mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 maja 2015, 20:49 
Cytuj  
40% idzie w kosmos. Masakra.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2015, 21:05 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Tak 20k miesięcznie (z VAT), przy założeniu średnio 168h pracy/msc. (na kontrakcie i tak masz stawkę godzinową netto, ale podaje jak wychodzi końcowo)
Przy standardowych kosztach to około 12k na rękę, przynajmniej według moich wyliczeń ;)


Tak gdzieś wychodzi, ale VAT nie jest twoim dochodem, więc go się standardowo nie podaje. Co ciekawe w publicznym sektorze też zaczęli lepiej płacić. Kolega z roboty przeszedł do PWPW, >700 netto/MD. Ale jakie tam "standardy" zarządzania projektami panują to można kawały opowiadać. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2015, 21:30 
Cytuj  
Można podawać na różne sposoby. Generalnie stawka jest w widełkach 90-100zł netto za godzinę w rozliczeniu B2B. Kiedyś widziałem takie stawki tylko jak były kontrakty z dużą ilością wyjazdów (50%+), teraz powoli robi się to standard nawet przy stacjonarnej pracy, więc widać, że budżety idą w górę. Ale tbh z tego co widzę na rynku to wymagania też idą w górę. Kiedyś na Senior PMa chcieli 4+ lat doświadczenia, teraz zwykle 7-10. :)

Ciekawi mnie natomiast jak liczycie właśnie stawki dla B2B?

Ja zwykle zaczynałem od tego, że brałem kwotę, którą chciałbym zarabiać na umowę o pracę i dodawałem:
+10% ryzyko kontraktowe
+15% brak płatnego urlopu
+ koszty firmy/księgowej
+ koszty utraconych benefitów (najczęściej coś między 500-1000zł)

Zwykle trafiałem w widełki, więc może coś w tym jest :)

Teraz trochę się wkurzam, że mam umowę o pracę, bo chciałem na B2B (bo i tak kilka pomysłów chce rozkręcać więc działalność będzie musiała powstać), ale UBS się uparł, że tylko umowa.


_________________
Altaya | BF4

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 23:57 
Cytuj  
Dodaj jeszcze koszt choroby, chyba ze placisz wysoki zus - czyli pasuje dodac 5-10% ;) (ogolnie zaklada sie ze pracujesz 10 miesiecy - chyba ze masz umowe z platnym urlopem o_O ponoc sie takie zdarzaja)/

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 00:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
40% idzie w kosmos. Masakra.

Nie 40% tylko kolo 20% - VAT-u sie nie liczy (no chyb ze ktos placi wysoka skladke emerytalna ;)). Natomiast na etacie to dokladnie tyle (40%) zabieraja przed wyplata.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 09:27 
Cytuj  
Kabu - ja absolutnie nie twierdzę, że to jest gorsze rozwiązanie niż praca na etat. Wręcz przeciwnie.
Akurat jak byłem w Polsce to rozmawiałem z bratem który jest PM w jakimś korpo w Wwie i powiedział, że oddaje państwu ok. 40% ale nie dopytałem jak z VAT-em, bo on też rozlicza sie fakturami.
Porównując do UK jakieś 3-4x więcej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 18:07 
Cytuj  
Zaczytane na innym forum.

"Do września znajdź pracę która Cie weżmie (przejdz rozmowy kwalifikacyjne itp itd), od września będą dotacje na 2 lata na własną działaność (ok. 40tys) - załóż działaność - kasę przeznacz na szkolenia/sprzet/cotam chcesz. podpisz kontrakt z pracodawcą i jak nie miałeś działalności wcześniej płacisz ~430 zł małego ZUS. po 2 latach zmień na Sp z o o i daj komuś nie rodzinnemu 5% i nie płacisz zusu."

Co to za dotacje? Ktos sie orientuje?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 19:19 
Cytuj  
rotfl:
Kod:
Hi mate!

Excuse my awful Polish; I used Google Translate! Please reply in English. :)

We are a genuine nudist family. We live in London, UK, looking for a naked man to live with us, clean our home and join our family.

We offer a great salary and a great place to live, for free. We will also pay for any transportation expenses, including from abroad.

How old are you? (You must be at least 18 years of age to apply for this role.) If you are interested, please send a recent photograph so that we can see what you look like.

Thanks!

The Clan :)

---

From Google Translate:

Cześć!

Jesteśmy rodziną nudystów. Mieszkamy w Londynie w Wielkiej Brytanii, szuka nagi mężczyzna żyć z nami, oczyścić nasz dom i dołączyć do naszej rodziny.

Oferujemy świetną pensję i miejsce do życia. Będziemy również zapłacić za koszty transportu.

