mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:12 
Cytuj  
Notka do postu Fergeroda -masz duzo racji. Faktycznie sam kierunek nakreślony przez MmogSpot był bardzo podobny do tego co napisałeś, aczkolwiek nie całkowicie. Co do rozmów i laurów - te pierwsze prowadziliby właściciele praw do UO na Polske przy współpracy z MmogSpot (który nie ingerowałby w współny serwer-emulator) oraz strukturą grupująca polskich graczy (o ile taka by powstała). I zapewne to tym właścicielom przypadłyby poruszone laury.

Co do kwestii ilosci graczy na emulatorach. Ilosc ta (w pewnym % oczywiście) jest brana pod uwagę na obszarach na których nie ma serwerów oficjalnych , tak więc Polska tak jak i obszar Europy Wschodniej nie byłby tu wyjątkiem


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:13 
Cytuj  
Ostatnio gracze sami nam proponowali takie dobrowolne składki... ale jakoś nam tego nie trzeba. Bo tam gdzie są pieniądze jest i zawiść i chciwość, a i głupota się znajdzie...
Poki co jedynymi kosztami serwera są problemy w naszym życiu prywatnym, nieprzespane noce, prowadzenie walki i "zmęczenie umysłowe" i jednak dobra zabawa...
I tak sądze nadal pozostanie :grin:


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:17 
Cytuj  
Notka do dzi4du -powtarzam raz jeszcze nigdy nie planowano wprowadzenie OBOWIĄZKOWYCH miesięcznych opłat za DOSTĘP DO SERWERKA. Co do Linux/freeBsd -sypał sie na tych systemach tak POL jak i Sphere - rzecz w tym ze na provectorze dużego wyboru nie było , gdyż admin nie chcial wrzucać na serwer NT.
Co do RAM -problem wynikł gdy adnim nałozył nam ograniczenie na 256 MB powodujac zapchanie serwerka . Nie miało to nic wspólnego z sypaniem sie serwerka za to wpływało na tragiczne lagi i wyloty graczy.
_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-29 01:25 ]</font>

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:45 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 01:17, IcE napisał:
Notka do dzi4du -powtarzam raz jeszcze nigdy nie planowano wprowadzenie OBOWIĄZKOWYCH miesięcznych opłat za DOSTĘP DO SERWERKA.

"nie planowano wprowadzenia"...klamliwosc... oportunizm...
Oczywiscie, ze nie planowano. Jednak Ty miales odmienne zdanie na ten temat - cale szczescie nie przeszlo to - czemu przypisujesz sobie teksty pozostalej czesci ekipy, kiedy sam byles do tego zgola odmiennie nastawiony?

Dodales:
Cytuj:
Co do RAM -problem wynikł gdy adnim nałozył nam ograniczenie na 256 MB powodujac zapchanie serwerka . Nie miało to nic wspólnego z sypaniem sie serwerka za to wpływało na tragiczne lagi i wyloty graczy.

Alez to nie mialo nic wspolnego z ograniczeniem ram'u na servy emulacji UO - wystarczylo spojrzec na forum POL'a na yahoo... wszyscy narzekali na stabilnosc tej emulacji pod linuxa, a jak dobrze widzielismy, dolozenie kostki ramu - zasponsorowanej od Keffie'go (pozdrawiam btw.) nie zmienilo sytuacji praktycznie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 10:56 
Cytuj  
Z treści opublikowanego oświadczenia jednoznacznie wynika iż dzi4du uważa, że pomysł połaczenia i współpracy jest nie do przyjęcia. Zastosowany oportuniżm przypomina mi zachowanie pana Maciarewicza. Tak samo jak on dzi4du pcha pod górkę stare tematy, rozstrzęsa każdy najmniejszy argument wskazujący na bezsensownośc współpracy z innymi opcjami i (odnoszę wrażenie) robi wszystko by do takiej współpracy nie dopuscić. Dzi4du nie chce widzieć, że Nasza propozycja ma znacznie ważniejsze cele niż Jego samego (i Jego stronników) własny interes którego teraz broni z całych sił (zarzucając mi iż to własnie moja propozycja ma na celu tylko nabicie własnej kieszeni). Zamiast przyjąc ofertę współpracy dzi4du zasłania się starymi animozjami i historią (Jego ulubiony temat), wcześniejszymi swarami, wyższością jednej opcji nad drugą. Nie chcesz widzieć, iż proponowane rozwiązanie to olbrzymia szansa dla wszystkich. Słusznie zauważył cele Fengerod. Inni też słusznie zauważyli iż taka oferta połączenia sił może przynieść znaczne korzysci. Idąc drogą porozumienia można zdecydowanie łatwiej wpływac na rozwój community, niż rozstrzęsając stare - nie wnoszące nic do tematu sprawy. Tworzać dla przykładu wspólny serwer można jednoznacznie określić ile osób już gra na polskich emulatorach a serwer taki stanowiłby zdecydowanie większy wyznacznik niż 3 oddzielne shardy chociażby dlatego , iż wiele osób ma konta na wszystkich trzech. Stworzenie takiego serwera skonsolidowałoby ekipę której szczególnie udzielający się członkowie mieliby sznasę w przyszłości stać się osobami obsługującymi oficjalkę (na etat lub z ochoty)z uwagi na nabyte wcześniej mniejsze lub większe doświadczenie. Dlatego uważam iż pomysł jest bardzo dobry i to zarówno ten o współpracy CL, DZ i SC jak i o stworzeniu wspolnej grupy miłosników UO w Polsce.

