mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 gru 2015, 07:06 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
PPS. Co do tych standardow to kumple to mi caly czas rozne smaczki podsylaja jak tam pisza kod. Drabinki ifow co sie nie mieszcza na ekranie itp. ;d


hehe

standard

ale tez nie ma co generalizowac, znam hindusow ktorzy sa zajebistymi koderami a i pogadac sie nawet z nimi da ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2015, 18:13 
Cytuj  
Czy robot przejmie twoją pracę w ciągu dwóch najbliższych dekad? ;)
http://www.bbc.com/news/technology-34066941


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2015, 19:39 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czy robot przejmie twoją pracę w ciągu dwóch najbliższych dekad? ;)
http://www.bbc.com/news/technology-34066941

Coś tam kliknąłem przeskrolowalem stronkę i widzę
27k jako average annual sałary w full time job w UK
Whait what??
Mark sprostuj bo coś jest nie tak


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2016, 17:52 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
27k jako average annual sałary w full time job w UK


No nie wem, a ty sie spodziewlaes ze srednia w UK bedzie wyższa biorac pod uwage sektor publiczny i low income jobs :>?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 09:47 
Cytuj  
średnia w UK jest gdzieś na takim poziomie. Co tu chcesz prostować?
TO cały czas jakieś 5x więcej niż średnia w PL.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 11:24 
Cytuj  
Ta no i chce zobaczyć komfort życia pary w UK zarabiającej dwie średnie krajowe i adekwatnie w PL :)

Anyway jak Was czytam to za IT nie tęsknię :D No może poza frajda projektowania od podstaw czegoś swojego i wydawania tego klientom. Ale robić jako murzyn dla innej firmy? Oh god no.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 11:52 
Cytuj  
Ja stwierdzam obecnie, że najlepsze zawody to te o bardzo wysokim progu wejścia, a później bazujące już tylko na "rutynie" jak np. pilot, czy kapitan statku. W IT najlepsza robota to zdecydowanie programista, najmniejsza odpowiedzialność, a zarobki nie odbiegają dużo od adminów DB czy architektów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 12:25 
Cytuj  
Z tą rutyną to zalezy. Z zewnątrz moze sie to wydawac jako rutynowa praca. Dla programisty niekoniecznie, bo przeciez jest szerokie pole do dokonalenia sie, duży wybór technologii, jakaś tam wolność w pisaniu samego kodu. A jak popadasz w rutynę to możesz sam wyjść z jakąś inicjatywą lub pouczyć się czegoś nowego.

Mi póki co bardzo pasuje.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 13:10 
Cytuj  
zalezy co robisz

pewnie w gamedev praca wyglada ciekawiej niz typical code monkey ktory robi jakies webówki dla molocha w boxie
ciezko tez oceniac z perspektywy osoby ktora dopiero zaczyna jak ja czy high, jaramy sie tym bo nowe :)

niemniej jednak jest duzo mozliwosci w ktorych sie mozna rozwijac, niekoniecznie trzeba sie tylko przyspawac do kodowania

nigdy nie wiadomo czym czlowiek sie bedzie zajmowac za 10 lat, moze bedziemy kladli pape dla mareczka w jukeju :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 21:36 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
pewnie w gamedev praca wyglada ciekawiej niz typical code monkey ktory robi jakies webówki dla molocha w boxie
ciezko tez oceniac z perspektywy osoby ktora dopiero zaczyna jak ja czy high, jaramy sie tym bo nowe :)

Jak to powiedzial kumpel, ktory juz troche w gamedevie pracuje (7+ lat). "Jakbym miał pisać w Javie, to bym połowe wypłaty na narkotyki wydawał, żeby z nudów nie umrzeć".

Tak juz bardziej obiektywnie, to ciezko powiedzieć. Specyfika pracy jest inna wewnatrz samego gamedevu (gameplay vs engine), nie mowiac juz o gamedev vs aplikacje webowe.

