mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 08:46 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Zreszta dam ci przyklad:
Zarobek 8 f/godzine czyli 380 f na tydzien
z czego 20f na jedzenie, 50f na mieszkanie.. zostaje ci 300 funtow tygodniowo do odlozenia :) wystarczy ?


Tylko że jest sporo innych wydatków, no chyba że chcecz isc do pracy pieszo, do tego chleb i woda, a po pracy patrzec w sufit


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 08:58 
Cytuj  
Dla chcacego nic trudnego, bedzie patrzyl w sufit i sobie wmawial ze tamta wypuklosc na suficie to jego szaman, a pajaczki obok to jakies mobki :]

A tak btw. w Polsce moze duzo sie nie zarobi, ale kurde tez ma plusy
-zajebiste zarcie
-dobry klimat(w porownaniu np. do Anglii gdzie wciaz leje, ale nie tylko popatrzcie np. jakie fajne bylo te lato)

I co ja tu bede wiecej gadal. Poza tym mozecie gadac na Polakow ze sa glupi, chamscy, ale tak naprawde wiekszosc polakow jest goscinna i dba czystosc, poza tym co jak co ale sa pracowici(w przeciwienstwie do np. wlochow ktorzy by tylko balowali i ten tego z kobietami).


_________________
Obrazek

**

Posty: 350
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 09:08 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Dla chcacego nic trudnego, bedzie patrzyl w sufit i sobie wmawial ze tamta wypuklosc na suficie to jego szaman, a pajaczki obok to jakies mobki :]

A tak btw. w Polsce moze duzo sie nie zarobi, ale kurde tez ma plusy
-zajebiste zarcie
-dobry klimat(w porownaniu np. do Anglii gdzie wciaz leje, ale nie tylko popatrzcie np. jakie fajne bylo te lato)

I co ja tu bede wiecej gadal. Poza tym mozecie gadac na Polakow ze sa glupi, chamscy, ale tak naprawde wiekszosc polakow jest goscinna i dba czystosc, poza tym co jak co ale sa pracowici(w przeciwienstwie do np. wlochow ktorzy by tylko balowali i ten tego z kobietami).


:roll:

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 09:17 
Cytuj  
20Funtow na jedzenie? Czyli, ze chleb z maslem - sorry ja sie lubie dobrze odzywiac, wartosciowe i dobre jedzenie w anglii jest w chuj drogie niestety.:)
50Funtow za mieszkanie to musza byc slumsy - nie robie tu zadnych personal attackow, ale takie sa realia

Perspektywa takiego zycia jest dobra na 2-3 miesiace kiedy cos Cie przyskrzyni i musisz cos zarobic, ale jezeli myslisz o wyjezdzie do Anglii na stale i zycie w nazwijmy to... srednich polskich warunkach to radze poszukac innej pracy.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 09:18 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
minimum srednie wykrztalcenie...


uhmmm.... wykształcenie trzeba mieć ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 18:01 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
20Funtow na jedzenie? Czyli, ze chleb z maslem - sorry ja sie lubie dobrze odzywiac, wartosciowe i dobre jedzenie w anglii jest w chuj drogie niestety.:)
50Funtow za mieszkanie to musza byc slumsy - nie robie tu zadnych personal attackow, ale takie sa realia

Perspektywa takiego zycia jest dobra na 2-3 miesiace kiedy cos Cie przyskrzyni i musisz cos zarobic, ale jezeli myslisz o wyjezdzie do Anglii na stale i zycie w nazwijmy to... srednich polskich warunkach to radze poszukac innej pracy.


Zdecydowanie sie zgodze z przedmowca. Moze i zarabiasz stosunkowo wiecej w przeliczeniu na zlotowki, ale rowniez znacznie wiecej wydajesz na mieszkanie, zywnosc, opieke zdrowotna itp.

Wniosek, ktory czesto nie jest brany pod uwage. Kwoty zagranicznych zarobkow w odniesieniu do polskich moga wydawac sie lukratywne. W innym kraju, co nie jest przeciez tajemnica, sa po prostu przecietne!

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 18:33 
Cytuj  
Londyn jest bodaj drugim najdrozszym miastem na swiecie zaraz po Tokyo
tak zwane outskirts , sa tansze ale zapomniec mozna o wysokich zarobkach
Przyrownywanie z Polska nie ma sensu tam admistracja , prawo jest o lata swietlne do przodu , jak rowniez co tak podnieca mlodych polakow dostep do mediow typu internet czy tez ogolnodostepnosc elektroniki jako takiej na uslugach telekomunikacyjnych skonczywszy . Nic nie bierze sie znikad , po wojnie UK klepalo straszna biede i dopiero reformy zelaznej Margaret postawily ten kraj na nogi .U nas tez to jest realne jak najbardziej tylko tych madrych u wladzy nam trzeba


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 20:38 
Cytuj  
Ogolnie mialem wielu znajomych byli w anglii bo musieli - inaczej koniec ze studiami.
Pracowali wlasnie w wiekszosci za te 7 funtow, kazdy przywozi do polskil '7kg obywatela mniej', i beznadziejne wspomnienia co do mieszkania. I to wcale nie w Londynie...

Wniosek - jezeli chce sie tam osiedlic, to trzeba miec konkretny zawod (lekarz/stomatolog mile widziany) i wiedziec, ze spedzi sie tam reszte zycia.
Przeliczanie funtow na zlotowki, czy mowienie o tanim jedzeniu/mieszkaniu to jakas paranoja...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 22:01 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Przeliczanie funtow na zlotowki, czy mowienie o tanim jedzeniu/mieszkaniu to jakas paranoja...


wlasnie o to chodzi zeby nie przeliczac, chociaz niektore rzeczy mozna przeliczyc i wychodza taniej, jak np. telefony
w porownaniu do angielskich zarobkow - czynsz za mieszkanie lub zywnosc jest duzo tansza niz w Polsce
Procentowo maly ulamek twojej angielskiej pensji idzie na meiszkanie i jedzenie, mozesz wiec duzo odlozyc.