A teraz najważniejsze. Skoro kolega dzi4du uznaje, iż nie chce w to wchodzić bo mu to nie na rękę , nic nie stoi na przeszkodzie by weszły w to pozostałe chętne grupy/osoby. Oczywiście nie ukrywam iz członkowie ekipy CL podejmując taką decyzję pośrednio wpłyną na swoją izolację gdyz teraz tak ja jak i inne osoby moga smiało powiedzieć iż TYLKO I WYŁĄCZNIE z powodu ekipy CL stan jest taki jaki jest. Tą wypowiedzią dzi4du dostarczył bowiem wszystkim większego kontrargumentu wobec swoich poglądów niż wszystkimi wczesniejszymi wypowiedziami razem wziętymi. I na przyszłośc dzi4du odłóż na bok pretensje że ktoś bedzie Was traktował nie tak jak byście tego sobie życzyli. Bedzie to bowiem efekt tylko i wyłacznie Waszego oportunizmu . Waszego? A może tylko Twojego i kilku Twoich kolegów, gdyz są wsród Was (zarówno graczy CL jak i ekipy)osoby które pozytywnie podeszły podczas wczesniejszych rozmów do takich propozycji.

Dlatego, mając na uwadze właśnie te ustalenia proponuję zawiazanie takiej współpracy wszystkim chetnym i stworzenie Stowarzyszenia Miłośnków UO w Polsce. Proponuje współpracę wszystkim stronom poświęconym UO w Polsce , które pragną wejśc w te strukturę wraz z siecią linków do nich. Powstanie równiez lista ekip, gildii, oraz graczy wspierających tę inicjatywę a także lista jej przeciwników. I chcąc nie chcąc CL znajdzie się na pierwszym miejscu tej listy. Całe CL gdyż traktuję głos dzi4du jako oficjalne stanowisko całej ekipy (do czasu aż ktoś inny z ekipy to oficjalnie na tym forum zdementuje). Jestem ciekawy jak w swietle takiego posunięcia długo wytrwasz dzi4du w swoim oportunizmie ). Oportunizmie który tylko szkodzi pozycji UO w Polsce.

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-29 12:03 ]</font>

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 11:43 
Cytuj  
jezeli dobrze znam realia polski, to w momencie wprowadzenia oficjalnego shardu OSI, kazdy darmowy serwer bedzie bezlitosnie kasowany.
prawdopodobnie tego wlasnie obawia sie dzi4du.
z drugiej strony, jak ktos chce pracowac za darmo nad serwerami, to ja nie widze przeciwskazan. chetnie zaopiekuje sie jego dzialka :smile: (pieniedzy).

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 12:02 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 10:56, IcE napisał:
Rozumiem z treści iż dzi4du uważa, iż pomysł połaczenia i współpracy jest nie do przyjęcia.

Dla mnie - tak. (choc jak widze, nie tylko dla mnie).
Cytuj:
Zastosowany oportuniżm przypomina mi zachowanie pana Maciarewicza. Tak samo jak on pchasz pod górkę stare tematy, rozstrzęsasz każdy najmniejszy argument wskazujący na bezsensownośc współpracy z innymi opcjami i (odnoszę wrażenie) robisz wszystko by do takiej współpracy nie dopuscić.

Sa rzeczy, ktorych nie da sie wymazac z pamieci - cokolwiek bys robil.
Oportunizm - ??? :smile:.
Cytuj:
Tak samo jak on nie chcesz widzieć, że propozycja ma znacznie ważniejsze cele niż Twój (i Twoich stronników) własny interes którego teraz bronisz z całych sił (zarzucając mi iż to własnie moja propozycja ma na celu tylko nabicie własnej kieszeni).

Stworzenie "Stowarzyszenia Polskiego UO" to jedno, a tworzenie platnego servera na Europe Wschodnia, to druga rzecz - to juz nie sa dzialania wylacznie dla ludzi - cokolwiek bys mowil - tam gdzie sa pieniadze, konczy sie zabawa, a zaczyna praca.
Moj wlasny interes - jaki interes???
Cytuj:
Zamiast przyjąc ofertę współpracy zasłaniasz się starymi animozjami i historią (Twój ulubiony temat), wcześniejszymi swarami, wyższością jednej opcji nad drugą.

Sa fakty, o ktorych mozna zapomniec i przymrozyc na nie oko. Jednak sa tez pewne argumenty, obok ktorych nie moge przejsc obojetnie - jak mowilem w innym poscie - mozecie mnie nazwac "buntownikiem"...
Cytuj:
Nie chcesz widzieć iż proponowane rozwiązanie to olbrzymia szansa dla wszystkich. Słusznie zauważył cele Fengerod.


Z tym sie zgodze - slusznie zauwazyl:
Cytuj:
2001-12-29 00:49, Fergerod napisał:
Z tego co czytam to wnioskuje, ze plan Ice'a wyglada tak..
Polaczyc serwery - dopracowac na nich mechanike gry, itd. ...
...Tylko pozostaja problem...
...Nie wiem jaka wiarogodosc miala by "lista" graczy serwera, nawet sporego, na emulatorze. Emulator = darmowe granie.

Tak jak Dziadu napisal - tutaj chodzi tylko o pieniadze. Tylko watpie czy ten plan ma jakiekolwiek szanse.


Cytuj:
Inni też słusznie zauważyli iż taka oferta połączenia sił może przynieść znaczne korzysci. Tworząc wspólny serwer można zdecydowanie łatwiej wpływac na rozwój community, niż rozstrzęsając stare - nie wnoszące nic do tematu sprawy. Tworzać wspólny serwer można jednoznacznie określić ile osób już gra na polskich emulatorach a serwer taki stanowiłby zdecydowanie większy wyznacznik niż 3 oddzielne shardy chociażby dlatego , iż wiele osób ma konta na wszystkich trzech.

