mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 12:11 
Cytuj  
nigdy nie mowisz ze byl zly ale wymieniasz co Ci sie nie podobalo i tyle


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 12:15 
Cytuj  
Przeciez jak pytaja to tylko "dlaczego zmieniasz prace?" i nie ma potrzeby wspominania, ze poprzedni pracodawca był chujowy albo cos Ci się nie podobalo. Nie jest to ani konieczne ani dobrze postrzegane. A 'co Ci sie nie podobalo' to będzie traktowane równoznacznie.

Starczy powiedzieć, ze powodem jest lepsza kasa/nowe doświadczenie, jezyk pozytywow sratatata ;p
Ja np. potrafiłem powiedzieć, ze z obecnym pracodawca mam dobrze mnie sie układa ale wlasnie poszukuje czegos innego. I było to dobrze przyjęte.


_________________
.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2014, 12:17 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 12:16 
Cytuj  
Ta, teraz już wszystko mu się będzie podobać. ;) Ja miał jakiś epizod krótkiej pracy to ok, jak w cv to norma to coś z gościem jest nie tak.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 12:18 
Cytuj  
Może trafia swój na swego.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 13:44 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
przecież nigdy się nie mowi, ze poprzedni pracodawca był zly, to podstawowa zasada...

Otóż to. Zawsze wszystko musi być super, wady trzeba zmieniać w zalety, trzeba wiedzieć jakim się jest zwierzakiem i na ile sposobów można wykorzystać ołówek.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 14:02 
Cytuj  
Przez te wszystkie gry słowne - młodzi ludzie bez kłamstw i śrubowania swojego CV nie są w stanie znaleźć pracy.

Chciałbym żyć teraz w roku 89-91 - jeden język, podstawy komputera w wieku np. 26 lat i ciebie rozchwytywali. Ba dorzućmy możliwość naprawy ATARI to i prezes zaprosi ciebie co weekend na obiad + "zaglądnij w kompa mojego syna".
Teraz to 26 letni koleś z kilku letnim doświadczeniem może w 2 zakładach wypisuje takie brednie, że myśli się czy on w NASA projektował rakiety podczas studiowania? Ale oczywiście zaprosimy tylko bajkopisarzy ;) Bo ci skromni pewnie i tak piszą bajki więc pewnie nic nie robili.

No takie realia.
No i Alda/Nomad - kurwa człowieku, jak nie masz choć jednego miejsca z 1-2 latami w CV to zacznie ci się robić pod górkę już teraz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 14:55 
Cytuj  
nie mowie ze nie mam , pracowalem w firmach po 2-3 lata , po prostu nie siedze na stolku jak nie czuje ze to nie to

nie przepadam za mentalnoscia "ciezko o robote to bede siedzial gdzie mi zle"

ktos tu rzucil kiedys ze rozmowy kwalifikacyjne to skill i ja sie z tym zgadzam , powiem wiecej , wystarczy pokazac ogarniecie i juz sie wybijasz poza trzode co nie umie sie sprzedac

prace w krakowie dostalem po 1 rozmowie z szefem , 15 min , zobaczyl ze jestem ogarniety , podal reke i zapytal sie kiedy zaczynam :)

jak sie jest pizda i nie ma wymaksowanego speech skilla to..no coz ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 15:43 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
nie mowie ze nie mam , pracowalem w firmach po 2-3 lata , po prostu nie siedze na stolku jak nie czuje ze to nie to
nie przepadam za mentalnoscia "ciezko o robote to bede siedzial gdzie mi zle"


no ale to tez jest Twoja wina jesli zmieniasz na cos chujowego to nie jest tylko problem pracodawcy ale rowniez Twoj, przymusu pracy nie ma. Jak wybrales cos co Ci nie odpowiada to jestes po czesci winny.


Szczoch - ja tam nie koloryzuje, ale moze czas zaczac ;) Dla mnie ogolnie polacy maja sklonnosc do koloryzowania. Juz sie nasluchalem lasek co ucza 'historii sztuki' po 3h w tygodniu jaka to one maja odpowiedzialna prace z ksztaltowaniem mlodych umyslow ;d

btw. Software Developer Salaries in Germany (2014)

Java Software Developer: 47.000 EUR – 55.000 EUR
PHP Software Developer: 41.000 EUR – 49.000 EUR
C#/.NET Software Developer: 44.000 EUR – 51.000 EUR
C/C+ Software Developer: 45.000 EUR – 52.000 EUR
Typo 3 Web Developer: 42.000 EUR – 52.000 EUR
Abap Software Developer: 43.000 EUR – 54.000 EUR
Software Architect: 48.000 EUR – 58.000 EUR
Software Engineer: 49.000 EUR – 59.000 EUR

