mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 196  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 20:40 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
a co za roznica jaka strona w tym wypadku??

Skoro dla ciebie żadna, to znaczy, że straciłem czas pisząc do ciebie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2016, 21:21 
Cytuj  
Goatus - paliwa rozumianego dosłownie nie trzeba. Nie trzeba niczego zabierać ze sobą by móc to po drodze "wyrzucać" dla uzyskania przyspieszenia. Problem w tym, że trzeba silnikowi zapewnić energię. Te 1.2mN jest generowane z 1kW dostarczanej energii. Kosmos to wbrew pozorom nie jest skupisko gęsto sąsiadujących ze sobą układów słonecznych i wraz z oddalaniem się od gwiazdy wygenerowanie odpowiedniej ilości energii z paneli słonecznych będzie coraz trudniejsze. Panele słoneczne ważą, akumulatory też. A to masa do rozpędzania, od masy bezpośrednio zależy jakie przyspieszenie uda się uzyskać.
Już pomijam sam fakt, że całość trzeba wynieść w kosmos "konwencjalnymi" metodami. Prawdopodobnie nadać jakiś sensowny pęd startowy też, bo inaczej osiągnięcie odpowiedniej prędkości przy masie rakiety idącej w tony będzie trwało setki, tysiące lat... To samo w drugą stronę - trzeba tą masę potem czymś w rozsądnym czasie wyhamować.

Haczyk jest nie w tym, że ten silnik pozwoli nam dolecieć na marsa w ciągu 70dni. Bo to kompletna bzdura - przynajmniej przy tych osiągach. Taka wersja dla szarej masy i pewnie portfeli inwestorów - rozumiem.
Haczyk jest w tym, że podręczniki do fizyki trzeba będzie zacząć niedługo pisać od nowa. Mi rebelowi się to strasznie podoba ;)

Co do Perpetum Mobile - Nie ma takiej definicji. Mój błąd - doczytałem do 1.2mN i jakoś dalej mi się nie chciało.... Jedyne co mam na swoją obronę to słowa cytowanego przeze mnie fizyka australijczyka, no ale te nieszczęsne apostrofy ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2016, 22:38 
Cytuj  
Cytuj:
Nie trzeba niczego zabierać ze sobą by móc to po drodze "wyrzucać" dla uzyskania przyspieszenia.

wlasnie na tym polega caly cyrk ze w kosmosie trzeba , bo w prozni nie ma od czego sie odepchnac
i wlasnie dlatego EM drive to taki przelom


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2016, 22:50 
Cytuj  
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#

Lodz wiadomo :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 24 lis 2016, 12:38 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=MEhC0oM1aAo


"Going Undercover as A Migrant in Brexit Britain"

Cholera wie gdzie to wstawić. Sekcja komentarzy nadaje się do tekstów zabawnych zdecydowanie.
Niektóre fragmenty nagrania nadają się na memy.

Nie wiedziałem, że w UK jest taki syf w niektórych miejscach. Ostatecznie materiał nie jest szczególnie ubarwiony i wygląda na to, że długo nie szukali tych osób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2016, 13:32 
Cytuj  
Profeta napisał(a):

Nie wiedziałem, że w UK jest taki syf w niektórych miejscach. Ostatecznie materiał nie jest szczególnie ubarwiony i wygląda na to, że długo nie szukali tych osób.


W kazdym panstwie na swiecie znajdziesz miejsca gdzie jest syf.

Ja troche nie kumam jak mozna miec problem ze znalezieniem pracy w UK, brak znajomosci angielskiego to nie jest zaden problem, podstaw mozna sie nauczyc w pare dni. Moze to kolesie co chca popracowac pare godzin, a potem sie opierdalac przez pare dni.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 24 lis 2016, 13:51 
Cytuj  
chyba większość nieogarniętych (poza żulami) to nowi w UK.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 11:27 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
chyba większość nieogarniętych (poza żulami) to nowi w UK.


lol muslabys pogadac z mlodymi Anglikami kolo 20, poza graniem na ps i piciem piwa wszystko ich przerasta, tyle ze siedza na utrzymaniu rodzicow

inny temat:

