mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 17:03 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Żadna technologia nie jest rakiem jak się potrafi i stosuje do konkretnych rzeczy.


True. Ja jestem otwarty na każdą technologię. Po prostu mysle, że trzeba mieć odpowiednie nastawienie i że nie zawsze nawyki z technologii X w Y i na odwrót się sprawdzą. Pozniej goście od C nienawidzą Javy, a Javowcy JSa bo próbują w nim pisać jak w Javie. itp.

Jakkolwiek chujowo przedstawiany jest JS to trzeba powiedzieć, że dynamike ma imponującą, zwłaszcza, że patrząc w jaki sposób ten język w ogóle powstał... czy to dobrze czy źle to inna sprawa.

A ten screenshot to przecież super troll ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 17:18 
Cytuj  
nie no, pokurwisz pod nosem ale zmusza to cie do kombinowania, najwiecej sie tez nauczysz na poczatkowych porazkach :)

JS ogolnie zbyt lubiany nie jest, przynajmniej ja jeszcze nie spotkalem nikogo kto by za javascript szczegolnie przepadal


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 18:40 
Cytuj  
Ponoć taki żart jest, że jak już zaczynasz lubić JS to znak, że coś z Tobą nie tak ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 18:55 
Cytuj  
Też słyszałem, ze ponoć jest taki żart. Ale pewności nie mam.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 19:34 
Cytuj  
Świetny żart, wszyscy znajomi śmieją się do rozpuku.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 19:51 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Też słyszałem, ze ponoć jest taki żart. Ale pewności nie mam.

tak było.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Świetny żart, wszyscy znajomi śmieją się do rozpuku.

Obrazek
tak lepiej?


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 20:01 
Cytuj  
Moje zdanie:

Nie przepadam za ludzmi ktorzy 'nienawidza' technologi czy jezyka, bo zazwyczaj zaliczaja sie do jednej z dwoch grup:
- ludzi dla ktorych najwazniejsza jest technologia czy jezyk, a co sie z nim robi, efekt koncowy 'produkt' ma juz drugorzedne znaczenie
- ludzi ktorzy siedza caly czas w jednej technologii wiec dla nich ta ich jedyna musi byc najlepsza a inne chujowe
jedni i drudzy tylko ciagna cie w dol

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2016, 20:06 
Cytuj  
Oczywiście, że tak ale jak masz ludzi w zespołach co pracują w różnych technologiach i sobie nawzajem nieco 'dogryzają' to jest całkiem spoko. ;)

A JSa za takie rzeczy jak poniżej można akurat lubić :D
Kod:
Array(16).join("wat" - 1) + " Batman!"


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 07:19 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Żadna technologia nie jest rakiem jak się potrafi i stosuje do konkretnych rzeczy.

tak tak, wszyscy wiemy jak powinno byc, i wszyscy wiemy jak jest - tzn komercyjny projekt to 1 senior 2 normalnych i 8 juniorow typu alda

praktyka jest taka
ze jesli chodzi o niektore jezyki to swoja gramatyka i rozwiazaniami promuja dobre pisanie kodu (zarowno od strony wizualnej jak i wzorcow projektowych)
a niektore jak np JS promuja gowniany styl pisania i gowniane rozwiazania
z tych obrazkow ktore wkleil High to najbardziej zapadlo mi w pamiec
Cytuj:
We write tens levels of nested callbacks that, being written in a dynamic language, are impossible to refactor or maintain


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 09:17 
Cytuj  
Kumple są na projekcie w niemczech to tam mają wymóg w JS by każda metoda była w try catch :)

Problem z JS jest też taki, że jest strasznie zmienny. Gulp nie doszedł do wersji 1.0 by community okrzykneło go, że jest już stary ;)


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 09:37 
Cytuj  
Jeżeli ktoś nie potrafi pisać dobrego kodu w JS to znaczy, że w innych językach też robi syf.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 10:04 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Żadna technologia nie jest rakiem jak się potrafi i stosuje do konkretnych rzeczy.

