mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 20:12 
Cytuj  
Mam tutaj wstepny projekt strony WWW dla mojej wypozyczalni (od września ruszam z wypozyczalnią internetową) :]
Rzućcie okiem i oceńcie pomysł i kolorystykę, bo ja siedzę nad tym już parenaście godzin i nie potrafie tego sam za bardzo ocenić.
Na profesjonalne serwisy nie ide bo tam ludzie są zmanierowani i zamiast oceniać dzielą się mądrością :P
ObrazekObrazek

Zeby mieć pełną jakość trzeba jeszcze raz kliknąć na duży obrazek :P

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 20:26 
Cytuj  
IMO moze byc. A jakbys sprobowal zamiast czerwonego postawic #C2C1B1 <taki jakby kremowy> - tez by zle nie bylo (ale to tylko moje zdanie).


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 20:40 
Cytuj  
Ta wiem czciony wielkie wyszły :P
Dopiero jak wrzuciłem do explorera to zauważyłem :]
Na Corelu wyglądało ok

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 20:43 
Cytuj  
Ja bym zmienił troszkę kolorystykę, za dużo jest tego czarnego/szarego/popielatego koloru moim zdaniem.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 21:16 
Cytuj  
Zdecydowanie tlo razi ale ogolnie slicznie :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 22:45 
Cytuj  
A co jesli nazwa filmu nie zmiesci sie w nowosciach?
No i te czcionki troche mniejsze.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 22:53 
Cytuj  
Ta czcionki po byku, wróce do tego we wtorek, jak wow będzie miał maintance :P

roball napisał(a):
do malowania www polecam photosopa, reszty nie mozna nazwac nawet konkurecja..


PSP, Corel, Fireworks.. wszystko mi jedno, chociaż chyba najfajniej mi się pracuje na Fireworksie, ale w pracy mam Corela akurat.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 00:03 
Cytuj  
Absolutnie bym wyrzucil ten czerwony kolor!!! Jak powiedzial Roball to zbyt oczojebne, nie wiem czy po kilku godzinach pracy na kompie wytrzymalbym dlugo na takiej stronce.[/list]


_________________
Obrazek

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 00:35 
Cytuj  
hyh... kilka drobnych poprawek i jest ok
*taki maly pomysl nie zwiazany z wygladem stronki; mozna by bylo dorzucic forum zeby uzytkownicy dzielili sie opiniami na temat filmow ^_^

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 07:16 
Cytuj  
roball napisał(a):
Od tego sa inne serwisy, wydaje mi sie ze jak ktos chce wypozyczyc film to wie czego szuka a nie bedzie sie kierowal opiniami innych klientow.. :s

ps. Ostatnio modne zrobily sie fora, wszedzie sa fora. Forum na strronie kraba stefana, forum na stronie kwiaciarni.. bosz..


Też chciałem, ale... wolę żeby ludzi wypożyczali filmy a nie siedzieli na forum i marnowali czas ;)
Może system komentarzy byłby dobry, zobaczymy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 08:46 
Cytuj  
IMHO komentarze sa lepsze bo przynajmniej nie trzeba sie przez forum przebijac. A co do tego ze klient wie czego szuka to bym sie nie zgodzil. Ja czesto jak wpadam do wyporzyczalni to szukam czegos, czytam okladki (zwykle pisza tam jakies bzdury) ale najbardziej to slucham opinii innych ludzi o filmie (dzieki temu uniknolem kilku kupasnych pozycji)...

Co do strony to moze tlo z jakims logo firmy w jakims pastelowym kolorku.
Czcionki jak juz mowili poprzednicy.
Baner gorny... Troche szary... Moze wiecej zycia w to wlozyc ale bez przesady.
Kolory strony... znow ten szary... Ja nie przepadam za szarym. Wole pastele.

A ogolnie co do strony to ciekawe jeszcze jak z nawigacja ale generalnie nie jest zle.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:45 
Cytuj  
No, Roball IMHO wygląda super. Tylko te czcionki przy menu (news, katalog, informacje i koszyk) teraz albo ciute za małe, wymagające wytężenia wzroku (albo mam okulary za słabe).


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:55 
Cytuj  
Fajne, podoba mi się ten banner, pokombinuje coś w tym stylu.
Co do wielkości czcionek w menu to takie zostaną, te buttony będą animowane, zresztą to nie jest strona dla koneserów www. Ma być wyraźnie przede wszystkim.
Co do czcionek w nowościach i newsach to oczywiście będą mniejsze.

Sama kolorystyka jest taka jak wystrój wypozyczalni. Czerwone ściany z czarnymi i szarymi elementami. Raczej będę się tego trzymał. Pomyślę trochę nad kontrastem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 14:42 
Cytuj  
To moze chociaz jakis kolor bardziej ciemno-czerwony. Juz by IMO o wiele lepiej bylo. A to co Roball przedstawil- niezle, niezle, nie powiem.

