mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2015, 22:37 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Może nie bardzo na temat,ale mam pytanie odnośnie rayanair'a a dokładnie bagażu.
Można zabrać jedynie carry-on + torbe 35 x 20 x 20 czyli małe gówno,nawet 13" laptop w takie coś nie wejdzie.
Nigdy nie latałem dlatego pytam jak to wygląda w praktyce.
Można założyć na siebie normalną męską torbe na lapka + aparat czy jednak wszystko trzeba pchać do walizki głównej ?


Sa trzy rodzaje bagazu: maly podreczny (mieszczacy sie pod siedzeniem), duzy podreczny (mieszczacy sie na nad glowa) i normalny bagaz ktorego nie zabierasz na poklad. Tanie linie ostatnio restrykcyjnie do tego podchodza, w wizzair duzy podreczny jest platny, nie wiem jak w rayanerze teraz. Lepiej wszystko zmierzyc w domu czy sie zmiesci.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2015, 22:57 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gleader napisał(a):
Może nie bardzo na temat,ale mam pytanie odnośnie rayanair'a a dokładnie bagażu.
Można zabrać jedynie carry-on + torbe 35 x 20 x 20 czyli małe gówno,nawet 13" laptop w takie coś nie wejdzie.
Nigdy nie latałem dlatego pytam jak to wygląda w praktyce.
Można założyć na siebie normalną męską torbe na lapka + aparat czy jednak wszystko trzeba pchać do walizki głównej ?


Sa trzy rodzaje bagazu: maly podreczny (mieszczacy sie pod siedzeniem), duzy podreczny (mieszczacy sie na nad glowa) i normalny bagaz ktorego nie zabierasz na poklad. Tanie linie ostatnio restrykcyjnie do tego podchodza, w wizzair duzy podreczny jest platny, nie wiem jak w rayanerze teraz. Lepiej wszystko zmierzyc w domu czy sie zmiesci.


No właśnie można zabrać "55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm."
Czyli klasyczną walizkę carry on + to maleństwo

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 02:35 
Cytuj  
Latam Rajanem dość często i od kiedy wprowadzili ten dodatkowy bagaż, nigdy nie miałem problemu z przewiezieniem lapka 15" w torbie jako dodatku do podręcznego.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 08:31 
Cytuj  
Tak, lapka (w torbie) w Ryanie można zabrać dodatkowo oprócz podręcznego, nie robią z tym problemu. Plus od niedawna można zabierać na pokład reklamówki sklepowe z zakupami :D

PS. Dzięki za hinty z ubezpieczeniem, faktycznie różnice pomiędzy ubezpieczycielami są znikome, więc wziąłem sobie to mbankowe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 09:17 
Cytuj  
w czarnogorze ktos byl? mozna w ciemno jechac i szukac jakiegos noclegu na miejscu?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 10:47 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
Tak, lapka (w torbie) w Ryanie można zabrać dodatkowo oprócz podręcznego, nie robią z tym problemu. Plus od niedawna można zabierać na pokład reklamówki sklepowe z zakupami :D

PS. Dzięki za hinty z ubezpieczeniem, faktycznie różnice pomiędzy ubezpieczycielami są znikome, więc wziąłem sobie to mbankowe.


Tylko ta reklamówka chyba liczy się jako ten dodatkowy bagaż, choć 100% pewności nie mam.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 09:48 
Cytuj  
100% zależne od poziomu upierdliwości personelu na boardingu.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 11:27 
Cytuj  
Ja jak zwykle wakacje w Italii :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 12:56 
Cytuj  
pooma napisał(a):
100% zależne od poziomu upierdliwości personelu na boardingu.


W tanich liniach upierdliwosc jest duza. Znajomy ostatnio zaplacil chyba z 50 euro bo mial troche za duzy podreczny bagaz. Wejscie z plecakiem, reklamowka, aparatem i laptopem raczej nie przejdzie. :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2015, 15:57 
Cytuj  
Ma ktoś może jakieś doświadczenie z wynajmowaniem mieszkań na Airbnb czy HomeAway ?
Jak z bezpieczeństwem zostawienia laptopów itp droższych rzeczy w mieszkaniu ?

