mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 13:36 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
@Neo
Po to bozia (Bestia ?) dala search zeby z tej opcji korzystac. Nie ma wiec nic dziwnego w fakcie ze Cie ktos zjechal jak po raz kolejn poruszasz walkowana juz wczesniej sprawe.


Wiem wiem ale czasami łatwiej zapytac po raz kolejny niż czytać temat który ma 47 stron:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 14:14 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Zematis napisał(a):
@Neo
Po to bozia (Bestia ?) dala search zeby z tej opcji korzystac. Nie ma wiec nic dziwnego w fakcie ze Cie ktos zjechal jak po raz kolejn poruszasz walkowana juz wczesniej sprawe.


Wiem wiem ale czasami łatwiej zapytac po raz kolejny niż czytać temat który ma 47 stron:)

Z tego samego powodu łatwije kogoś zjechać niż uczyć go bycia normalnym ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 14:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no i wyszukiwarka jest po ch... tutaj. Spróbujcie coś znaleźć to sami zobaczycie, że wyszukiwarka praktycznie nie działa.
Jeżeli szukamy słowa "dupa" to powinniśmy zostać przeniesieni do konkretnych postów gdzie to słowo zostało użyte, a zostajemy przeniesieni do wątku.
Załóżmy teraz, że wątek ma 1000 postów i zobaczcie sami ile czasu to zajmie, a wątków wywali nam morze...

Powinno nas przenosić do konkretnych postów (wraz z podglądem wątku) gdzie szukane słowo jest użyte, a nie do wątku.


"Pokaz wyniki jako: posty"


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 14:47 
Cytuj  
a fakt zwracam honor wyszukiwarce.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 14:49 
Cytuj  
Pod wpływem tego co napisaliście w odpowiedzi na posta Sathorna pojawiło się w mojej głowie parę myśli, którym teraz się z Wami podzielę. :wink:

O to one:
1. Trudno mówić o netikecie w przypadku dziecka/imbecyla jeśli samu łamie się jej podstawowe zasady - czytaj "opluwanie" w/w dziecka/imbecyla tylko dlatego, że są dziećmi lub sprawnymi umysłowo inaczej.
Udowodnienie komuś imbecylstwa, kretynizmu czy też braków w rozwoju umysłowy wynikającym z wieku, rasy, uszkodzeń kodu genetycznego - nie jest przepustką do wyzywania go od najgorszych.

Wystarczającym karą za powyższe przewinienia jest udowodnienie powyższych zarzutów i zamknięcie, w skrajnych przypadkach usunięcie wątku, na czasowym banie kończąc.

Rozumiem, że zaśmiecanie forum wątkami-śmieciami bez żadnej wartości potrafi irytować, ale powtarzam, nie uprawnia to nikogo do wyzywania autora kolejnego śmiecia.

2. Zamiast opluwać powyższych trollów możnaby pomyśleć nad usprawnieni istniejących mechanizmów funkcjonowania forum.

I tu jest właśnie pole do popisu dla administratorów i moderatorów tego forum. Nie znam oprogramowania/aplikacji, a to forum jest czymś takim, którego mechanizmy działania byłyby idealne i nie wymagałyby ciągłego rozwijania i poprawiania.


To takie moje pierwsze, gorące wnioski. Daję je Wam na rozwagę.

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 14:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no i wyszukiwarka jest po ch... tutaj. Spróbujcie coś znaleźć to sami zobaczycie, że wyszukiwarka praktycznie nie działa.
Jeżeli szukamy słowa "dupa" to powinniśmy zostać przeniesieni do konkretnych postów gdzie to słowo zostało użyte, a zostajemy przeniesieni do wątku.
Załóżmy teraz, że wątek ma 1000 postów i zobaczcie sami ile czasu to zajmie, a wątków wywali nam morze...

Powinno nas przenosić do konkretnych postów (wraz z podglądem wątku) gdzie szukane słowo jest użyte, a nie do wątku.


A mnie sie wydawalo, ze mozna w wyszukiwarce zaznaczyc opcje pokazywania wynikow jak posty, w roznych kategoriach i z roznymi operatorami ;)

Natomiast nie demonizowalbym tego forum jako wybitnie zlego, pelnego chamstwa i nietolerancji. Taka jest cena popularnosci gier, w ktore gramy, popularnosci mmorpg.pl oraz pewna specyfika ludzi, ktorzy tu przebywaja.

Wiecznie powracajacym watkiem jest kultura wypowiedzi, a raczej odpowiedzi dotyczacych pytan, ktore sa zadawane po kilkadziesiat razy. Imo, informacje powinno starac sie zdobyc samemu, pogooglowac, poczytac, a na koniec (lub poczatek jak kto woli) uzyc tej nieszczesnej wyszukiwarki (ktora nie jest az tak straszna) i przetrawic te kilkanascie,-dziesiat postow. To nie boli, a w znakomitej wiekszosci przypadkow rozwiazuje problem.