Pozwol, ze decyzje podejma ludzie sami - takze scriptwritterzy z CL - szanuje caly wklad sil/czasu w to co tworzyli i tworza.
Cytuj:
Stworzenie takiego serwera skonsolidowałoby ekipę której szczególnie udzielający się członkowie mogliby w przyszłości stać się osobami obsługującymi oficjalkę (na etat lub z ochoty). Dlatego uważam iż pomysł jest bardzo dobry i to zarówno ten o współpracy CL, DZ i SC jak i o stworzeniu wspolnej grupy miłosników UO w Polsce.

Hmm tam gdzie sa pieniadze osoby robiace cos z "ochoty" - chyba mam klapki na oczach :smile:.
Konsolidacja - narazie z ekipy CL wypowiedzial sie Hendryk i ja...
Cytuj:
A teraz najważniejsze. Skoro kolega dzi4du uznaje, iż nie chce w to wchodzić bo mu to nie na rękę , nic nie stoi na przeszkodzie by weszły w to pozostałe chętne grupy/osoby. Oczywiście nie ukrywam iz członkowie ekipy CL podejmując taką decyzję pośrednio wpłyną na swoją izolację gdyz teraz tak ja jak i inne osoby moga smiało powiedzieć iż TYLKO I WYŁĄCZNIE z powodu ekipy CL stan jest taki jaki jest.

Przytocze, co naskrobalem:
Cytuj:
2001-12-29 00:41, dzi4du napisał:
Chcecie odpowiedzi "ludzi z CL".
Moze ja wypowiem sie >>>w swoim prywatnym imieniu.<<<
Patrzac na ten "szczytny projekt" widze jedno - pieniadze... chec zysku zwiazanego z utworzeniem Oficjalnego Servera Ultimy Online w Polsce - ja umywam rece - nigdy nie chcialem czerpac korzysci materialnych w zwiazku z tym co robie/ czego nie robie na CL.

Wypowiedzialem sie sie, za ekipe CL - raczej nie...

Cytuj:
Tą wypowiedzią dzi4du dostarczył bowiem wszystkim większego kontrargumentu wobec swoich poglądów niż wszystkimi wczesniejszymi wypowiedziami razem wziętymi.

Kwestia punktu widzenia... dla mnie pozostale argumenty byly skierowane ogolnikowo, te byly moimi prywatnymi spostrzezeniami :smile:.
Cytuj:
I na przyszłośc dzi4du odłóż na bok pretensje że ktoś bedzie Was traktował nie tak jak byście tego sobie życzyli. Bedzie to bowiem efekt tylko i wyłacznie Waszego oportunizmu.
Waszego? A może tylko Twojego i kilku Twoich kolegów, gdyz są wsród Was (zarówno graczy CL jak i ekipy)osoby które pozytywnie podeszły podczas wczesniejszych rozmów do takich propozycji.

Hmm nie widze tutaj innych osob z CL'ki, poza Hendrykiem i moim prywatnym zdaniem na ten temat :smile:. - tym razem odlozylem CL'ke "na bok" i wypowiadam sie tylko i wylacznie w swoim imieniu - co tez zdazylem zauwazyc na "wstepie" :smile:.
Cytuj:
Dlatego, mając na uwadze właśnie te ustalenia proponuję zawiazanie takiej współpracy wszystkim chetnym i stworzenie Stowarzyszenia Miłośnków UO w Polsce. Proponuje współpracę wszystkim stronom poświęconym UO w Polsce , które pragną wejśc w te strukturę wraz z siecią linków do nich.

Tworzenie takich rzeczy moze sie odbyc, bez "ladowania sie w lapki Originu", bez "pedu za gotowka" :smile:.
Cytuj:
Powstanie równiez lista ekip, gildii, oraz graczy wspierających tę inicjatywę a także lista jej przeciwników. I chcąc nie chcąc CL znajdzie się na pierwszym miejscu tej listy. Całe CL gdyż traktuję twój głos dzi4du jako oficjalne stanowisko całej ekipy (do czasu aż ktoś inny z ekipy to oficjalnie na tym forum zdementuje).

I znowu nie przeczytales calosci/wstepu mojego - moje prywatne zdanie :smile:(zeby nikogo nie mieszac do "buntownikow").
Cytuj:
Jestem ciekawy jak w swietle takiego posunięcia długo wytrwasz w swoim oportunizmie :smile:). Oportunizmie który tylko szkodzi pozycji UO w Polsce.

Swoje prywatne zdanie wyrazilem - czy jest to zaklamanie - poczekajmy, co na to powiedza oficjalnie przedstawiciele CL'ki :smile:.
Pozdrawiam.

_________________
A w zasadzie to o co chodzi?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: dzi4du dnia 2001-12-29 12:04 ]</font>

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 14:24 
Cytuj  
Najsmutniejsze jest to, że koledzy z CL nie dostrzegają a może nie chcą dostrzec - nie wiem - bardzo istotnych korzyści z faktu opłat za dostęp.
Wymienię tylko serwis serwera - pady bedą się zdarzać bo to tylko machia - ale z pewnością nie 2-3 dniowe. Obsługa kont, żadnej łaski przy zakładaniu... ech, długo można wymieniać,

Ale koledzy z CL uparli sie budować domek od dachu, idą w zaparte, flamują weteranów, i w ogóle są debeściaki.
Trochę skromności panowie :sad:


_________________
Vhailor

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 14:56 
Cytuj  
A ja to widze tak.

7000 ludzi w samej Polsce jest nie do znalezienia, zwlaszcza ludzi chcacych ponosic oplaty za gre na oficjalnym serwerze.

Sa oni jednak jak sadze do znalezienia w sumie w Polsce, Czechach, Slowacji,.... itd ale juz na Wschod.

W chwili obecnej sa 3 sztuki emulatorow UO w Polsce, ktore maja jakakolwiek racje bytu i IMHO na wiecej po prostu nie ma graczy - chyba ze UO splycimy do zabijania potworkow.

