mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 15:23 
Cytuj  
Dawali dawali, sam uczylem ludzi jak mozna windowac zdolnosc kredytowa, bo takie byly wtedy wytyczne w bankach....

już.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 16:27 
Cytuj  
Stwierdzam, że pizganie kodu to trudna brocha i uważam, że próg wejścia jest wyżej niż w większości zawodów.
To tak apropos tego, że to praca jak kazda inna, dla każdego itp. Po jakims czasie po części pewnie tak. Ale wielu nie bedzie się chciało.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 16:41 
Cytuj  
Poczekaj 3 miesiące z pierwszymi ocenami. Teraz dzielisz sie najwyzej wrażeniem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 17:27 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Oni dawali wyższe kredyty w CHF. Mój kolega nie dostałby tyle w PLN. Brał jak był ten dołek CHF 2.3 zł chyba. Teraz płacze.


Generalnie w większości banków namawiano na kredyty w CHF ponieważ przedstawiciele mieli spore prowizje, banki ścigały sie w upraszczaniu i w likwidacji ograniczeń do wydawania tych kredytów.
Pamiętajcie że bum na te kredyty powstała w 2008 roku czyli w okresie kryzysu finansowego banków usa, za to nasze banki w 2009r notowały najwyższe od lat zyski dzięki kredytom w CHF.
Kredyty w CHF to był czysty marketing i manipulacja banków plus strach ludzi przed kryzysem i kredytami w złotówkach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 18:20 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Poczekaj 3 miesiące z pierwszymi ocenami. Teraz dzielisz sie najwyzej wrażeniem.

Im dłużej będzies z w tym siedział, tym bardziej zda sobie sprawę jak mało wie :P


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 18:34 
Cytuj  
Znacie jakieś dobre portale z ofertami pracy oprócz pracuj.pl?

Nie chodzi o to żeby były super tylko żeby była różnorodność i wyszukiwarka.

Nie znam się, 15 lat jedna firma... Coś bym sobie poogladał


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 18:37 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Znacie jakieś dobre portale z ofertami pracy oprócz pracuj.pl?
Nie chodzi o to żeby były super tylko żeby była różnorodność i wyszukiwarka.
Nie znam się, 15 lat jedna firma... Coś bym sobie poogladał

jobrapido.pl , praca.money.pl zbieraja oferty z wielu portali. http://pl.indeed.com/ tez moze byc dobre.

Quetzacotl napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Poczekaj 3 miesiące z pierwszymi ocenami. Teraz dzielisz sie najwyzej wrażeniem.

Im dłużej będzies z w tym siedział, tym bardziej zda sobie sprawę jak mało wie :P


Dokladnie to.
Im wiecej wiem tym mniejszy sie czuje, zwlaszcza przy ludziach ogarniętych w tamacie. Ilość lecących w głowie "WTF" raczej mało porownywalna z czymkolwiek. ;)
Nauka w domu vs zderzenie z rzeczywistoscia to dla mnie mega wtf. Ogolnie jeden z moich 1 taskow byl 100 razy trudniejszy niz zadania na rekrutacje.
Powiem tak. Tu mimo wszystko cos sie wymaga juz na rekrutacji, gdzies indziej starczy "jako tako wypasc" będąc zielonym. Chociaz firmy i tak raczej zdaja sobie sprawe, ze jak jest to kogos 1 praca to tak naprawde gowno wie.

Ogolnie dla mnie wszystko jest nowe, mialem podstawy podstaw, teraz zaczynam ogarniac podstawy. Narzędzia, technologie, branża, ludzie. Pierwsze wrażenie jest takie, że wcześniej znałem 1%. Nie wiem czy nawet na początek nie jest ważniejsza komunikacja i dobra komitywa z zespołem, samemu łatwo się zblokować.

Jedna z trudniejszych rzeczy imo: wbić się w projekt trawający od kilku miesięcy.

