mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2015, 18:55 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Highlander napisał(a):
Bardzo przepraszam, ale o co Wam chodzi? ;)


Nistety z gory wiadomo, ze wybory beda sfalszowane, chyba ze wygra Duda.

Nawet armia natchnionych duchem swietym staruszkow w komisjach nie pomoze.


z góry wiadomo, ze takie rzeczy to jedynie panie w Korei Północnej, ewentualnie Białorusi. I nie dopuszczamy nawet myśli, że coś takiego mogłoby wydarzyć się u nas w samym centrum Europy, w kapitalistycznym (buhaha) kraju o bardzo silnych demokratycznych tradycjach. Nigdy w życiu - to niemożliwe!

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 07:05 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Pytanie.

Jak wogole mozna skaldac aplikacje na pozycje programisty nie znajac angielskiego przynajmniej na poziomie "ja chcieć programować, ty dać mi praca" ?

Nie wiem, mnie by bylo wstyd wogole komuś czas marnowac ;/


niestety...często to jest największa przeszkoda w szybkim znalezieniu dobrego specjalisty w IT, angielski owszem jest już dawno standardem- problem w tym że masa ludzi X lat temu myślała (i część nadal tak myśli), że jak będą dobrymi programistami to angielski im nie jest kompletnie potrzebny:)
Ja niestety muszę mieć zawsze ludzi, którzy ang co najmniej komunikatywnie znają, a to już koszmar jest momentami w znalezieniu:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 07:14 
Cytuj  
Z ciekawości co uznajesz za komunikatywny?
Bo ja dla przykładu swobodnie rozmawiam z angielskimi klientami, czasami braknie mi jakiś słów, ale google translate pod ręką przy rozmowach przez skype, język pisany rozumiem bez problemu, za to gramatycznie jestem noga. To łapie się już w komunikatywny czy jednak za mało?
Poprzednio pracowałem w firmie gdzie dzień w dzień musiałem rozmawiać z nygusami z haiti po ichniejszym łamanym angielskim i ich szefem z miami - czasami występowały problemy, ale zawsze dało się je szybko rozwiązać. Z brytolami problemy raz na ruski rok jak się wymowę spierdzieli (kłełe hłehłe).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 07:18 
Cytuj  
Czesto can't jest zle wymawiane i wychodzi z tego cunt^^


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 07:44 
Cytuj  
komunikatywny to wtedy jak sie potrafisz porozumiec/dogadac.

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 08:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Z ciekawości co uznajesz za komunikatywny?
Bo ja dla przykładu swobodnie rozmawiam z angielskimi klientami, czasami braknie mi jakiś słów, ale google translate pod ręką przy rozmowach przez skype, język pisany rozumiem bez problemu, za to gramatycznie jestem noga. To łapie się już w komunikatywny czy jednak za mało?
Poprzednio pracowałem w firmie gdzie dzień w dzień musiałem rozmawiać z nygusami z haiti po ichniejszym łamanym angielskim i ich szefem z miami - czasami występowały problemy, ale zawsze dało się je szybko rozwiązać. Z brytolami problemy raz na ruski rok jak się wymowę spierdzieli (kłełe hłehłe).


Z tego co piszesz to minimum komunikatywny, pewnie bym się pokusił o dobry :)
W IT "fluent- angielski" jest potrzebny jedynie na managerskich stanowiskach bądź gdy osoba ma mieć "strategiczny" kontakt z klientem/klientami, specjaliście który ma pisać kod etc. komunikatywny/dobry wystarczy...chyba że klient wymaga inaczej...(co też się może przytrafić).

Ciekawostka:
obcokrajowcy w naszym kraju, angielski mają ogólnie na wyższym poziomie niż nasi rodowi informatycy, a do tego szacuje że średnio o 30% mniejsze oczekiwania finansowe...zachowując ten sam poziom umiejętności technicznych...:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 08:49 
Cytuj  
ale dogadaj sie z nimi po polsku :P

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 08:53 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale dogadaj sie z nimi po polsku :P


tam gdzie pracuje wymogiem jest angielski- korpo ze stanów+ okło 60% pracowników w Polsce jest obcokrajowcami- nie musi znać naszego języka:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 08:54 
Cytuj  
no a powinien byc taki wymog, chcesz u nas pracowac, naucz sie naszego jezyka.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 13:00 
Cytuj  
High, dasz jakis updejt jak Ci idzie? :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 13:31 
Cytuj  
04.05. zaczynam, miesiąc wypowiedzenia.
Ale zapytałem co mogę ogarnąć w domu do tego czasu.