Kazdy z tych Emulatorow jest - nielegalny:
Wyciag z CD-Kowej umowy licencyjnej:
Paragraf 5 punkt c

"...Uzytkownik otrzymuje licencje na gre tylko za posrednictwem Uslugi (a taka jest gra na serwerach OSI - patrz wczesniejsze punkty). Origin Systems nie udziela uzytkownikowi licencji na uzywanie Oprogramowania w dowolnym innym celu. Uzytkownik zgadza sie grac w gre Ultima Online tylko za posrednictwem Uslugi a nie za posrednictwem innych srodkow. Uzytkownik zgadza sie takze nie tworzyc lub nie zapewniac dowolnych innych srodkow, za pomoca ktorych inne osoby moga grac w gre Ultima Online, na przyklad na emulatorach serwerow."

Jest to napisane jasno i wyraznie, ze lamiemy licencje zarowno jako gracze jak i jako tworcy swiatow opartych na emu. A ktos kto to podwaza, nie umie po prostu czytac.

A teraz, wracajac do tematu:
Zastanowmy sie co maja swiaty OSI:
a) jednolite spawny - mniej wiecej (z tego co zauwazylem, fakt gralem tam krotko) - niech ktos mnie wyprowadzi z bledu.
b) zestaw serwerow z ROZNYMI zasadami ekonomii (CS i SP chocby) WIDOCZNYCH z jednego miejsca, ktore trzyma jedna baze uzytkownikow.

Punkt a) jest do spelnienia w zasadzie bez bolu, powiedzmy ze sa to 4-5 nocy spedzonych nad spawnmapa i przebierzka GM'ow po calym swiecie.

Punkt b) jest zrealizowany juz czesciowo - chwilowo od nas nie widac pozostalych dwoch DZ i CL ale tez juz nad tym pracujemy (bylo, na starym sphere, da sie zrobic i na NOX'ie - musi sie dac)

Nie widze chwilowo, chocby z wypowiedzi graczy (na Boga, ladna opinie wystawil o was na CL'u Khernan, dobrze ze Hendryk uratowal sytuacje. Takiej nienawisci do czegos co jest inne i to bez sprawdzenia obecnego stanu nie widzialem u nikogo, nawet u tych na ktorych sie uskarzacie - Konrador, Toll) mozliwosci stworzenia jednego swiata - po prostu czesc z nich sie obrazi i pojdzie grac... w cos innego - Chcialbym ale nie widze takiej mozliwosci, chocby dlatego ze CL ma niewiele wspolnego w chwili obecnej ze standardami OSI a to OSI jest standardem.

Nie widze tez mozliwosci prowadzenia na stale oplat za korzystanie z serwera - na pewno nie w obecnej wysokosci pobieranej przez Origin - po prostu Polska ma moze i ceny zachodnie ale zarobki niestety mniejsze.

Jesli ma byc tworzony oficjalny serwer, jestem za jak najbardziej i chetnie sluze pomoca. Jesli bedzie za darmo, sluze wolnym czasem i umiejetnosciami (jesli sie przydadza) jesli bedzie platny, poprosze troche grosza wtedy moge sluzyc rowniez czasem pracy, lub po prostu pracowac na jego potrzeby (za tzw drobna oplata :wink: ).

Musi byc to zrobione z glowa i z uwzglednieniem Polskich warunkow, wiec zycze tym, ktorzy sie ukladaja z ekonomistami z Origin powodzenia i wielu silnych argumentow (a mam nadzieje ze i ja dostarczylem z jeden swoja osoba).


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 15:54 
Cytuj  
Wy tu sobie gadu gadu. A ja bym chetnie uslyszal konkrety- jakie zasady w momencie polaczenia serwow? Jakie zasady co do przyjmowania graczy. Jakie zasady obowiazujace GMow? Ja prywatnie uwazam ze polaczenie jest mozliwe ale na jakichs rozsadnych warunkach. Izolacja i oportunizm mowi Melanius/Ice. Moze i tak- dlatego ze na CLu jest INACZEJ. Czy tak ciezko to zrozumiec? Czy tak ciezko zrozumiec ze dla owego INACZEJ gracze u nas graja?
Jesli by sie udalo uzgodnic jakis consensus miedzy serwerami- a wierze ze jest to mozliwe na zasadzie cos za cos... mogloby byc milo. Tylko jeszcze jedno pytanie- jaki jest tego sens. Nie ma co kryc- wiekszosc gracy UO w Polsce to gracze CL`ki. Przerazajaca wiekszosc (nie mowie o graczach zwiazanych z OSI). Summa sumarum widze wiec propozycje polaczenia serwerow jako propozycje zamiany wielu zasad... Jak na moj rozum zbyt wielu- dlatego do tej pory serwery sa odrebne.

Co do Mela/Ice- bylo minelo, nie czuje gniewu do Ciebie, nie jestem zly. Po prostu nie umialbym Ci zaufac, bez wzgledu na to jak pieknie potrafisz mowic i przekonywac.

Moim zdaniem wizja Mela/Ice to utopia, dzisiaj niemozliwa do osiagniecia (oficjalny serwer). Pozatym po co ten serwer oficjalny?
Dla kogo? Po co placic jak mozna grac za darmo? Pozostawiam pytania bez odpowiedzi.

juz.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 15:58 
Cytuj  
Do Ice'a. Chciałem już to powiedzieć wcześniej. Ale skoro chciałeś, abyśmy współpracowali z Mmmgspots, to się zastanwiam, czemu napisałeś swój pierwszy tekst w takim tonie... Nie mowi się "Pomożecie mi wy niewychowani bez zasad ludzie?". Jest to co najmniej niepolityczne.
Nasza odpowiedź w sprawie współpracy z Mmmgspots (jako portalu, który ma zrzeszać ludzie grających w gry sieciowe) byłaby pozytywna. Z kolei odpowiedź dotycząca powstania jednego świata - negatywna. Dlaczego? To napisałem wcześniej.

