mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:14 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Zapomniałeś o jacuzzi, darmowych kebabach i 2 godzinach przerwy.


No to już w ogóle [*]

Poza tym ja ci na prawdę wodny współczuję, akurat tak jak na forum czasem ciężko znieść twoje pierdolenie o niektórych grach, tak jestem daleki od śmiania się czy nawet krytykowania czyjegoś bezrobocia (sam byłem, prawie rok).

ALE! Może faktycznie należy trochę zmienić podejście/łapać okazje (sam napisałeś, że odrzuciłeś dobre oferty - wtf) lub przyjąć jakąkolwiek robotę, która pozwoli trochę kasy zaoszczędzić i szykować się na wyjazd.

Bo na razie z tego co piszesz to wynika, że wbijasz ultra combo w podejmowaniu chujowych życiowych decyzji.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:20 
Cytuj  
Sorry ale być rok na bezrobociu to też trochę pokaz nieporadności życiowej.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:27 
Cytuj  
Umówmy się, że jak nie znasz szczegółów dotyczących mojej sytuacji (i nie poznasz) to lepiej się nie wypowiadać i nie robić z siebie ignoranta. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):

Nie za free, tylko za premie.
Jak swego czasu mialem zostac szefem jednej z firemek w asseco to koles z zarzadu wyraznie powiedzial, ze tutaj nikt z kadry zarzadzajacej przed 18.00 nie wychodzi z roboty. Nie bylo tam zadnych nadgodzin, ale byl bardzo sensowny system premiowania.

Mieszkam na wsi, to psich kup nikt nie sprzata.


premierę zależącą od widzimisia kogoś z zarządu? I znów klarowny, sprawiedliwy i jasny dla każdego system przegrał z pokomunistycznymi pozostałościami, gdzie to prezes Janek będący w firmie 30min/miesiąc rozdzieli premie, w zależności od powinowactwa etc.


Znowu ci sie wlacza twoje dziwne wyobrazenie Polski. Napisalem ze system premiowania byl sensowny. Nic nie zalezalo od czyjegos widzimisie.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:41 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
ALE! Może faktycznie należy trochę zmienić podejście/łapać okazje (sam napisałeś, że odrzuciłeś dobre oferty - wtf) lub przyjąć jakąkolwiek robotę, która pozwoli trochę kasy zaoszczędzić i szykować się na wyjazd.

Bo na razie z tego co piszesz to wynika, że wbijasz ultra combo w podejmowaniu chujowych życiowych decyzji.

Zmieniam podejście. Wiem, że było chujowe. To odrzucenie oferty chociażby tego asystenta było głupotą na maksa. Przecież to była robota idealna. Może nie jakieś kokosy, ale więcej niż najniższa krajowa, do tego tylko pół etatu. Mógłbym pracować, grać, udzielać korepetycji i byłoby super. Coś mi odwaliło i potem było jak było czyli kiepsko.

Czekam teraz na dalszy ciąg fuchy u znajomego. Teraz mają przerwę, bo czekają na pozwolenie na kontynuację robót.

No pod względem szukania pracy wbijałem nawet ultramegasupergigaawesome comba. Przyznaję się bez bicia, że miałem taki okres, że odzywali się co chwilę z dobrymi ofertami a ja olewałem. Potem dostałem kopa w dupę i zmądrzałem.

Kiedyś nie czytałem o firmach przed rozmowami. Teraz czytam o produktach historii firmy, zadaję dużo pytań, okazuję zainteresowanie. No i już nie kłamię na rozmowach. Kiedyś wpisałem w zainteresowaniach bodajże kino Ameryki Południowej i poległem jak babka zapytała jakie firmy lubię z tego kontynentu. Loooooooooooooooool. Że też raz znajomego posłuchałem by wpisać jakieś ciekawe hobby w CV. Hehe.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:48 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Aldatha napisał(a):

jak umiesz jave to i w C++ sobie poradzisz


Jest dokladnie na odwrot. Mam ludzi, ktorzy maja 10 lat doswiadczenia w javie, 4 w androidzie, a jak musza zejsc do C++ to jest zgrzytanie zebami i rozkladanie rak.

Aldatha napisał(a):
C++ jest wykorzystywany obecnie glownie w gamedev , do ktorego wszyscy sie pchaja a kasa najmniejsza , wlasnie z tego powodu :) , ciagle sie go uzywa do pisania softu pod serwery

roboty w javie jest od chuja i troche , zapytaj nestora ;)


Herp derp. Not really.
Z mojej perspektywy, wszedzie gdzie (na Androidzie) potrzebne jest bezpieczenstwo, to piszesz w warstwie natywnej (C/C++) i komunikujesz sie do javy przez JNI. TO jest praktycznie jedyny sposob zeby zrobic enkrypcje kodu i zabezpieczyc sie przed dekompilacja.
W moim projekcie jest z 50-70% kodu w warstwie C++. Nic z tego nie jest widoczne. Java jest glownie do UI i logiki biznesowej. Wszystko co tyczy sie przetwarzania danych, komunikacji sieciowej i tak dalej, lezy nizej.