_________________



*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 22:28 
Cytuj  
Owszem, jezeli bierzemy pod uwage srednia pensje anglika, ale 7 funtow to na prawde malo...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 23:13 
Cytuj  
Co tu duzo mowic, powiem sam z doswiadczenia bo jestem od roku w Oxfordzie.

Zarabiam wlasnie prawie ze te 7 futno.

Liczac ze bedziesz zarabial 8 funtow nigdy w zyciu nie zarobisz tego co napisales. Odlicz sobie podatek a placisz go calkiem sporo. Ja przeliczaja twoim tokiem myslenia powienienem dostawac co tydzien 280 futnow, a dostaje 210. Calkiem spora roznica co?

O jakim "lepszym" poziomie zycia mowisz z taka prace? Jedyne co moze byc lepsze to ze w wiekszosc przypadkow nie masz problemow z wydatkami takimi ze jestes np. na miescie i chcialbys cos zjesc, bo cie poprostu stac. To by bylo chyba tyle.

Mieszkania tanie? Pokaz mi ktore, to z checia wynajme. Piszac mieszkanie mam namysli ze mam swoja: lazienke, prysznic, kuchanie, sypialnie. Jeszli znasz tanie to daj mi namiary :/ Aaaa no i rachunki dolicz, to sie zdziwisz jakie to "tanie" Fakt, na polnocy, np. w Coventry sa cale domy do wynajecia za 400 futnow, ale to ciagle nie bedzie tylko twoja chata. Rozmowy przez komorke tanie mowisz? Ogladnij sobie dobrze oferty, bo oni rzeczywiscie maja tu ich miliony a w reklamach pokazuje te najtansze z pkt. widzenia abonametnu a nie iloscia rozmow za darmo lub ich kosztem.

Bedziesz caly czas w domu siedzial? Powodzenia, zobaczymy jak dlugo. A gdy ci sie juz to znudzi(a znudzi) to zobaczysz ile kosztuje wyjscie do pubu.

Znam oczywiscie ludzi ktorzy faktycznie, jedna syf, gowno robia, zyja jak nie powiem kto byle by oszczedzic kilka futnow. Sry ja tak zyc nie potrafie.

Ogolnie ja osobiscie zygam juz tym krajem. Mialem tutaj studiowac, ale powiedzialem sobie ze nie zaczne czegos co mnie bedzie tutaj jeszcze trzymalo przez kilka lat. Zostaje jeszcze bo z pewnych powodow musze jeszcze zostac do nastepnych wakacji i wracam.

p.s.
Jakis pomysl na biznesik gdy sie dysponuje kwota 15-20 tys? ;)

Narazie myslalem o budzce z kurczakami :P


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 00:33 
Cytuj  
Jakis pomysl na biznesik gdy sie dysponuje kwota 15-20 tys?

kokaina :/


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 00:39 
Cytuj  
Mialem na mysli legalny, no w miare ;)

Ilez mozna sie w to bawic? ;)


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 06:10 
Cytuj  
revange napisał(a):
Bedziesz caly czas w domu siedzial? Powodzenia, zobaczymy jak dlugo. A gdy ci sie juz to znudzi(a znudzi) to zobaczysz ile kosztuje wyjscie do pubu.


A po co mi pub ? Chce sie napic piwa to sobie kupie i wypije w domu przy kompie :) Tak, bede siedzial w domu i gral w WoW :) Wiecej mi nic nie potrzeba do szczescia :) btw: internet tez jest tanszy niz w Polsce :)


_________________



***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 06:50 
Cytuj  
Tia tylko do pracy do Londynu się nie jeździbo drogo pełno olaków i mało pracy. Siostra była w lake districtcie w jakiejś wiosce w pubie. Żarcie dom basen jackuzzi + byli sami ajni ludzie. Wszystkie darmowe pierdoły były w pubie za darmo. Po 2miesiącach przywiozła spoo niah niah niah

Wniosek??

Jedź tam gdzie łądnie praca cie znajdzie sama.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 08:17 
Cytuj  
ciocia eusta napisał(a):
Tia tylko do pracy do Londynu się nie jeździ bo drogo pełno Polaków i mało pracy. .


nawet nie mam zamiaru jechac do kosmicznie drogiego Londynu. Mam zalatwiona robote w Northampton przy skladaniu kompow za 8f/godzine.. wiec na poczatek moze byc.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 09:32 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
A po co mi pub ? Chce sie napic piwa to sobie kupie i wypije w domu przy kompie :) Tak, bede siedzial w domu i gral w WoW :) Wiecej mi nic nie potrzeba do szczescia :) btw: internet tez jest tanszy niz w Polsce :)


Tak z ciekawosci....
Dziewczyny tez bedziesz zamawial do domu, wystarcza Ci takie, co na drugie maja *.jpg czy generalnie jestes aseksualny? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 9 paź 2005, 11:43 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 11:07 
Cytuj  
czy generalnie jestes aseksualny?

Gra w reprezentacji Polskiej tenisa stolowego, ma najslynniejsze podciecie "up&down" backhandowe na swiecie :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 11:27 
Cytuj  
czynsz za mieszkanie lub zywnosc jest duzo tansza niz w Polsce

100 funtow za tydzien to tanio?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 12:39 
Cytuj  
w porównaniu z zarobkami - tak

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.