozna znalezc taniej, jesli skupiamy sie tylko na jakosci materialow. I ma racje, bo sie da. Ale Plutonce sama jakosc nie wystarczy, chce miec gwarancje, ze ciuch jest porzadny i przede wszystkim ladny. I bardzo dobrze, ciuchy nie sa tylko po to, zeby przykryc nam tylko. I za to sie po prostu placi, co wg Pieszczocha jest 'snobistyczne'.
Sorry, ale taka rozmowa nie ma sensu jak oboje mowicie o roznych targetach. Osoba, ktora chodzi w dresach za 20zl raczej nie kupuje rzeczy w Showroomie, czy chocby Zarze. I na odwrot. Z reszta roznice w 95% przypadkow naprawde widac.

Ja osobiscie nie lubie outletow, trzeba sie przebic przez mase slabego i brzydkiego towaru, zeby faktycznie znalezc cos co bedzie fajne, tanie i jedyna wada bedzie faktycznie 'zla metka'. Wole przeplacic i sie nie pierdolic. Zasada 'kto oszczedza, ten placi dwa razy' jeszcze mnie nie zawiodla w sprawie ubran i butow (no dobra, raz kupilem chujowe spodnie, ale po poprawce u krawca jeszcze sie trzymaja).

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:25 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Chcesz mi powiedzieć, że Lexus wygrywa na wielu rynkach gorszym samochodem?


interesuje sie samochodami, a nie ich slupkami sprzedazy. siedzialem w kazdym z samochodow, o ktorych sie wypowiadam. moze znasz sie lepiej, moje wnioski napisalem w poprzednim poscie. jakoscia materialow w IS, lexus moze konkurowac ewentualnie z renault, fordem, seatem, a nie z mercem, bmw czy audi.

poza tym placisz tez za te roznice w stylistyce (i na tym zakonczmy):

http://glamgrid.com/wp-content/uploads/ ... atic-3.jpg

http://static.cargurus.com/images/site/ ... 68913.jpeg


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 16:29 przez Daedrael, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.