Ile masz lat? (Musisz mieć co najmniej 18 lat.) Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o przesłanie aktualne zdjęcie, abyśmy mogli Cię zobaczyć.

Lubisz być nago? Jesteśmy rodziną, którzy szukają nagi mężczyzna gospodyni. Proszę pisać w języku angielskim, jak ja nie rozumiem po polsku.

Dziękuję!

The Clan :)

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 21:48 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Zaczytane na innym forum.

"Do września znajdź pracę która Cie weżmie (przejdz rozmowy kwalifikacyjne itp itd), od września będą dotacje na 2 lata na własną działaność (ok. 40tys) - załóż działaność - kasę przeznacz na szkolenia/sprzet/cotam chcesz. podpisz kontrakt z pracodawcą i jak nie miałeś działalności wcześniej płacisz ~430 zł małego ZUS. po 2 latach zmień na Sp z o o i daj komuś nie rodzinnemu 5% i nie płacisz zusu."

Co to za dotacje? Ktos sie orientuje?


Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi to kiedyś z bodajże POKL można było wyszarpać ~40k na nową firmę, ale te czasy dawno minęły. Tzn jest to zależne od województwa/obszaru w jakim działasz, ale teraz głównie są dofinansowane pożyczki na firm (dofinansowanie polega na tym, że są na minimalny procent).

Chyba, że coś się zmieniło, ale ostatnio nawet przeglądałem możliwe dotacje dla firm i nic takiego nie było.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2015, 22:36 
Cytuj  
Młodzi w sumie nie powinni iśc do pracy https://www.youtube.com/watch?v=jFzUbgpWNf8


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 18:05 
Cytuj  
Zajmuje się ktoś z was rekrutacją ?
Chodzi mi o to czy w takiej Warszawie ludzie zwracają uwagę na szkołe ?
Mamy dwóch gołych i wesołych magistrów po SGH'u i Koźminie (stara renoma vs nowoczesny prywaciarz)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 18:18 
Cytuj  
Bierz ładniejszą.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 18:31 
Cytuj  
Ja jako kandydat :P
Ładniejszy już nie będe.
Pytam bo zastanawiam się nad magistrem na sghu albo koźminie

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 18:40 
Cytuj  
SGH to już nie to co kiedyś także będą się kierować aparycją. :>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 18:45 
Cytuj  
No to masz przejebane :F

A to jakaś konkretna branża? Imho zamiast zastanawiać sie nad uczelnia, zastanów sie, co zrobić, zeby za 5 lat nie być "goły i wesoły".


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 27 maja 2015, 19:01 
Cytuj  
kierunek big data management albo zarządzanie w wirtualnym środowisku.
No ale bardziej by mnie interesowało jakieś zarządzanie strategiczne/rozwój startup'u itp
Przez te dwa lata pewnie do jakiegoś korpo pójdę kawe robić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 08:46 
Cytuj  
Jeżeli miałbym doradzać to żadną z powyższych uczelni nie polecam do tego co chciałbyś robić. W Polsce rekrutuje się menadżerów ze szczebla niżej, czyli zazwyczaj zaczynasz jako szeregowy pracownik. Potem droga awansu też będzie trudna. Jeśli jesteś dobry i masz zdolności do kierowania ludźmi to prędzej czy później w zdrowej organizacji dostaniesz awans. Do kierunków, które cię interesują weź kierunek techniczny i zrób podyplomówkę z zrządzania, albo dodatkowo jakiś licencjat jak chcesz się uczyć. Prawie nie znam menadżerów IT, którzy nie są inżynierami, albo nie są po ścisłych kierunkach. Parzenie kawy czy tzw. pomoc biurowa jest dobra jak chcesz być sekretarką prezesa.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 12:09 
Cytuj  
Cytuj:
Parzenie kawy czy tzw. pomoc biurowa jest dobra jak chcesz być sekretarką prezesa.

To taka lekka przenośnia.No ale z licencjatem z zarządzania w korpo to nie zaszaleje ze stanowiskiem chyba.
W takim Toruniu większość studentów pracuje albo na magazynie albo dupy pracują w sklepach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 12:18 
Cytuj  
No bo pracodawca szuka określonych umiejętności lub predyspozycji do stanowiska, jakiejś bazy. Papier w uczelni już ci tego nie zagwarantuje, papier z uczelni to każdy może obecnie mieć.
Jak sie nadają na magazyn, to pracują na magazynie - a doktorat z kognitywistyki mogą sobie robic dla samorealizacji ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 12:20 
Cytuj  
Licencjat z zarządzania jako dodatek do wykształcenia technicznego. Bo jak solo to potem drabina w uk pewnie.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.