Ja sie wychowalem na C++. Za moich czasow ludzie krecili nosem ze teraz wszyscy tylko na cpp jada, a ASMa malo kto zna. Teraz jest podobnie jesli chodzi o jave i cpp.
Jak ktos chce sie uwazac za skillz0ra, to cepa powinien znac.


to czemu jest tyle ofert pracy dla programistow java ? :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 19:02 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):

to czemu jest tyle ofert pracy dla programistow java ? :)


Bo wiekszosc softu na swiecie to ledwo dzialajace gowno pisane przez studentow ;-)

Oczywiscie ze w javie sie da, i nawet jest to jakas sciezka kariery.. dla programisty java.

Jak chcesz zostac inzynierem oprogramowania, to java jest tylko jednym z elementow.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 19:06 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Umówmy się, że jak nie znasz szczegółów dotyczących mojej sytuacji (i nie poznasz) to lepiej się nie wypowiadać i nie robić z siebie ignoranta. :)


Napisałeś to skomentowałem, od tego jest forum. :) Było nie pisać, bo nie ma się czym chwalić.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 19:06 
Cytuj  
cppowcy zapierdalaja, javowcow potrzeba 10 na 1 cppowca ale to oni spijają smietanke :P


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 19:13 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Napisałeś to skomentowałem, od tego jest forum. :)


I vice versa.

A co do "chwalenia się" to bez komentarza.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 19:20 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Aldatha napisał(a):

to czemu jest tyle ofert pracy dla programistow java ? :)


Bo wiekszosc softu na swiecie to ledwo dzialajace gowno pisane przez studentow ;-)

Oczywiscie ze w javie sie da, i nawet jest to jakas sciezka kariery.. dla programisty java.

Jak chcesz zostac inzynierem oprogramowania, to java jest tylko jednym z elementow.


troche mnie dziwi ze kolezka ktory 10 lat programowal java nie radzi sobie z C++ , moze mu powiedz ze metody -> funkcje ? ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 20:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
troche mnie dziwi ze kolezka ktory 10 lat programowal java nie radzi sobie z C++ , moze mu powiedz ze metody -> funkcje ? ;)


To chyba raczej C? :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 20:22 
Cytuj  
Alda, c++ za ciebie niczego nie robi. Nie pilnuje pamieci, nie zeruje zmiennych, nie daje ci latwych typow (bez STL), ktorych mozesz uzywac, plus milion innych smaczkow.

Przejscie z uzywania GUI i logiki biznesowej na 7mio letni kod obslugujacy posix_socket nie jest specjalnie proste ;-) Oczywiscie ze kazdy moze sie nauczyc, odswiezyc, etc. Ale w momencie kiedy trzeba wskoczyc i zaczac pracowac, to bierze sie ludzi, ktorzy sa bardziej na biezaco z jezykiem.

To ze kiedys pisales w cepie, albo znasz jave 'to sie przeniesiesz', nie oznacza ze bedziesz efektywny przez pierwszy miesiac. Nie mowie juz o zabawach z debugowaniem kodu natywnego w androidzie ;]


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 20:52 
Cytuj  
czyli trzeba znac cepa i jave ? :)

pisales kiedys ze junior java z nie wielkim doswiadczeniem to widelki 4-5k brutto , programista cepa jest drozszy ?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 20:58 
Cytuj  
Co do ofert 'programisty Java/C#', to - w zaleznosci od firmy - mozna podejsc do tego troche inaczej. Czasami jest to po prostu oferta gdzie oprogramowanie chodzi na JVM/CLR.

A wtedy mozna dobrac sobie jezyki tak jak akurat pasuje badz w zaleznosci od wymogow np. Scala zamiast Javy, albo F# zamiast C#, tam gdzie ma to sens.

W pracy akurat siedze na platformie .NET, ale jak mam cos dlubac na JVM, to juz teraz zasadniczo zawsze w ruch idzie Scala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 21:00 
Cytuj  
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 21:12 
Cytuj  
powiedz , powiedz :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 22:43 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.

biore ;d

tzn. za co?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 22:51 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):

Nie za free, tylko za premie.
Jak swego czasu mialem zostac szefem jednej z firemek w asseco to koles z zarzadu wyraznie powiedzial, ze tutaj nikt z kadry zarzadzajacej przed 18.00 nie wychodzi z roboty. Nie bylo tam zadnych nadgodzin, ale byl bardzo sensowny system premiowania.

Mieszkam na wsi, to psich kup nikt nie sprzata.


premierę zależącą od widzimisia kogoś z zarządu? I znów klarowny, sprawiedliwy i jasny dla każdego system przegrał z pokomunistycznymi pozostałościami, gdzie to prezes Janek będący w firmie 30min/miesiąc rozdzieli premie, w zależności od powinowactwa etc.


Znowu ci sie wlacza twoje dziwne wyobrazenie Polski. Napisalem ze system premiowania byl sensowny. Nic nie zalezalo od czyjegos widzimisie.


ja tylko powtórzyłem po tobie, że cały system premiowania był zależny od osoby która te premie rozdawała. Rozumiem, że osoba była krystalicznie sprawiedliwa i nigdy w zyciu by się nie zasugerowała własnym widzimisie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 23:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Deshroom napisał(a):
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.

biore ;d

tzn. za co?


Za granie i pisanie na forum. U mnie też jest kilka wolnych etatów także jak spełniasz te kryteria to daj znać. :>


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.