Izolację... robiliśmy to dla przyjemności i tak dalej będziemy robić. Dlaczego usilnie chcesz powiedzieć, że nasza decyzja jest zła? Być może tak jest - oceni to czas. Na pewno, nie można powiedzieć z góry i nie może tego powiedzieć osoba, której jest to nie na ręke. Mam wrażenie, że usiłujesz teraz zmienić naszą decyzję.
Czy to, że nie bierzemy w tym przedsięwzięciu udziału, oznacza, że jesteśmy wrogami czy przeciwnikami?

Proszę definicję oportunizmu. Bo nie wiem, czy dziadu i my zmieniliśmy tak bardzo nasze zasady i czy to robimy dla zysku:
oportunizm (słownik języka polskiego)
rz. mnż I, D. -u, blm &#8216;postawa cechująca się brakiem stałych zasad i łatwością zmiany wyznawanych poglądów dla osiągnięcia osobistych korzyści; konformizm&#8217;
(za slowniki.onet.pl)

Szerszen:
[...] (na Boga, ladna opinie wystawil o was na CL'u Khernan, dobrze ze Hendryk uratowal sytuacje. Takiej nienawisci do czegos co jest inne i to bez sprawdzenia obecnego stanu nie widzialem u nikogo, nawet u tych na ktorych sie uskarzacie - Konrador, Toll)
Zapraszam na: board/viewtopic.php?topic=878&forum=12&19
I na wiele tematów z naszego forum.
Nie można się od tego odcinać. Bo takie opinie wyrażają wszystkie strony. Czy to oznacza, że tak myślą ekipy tych 3 shardów? Chyba oczywistym jest, że nie. Bo byśmy wogóle, ze sobą nie rozmawiali.
Najlepiej takie wypowiedzi ignorować.

No a opłata, to jeden z powodów, dla których CL nie będzie w tym projektcie brać udziału. :smile:


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 16:13 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 15:58, hendryk napisał:
I na wiele tematów z naszego forum.
Nie można się od tego odcinać. Bo takie opinie wyrażają wszystkie strony. Czy to oznacza, że tak myślą ekipy tych 3 shardów? Chyba oczywistym jest, że nie. Bo byśmy wogóle, ze sobą nie rozmawiali.
Najlepiej takie wypowiedzi ignorować.

No a opłata, to jeden z powodów, dla których CL nie będzie w tym projektcie brać udziału. :smile:



Tak, tylko jak na razie nie wiadomo czy i jaka bedize oplata. Moze goscie, ktorzy sie ugaduja, maja np. sponsora. A moze taki sponsor sie sam znajdzie.

Wiem mniej wiecej jak wyglada srednia wieku na naszych emulatorkach - wbrew pozorom nie jest ona tez tak bardzo niska.

IMHO cena 10$ jest zbyt wysoka za miesiac grania - chocby dlatego ze za okolo 10-25$ w przeliczeniu mozna miec nowa gierke legalna.

Ale o cenach i oplatach Ice nic nie mowil - na razie. Sadze iz nie mozna odrzucac projektu/pomyslu poki nie zostana wyjasnione wszystkie kwestie, zwlaszcza pomyslu z dobra idea (IMHO).


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 16:31 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 15:54, krzyk napisał:
Pozatym po co ten serwer oficjalny?
Dla kogo? Po co placic jak mozna grac za darmo? Pozostawiam pytania bez odpowiedzi.

juz.

No pewnie. Po co płacić w sklepie jak można zapierdolić. Wszak kamery mają nie wszędzie :/
btw: Nie płacisz - twój biznes, ale do cholery cięzkiej nie próbuj wmawiać, że to jest cool. Po prostu zamknij sie i rób swoje. I nie będziesz denerwował ludzi. Amen


_________________
Vhailor

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 16:31 
Cytuj  
Cytuj:
Tak, tylko jak na razie nie wiadomo czy i jaka bedize oplata. Moze goscie, ktorzy sie ugaduja, maja np. sponsora. A moze taki sponsor sie sam znajdzie.


Wierzysz w to? Przeczytaj całą wypowiedź i wnioskiem jest raczej, że to gracze będą tym sponsorem. A nawet jeżeli ktoś to zasponsoruje, to potem ktoś musi te pieniądze oddać...

Cytuj:
Wiem mniej wiecej jak wyglada srednia wieku na naszych emulatorkach - wbrew pozorom nie jest ona tez tak bardzo niska.


Nie patrz na średnia wieku, a na ilość starszych i młodszych.

Cytuj:
IMHO cena 10$ jest zbyt wysoka za miesiac grania - chocby dlatego ze za okolo 10-25$ w przeliczeniu mozna miec nowa gierke legalna.


Sądzisz ze OSI da status oficjalnego serwera i będzie można płacić mniej? Przecież to komuś się wtedy nie opłaci. Albo OSI, albo tym co to będą prowadzić.

Cytuj:
Ale o cenach i oplatach Ice nic nie mowil - na razie. Sadze iz nie mozna odrzucac projektu/pomyslu poki nie zostana wyjasnione wszystkie kwestie, zwlaszcza pomyslu z dobra idea (IMHO).


Dobrym pomysłem jest stworzenie lobby graczy, na pewno nie łączenie serwerów i robienie z nich samych serwera płatnego. Wtedy gracze mając do wyboru, tylko płatny serwer, będą w podbramkowej sytuacji i się przeniosą na shardy zagraniczne a zanim powstanie kolejny, darmowy, polski. Trochę czasu minie. Wiesz ile trzeba włożyć, aby serwery wyglądały tak jak wyglądają teraz.


