mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 12:49 
Cytuj  
No jestem świadom tego ,że papier nic nie daje bo sam więcej nauczyłem się online z jakiś zagranicznych stron niż z samych studiów.
Teraz najlepiej mieć 20 lat,3 kierunki i 10 lat stażu.
Pytałem o koźmina i sgh bo jedno to nowoczesna "szkoła biznesu" a sgh to chyba cały czas sgh

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 14:22 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Cytuj:
Parzenie kawy czy tzw. pomoc biurowa jest dobra jak chcesz być sekretarką prezesa.

To taka lekka przenośnia.No ale z licencjatem z zarządzania w korpo to nie zaszaleje ze stanowiskiem chyba.
W takim Toruniu większość studentów pracuje albo na magazynie albo dupy pracują w sklepach

A mogliby robić w korpo w atosie Bydgoszczy ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 14:29 
Cytuj  
Atos podobno ostro rekrutuje gdzie sie da.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 14:36 
Cytuj  
Ta, dzisiaj dostałem maila, że zaczynają stawiać nowy budynek, więc bydgoski kołchoz się powiększa ;D Jak zaczynałem kilka lat temu to pracowało tu 300 osób(w Byd, a we Wrocku też się powoli rozbudowują), teraz jest prawie 3k.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 14:36 
Cytuj  
Ta, nawet w Indiach rekrutują. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym PM z Atos, coraz częściej ma telka z ciapatymi.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 14:40 
Cytuj  
Tak poza Polską to oni są na całym świecie, do ibm jeszcze troche brakuje, ale armia ludzi jest. Z nowych centrów, to teraz będzie rozwijana Rumunia, chyba większość korpo it celuje a tym kierunku.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 15:36 
Cytuj  
Rumuinia zainwestowała jakiś czas temu mocno w kierunki technicznie i infrastrukturę IT. (mają jeden z najlepszych netów w Europie, a w zasadzie na świecie nawet atm) także nic dziwnego. W kwestii IT to będzie na południu EU/bałkanach taka druga trochę mniejsza Polska właśnie. Szczególnie mocno pewnie Francuskie i Włoskie korpo tam się zwalą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 16:51 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Cytuj:
Parzenie kawy czy tzw. pomoc biurowa jest dobra jak chcesz być sekretarką prezesa.

To taka lekka przenośnia.No ale z licencjatem z zarządzania w korpo to nie zaszaleje ze stanowiskiem chyba.
W takim Toruniu większość studentów pracuje albo na magazynie albo dupy pracują w sklepach


Asystent zarządu, ponoć startując z takiej pozycji można sporo ugrać, ale czuje, że niesie to za sobą włażenie w dupę prezesowi...

Odnośnie Atosa, to mi na targach ich pracownicy mowili, ze starczy znac np. angielski czy niemiecki, reszte douczą, byle byś do nich przyszedł. Tak im brakuje rąk do pracy.

Zresztą u mnie w fimie to też spory przepływ ludzi. Ogolnie cieszę się, że zmieniłem, fajna praca. Ale dalej mam stracha, że nie podołam :D


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 29 maja 2015, 00:59 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Ja jako kandydat :P
Ładniejszy już nie będe.
Pytam bo zastanawiam się nad magistrem na sghu albo koźminie

SGH daje ci 10x większą szanse na znalezienie pracy niż jakakolwiek inna prywatna/państwowa szkoła(mówie tu o kierunku szeroko rozumiany biznes, programowanie to inna historia). Natomiast jeżeli chodzi o wiedzę to jest tam jak na każdej państwowej uczelni - wykładają stare dziadki które cytują się nawzajem i tak robią "karierę" na uczelniach. Na koźminie jest lepiej, dużo młodych wykładowców którzy mają coś praktycznego do powiedzenia, ale pracy po niej nie dostaniesz :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 17:43 
Cytuj  
update.

Chyba coraz lepiej sobie radzę i mysle, ze mnie nie wyrzucą :P . Póki co największa trudność, żeby odnalezc sie w większym projekcie.
Gdy zaczynalismy cos od zera to bylo mi znacznie latwiej. Ofc, nauczylem sie juz wiecej w pracy niz przez ten czas co sie sam uczylem.

Ogolnie spoko i coraz bardziej mi sie to podoba. W koncu nie chodze do roboty bo musze. Dobra zmiana.