Wiec klepie appki w technologiach Spring Boot, Gradle, Jersey, Rest, JPA, komunikacja serwer-klient itp. + eclipse, git extensions itp. Z czego wcześniej może miałem styczność z eclipse... Jak coś zrobię to przesyłam do wglądu. Teraz będę musiał ogarnąć kwestię testów integracyjnych. Generalnie na razie mi pisali, że dobrze sobie radzę, łapię szybko i że jak tak dalej pójdzie to wróżą mi sukcesy. Szczerze to jestem zaskoczony bo ja o sobie nie powiedziałbym, że "coś" umiem. Nawet padł komentarz "ładny kod", heh. Największy problem chyba miałem z tym by od A do Z zrozumieć swoje zadanie, czyli co dokładnie mam zrobić. Ale większość rzeczy ogarniam bez żadnych podpowiedzi. Z tego co zrozumiałem to już ogarnąłem więcej rzeczy niż oczekiwali.

Więc jestem dobrej myśli.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 13:39 
Cytuj  
Na spokojnie i powoli.
W obecnych czasach z dostępem do manuali i przykładów z google ciężko jest być chujowym jak się ma głowę na karku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 13:54 
Cytuj  
Z 10 lat temu to musiało być nieźle ;)
Ja kompletnie swojego poziomu nie umiem określić, nie mam porównania. To była prawie moja 1 rozmowa i się dostałem.

Trochę nasuwa mi to wniosek, że prawdopodobnie poziom świeżo upieczonych absolwentów pozostawia wiele do życzenia.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2015, 13:58 
Cytuj  
Bo pozostawia.
Z reguły są to ludzie, którzy coś tam wiedzą, coś potrafią ale z myśleniem są na bakier.
Nie wspomnę już o obcych technologiach gdzie żeby serwisować - coś zmienić to wystarczy przysiąść z 2-3 dni nad kodem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 13:22 
Cytuj  
Mam możliwość przejścia darmowo w pracy pełnego kursu tworzenia prostych aplikacji mobilnych

Aplikacja użytkowa współpracująca ze skanerem (nie ważne jakim - nie chciałbym tego pisać tu) która komunikuje się dwukierunkowo z serwerem przez GPRS.

Generalnie od lat używam takich aplikacji i zawsze są to java lub .net. i tak ma być, platforma to windows mobile, android.

Mam tylko jedno pytanie lobbować sobie kursy z .net czy java? gdzie kurs i jaki - warszawa.

Na naukę mam rok, zaczynam od zera w przyszłości mogę zatrudniać innych programistów więc nie muszę być genialny.

edit
https://www.alx.pl/tech/java/?gclid=CMm ... tAod-l4ADA


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 13:57 
Cytuj  
java -> android
windows phone prawie nie istnieje.
jeśli chodzi o mobilne.

ale tam web tez widać. na chwile obecna webowych rzeczy jest wiecej niż reszty.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 14:10 
Cytuj  
Dzięki, wygląda na to że takie dwa kursy (podstawowy i na mobilne) i na początek tyle.
Warto kurs eclipse szukać?

Masa info jest w necie, zalezy mi na czymś co też daje jakiś papier typu certyfikat.
Właściwie to te kursy są potrzebne żeby wiedza była udokumentowana.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 14:25 
Cytuj  
"Jest wiecej programistow Android niz uzytkownikow Windows Phone" - zaslyszane jakis czas temu w pracy. Wiec raczej WP bym olal.

Eclipse - nie ma sensu, obecnie uzywa sie juz Android Studio (na Intelij), Eclipse to juz w Androidzie prehistoria.

W kursach radze tylko sie upewnic czy sa aktualne. W mobilnych szybko sie wszystko zmienia; co bylo dwa lata temu juz jest outdated.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 14:41 
Cytuj  
ghul napisał(a):
Eclipse - nie ma sensu, obecnie uzywa sie juz Android Studio (na Intelij), Eclipse to juz w Androidzie prehistoria.


Aplikacja która ma być wyprodukowana jest bardzo specyficzna i dla wąskiego odbiorcy. Ma być to kilkaset urządzeń wysyłających i odbierających odpowiedz od zamkniętego publicznie serwera.

Sam interface to 5 przycisków i 5 ekranów. Głównie komunikacja sieciowa.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 16:26 
Cytuj  
Deshroom, na twoim miejscu mniej bym sie przejmował, tym czy dostaniesz jakiś certyfikat, a bardziej tym zebys miał kod który można zobaczyć na githubie.

Bez tego drugiego, nikt cie nawet nie zacznie traktować poważnie (;.

Tak pozatym, to ciezko mi polecic jakieś kursy. Kiedy chce sie czegoś nauczyć albo zrobić, to po prostu odpalam, google i patrze, czy ktoś nie natrafił na podobny problem i to jest punkt wyjscia i jednoczesnie przegladam dokumentacje.

Jeśli chcesz ogarnac absolutne podstawy, to w zasadzie nie ma znaczenia co wybierzesz. Wszystkie jezyki w stylu C sa do siebie podobne.

Ja bym jeszcze rozwazal, czy chodzi o pisanie backendu (server) + frontend, czy aplikacji typowo klienckiej (wszystko na jednym urzadzeniu). To tez determinuje czego uzywac.

Anyway, w zyciu bym nie dał 2.5k na kurs Javy. rofl. Juz lepiej sobie ksiazki kupic, z reszte przepic.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.