*Source: Robert Half Technology. 2014 @ immigrantspirit.com


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2014, 17:20 
Cytuj  
niby tak ale nigdy do konca nie wiesz jak bedzie dopoki nie zaczniesz pracy

moze byc pro stanowisko a atmosfera chujowa i mimo $$$ nie wytrzymasz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2014, 19:21 
Cytuj  
Cytuj:
inaczej tez jak zmieniasz robote w obrebie jednego miasta a inaczej jak jezdzisz po calej polsce , gotowosc do relokacji to jest teraz
mocny punkt bo ludzie sa leniwi i maja wyjebane na dojazdy


po prostu w pewnym wieku ludzie maja związki /zakladaja rodziny a realokacja co1,5 roku to więcej strat niż kozysci nawet jeśli kasa jest wieksza
ale widać jesteś zachlysniety kolejnymi super fuchami i tym ze ktoś cie chce za 1k wiecej

nie mowiac o tym ze w poważnej robocie przez 1 rok to trwa wdrożenie, a szkolenie to nie 5 dniowa pogadanka w altkomie za 500zl


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 22:44 
Cytuj  
pracuje obecnie jako programista java jednocześnie studiując. Jak będę inżynierem to mogę sobie rościć z tego tytuły prawo do podwyżki? :p

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 08:45 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
pracuje obecnie jako programista java jednocześnie studiując. Jak będę inżynierem to mogę sobie rościć z tego tytuły prawo do podwyżki? :p


To zależy raczej od firmy. Niektóre firmy dają podwyżke za dyplom a inne za skille/faktyczną robotę.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 11:42 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
pracuje obecnie jako programista java jednocześnie studiując. Jak będę inżynierem to mogę sobie rościć z tego tytuły prawo do podwyżki? :p


Chyba tylko w Panstwowych Zakladach Programistycznych.

W realnym swiecie kase dostajesz za skill, nastawienie i staz pracy (doswiadczenie). Mozesz nie miec matury, albo byc doktorem, kasa wynika bezposrednio z wartosci jaka przynosisz. Za dyplom dostaniesz dodatkowe dni urlopu, jak przepracujesz 2 lata.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 11:56 
Cytuj  
W korporacjach dyplom ma znaczenie, aby przebić się w ścieżce awansu, ale nie ma wpływu na zarobki na danym stanowisku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 12:17 
Cytuj  
zawsze warto matolic o podwyzke ;)


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 12:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W korporacjach dyplom ma znaczenie, aby przebić się w ścieżce awansu, ale nie ma wpływu na zarobki na danym stanowisku.

To też zależy tbh.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 13:01 
Cytuj  
Oczywiście, że zależy od korporacji, firmy i zależności międzyludzkich, ale w uproszczeniu tak się przyjęło, że aby awansować powiedzmy na seniora trzeba mieć inżyniera. Co w niektórych korpo ma znaczenie, bo poniżej seniora widełki płacowe przestają rosnąć.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 19:04 
Cytuj  
Pierdolę. High dobrze prawił. Jak tylko skończę fuchę to skupię się na szukaniu pracy za granicą. Mam już dość wysyłania CV prawie codziennie bez żadnych rezultatów. Masakra.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 19:46 
Cytuj  
aldatha - a masz jakies dobre tricki na bezproblemowe i szybkie zwolnienie sie? Po ostatnim placzku mam straszne schizy, a jutro znow bede przez to przechodzil, bo dostalem duzo lepsza oferte. Masakra jakas. Pierwszy dzien w pracy mnie tak nie stresuje jak koniecznosc rozmowy z szefem na takie tematy... szczegolnie, ze tu o konkretnego pracownika trudno i jestem swiadomy, ze zostawiam go z reka w nocniku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2014, 20:06 
Cytuj  
Ja generalnie nie polecam zwalniania sie bez alternatywy , jak mi praca nie pasowala to robilem dalej ale szukalem ofert , jak dzwonili to wychodzilem poza firme i przeprowadzalem rozmowe kwalifikacyjna :) , dlatego dobrze ze cos masz

nie wiem jak w angli ale w Polsce to jak zyjesz dosc dobrze z szefem piszesz wypowiedzenie za porozumieniem stron i zazwyczaj sie zgadzaja , to jest bezproblemowe ale zaczynaja sie schody przy okresie wypowiedzenia . Generalnie jak trwa to 2 tygodnie to tragedii nie ma , gorzej jak 3 miesiace przy odpowiednim stazu pracy

jak tamta firma Cie potrzebuje i da lepsze warunki to moga podpisac z Toba umowe w trakcie biegu wypowiedzenia ale musza wyznaczyc termin rozpoczecia pracy kiedy ten okres wypowiedzenia zakonczy bieg , nie mozesz sie stawiac do roboty wczesniej

pogadaj z szefem jak z czlowiekiem , ze nie widzisz sie dalej w jego firmie i znalazles inna oferte , nie chcialbys byc nie rzetelnym pracownikiem i dlatego decyzja o zakonczeniu wspolpracy

jest duza szansa ze bedzie chcial Cie zatrzymac ,podwyzka , benefitami , dogodniejszymi ramkami godzin pracy , negocjuj ...jak oferta sie zrowna atrakcyjnoscia to mozesz zostac
a jak nie to wypowiedzenie na biurko i nara :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.