tak tak, wszyscy wiemy jak powinno byc, i wszyscy wiemy jak jest - tzn komercyjny projekt to 1 senior 2 normalnych i 8 juniorow typu alda

praktyka jest taka
ze jesli chodzi o niektore jezyki to swoja gramatyka i rozwiazaniami promuja dobre pisanie kodu (zarowno od strony wizualnej jak i wzorcow projektowych)
a niektore jak np JS promuja gowniany styl pisania i gowniane rozwiazania
z tych obrazkow ktore wkleil High to najbardziej zapadlo mi w pamiec
Cytuj:
We write tens levels of nested callbacks that, being written in a dynamic language, are impossible to refactor or maintain

Niczego nie promują. Jesteś flejtuchem albo idiotą to piszesz syf który chujowe działa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 10:14 
Cytuj  
Trzeba pamiętać o outsourcingach, od których wpada kod.
Ale oni potrafią i w javie zrobić taki rozpierdol, którego nikt nie odczyta.

Od tego jest code review, aby takich potworków nie przepuszczać. Jak ktoś jest menelem to niezależnie od języka zrobi chujnię.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 10:51 
Cytuj  
po co pierdolicie o hipotetycznych sytuacjach , co powinno byc robione no i ofc code review itd itd itd
wiekszosci programistow jakich znam/znalem znaja dobrze jedna technologie i nie chce sie pierdolic z kolejna ktorej musza sie uczyc i robia tak zeby dzialalo , JS jest bardzo zadko podstawowym skillem u kogos

tak jak napisalem, wszyscy wiemy jak powinno byc i wszyscy wiemy jak jest

a jest tak ze w JS duzo latwiej napisac chujowy kod niz w C# czy pythonie


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 11:06 
Cytuj  
Uwaga, walka progrmistów!
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 11:45 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
po co pierdolicie o hipotetycznych sytuacjach , co powinno byc robione no i ofc code review itd itd itd

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie code review nie jest hipotetyczne tylko bardzo namacalne.

Cytuj:
wiekszosci programistow jakich znam/znalem znaja dobrze jedna technologie i nie chce sie pierdolic z kolejna ktorej musza sie uczyc i robia tak zeby dzialalo , JS jest bardzo zadko podstawowym skillem u kogos

Jak ktoś robi pod siebie to może i tak, ale ja bym się wstydził wypuścić chujnię, bo by się ze mnie koledzy śmiali.

Cytuj:
tak jak napisalem, wszyscy wiemy jak powinno byc i wszyscy wiemy jak jest

JS zezwala na chujnię, ale jak ktoś to robi profesjonalnie i zawodowo to trzyma się już wzorców projektowych.
Podobnie jest z php - masz studenciaków, którzy klepną Ci gównem, które wprawdzie zadziała, ale śmierdzi i nikt ponownie tego nie ruszy. Za to w korpo dostaniesz kod, który niewiele się będzie różnić od tego zrobionego w javie, bo masz procedury, masz CR, masz CI.

Cytuj:
a jest tak ze w JS duzo latwiej napisac chujowy kod niz w C# czy pythonie

A każdy kto pije wodę w końcu umiera.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 12:04 
Cytuj  
Nie wydaje mnie się żeby tczewiak był wyznacznikiem dobrego kodu.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 12:34 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Nie wydaje mnie się żeby tczewiak był wyznacznikiem dobrego kodu.

:(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 14:45 
Cytuj  
Mimo wszystko dynamiczne typowanie vs statyczne to jest duża różnica.

A w takim JS może coś zmieni TypeScript albo Ecmascript, jeśli się coś z tego przyjmie.

Plusem takiej Javy jest to, że narzędzia w niej dostępne są uleżane.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2016, 22:23 
Cytuj  
JavaScript jest chujowy.
Ale sa jezyki jeszcze gorsze. Teraz to bym rękach całował jakbym mogl w JS pisać ;s.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.