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 16:34 
Cytuj  
I jeszcze jedno, krzyk.
Ano po to oficjalny serwer, zeby można sobie było grać w ULTIME ONLINE na pingu 30.
Czy to tak trudno zrozumieć??????


_________________
Vhailor

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 17:08 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 16:31, hendryk napisał:
Cytuj:
Tak, tylko jak na razie nie wiadomo czy i jaka bedize oplata. Moze goscie, ktorzy sie ugaduja, maja np. sponsora. A moze taki sponsor sie sam znajdzie.


Wierzysz w to? Przeczytaj całą wypowiedź i wnioskiem jest raczej, że to gracze będą tym sponsorem. A nawet jeżeli ktoś to zasponsoruje, to potem ktoś musi te pieniądze oddać...


Mylisz chyba sponsoring z pozyczka - to sa dwie rozne sprawy. Sponsor to jest gosc, ktory placi np. za to ze jest wymieniany we wszystkich materialach reklamowych.

Cytuj:
Nie patrz na średnia wieku, a na ilość starszych i młodszych.


Ale nie sadzisz ze z tego wlasnie sie liczy srednia wieku? (Fakt srednia wazona a nie arytmetyczna)

Cytuj:
Cytuj:
IMHO cena 10$ jest zbyt wysoka za miesiac grania - chocby dlatego ze za okolo 10-25$ w przeliczeniu mozna miec nowa gierke legalna.


Sądzisz ze OSI da status oficjalnego serwera i będzie można płacić mniej? Przecież to komuś się wtedy nie opłaci. Albo OSI, albo tym co to będą prowadzić.


Sadze ze "Polak potrafi" nie tylko w negatywnym ujeciu tej frazy. Sadze ze np. znalezienie sponsora, czesciowo pokrywajacego np. koszt abonamentu juz go moze ladnie zmniejszyc. Sadze iz 7000 osob - bo to jedyna liczba jaka dysponuje, razy 50 PLN to jest 350 000 PLN A to dosc duzo - ale 10% tej kwoty to jest 35000 PLN a to juz nie jest dla przyzwoitej duzej firmy kwota niewyobrazalna - ba nie jest duza, zwlaszcza w swiatku reklamy.

Jeden taki sponsor zmniejsza Ci abonament obecnej kwoty do 40 PLN.

A sponsor nie musi byc jeden czyz nie?

Cytuj:
Cytuj:
Ale o cenach i oplatach Ice nic nie mowil - na razie. Sadze iz nie mozna odrzucac projektu/pomyslu poki nie zostana wyjasnione wszystkie kwestie, zwlaszcza pomyslu z dobra idea (IMHO).

Dobrym pomysłem jest stworzenie lobby graczy, na pewno nie łączenie serwerów i robienie z nich samych serwera płatnego. Wtedy gracze mając do wyboru, tylko płatny serwer, będą w podbramkowej sytuacji i się przeniosą na shardy zagraniczne a zanim powstanie kolejny, darmowy, polski. Trochę czasu minie. Wiesz ile trzeba włożyć, aby serwery wyglądały tak jak wyglądają teraz.


Wiem ile pracy trzeba wlozyc i wiem jeszcze cos - tworzac oficjalny serwer dostajesz tone albo i dwie gotowych materialow, ktore te prace oszczedzaja. Pozatym i tak najwiecej z tego wszystkiego co sie dzieje "na gorze" wie w tej chwili chyba Ice i ktos kto to czyta.

Panie Sierzancie, poprosze dwie kawy do pokoju numer 2. :wink:


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 17:52 
Cytuj  
Jedna istotna kwestia. Jezeli prawa do postawienia serwera na danym obszarze( nie mówie tutaj konkretnie o UO ale ogólnie) wykupuje dystrybutor to może od podpisac stosowne umowy na jego zarzadzanie i prowadzenie z kimkolwiek innym. Opłata dla właściciela praw to zazwyczaj opłata jednorazowa i niekiedy pewien % od abonamentu (zaleznie od ustaleń). Koszty jednorazowe to właśnie ta opłata , zakup sprzetu (kilkanaście komputerów + oprogramowanie) , a koszty stałe to ich obsługa i opłaty za łącza (te koszty można modyfikować). Z tego wynika, iz koszta czesto zalezne są od tego jakie rozwiązanie zostanie zastosowane a co za tym idzie równiez i wysokośc abonamentu może byc od tego zależna. W grę wchodzą równiez ustalenia co do tego jaki % otrzymuje podmiot obsługujący a jaki % dystrybutor który wykupił prawa.

Temat jest trochę zawiły ale każdy kto sie w branzy oprogramowania obraca wie jak to wygląda.

I na koniec fragment jednego z listów który MmogSpot otrzymał od jednego z naszych partnerów kiedy to nawzajem staraliśmy sie przekonać ze warto pójśc w współpracę:

"Natomiast największym kąskiem dla ekipy MmogSpot byłoby zdobycie umowy na administrację merytoryczną i techniczną (tzw. upgrade serwerów) poszczególnych gier online."

Jak widzicie wszystko jest mozliwe gdy się tego bardzo chce i gdy wzajemna niechęć nie przesłania oczu. I dotyczy to każdej inicjatywy, nie tylko MmogSpot.


