mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 17:37 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
malo dan dla wegan

zostałeś pedziem? :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 20:49 
Cytuj  
zpieklarodem napisał(a):
Prosze o porade, widze ze jest tu kilku wygodnych obiezyswiatow z dziecmi i doswiadczeniem jesli chodzi o spedzanie urlopu.
Pierwszy raz zamierzam jechac z rodzina (2+1) na wakacje typu full inclusive. Nie mam zadnego doswiadczenia w tej sprawie, stad prosba o pomoc.
A. Budzet £3.3k (pewnie to okolo 17k PLN)
B. Afryka + Azja + Ameryka + Australia odpada bez wzgledu na atrakcyjnosc ofert, basen morza srodziemnomorskiego najbardziej nam odpowiada
C. Aquapark/Aquamania/Kids clubs/Splash Pools to mus
D. Kilka sredniej wielkosci / jeden duzy basen dla doroslych na terenie obiektu
E. Bliska odleglosc resortu od plazy (najlepiej piaskowej) bylaby plusem
W obecnej chwili bierzemy pod uwage nastepujace miejsca :
1. Aliathon Holiday Village Pathos
2. Caretta Zante
3. Golden Coast Resort Protaras
4. Holiday Village Rhodes
5. Stella Palace Resort Analipsi (na dany moment ostateczna mozliwosc poniewaz kiedys bylismy w tym miejscu na chwile i odrzuca ilosc eastern european wannabe snobow/metr kwadratowy)
Czy ktos byc moze odwiedzil 1-4 i moze podzielic sie swoja opinia na temat wakacji tam spedzonych ?
Jakies inne sugestie, jestesmy otwarci na kazde dobre opcje pod warunkiem ze elementy A-D sa spelnione.
Dziekuje z gory.



tripadvisor.com
wklepuj nazwę hotelu i patrz jak jest oceniony, czytaj też komentarze. Ja tą niewdzieczną robotę zostawiam zawsze żonie i ona wybiera hotel.
od siebie odradzam Portugalię, polecam Canaries i Turcję.
Z takim budżetem to w promocji można upolować nawet jakiś Mauritius/Meksyk - o ile nie przeszkadza ~20h lot ;)


Ostatnio edytowano 8 sty 2015, 20:56 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 20:55 
Cytuj  
a gdzie w turcji?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 21:04 
Cytuj  
Ja byłem w Kusadasi - i bardzo mi się podobało.
Kraj mają piekny - pod pewnym względem trochę mi przypominał Polskę ze 20-30 lat temu. Małe chatki przy drodze z sadami, dzikie plaże kompletnie puste (i żólw na plaży), z jednej strony morze z drugiej góry, gorące źródła, pumakkale i inne atrakcje. Jak się chce można sobie zrobić odskocznię od komercji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 21:06 
Cytuj  
na wyjazd z dzieciakami sie nadaje?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2015, 21:20 
Cytuj  
tak - jak najbardziej. Żeby nie było - aquaparki i McDonaldy też mają. Ale mają jeszcze miejsca gdzie nie ma dzikich tłumów i można się poczuć jak kilka dekad temu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 134
Dołączył(a): 2.10.2007
Offline
PostNapisane: 9 sty 2015, 11:56 
Cytuj  
Mrynar napisał(a):
Bylem we wszystkich. Sa chujowe. Za malo basenow (lubie jak jest z 20 do wyboru roznej wielkosci), w kids clubs ciasnota, splash pools jakies takie biedne, do plazy z 20 metrow (daleko)


Dzieki za feedback. Dla nas na pierwszy raz 1-2 baseny wystarcza mysle, bardziej pewnie bedziemy nadzorowac poczynania dziecka.
A z doswiadczenia w kids clubs ciasnota ze wzgledu na rozmiar czy ilosc turystow w danych resortach ?
Plaza 20m tez dla nas nie bedzie duzym wyzwaniem, spacerek z dzieckiem to przyjemnosc.