Na zadupia swiata w stylu Polski dotarla moda na black friday, a tymczasem w krajach anglosaskich coraz popularniejszy robi sie buy nothing day :) Zreszta zeszly rok juz podobno byl duzo slabszy niz wczesniejsze jesli chodzi o ilosc kupujacych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 11:37 
Cytuj  
Ta, młodzi ludzie w UK są po prostu przerażający.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 16:09 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Profeta napisał(a):
chyba większość nieogarniętych (poza żulami) to nowi w UK.


lol muslabys pogadac z mlodymi Anglikami kolo 20, poza graniem na ps i piciem piwa wszystko ich przerasta, tyle ze siedza na utrzymaniu rodzicow

inny temat:

Na zadupia swiata w stylu Polski dotarla moda na black friday, a tymczasem w krajach anglosaskich coraz popularniejszy robi sie buy nothing day :) Zreszta zeszly rok juz podobno byl duzo slabszy niz wczesniejsze jesli chodzi o ilosc kupujacych.


black friday to jest w US, w polszy to masz zbior gowien ktore nie schodza przecenione o -50%


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 16:25 
Cytuj  
Jeśli chodzi o sprzęt, a dokładnie foto to dzisiaj przekonałem się ponownie że ściema goni ścieme, ceny zawyżone żeby zrobić promo, a w normalnym dniu idzie coś utargować u sprzedawcy albo dostac zniżki na dodatki, więc wróciłęm ze znajomą i kupimy sprzęt dopiero jak minie ten super tydzień obniżkowy albo używany sprzęt.
Przykładowo w eurortv sprzęt normalnie w cenie sugerowanej co wyszedł 11000zł udało się obniżyć po konsultacji z managerem do 10100zł, 900zł to sporo jak na sieciówke, a teraz ani złotówki bo jest promocja i koniec dyskusji.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 20:52 
Cytuj  
embe tak z ciekawości jaki sprzęt foto za 11k kupowałeś w sieciówce?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2016, 20:55 
Cytuj  
Nikon D750 plus obiektyw, był bardzo duży cashback wtedy, więc zakup tylko z oficjalnej dystrybucji wchodził w gre, oczywiście na półce nie było ale po wynegocjowaniu ceny dostarczyli sprzęt do sklepu na drugi dzień.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 12:40 
Cytuj  
w polsce prawo nie zabrania sie targowac, nawet zacheca :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 17:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Profeta napisał(a):

Nie wiedziałem, że w UK jest taki syf w niektórych miejscach. Ostatecznie materiał nie jest szczególnie ubarwiony i wygląda na to, że długo nie szukali tych osób.


W kazdym panstwie na swiecie znajdziesz miejsca gdzie jest syf.

Ta polecam pod tym względem Paryż - w wielu miejscach wystarczy zejść kilkaset metrów w boczną uliczkę od reprezentacyjno-turystycznych i mit uporządkowanego, czystego, bogatego zachodu upada. Polskie biedne śródmieścia w dużych miastach przy porówaniu wypada sporo lepiej. Ja tam byłem lata temu,a sytuacja szła tylko w coraz gorszą stronę, także dzisiaj musi być szczególnie ciekawie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 17:39 
Cytuj  
W Paryżu nie trzeba nawet sie oddalać od terenów reprezentacyjno-turystycznych, zeby zobaczyć syf. Tez mnie to uderzyło jak byłem kilka lat temu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 17:43 
Cytuj  
W Paryżu syf koreluje z ilością czarnych na ulicach. Może to przypadek...


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 18:27 
Cytuj  
Ja byłem z 9 lat temu i już była tragedia. To nie mam pojęcia co się tam dzieje dzisiaj :/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 20:03 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
W Paryżu nie trzeba nawet sie oddalać od terenów reprezentacyjno-turystycznych, zeby zobaczyć syf. Tez mnie to uderzyło jak byłem kilka lat temu.


W Londynie to samo niestety. Z roku na rok jest coraz gorzej. Masa śpiących na ulicach w samym centrum Londynu - jeszcze 2-3 lata temu były to sporadyczne przypadki. Aktualnie nikt już na nich nie zwraca uwagi..
Tak do 4-5 strefy istna Sodoma i Gomora - jak tylko nadarzy się okazja przenosimy się pod Londyn :/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2016, 11:32 
Cytuj  
rzym to samo, w barcelonie nie widzialem spiacych na ulicach ale syf niemilosierny.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 196  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.