_________________
Peace is a lie. There is only passion.


Posty: 46
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 20:20 
Cytuj  
:smile: Witam..cholera..nie bylo mnie pare dni.. it raz czytam wszystko jak leci :smile: i bede staral sie pokoleij odpowiadac.
:smile:

-----------------
Co do tlumaczen na seriwe CL. leca one powoli, i wiadomo ze bledow nie mozna tak odrtazu wszystkich wyeliminowc, dlatego bardzo pomocne sa informacje od graczy o jakis bledach, glupotach etc. :smile:
------------------
Proba poalczenia samych siwatow wedlug mnie odpada.. :smile: bo sie dopiero zacznie chlew: przemyty, bitwy, swinstwa,zlodzejstwa etc. :smile:)
------------------
Hmmm.... co do zakonczenia zwar... osobiscie.. nic do SC i calej jego ekipy nie mam. Natomiats do DZ i owszem... i tak pozostanie... po prostu zostana w mej pamieci jako "beee" ludzie... :smile:
------------------
Przyznam sie.. ze nigdy nie gralem na serwach oficjalnych...z tego wzgledu, ze jeszcze kiedys jak mnie UO podniecalo na tyle ze bylbym w stanie zaplacic za gre, to mordowaly mnie lagi (btw: swinie z tych co wydaja gre, bo na pudelku slowem nie jest napisane ze trzeba za nia placic zeby grac na oficjalkach), wracajac do lagow - a jak sie juz dowiedzialem ze mozna korzystac z bramek i takowe w Polscie istenieja, to UO juz mnie tak nie porywalo, bo mialem "swoj" serwer pod nosem z pingiem 20-30 :smile:
--------------------
eee.... wypowiedz Oyjca: nie sadze by dalo na zawsze sie wyeliminowac bugi, czy sprawe: wyjasnionych akcjach GM czy adminow.
:smile: to zawsze bedzie.
--------------------
hmm... ja raz na tydzien srednio dostaje... 2-6 maili z pytaniem: Gdziem oge kupic orginalne UO. I nieztety musze odpowiadac, ze gosc musi dorwac pirata, bo IM zaprzestalo wydawanie tej gry.
--------------------
jak mam wnikac w powrot 6 ludzi do skladu ekipy CL, po odejscu ICE'a... to pare osob nie powrocilo, z powodu obecnej ekipy - znam sytuacje w sumie jednej...i tej osobie sie nie dziwie :smile:
--------------------
btw: jestem ABSOLUTNIE przewiw robieniu z jakiegokolwiek serwera - serwer platny.
--------------------
Ishtar:
co do pachnaych dolarkow :smile: w momencie powstania serwera oficjlanego... w 99% Ice przejmuje nad nim wladze.. moze nie doslownie wladze... ale znam go, i wiem ze beda poczynania serwa pod jego kontrola... dopowiedzialbym cos jeszcze, ale tajemnica mnie obowiazuje :smile:
W sumie sama idea powstania oficjlanego serwa jest bardzo fajna.... ale nie wydaje mi sie, zeby ten serwer powstal na bazie ludzi z obecnych darmowych szardow... kazdy team ma inny pomysl... istnieja, i beda isteniec malutkie animozje, ktore sprawia ze do polowy teamu nie bedzie zie dazyc zaufanierm..co sprawi baaardzo wiele problemow :smile:) ojjj..wiem cos o tym "zjawisku".
---------------------
cpo do lilosci graczy na serewie oficljanym ???
jezlei pozostaly by obecne shardy..a powstala by miedzy nimi oficjalka..to na granie oplacanosic (7000) wyjdzie sie moze za pare lat :smile:
zakladjaac ze wszystkie polske shardy wylaczy sie ( w co nie wierze !)... jak bedzie na poczatku grac 500 ludzi..to bedzie dobrze... zakldam ze po jakims czasie i super zachecaniu do grania.. moze znajdzie sie okolo 700 graczy.
Szacuje ze obecnie na CL jest okolo 700-900 aktywnych graczy (conjamniej raz na tydzien). Ciezko powiedziec dokaldnie ile.... jak widzielisie liczba kont obecnie jest ponad 2500..z czego pewnie troche jest niezuywanych etc... :smile:

Nie wiem jak tam cala wschodnia Europa.. ale wedlug mnie.. na poczatek.wiecej jak 3000-max 4000 ludzi nie wylupiecie..z zdobc te nastepne 3000 to potrwa..dosc dlugo...
---------------------
ICE:
to do jego wypowidzi na temat dobrowolnego placenia etc...
byla taka styjacja ze sie czesto sypalo i byly preoblemy spowodowane brakiem ramu... na szczescie pewna wielce szlachetna osoba, pomogla nam rowiazac ten problem - i chwala jej za to :smile:... dzieki temu serwer mogl stanac na nogi..potme sie jednak pojawily nastepne problemy i w koncu zmienilismy maszyne.
--------------------
bodokan:
miesiaczna oplata za shard = zgrzewka piwa..... nie wiem jak ty..ale mi taka zgrewka styklaby bez problemow na miesiac :smile: i w sumie wole zaplcic za zgrewke i przy piwie sobie popracowac przy WWW (bo nie zajmuje sie bezposrednio tworzeniem gry)... niz zaplacic za shard - jak mowilem.. juz mnie samo granie na tyle nie podnieca :smile:
-----------------------

DOBRA !!!!!!!!!
Wiecej mi tyle nie pisac bo nie mam sily... od godziny siedzie analizuje, mysle..i pisze to co napisalem na gorze :smile:) przeczytalem dwie pierwsdze storny tego tematu.. i mam dosc.... :smile: (nie czytam juz 3 stronki)

MOje zdanie na teamt polaczenia:
Pomysl super,miodny,wypasisty,fafusny...etc..
ale. jezeli ma powstac serwer z obecnych teamow - mozna zapomniec o isteniu oficjlanego shardu.. a jezeli juz by sie te teamy postaraly o poalczenie... daje pare miechow ze wszystki wrogosci by wyszly na wierzch i serw by stracil 80% ekipy... ludzie ktorrzy by odeszli powiedzili by "ja to pierd... i ide sobie pograc w CS albo w q3"...
Jezeli mialby powstac serwer z osobnego nowego teamu, to obecne serwy nie zaprzestana swoichy dzialan..wiec nie wierze ze w ciagu roku...hmm..a moze nawet 2... doszedlby do liczby 7000 graczy.... bo nadal wiekszosc graczy bedzie grac na free shardach.
jezlei zamkniemy free shardy... (chyba trzeba byloby otruc wszystkie teamy), a mialby pwostac oficjalny serw - platny... to moze polowa obecnych zaplcilaby za gre.... a reszta poszlaby na CS badz q3 :smile: :smile: :smile:

