mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2015, 16:16 
Cytuj  
ale polecasz gamedev czy nie? , z tego co pisales to wyglada to na niezla chujnie gdzie nie zarobisz i jeszcze ludzi nie ogladasz bo crunch co chwila


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2015, 16:26 
Cytuj  
Też mnie to ciekawi, bo generalnie opinie o płacach w gamedev są raczej przeciętne.


_________________
Altaya | BF4

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2015, 21:04 
Cytuj  
w game devie jest tak, że gry nastawione na single player trzeba wypuszczać regularnie żeby mieć płynność finansową (inaczej jest oczywiście z grami multi jak Dota, LoL), a nie każda gra to hit, w sumie to rzadko która. Natomiast w sektorze "business" firma utrzymuje i rozwija przeważnie jeden produkt i z niego ciągnie kasę. Mniejsza stabilność finansowa = mniejsze płace.

Ja siedzę w tym drugim sektorze i generalnie mam małe pojęcie o profesjonalnym game devie, ale takie są moje spostrzeżenia jak rozmawiam z ludźmi z game dev.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 19:21 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
ale polecasz gamedev czy nie? , z tego co pisales to wyglada to na niezla chujnie gdzie nie zarobisz i jeszcze ludzi nie ogladasz bo crunch co chwila

Jeśli naprawde lubisz kodować gry, luźne podejscie do pracy (nie wszedzie, ale zasadniczo jak tego nie ma to ludzie uciekają ;p) to tak. Tak płace sa niższe i to czesto sporo, ale przynajmniej jest to ciekawsze niz kodowanie kolejne aplikacji webowej.
A no i zasadniczo nikt krzywo nie patrzy jak po firmie walaja sie torby (dosłownie duze torby) butelek po wódzie i browarach lol.

A crunch to zalezy gdzie. No i zalezy dla kogo. Niektorzy po prostu regularnie siedza po 14h+. Co nie znaczy, ze ciagle pracuja ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2015, 16:53 
Cytuj  
14 h? thx no thx


W Lodzi sie fajnie zyje nawet ale gold chujowy , od lipca wykurwiam do Wawy wyrywac gotki z Hurrim :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 cze 2015, 17:41 
Cytuj  
Warszawa smierdzi. Łódź jest dużo przyjemniejsza :) Lepiej znaleźć pracę która płaci Ci tak jak w wawie ale pozwala żyć gdziekolwiek :)

już.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2015, 18:34 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
14 h? thx no thx


W Lodzi sie fajnie zyje nawet ale gold chujowy , od lipca wykurwiam do Wawy wyrywac gotki z Hurrim :wink:



no no...zapraszam.....Łódź to patologia, nie ma co tam siedziec :)


_________________



******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 cze 2015, 22:04 
Cytuj  
W Łodzi jak chcesz pracować jako klepacz kodu w javie to jest spoko, dużo ofert - jest z czego wybierać.
Niestety jeśli chodzi o game dev to tylko jakieś śmieszne posadki dla programistów Unity, przy czym płaca max około 2500 na rękę. Choć lepsze oferty też się zdarzą np. plastik.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2015, 11:01 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
14 h? thx no thx


W Lodzi sie fajnie zyje nawet ale gold chujowy , od lipca wykurwiam do Wawy wyrywac gotki z Hurrim :wink:

Niektórzy ;p.
U mnie wiekszosć siedzi tak pomiedzy 8-10h, wliczajac w to 4-5 wyjsc po kawe, na obiad, na gadanie o dupie maryni, na siedzeniu w internecie (i nikt sie temu nie dziwi, bo biuro jest calkowicie otwarte ;p).

Crunch w zasadzie sie darza tylko przed wiekszymi targami, i przed premiera. A i to nie dla wszystkich. Jak robisz swoje taski dobrze i na czas, to nikt ci grozic crunchem nie bedzie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 16:34 
Cytuj  
Korpo :D

Spoiler:


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 17:50 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Aldatha napisał(a):
14 h? thx no thx


W Lodzi sie fajnie zyje nawet ale gold chujowy , od lipca wykurwiam do Wawy wyrywac gotki z Hurrim :wink:

Niektórzy ;p.
U mnie wiekszosć siedzi tak pomiedzy 8-10h, wliczajac w to 4-5 wyjsc po kawe, na obiad, na gadanie o dupie maryni, na siedzeniu w internecie (i nikt sie temu nie dziwi, bo biuro jest calkowicie otwarte ;p).

Crunch w zasadzie sie darza tylko przed wiekszymi targami, i przed premiera. A i to nie dla wszystkich. Jak robisz swoje taski dobrze i na czas, to nikt ci grozic crunchem nie bedzie.