Mark24 napisał(a):
tripadvisor.com
wklepuj nazwę hotelu i patrz jak jest oceniony, czytaj też komentarze. Ja tą niewdzieczną robotę zostawiam zawsze żonie i ona wybiera hotel.
od siebie odradzam Portugalię, polecam Canaries i Turcję.
Z takim budżetem to w promocji można upolować nawet jakiś Mauritius/Meksyk - o ile nie przeszkadza ~20h lot ;)


Dzieki za porade. U nas zona rowniez sie tym zajmuje ale od 4 dni nic innego nie robimy wieczorami tylko wlasnie ogladamy to co ona wyszukala w ciagu dnia i powiem szczerze juz powoli mi sie odechciewa na to patrzec...

Turcja dla mnie odpada, pracowalem w tym kraju kiedys pewien okres czasu i powroce jedynie jako ochotnik przy okazji kolejnej krucjaty.

A na Canaries gdzies mozesz cos konkretnie polecic prosze ?


_________________
. .. ...zap zap... .. .

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sty 2015, 17:28 
Cytuj  
Jeżeli chodzi o Canaries to my byliśmy na Tenerifie. Okolice Costa Adeje.
Wyspa typowo turystyczna - czas zwalnia, jak stoisz przy ulicy to samochody się zatrzymują by Cię przepuścić, nikt się nie śpieszy. Dużo rzeczy do robienia - oprócz wulkanu, jest świetne Zoo (można się przejść po drewnianych kładkach nad krokodylami np.), część zwierzaków sobie łazi swobodnie obok Ciebie zamiast siedzieć za kratami (chodzi głównie o tropikalne ptaszyska, żólwie etc.) - niezła atrakcja dla dzieci, dwa wielgachne aquaparki. Kupa restauracyjek (była nawet polish, ale nie zachodziliśmy), cieplutka woda, gorąca plaża (boso się nie dało chodzić a byliśmy w kwietniu). Można sobie wypłynąć na ocean i obejrzeć delfiny i wieloryby w ich naturalnym środowisku.

btw. Do komentarzy na tripadvisor podchodź ostrożnie, zachodni turysta jest wrażliwy na wszystko ;)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2015, 12:52 
Cytuj  
W ogóle z komentarzami w necie to mam wrażenie że jakieś 90% jest autorstwa albo właścicieli albo konkurencji.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2015, 14:44 
Cytuj  
Jak ktoś pyta to polece...
ja byłem na Fuerteventurze z której można skoczyć na Lanzarote
http://imgur.com/ZxG5W,smU1B,emdMm,KoXa ... JOC0,WgvXB

Tydzień to było za mało. Na pewno nie imprezowe miejsce. Bardziej naturalne niż mocno komercyjne. Generalnie plaże (corralejo), ocean i mocny wiatr. Jest też duże zoo, jakies oceanarium. Warto wziąć samochód na miejscu. Fajne miejsce.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 12 sty 2015, 15:07 
Cytuj  
pooma napisał(a):
W ogóle z komentarzami w necie to mam wrażenie że jakieś 90% jest autorstwa albo właścicieli albo konkurencji.


Bo tak jest :D

Był ktoś w Gruzji samochodem? Aktualnie to pewnie przez Turcję trzeba by jechać, nie?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2015, 22:59 
Cytuj  
pooma napisał(a):
W ogóle z komentarzami w necie to mam wrażenie że jakieś 90% jest autorstwa albo właścicieli albo konkurencji.


Nie bardzo.
Ja generalnie brechtam z niektórych: generalnie masz narzekactwo, a to dania za mało przyprawione, a to za bardzo pikantne, a to za głośno w hotelu i cały czas coś się dzieje, a to za cicho i nic się nie dzieje, a to hotel czyściutki że już bardziej się nie da, a to {zdjęcie jakiegoś robala na klatce schodowej}.
I tak w kółko - generalnie bardzo swojskie narzekanie dosłownie na wszystko.

Ja na Portugalię zresztą też tak narzekam bo trafiliśmy ohydną pogodę. 18 stopni w maju, aktualnie w styczniu tyle mają (porches), do tego przelotne deszcze i wiatry. A zaledwie dwa tygodnie wcześniej było 30++ patelnia... Więc mi się generalnie nic tam za bardzo nie podobało. A takie pustki na ulicach bo pewnie w takie mrozy to nikt z tubylców z domu nie wychodził ;)

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 13:37 
Cytuj  
Ja w tym roku testuję w czerwcu Kretę - mam nadzieję, że to będzie dobra miejscówka, bo też i pierwsze wakacje z rocznym synkiem.
Poza hotelem planuje na miejscu wynająć auto i samemu pozwiedzać, koszt taki sam jak wykupu tych wszystkich wycieczek z komfort zwiedzania/oglądania nieporównywalnie większy.