Chociaz mysle, ze pierwsze koty za ploty są zawsze najtrudniejsze.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 19:05 
Cytuj  
Dzięki High


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 20:00 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
W Piasecznie można wynająć 30m2 za 1100 zł plus 200 zł czynsz.
Wynajem kawalerki jest tani.
Takie mieszkanie to 200 tyś tam.

Nie znam się na kredytach.

Drogo opor. Jak okazyjnie wynajmowalem na Powiślu 35m za 1300 z oplatami (w 1600 sie zamykalo z netem i pradem).

Obecnie na Muranowie za 30m place 1200 plus rachunki. Kwestia dłuższego szukania po prostu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2015, 20:08 
Cytuj  
Tu chodziło o wykazanie że opłaca się wynajmować zamiast kupić jak ktoś nie planuje rodziny.
To co piszesz potwierdza tezę.

(to był przykład w którym ja wynajmowałem komuś - już sprzedałem to mieszkanie, nawet nigdy w nim nie mieszkałem jeden dzień)


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2015, 19:19 
Cytuj  
skoro jest tu sporo osob z wroclawia

nie wiedzie moze czy gdzies teraz nie rekrutuja na PM w IT ? we wrocku ?


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 19 maja 2015, 16:36 
Cytuj  
w ibm chyba zawsze kogoś szukają ;)

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2015, 19:08 
Cytuj  
We Wro na IT PM w tej chwili rekrutuje:

EY
Techland (pod kątem produkcji gier)
CS
IBM zawsze i wszędzie
Santander
Atos
Capgemini
UNIT4
Nokia
Credit Agricole miało jakiś czas temu oferty
no i nie wiem jak Volvo

To chyba tyle z większych graczy, większość to PM w obszarze app development, IBM jest to wyjątkiem bo oni skupiają się an IT Infra.
Plus jest też sporo mniejszych firm.

Również od września biuro otwiera UBS (na razie są tylko w Krk) - rekrutacja idzie przez nich bądź Luxoft. Sam właśnie teraz podpisuje z nimi umowę jako PM w IT Security, zobaczymy jak wyjdzie...

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zacząć czasami od pośredników typu Luxoft/SII/IT Kontrakt itd, bo są w stanie naprawdę przyspieszyć rekrutację. No i jak się wyśle CVkę bezpośrednio do firmy gdzie chcesz, to później przez 6 miesięcy pośrednik ma blokadę na przedstawienie twojej kandydatury.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2015, 17:27 
Cytuj  
A co Waszym zdaniem lepsze? Mała czy duża firma?


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2015, 18:11 
Cytuj  
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi.

Ale z punktu widzenia PMa imo lepiej w dużej.
- duże firmy częściej zatrudniają dodatkowych ludzi do zarządzania
- zwykle płacą więcej
- masz możliwość prowadzenia dużych międzynarodowych projektów z budżetami liczonymi w mln i dużymi zespołami
- PM mimo wszystko musi się oblepiać różnymi certyfikatami (PMP, Prince2, PgMP itd) a zawsze milej jak ktoś chce ci dołożyć kilka kafli do szkoleń


_________________
Altaya | BF4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2015, 18:43 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
We Wro na IT PM w tej chwili rekrutuje:

EY
Techland (pod kątem produkcji gier)
CS
IBM zawsze i wszędzie
Santander
Atos
Capgemini
UNIT4
Nokia
Credit Agricole miało jakiś czas temu oferty
no i nie wiem jak Volvo

To chyba tyle z większych graczy, większość to PM w obszarze app development, IBM jest to wyjątkiem bo oni skupiają się an IT Infra.
Plus jest też sporo mniejszych firm.

Również od września biuro otwiera UBS (na razie są tylko w Krk) - rekrutacja idzie przez nich bądź Luxoft. Sam właśnie teraz podpisuje z nimi umowę jako PM w IT Security, zobaczymy jak wyjdzie...