To juz bardziej kwestia tego ze "yeyyy robie stszelanko erpega!" vs "robie kolejna strone www". W jednym i w drugim musisz czesto napisać duży system, tylko efekt działania jest inny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2016, 22:39 
Cytuj  
Jak przeszedłem z web aplikacji w Javie na programowanie w OpenGL i Apple Metal różnica dla mnie ogromna.
W poprzedniej pracy oglądałem Jędrka na YT i naprawdę miałem wyjebane a tutaj projekty mi bardzo odpowiadają i jestem mega zadowolony. Ogólnie aż chce się pisać i rozwijać.
Javą w poprzedniej firmie rzygałem. Nie wykluczam że po prostu pracowaliśmy nad strasznym softem i było to mega nudne, jednak moim zdaniem game dev i programowanie grafiki (nie koniecznie do gier) jest znacznie ciekawsze niż buisness apps w Javie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2016, 00:48 
Cytuj  
Java jest spoko. Zresztą narzekanie na jakis jezyk programowania to jakis bullshit.
Mnie natomiast jakos w ogole nie ciagnie do game dev. Wole, zeby to byla rozrywka a nie praca.

Na nudę nie ma czasu.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 sty 2016, 12:05 
Cytuj  
gamedev pewnie jest fajniejszy jak jestes mlodszy i masz zapal do crunch do 4 nad ranem w otoczeniu takich samych pasjonatow, pytanie ilu pasjonatow obecnie zostalo w gamedev?, obawiam sie ze juz nie tak wielu, business as usual
co nie zmienia faktu ze gry sa jednym z najwiekszych programistycznych wyzwan istniejacych w ogole

projektowanie duzych systemow ktore musza ze soba dobrze wspolgrac, agregowac dane, tez jest ciekawe i bedzie coraz bardziej potrzebne z uwagi na to jak bigdata sprawia juz teraz problem dla duzych firm, ilosc danych rosnie z dnia na dzien

nie ma reguly, jeden bedzie rzygal kolejnym CRUD, ale za to chetnie osadzi w kodzie zaawansowana fizyke fal wodnych
w takim uncharted, drugi bedzie sie jaral tworzeniem extensions do SAP

ostatnio wygrzebalem i analizowalem kod zrodlowy do Mario, bo chcialem wiedziec co i gdzie odpowiada za wysokosc skoku mariana ;), pure fun!

JumpMForceData:
.byte $20, $20, $1e, $28, $28, $0d, $04

FallMForceData:
.byte $70, $70, $60, $90, $90, $0a, $09

PlayerYSpdData:
.byte $fc, $fc, $fc, $fb, $fb, $fe, $ff

InitMForceData:
.byte $00, $00, $00, $00, $00, $80, $00

MaxLeftXSpdData:
.byte $d8, $e8, $f0

MaxRightXSpdData:
.byte $28, $18, $10
.byte $0c ;used for pipe intros

FrictionData:
.byte $e4, $98, $d0


6502 Assembler


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2016, 13:49 
Cytuj  
High ja nie hejtuje Javy a raczej projekty które miałem pracując w Javie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2016, 18:31 
Cytuj  
heh dzis uslyszalem, ze mamy zatrudnic 10 juniorow java bo na jakis projekt dla germanskich oprawcow beda potrzebni.

jak na firme 50-60 osob to duzo, zwlaszcza, ze niedawno w innych dzialach tez wzroslo zatrudnienie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 01:02 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=biKhBlCBrXY

pamieta ktos te gre?, dzis moznaby nia testowac koderow na rozmowie kwalifikacyjnej :P


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 13:20 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=biKhBlCBrXY

pamieta ktos te gre?, dzis moznaby nia testowac koderow na rozmowie kwalifikacyjnej :P


Po co iść tak daleko wstecz? http://www.zachtronics.com/tis-100/ (gierka gościa od SpaceChem) albo http://www.codewars.com/ ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 15 sty 2016, 12:08 
Cytuj  
slyszal moze ktos cos o developmencie w EDI? firma w ktorej pracuje, intensywnie szuka ludzi i daje mozliwosc przyuczenia w tym kierunku. teraz robie w supporcie (1/2 linia) w warszawce, jakies podstawy programowania mam, ale moze ktos ma pojecie jakie sa perspektywy, zarobki, na ile sama praca jest interesujaca? z tego co sie orientuje to niszowy segment, nawet na googlach brak info/opinii :<


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2016, 14:09 
Cytuj  
http://www.edidev.com/ - pierwsze słysze, ja bym się nie pchał, ale ja to ja, spróbuj i zobacz sam.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2016, 17:17 
Cytuj  
http://pl.cdprojektred.com/jobs/junior-programmer/ ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.