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2015, 16:11 
Cytuj  
Ktoś był w Marsylii i ma jakieś info? Jadę na tydzień, ale słyszałem, że słabo jest. Też szukamy noclegu z AirBnB.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2015, 16:13 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Ma ktoś może jakieś doświadczenie z wynajmowaniem mieszkań na Airbnb czy HomeAway ?
Jak z bezpieczeństwem zostawienia laptopów itp droższych rzeczy w mieszkaniu ?

z bezpieczenstwem to pewnie kazdy przypadek jest osobny, ciezko powiedziec

ja mam pozytywne doswiadczenia, ludzie byli zawsze spoko, mieszkania byly czyste i przygotowane na przyjazd
ale tez nie mialem wiekszych oczekiwan, i wynajmowalem na max 5-6 dni
generalnie wolalem taki sposob spania niz hotele , bo stosunek jakosc/cena zawsze lepsze


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2015, 14:28 
Cytuj  
W airbnb tylko raz nie wynająłem całego mieszkania (bo zamieszkałem w pałacu na 2 tygodnie 8) ), tak czy siak też same pozytywne wrażenia mam. Wiadomo że z ludźmi różnie bywa, jak masz pecha to i w hotelu Cię okradną.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2015, 21:27 
Cytuj  
Wróciłem z Marsylii a właściwie z okolic bo mieszkałem w Les Goudes.
Wynajęte auto i codziennie inne miasto/wycieczki i najgorsze w całym tripie były właśnie przejazdy przez Marsylie.
Określenie "śmietnik Europy" bardzo tutaj pasuje, no i druga sprawa jak nie macie w ekipie kogoś kto zna francuski na jakimś w miare komunikatywnym poziomie to jest lipa.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 11:32 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
pooma napisał(a):
100% zależne od poziomu upierdliwości personelu na boardingu.


W tanich liniach upierdliwosc jest duza. Znajomy ostatnio zaplacil chyba z 50 euro bo mial troche za duzy podreczny bagaz. Wejscie z plecakiem, reklamowka, aparatem i laptopem raczej nie przejdzie. :)


Bo na tanich na tym wlasnie zarabiaja. W WizzAir to nawet za wydrukowanie karty pokladowej (jezeli sam sobie jej nie wydrukowales) to placisz.

Na normalnych liniach jak np LOT to nikt ci reklamowki nie bedzie sprawdzac, no chyba ze jest wielkosci worka na smieci.

Za to polecam zawsze prosic o oznakowanie bagazu podrecznego bo oznakowanych nie waza w gate'ach i mozna spokojnie sobie dorzucic kilka ekstra kilo po odejsciu od check-in'ow.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 13:24 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Za to polecam zawsze prosic o oznakowanie bagazu podrecznego bo oznakowanych nie waza w gate'ach i mozna spokojnie sobie dorzucic kilka ekstra kilo po odejsciu od check-in'ow.

Masz nominację do virtuti cebulari :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 14:03 
Cytuj  
Pracuję w tej branży więc po prostu wiem. :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 19:59 
Cytuj  
bagażu podręcznego się nie waży.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 20:06 
Cytuj  
Waży się, chociaż niektóre tylko ważą podręczne walizki.

Od 1 sierpnia np agenci odprawiający LOT mają obowiązek zważyć i opisać każdy bagaż podręczny, oprócz damskich torebek i np torb z laptopami.

Jeszcze raz, pracuję w tej branży.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2015, 21:14 
Cytuj  
a to pracuj sobie. Latam rocznie ok. 10 razy różnymi liniami i nigdy mi nikt podręcznego bagażu nie ważył. Z wizzairem włącznie a leciałem nim raptem 3 tygodnie temu. Coś się zmieniło w ciągu 3 tygodni?
Tak samo limit bagażu - w wizzair to 32kg. Całkiem sporo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.