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zacząć czasami od pośredników typu Luxoft/SII/IT Kontrakt itd, bo są w stanie naprawdę przyspieszyć rekrutację. No i jak się wyśle CVkę bezpośrednio do firmy gdzie chcesz, to później przez 6 miesięcy pośrednik ma blokadę na przedstawienie twojej kandydatury.

a jakie sa widelki w luxofcie ? bo jak czytalem po forach to ludzie cieszyli sie z 5-6k brutto ; /
nokia z tego co slyszalem to zawiesila wszelkie rekrutacje a IBM to kicha
wlasnie w app dev mnie interesuje,

chociaz to rezoznanie to nie dla mnie : p

i dzieki za konkret odpowiedz


_________________
Obrazek

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2015, 19:18 
Cytuj  
Mam dobry kontakt z rekruterami z Luxoftu (ja właśnie podpisuje z nimi umowę, a żona też jest u nich w rekrutacji :)), możemy pogadać na priv, wyślesz mi CV i dasz znać co Cię interesuje i może dam rade pomóc albo skontaktować z kimś kto może pomóc.

Przede wszystkim trzeba patrzeć czy mówimy o umowie o pracę czy B2B.

Na B2B to nawet ostatnio IBM mnie zaskoczył, bo oferował ~20k na fakture, czyli około 12k na rękę (ale nie przyjąłem tej oferty).
W Luxofcie dokładnie powiedzieć nie mogę, bo często zależy to też od tego czy klient oceni Cie na normalnego PMa czy na "seniora". Normalny PM to 12-15k brutto na umowie o pracę, senior 15-18k brutto.

Płace są różne (podaje kwoty brutto dla umowy o pracę - z mojego doświadczenia):
IBM to ruletka z płacą między 6 a 18k :D
Volvo to 9-12k
W HP podobno 10-16k
W CS-ie znajomi jako PMi mają 14-15k, ale tam trzeba pamiętać, że płacisz niższe podatki ze względu na myk z podwyższonych kosztem uzyskania przychodu.
Santander na kontrakt (B2B) również oferował mi ~12k na rękę (~20k na fakturę), ale co ciekawe Credit Agricole już nie miał takiego budżetu, pomimo, że wymagania miał znacznie większe.


_________________
Altaya | BF4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2015, 20:36 
Cytuj  
z luxoftem sam pogadam, zaoferowali mi na tyle ciekawa oferte ze prawdopodobnie wroce do wrocka

problem sie pojawia z moja dziewucha ktora teraz pracuje jako IT pm i narzeka ze powrot do wroc to krok w stecz jesli chodzi o zarobki i perspektywy
a poniewaz nie znam rynku we wroc to potrzebowalem obiektywnej oceny bez sciem

ale z tego co opisujesz to wyglada to spoko, pewnie jeszcze zalezy od doswiadczenia, i tu moze byc troche problem bo tego doswiadczenia z racji wieku nie ma jeszcze za duzo
ale w okolice 9-10k brutto mozna celowac

dzieki jeszcze raz, pogadam z luxem i jak nic nie wskoram to sie odezwe, pomoc zawsze sie przyda ; )


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2015, 10:53 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Santander na kontrakt (B2B) również oferował mi ~12k na rękę (~20k na fakturę), ale co ciekawe Credit Agricole już nie miał takiego budżetu, pomimo, że wymagania miał znacznie większe.


Podobne stawki jak w Wawie, widać duże firmy wszędzie płacą podobnie. Podajesz wraz z VAT? W rozliczeniach B2B nie spotkałem się z takim podejściem.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2015, 20:01 
Cytuj  
Tak 20k miesięcznie (z VAT), przy założeniu średnio 168h pracy/msc. (na kontrakcie i tak masz stawkę godzinową netto, ale podaje jak wychodzi końcowo)
Przy standardowych kosztach to około 12k na rękę, przynajmniej według moich wyliczeń ;)


_________________
Altaya | BF4

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.