Co do opinii o hotelach to warto przejrzeć, ale ZAWSZE będą jakieś negatywne opinie. Pamiętam jak w 2013 w sumie losowo pojechaliśmy z żoną do Egiptu do jakiegoś 5* hotelu bo akurat była promocja (a wchodząc do biura podróży mieliśmy mocne postanowienie, że będzie to Malta albo Cypr) i w sumie było spoko - później chciałem dodać opinię i jak przeczytałem co ludzie tam wypisują to zastanawiałem się czy trafiliśmy do tego samego hotelu...


_________________
Altaya | BF4

*
Avatar użytkownika

Posty: 134
Dołączył(a): 2.10.2007
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 14:21 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Ja w tym roku testuję w czerwcu Kretę - mam nadzieję, że to będzie dobra miejscówka, bo też i pierwsze wakacje z rocznym synkiem.
Poza hotelem planuje na miejscu wynająć auto i samemu pozwiedzać, koszt taki sam jak wykupu tych wszystkich wycieczek z komfort zwiedzania/oglądania nieporównywalnie większy.


3 lata z rzedu jezdzilismy na Krete, trzeba sie przyzwyczaic do specyficznosci narodu, aczkolwiek jest genialnie w niektorych miejscach np Matala na poludniu, port przemytnikow w Retymno, wyspa tredowatych Spinalunga na wschodzie czy nawet muzeum i labirynt "minotaura" w Knossos.
Gdzieniegdzie troche plaze ssa palke, denerwujace jest rowniez ze tubylcy na pierwszy rzut oka w 99% zakladaja ze Polacy to Rosjanie no i port lotniczy w Heraklionie to hardcore...


_________________
. .. ...zap zap... .. .

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 14:48 
Cytuj  
zpieklarodem napisał(a):
Gdzieniegdzie troche plaze ssa palke, denerwujace jest rowniez ze tubylcy na pierwszy rzut oka w 99% zakladaja ze Polacy to Rosjanie no i port lotniczy w Heraklionie to hardcore...


to jak w wiekszosci miejsc na swiecie

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 16:44 
Cytuj  
rosjanie to aktualnie najbardziej pokazowo szastajaca kasa narodowosc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 17:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rosjanie to aktualnie najbardziej pokazowo szastajaca kasa narodowosc.


no jak sie okazuje ze nie jestesmy ruskami to jest spore rozczarowanie wsrod miejscowych

Na szczescie staram sie jezdzic w miejsca, gdzie specjalnie tubylcy nie rozrozniaja narodowosci, bo typowa turystyka mnie meczy plastikiem

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 18:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
pooma napisał(a):
W ogóle z komentarzami w necie to mam wrażenie że jakieś 90% jest autorstwa albo właścicieli albo konkurencji.


Nie bardzo.

Alez bardzo, wlasciciele hoteli (marketow/sklepow internetowych/itd.) potrafia wysylac maile do pracownikow z prosba o dodawanie pozytywnych komentarzy lub negatywnych dla konkurencji z obiecanym bonusem przy wyplacie dla najwiekszych spamerow.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2015, 18:37 
Cytuj  
i to na pewno 90%?

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2015, 10:39 
Cytuj  
Właśnie się dowiedziałem, że muszę wykorzystać kilka dni urlopu bo mam za dużo zaległego.

Gdzie teraz można w miarę rozsądnym budżecie gdzieś wyskoczyć z żoną i małym dzieckiem (7-8 miesięcy)? Najpierw chciałem gdzieś w góry, ale później jak pomyślałem o jebaniu się z wózkiem po śniegu to mi przeszło. Później myślałem żeby zrobić taki dłuższy (4-6 dni) city break w Rzymie, ale nie wiem na ile takie zwiedzanie z wózkiem ma sens i nie jest męczące o tej porze roku.

Dzieciak niestety dopiero jest na etapie przyzwyczajania się do nieobecności rodziców i nie ryzykowałbym zostawiania go na dłużej niż 1-2 dni u dziadków, więc raczej jedzie z nami.

Jakieś pomysły?


_________________
Altaya | BF4

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.