PODSUMOWANIE:
szytny cel..ale za cxholere nie widze mozliwosci jego realizacji...
jedyne poalczenie jakie mogloby nastapic, to takie jakie isteniej obecnie np: miedzy serwami CS.... czyli polacznie stron... jakies linki do sibie..ogolnie newsy etc na temat kazdych z serwow.... itd...
ale powiem tak: dla mnie liczy sie: ilosc graczy na serwie + zdanie o serwie (wiecej/dobre), ilosc odwiedizn na WWW + zdanie o tym co jest i co powinno byc :smile:))
w obecnej sytuacji.... oba shardy swoimi WWW nie sa w stanie mi nic zaproponowac...ee..tak wiem..brzmi to jak: ja jestem de besciak i mam all w d... :smile:
w przypadku kiedy mowie o samym WWW: licza sie dla mnie odwiedziny - bo to swiadczy o tym czy strona jest ciekawa czy nie... i nie wydaje mi sie zeby ktorys z shardow obok mial tyle wizyt dziennie :smile:

podsumowanie 2:
-polaczenie serwow za cholere nie widze
- polacznie w jakis spsob sotrn... jest do realizacji, teraz pytanie jakby to mialo wygladac - i ogolnie mowie zed jestem ZA :smile:

ide teraz na pizze+piwo... bo ostanio za duzo przed kompem siedze :smile:

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 23:34 
Cytuj  
Odnośnie podanej cyfry 7000 userów -nie stanowi ona granicy opłacalności lecz poziom spodziewanej bazy np na nasz region. Dla mniejszego odbioru jeszcze nie postawiono żadnego serwerka UO. Oczywiscie cyfra ta oznacza potencjalnych chetnych a nie tych którzy od razu zaczną płacić. A chetni mogliby sie szybko pojawić zwazywszy mozliwośc lokalizacji serwera na obsługę kliku jezyków wschodnio-europejskich. Idąc dalej - przyjmując tę cyfrę jako baze graczy w Europie Wschodniej i mnożąc ją przez standartowy abonament sama inwestycja mogłaby sie zwrócic juz po około 3 miesiącach (7kx40pln to coś koło 280000 za miesiąc z samego abonamentu) - koszt sprzetu (klikanascie kompów (games serwery, login serwer, web serwery, database serwery +soft) według posiadanych danych to suma rzedu 150-200 tysiecy, doliczyc trzeba koszty abonamentu łacz i gażę obsługi które to koszta co miesiąc trza by pokryć no i licencje (nie biorę pod uwage kwestii % od zysku bo taka klauzala nie zawsze obowiązuje). Standartowo im spodziewany mniejszy odbiór tym lepsze warunki się negocjuje, ale nie wgłębiam sie w szczegóły -dane które podałem mają charakter JEDYNIE szacunkowy bo rzeczywistych Nam podac nie wolno ze względu na ustalenia (zachowałem jednak rzeczywiste proporcje).

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-29 23:53 ]</font>


Posty: 14
Dołączył(a): 26.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2001, 03:12 
Cytuj  
Ktos tu wspomnial we wczesniejszym poscie , ze weterani z Cla sie nie wypowiadaja , a wiec sie wypowiem :smile: Moje konto zostalo zalozone w pierwszej 50 ( jak dobrze pamietam , bo to juz szmat czasu temu ), od tamtego czasu gram non - stop na Clu ( zarowno gralem na starym , tak i na nowym gram ) , nie powiem zebym nie wiedzial co sie dzieje mimo tego ze nie udzielam sie na forum :smile:
Moja opinia : Stworzenie wspolnego serwera jest pomyslem bardzo dobrym , jednak niezbyt mi sie to widzi , albowiem gracz za bardzo przyzwyczili sie do obecnego stanu rzeczy i mysle ze moglo by to zaszkodzic. Dlaczego ?
ano dlatego , ze wize sie to z kolejnymi zmianami , kolejnymi tworzeniami postaci i cala kupa innych rzeczy ---> kazdy pamieta narzekanie po zamknieciu starego cla na to ze musi odnowa postac robi :smile: Teraz kiedy na Clu gra juz taka ilosc osob , ktore poswiecily sporo czasu zeby zdobyc to co maja , mozna sie spodziewac protestow , a nawet zaprzestania przez nich gry .
Co do wprowadzenia oplat , uwazam ze to nie jest zly pomysl ----> klient placi , klient rzada , niech mi wtedy serw padnie :smile: kiedy za niego place :smile:
Podsumowujac : Jesli idea polaczenia serwerow w celu stworzenia oficjalnego ma wypalic to niestety bez Clki. Nie chodzi mi o to zeby zaostrzac spory , czy wywyzszac CL bo wiele slow krytyki poslalem pod kierunkiem tego serwa , jednak uwazam ze jesli ktos robi cos z pasji i niechce zbierac za to oplat to chwala mu i niech robi to dalej. Z drugiej strony oficjalny serwer napewno zyskal by uznanie , albowiem wtedy musi byc wszystko dopracowane , bez bugow , czestych wyrzutow i padow :smile:
Wybor musi byc.
Pozatym walka z darmowymi serwerami to jak walka z wiatrakami , zamknie sie jeden , powstanie nowy/nowe . Myslicie ze tylko w Polsce sa darmowe serwery ?? Przeciez to ogolna tendencja czlowieka ( nie Polaka ) ze chce miec wszystko za darmo :smile:
Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.