To fajnie masz. U mnie w firmie większość ludzi ma spinę dupy i wyglądają jak strzępek nerwów. Na dodatek wiele osób siedzi dłużej, bo tak według nich wypada. Masakra.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 22:52 
Cytuj  
ja nigdy nie siedzialem , nawet w korpo

nie moga Cie zmusic a urzedy teraz mocno siedza na dupach firm i tylko patrza na potkniecie , dlatego tez wszelkie overtime to kasa ladnie do reki albo , co jest duzo bardziej czesta sytuacja , odbierasz sobie

chujowo jakos pracujecie :) , trzeba sie opierdalac tak zeby po wszystkim jeszcze Cie poklepali po plecach ze slowami "good job!" :) (slowa mojego kumpla testera kodu w Ericpolu)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2015, 11:43 
Cytuj  
W chwili obecnej jak zostanę chwile dłużej to dla mnie nic się nie stanie ;)
Cieszę się, że teraz w pracy za bardzo na zegarek nie patrzę.

Według mnie podejście by wszędzie pracować "jak w Zusie" jest słabe. Mnie to właśnie wkurzało. Nie chcę tylko pracować 'by odjebać swoje i iść do domu', bo to znaczy, że ta praca jest nudna.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 cze 2015, 11:48 
Cytuj  
I tu robisz błąd.
Masz pracować tyle ile jest potrzebne żeby być efektywnym i zrobić swoje.
Jeśli pracujesz więcej niż inni to albo jesteś chujowy, nadgorliwy albo firma jest źle zarządzana.
Wiem bo sam taki byłem oraz podobną firmę prowadziłem.
Nie mówię oczywiście o sytuacjach awaryjnych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2015, 11:55 
Cytuj  
Ale ja się z Tobą zgadzam.

Bardziej mi chodzi o podejście do tematu. Bez poszanowania, wybija godzina i spierdalam wszystko rzucając.
Nie chcę zostawać po godzinach, ale jeśli to sytuacje awaryjne to... zdarza się.
Jakby były 'regułą' to na pewno na coś takiego bym się nie pisał.

W obecnej pracy mamy podejście jak wyżej opisałeś. Mamy pracować tyle ile potrzeba. Nie siedzieć na nadgodzinach, bo mamy wypocząć, bo mamy być efektywni. Bo siedzenie po godzinach się nie sprawdza. To akurat wychodzi samo od pracodawcy, więc dla mnie git.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 13:26 
Cytuj  
Highlander - krótko: najlepszą opcją jest zapłata za efekty pracy a nie za godziny. I dla pracodawcy i dla pracownika. Minus taki, że nie w każdym zawodzie da się to łatwo wprowadzić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 20:00 
Cytuj  
Java Dev Matt (calkiem spoko gosc) na temat - '2 miesiące po wydaniu pierwszej gry mobilnej na androida – statystyki i wnioski'
http://www.javadevmatt.pl/2-miesiace-po ... i-wnioski/


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 21:21 
Cytuj  
Ponad 60% sprzedanych sztuk to USA.

30% Japonia i UK.

Pozostałem 10% – reszta świata.


:roll:

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 07:22 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Java Dev Matt (calkiem spoko gosc) na temat - '2 miesiące po wydaniu pierwszej gry mobilnej na androida – statystyki i wnioski'
http://www.javadevmatt.pl/2-miesiace-po ... i-wnioski/


Fajny post. Ogolnie w dzisiejszych czasach pomysl 'wyklepie appke/gre i bede sprzedawal za gruby $$$' jest juz tak samo realny jak 'wyklepie stronke i bede mial gruby $$$ z reklam etc.'. Te czasy juz minely dla mobilnych tak jak minely dla www lata temu.

Jak ktos sie chce zalapzac na nowy boom i zarobic na amatorskich appkach to mysle ze za klika lat pewnie bedzie boom na wearables (jak troche sie rozwina).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 17:56 
Cytuj  
E no korpo nie jest złe ale nie jest też dla każdego. Na pewno trzeba być cierpliwym i umieć znaleźć sobie ciekawe zajęcie oraz coś, co pozwali zabić czas np w wakacje kiedy nic sie nie dzieje. Jedni oglądają youtube'a a inni uczą się kodować np. Ogólnie nie zarobisz się na śmierć ale jak wiadomo w rozwoju też się możesz cofnąć...

Korpo ma jedną zaletę - jeśli jesteś w miare lubiany i twój menago ma o tobie dobre zdanie to np jeśli firma jest duża to masz zawsze sporo wewnętrznych rekrutacji więc nic nie stoi na przeszkodzie aby np zmienić team/technologię/stanowisko z programisty np na jakieś bardziej biznesowe.

Kasa to inna bajka. Jak jesteś dobry i potrafisz zawalczyć to wraz ze stażem pensja może być bardzo ok jak na polskie realia.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.