Ok, ale jak ktos juz napisze tego wolajacego o pomoc posta to jednak wypada jakos pomoc chociaz przez wskazanie odp linku, watku etc.
i zamknac topic (niestety userzy sa szybsi i zaczyna sie flamewar). Jak kogos trafia szlag to lepiej powstrzymywac sie od pisania czegokolwiek.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:07 
Cytuj  
Zrobienie forum o nazwie Newb Yard na samej gorze rozwiazuje problem - topicsy mozna by bylo tez tam przenosic... there

A pomysl z dawaniem czasowego bana dla moderatorow jak najbardziej popieram ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:12 
Cytuj  
Cytuj:
no i wyszukiwarka jest po ch... tutaj. Spróbujcie coś znaleźć to sami zobaczycie, że wyszukiwarka praktycznie nie działa.
Jeżeli szukamy słowa "dupa" to powinniśmy zostać przeniesieni do konkretnych postów gdzie to słowo zostało użyte, a zostajemy przeniesieni do wątku.
Załóżmy teraz, że wątek ma 1000 postów i zobaczcie sami ile czasu to zajmie, a wątków wywali nam morze...

Powinno nas przenosić do konkretnych postów (wraz z podglądem wątku) gdzie szukane słowo jest użyte, a nie do wątku.


Cytuj:
"Pokaz wyniki jako: posty"


Cytuj:
a fakt zwracam honor wyszukiwarce.



Cytuj:
Posty: 7041
Dołączył: 06 Kwi 2003


:roll:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
... Zresztą tu działa psychika tłumu: Ktoś nowy napisze coś niezbyt mądrego, Ashton czy jakis inny spamer ...

Mark24
Posty: 7041

pozatym ty zostales wybrany jako najwiekszy spamer na forum jakis rok-dwa temu :P

Tuxedo napisał(a):
Zrobienie forum o nazwie Newb Yard na samej gorze rozwiazuje problem - topicsy mozna by bylo tez tam przenosic... there

A nie mamy juz takiego ? - Darmowe :P

A na serio, to sathorn ma troche racji, jak bylem maly to tez po mnie tak jechali - i sami widzicie co ze mnie wyroslo ;P

Zreszta ja ostatnio jestem nawet bardo pomocny... kilka razy pomoglem noobkom ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:36 
Cytuj  
Zly dotyk boli przez cale zycie :P Zaloze sie ze to Oyciec :P


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:37 
Cytuj  
Nie tylko ;) ale z tego samego zrodla :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 15:59 
Cytuj  
Tuxedo napisał(a):
Zly dotyk boli przez cale zycie :P Zaloze sie ze to Oyciec :P


No ba!

Ashton zostal zownowany many times... ale ja to ten tego chlopcow nie dotykam :<

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 16:04 
Cytuj  
No ale duzo sie nauczylem na bledach :P Tym bardziej jak mi je tak mocno wytykaliscie ;DDD

To co ja robie z idiotami to pikus w porownaniu z tym jak po mnie jechali kiedys :DD


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 16:07 
Cytuj  
Ethan, dobrze to ujal. Mi tylko chodzi o normalne zachowanie. Jesli ktos robi 5 watkow na raz i to do tego debilnych - wkurza mnie to tak samo jak Was, ale nie uprawnia mnie do tego zebym komus napisal ze jest debilem. Jesli jestem moderatorem - zamykam topic z uwaga konczaca i ostrzezeniem dla delikwenta. Jesli zwyklym userem - albo odpowiadam krotko - "zajrzyj do FAQ" lub cos bardziej rozwleklego, po czym daje sygnal moderatorowi ze czas zamknac temat.
Jesli natomiast ktos kogos nazywa debilem, a jest to w widoczny sposob zwiazane z noobowatoscia/sprawnoscia inaczej/dziecinnoscia pytajacego - to scyzoryk mi sie w kieszeni otwiera.


_________________
Sathorn#2230

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 16:14 
Cytuj  
Ale ty czegos nie rozumiesz, tolerancja glupoty, rodzi wieksza glupote.
Jezeli bedziemy kogos lizac po jajkach bo jest noobem, to niczego sie nie nauczy, zrobi bardziej pyskaty etc.
Jak sie po nim pojedzie to albo sie czegos nauczy albo zninknie z forum i bedzie spokuj :P

edit: Zreszta, to ze nas uwazaja za evil nietolerancyjnych flamerow, jest imo tylko dobre, bo wiecej nowych forumowiczow sie boi "elyty" i przejzy wpierw topici lub uzyje search, zanim zada pytanie.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 16:25 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
"jeszcze za wcześnie na lizanie się po fiutach"
("Well, let's not start suckin' each other's dicks quite yet.")