Nie zebym byl jakims specjalista, mowie jako zwykly czlek :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 148
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 15:49 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Fajne, podoba mi się ten banner, pokombinuje coś w tym stylu.
Co do wielkości czcionek w menu to takie zostaną, te buttony będą animowane, zresztą to nie jest strona dla koneserów www. Ma być wyraźnie przede wszystkim.
Co do czcionek w nowościach i newsach to oczywiście będą mniejsze.

Sama kolorystyka jest taka jak wystrój wypozyczalni. Czerwone ściany z czarnymi i szarymi elementami. Raczej będę się tego trzymał. Pomyślę trochę nad kontrastem.


Jeżeli mogę coś zasugerować- większość internetowych sklepów stosuje do tła - zapewne nie bez powodu - kolor biały. No, chyba że istnieje też wypożyczalnia niewirtualna w takiej kolorystyce - wtedy ładnie się to zgra i na pewno pomoże w budowie wizerunku.


_________________
Pozdrawiam,
Marcin

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 16:01 
Cytuj  
Ten bialy kolor w wielu serwisach, wyporzyczalniach i sklepach to az bije rutyna i brakiem wyobrazni :har:
Nie zebym krytykowal webmasterow, ale tych co poznalem nie mozna nazwac za artystow, popadaja w rutyne i kazdy nowy projekt to tylko click click i odebrac kase.

Za to bardzo dobrze przyjmuja sie IMO kontrasty czy tez jakas oryginalnosc polaczona z czytelnym silniczkiem.
Zwykle google posiadajac mikolaja czy zajaca podczas swiat ma taki podswiadomy plus u uzytkownikow. Ale za to polskie serwisy typu wp.pl co ci wypieprza bannero-reklame z mikolajem "Idz do Media markt, tak kupisz majonez...." to az szalu mozna dostac.

*

Posty: 148
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 18:26 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ten bialy kolor w wielu serwisach, wyporzyczalniach i sklepach to az bije rutyna i brakiem wyobrazni :har:
Nie zebym krytykowal webmasterow, ale tych co poznalem nie mozna nazwac za artystow, popadaja w rutyne i kazdy nowy projekt to tylko click click i odebrac kase.

Za to bardzo dobrze przyjmuja sie IMO kontrasty czy tez jakas oryginalnosc polaczona z czytelnym silniczkiem.
Zwykle google posiadajac mikolaja czy zajaca podczas swiat ma taki podswiadomy plus u uzytkownikow. Ale za to polskie serwisy typu wp.pl co ci wypieprza bannero-reklame z mikolajem "Idz do Media markt, tak kupisz majonez...." to az szalu mozna dostac.


Sam widzisz, Amazon, google itp itd - białe tło.
Media Markt - czerwone tło.

Czy gdyby na stronie MM można było robić zakupy - robiłbyś to często ? :lol:


_________________
Pozdrawiam,
Marcin

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 20:09 
Cytuj  
Nazwa brooklyn przyciaga ? Jest wypozyczalnia , a raczej cala siec - beverly hills... Jak brooklyn , to mogles isc na calego i dac "south bronx" a przed wejsciem by kradli dla klimatu x<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2005, 00:55 
Cytuj  
Sam widzisz, Amazon, google itp itd - białe tło.
Media Markt - czerwone tło.

Czy gdyby na stronie MM można było robić zakupy - robiłbyś to często ?


No nie do konca mnie zrozumiales. Przyklad google przytoczylem z powodu tych swiatecznych czy innych rocznych eventow. Poprostu ten mikolaj nad okienkiem search itp. jest w miare oryginalny. Nastepnie google powinno byc biale i jest :P To jest czysta wyszukiwarka, ale te amazon to nigdy mi sie nie podobalo.
Nastepnie media martk, to przytoczylem tak sobie jako wyskakujacy banner na wp.pl czy onet.pl czy interia.pl. Mialem na mysli wkurzajace reklamy(kazdemu jzu podswiadomie MM kojazy sie z glupimi reklamami i ulotkami pod drzwiami). A to ze strona MM jest czerwona to chyba reprezentuje kolorystyke sklepu nie? A zakupow bym tam nie robil, 10min samochodem bez korkow i jestem na miejscu.

IMO strona musi byc czytelna, potem bez bannerow -reklam -bzdetow, w jakis sposob oryginalna -ew kolorystka.

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2005, 21:47 
Cytuj  
Robiac taki maly offtopic to powiem wam ze mi sie forum mmorpg kolorystycznie podoba:) Jest bardzo czytelne.. LoL mimo tego ze jestem daltonista :D.. No ale roznice barw widze.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.