Aha, starczylo wpisac 'java' na linkedin/goldenline i juz spamuja ofertami :S , z tym, ze poki co dostaje same 'senior' i 'head' ;p


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 18:38 
Cytuj  
no to niezle:)
ty kodowales cos wczesniej, czy zaczynales uczyc sie od zera?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 19:08 
Cytuj  
Większość życia nie byłem więcej niż 'advanced userem' , a jak bylo trzeba sobie sklecic jakas stronke czy cos to sobie robilem i serwy do cod4 stawialem hehe ;)
A jak byłem dzieciakiem to próbowałem cos w htmlu sklecic w notatniku... co w zasadzie mnie odrzucilo. To tyle historii 'z dupy'

W zasadzie zacząłem się uczyć tak 'na poważnie' na początku roku 2014, od Pythona, później przeskoczylem na Jave. Uczylem sie jak mialem czas i siły. W pracy tez 8h przy kompie i po robocie tez siedziec to jednak trudne do ogarnięcia. Miałem przerwy, czasami miesięczne, czasem więcej, w nauce. Z

No i na początku maja 2015 rozpocząłem pracę jako java dev. W zasadzie mialem rozmowy na testera, praktykanta/stażyste/programiste? c# (którego nie znam).
I za 3 razem sie dostalem, w zasadzie to była pierwsza moja taka rozmowa 'na poważnie' i się dostałem.

Z początku podchodziłem do tego hobbystycznie i plan miałem taki java -> android. Ale wylądowałem w webie.

Ogolnie super zdolny nie jestem... więc kto ma siły i chęci to polecam spróbować. ;)

A... oczywiście zawyżam średnią wieku ;)

---------------

Poza tym, Doceniłem testy, wymagają by najpierw pomyśleć co chcemy zrobić... zamiast zacząc implementowac z dupy i się pogubić. btw. Mockito jest całkiem w pyte.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 19:13 
Cytuj  
Widzę, że tomu nadaje sens życiu. Halp bo męczy mnie korpo zarządzanie. Jak życ tomu? ;]


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 19:16 
Cytuj  
oto odpowiedź:

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 19:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Widzę, że tomu nadaje sens życiu. Halp bo męczy mnie korpo zarządzanie. Jak życ tomu? ;]

Zacznij gry pisać w jakiejś indie firmie.
Wtedy poznasz zupełnie nowe znaczenie "braku zarzadania i planu dalszego niż dzień do przodu" :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 20:50 
Cytuj  
Śmiejesz się, ale chętnie bym popracował bez sztywnych dat releasu, na luzie. :)


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 21:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
update.

Ogolnie spoko i coraz bardziej mi sie to podoba. W koncu nie chodze do roboty bo musze. Dobra zmiana.


No i przestałeś spamować na forum w czasie pracy. Tak więc chyba wszyscy są zadowoleni ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2015, 21:21 
Cytuj  
A to prawda, nie ma czasu ani nie mam ochoty ;)

W poprzedniej pracy to juz straszliwie sie nudzilem...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 16:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Widzę, że tomu nadaje sens życiu. Halp bo męczy mnie korpo zarządzanie. Jak życ tomu? ;]


Coś sie wymyśli ;]

Sam jestem w trakcie rzucania korpo, najgorsze, ze w momencie gdy wszystko zrobilo sie wreszcie fajne i coraz bardziej mi sie ostatnie miesiace podobaja. Nie mam pojęcia w co sie pakuje. Wrocilem z integracjo-pozegnania i juz w ogole sie pogubie zaraz ;F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 17:09 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Śmiejesz się, ale chętnie bym popracował bez sztywnych dat releasu, na luzie. :)

Troche sie smieje i troche mowie powaznie.

Fakt, z jednej strony jest duza, politycznie poprawnie mowiac, swoboda podejmwania decyzji ("ejj, zaimplementowalem to tak, moze byc ?"), a z drugiej strony czlowiek czasem by chcial, po prostu usiąść i popracowac te 8-9 i tyle. A nie ciagle sie domyslac i zgadywac, jak to ma wlasciwie wygladać.
Szczegolnie, ze jak sa core hours (kiedy teoretycznie wszyscy powinni byc w firmie), to akurat wszyscy wychodza na obiady i nic sie nie da uzgodnić :D.

No ale nie mam powodow do narzekania. Ot duzo zalezy od tego czy ktos lubi, zarzadzanie niczym w wojsku, czy zarzadzanie jak w garazu, gdzie duzo opiera sie na zaufaniu, ze wiesz co masz zrobić i to zrobisz bez patrzenia na ręce.

Z góry też mowie, ze jak ktos by chcial sprobowac w gamedevie to niezaleznie od doswiadczenia, w najgorszym przypadku bedzie juniorem, w dobrym po prostu pracownikiem.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.