(skąd to jest ?) ;)

Swen -> http://home.tu-clausthal.de/~ifjkl/script_4.html
(punkt 85.) 8)


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 16:37 
Cytuj  
Cytuj:
tolerancja glupoty, rodzi wieksza glupote.


Tutaj zgodze sie z Asstonem, na krytyczne przypadki potrzebna jest kuracja wstrzasowa. Kwestia jeszcze tego czy potrafimy sprawic by twórca topicu poczuł sie głupio nie obrazając go w sposób prostacki.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 19:40 
Cytuj  
Ethan napisał(a):

Rozumiem, że zaśmiecanie forum wątkami-śmieciami bez żadnej wartości potrafi irytować, ale powtarzam, nie uprawnia to nikogo do wyzywania autora kolejnego śmiecia.


sprawdz thready jakie ta osoba zaklada to zrozumiesz czemu ludzie na goscia naskakuja. Zakladajac takie thready ten czlowiek nie szanuje czasu innych ludzi, naforum odpisuja ludzie bardziej pomocni i mniej pomocni. Ale nawet ci bardziej pomocni maja cierpliwosc ktora sie kiedys konczy.

Cytuj:
2. Zamiast opluwać powyższych trollów możnaby pomyśleć nad usprawnieni istniejących mechanizmów funkcjonowania forum.

I tu jest właśnie pole do popisu dla administratorów i moderatorów tego forum. Nie znam oprogramowania/aplikacji, a to forum jest czymś takim, którego mechanizmy działania byłyby idealne i nie wymagałyby ciągłego rozwijania i poprawiania.


PHPBB, imho jest jednym z najlepszych aplikacji jakie znam, nie ma bzdurnych nikomu niepotrzebnych wodotryskow. Niestety ma jedna wade ludzie na nim piszacy musza miec mozgi. A Beast imho dziala bardzo sprawnie, taki niewidzialny admin to wlasnie znaczy ze to dobry admin. Zostawcie beasta w spokoju.

Tuxedo napisał(a):
Zrobienie forum o nazwie Newb Yard na samej gorze rozwiazuje problem - topicsy mozna by bylo tez tam przenosic... there

jest thread "Pytania poczatkujacych" (sam tam pytam do dzis mimo ze w wow gram od ponad roku)

Ashton napisał(a):
Ale ty czegos nie rozumiesz, tolerancja glupoty, rodzi wieksza glupote.
Jezeli bedziemy kogos lizac po jajkach bo jest noobem, to niczego sie nie nauczy, zrobi bardziej pyskaty etc.
Jak sie po nim pojedzie to albo sie czegos nauczy albo zninknie z forum i bedzie spokuj :P


zgadzam sie


Jak ja zaczynlem pisac na tym forum to moje posty zaczynaly sie mniej weicej tak:
Jesli juz bylo to sorry ale nie znalazlem a ze jestem n00b to pytam .....blabla [problem jaki mialem] i zawsze staralem sie znalesc thread gdzie napisac pytanie niz zakldac tone nowych threadow a tu mamy przypadek "Wazne wejdzie szybko" -> osobisty problem z CC. Po mnie ludkinie jezdzily jakos strasznie mimo ze mark (ktory potrafi doj...) wtedy ostro w wowa gral to pamietam ze mi odpisywal w miare normalnie.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 20:33 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
...tolerancja glupoty, rodzi wieksza glupote.
Jezeli bedziemy kogos lizac po jajkach bo jest noobem, to niczego sie nie nauczy, zrobi bardziej pyskaty etc.
Jak sie po nim pojedzie to albo sie czegos nauczy albo zninknie z forum i bedzie spokuj :P


Totalnie sie z Toba nie zgadzam, bo po pierwsze nie ma czegos takiego jak tolerancja na zawolanie - albo sie jest tolerancyjnym albo nie. Tak samo jak nie mozna byc "troche w ciąży". Poza tym ja zawsze stosuje te same zasady miedzyludzkie jak pisze na forum, goszcze kogos u siebie w domu czy pytam kogos o droge na ulicy. I prawde mowiac nie bardzo rozumiem jak mozna kogos pojechac na forum a piec minut pozniej zapraszajac kogos do domu nie dawac mu w pysk jak sie napije herbaty z lyzeczka w szklance - co przeciez jest naruszeniem zasad!! W ryj hama i za drzwi, wiecej sie nie pokaze - bede mial spokoj...


_________________
Sathorn#2230


Ostatnio edytowano 22 mar 2006, 22:53 przez Sathorn, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 20:39 
Cytuj  
Tuxedo geniuszu, wiem dokładnie że czujesz do mnie anse, ale tym razem zapomniałeś wypomnieć pochodzenia. Demencja starcza w takim wieku to przykra sprawa. Nie chce wiedzieć jak sobie radzisz z płcią przeciwną - łączę się w bólu w każdym bądź razie.

+1

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.