mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 14:45 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Feista tylko 2 ksiazki mam: adept i mistrz magii, reszta wszystko e booki, nie stac mnie zeby po 250 zlotych wydawac na tom niestety:(.

ja na poczatek chcialem kupic to:
http://www.antykwariat.waw.pl/shop.php? ... gorie=5837
bylo za 250 zł, teraz 200 zł ale za 4 ksiazki to tez drogo ;)


_________________
.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 17:36 
Cytuj  
Co do "Uczty dla Wron" to na końcu jest taki przypis od autora. Mianowicie o tym że o Tyrionie, Jonie i reszcie napisze w następnym tomie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 17:41 
Cytuj  
no wiem, ze o nich napisze ale w Uczcie moim zdaniem nieciekawi sa bohaterowie z tego co widzialem, bardziej interesuja mnie losy tamtych...


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 20:37 
Cytuj  
Seria zaczyna sie od 'Krolewski Bukanier' o ile dobrze pamietam tytul i od tego polecalbym startowac.

Co do Martina... Opowiesci na temat Cersei i Brienne sa tak nudne ze az sie plakac chce... Nie podoba mi sie to:\.

*

Posty: 123
Dołączył(a): 4.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2006, 20:51 
Cytuj  
Tym co lubia cos ciezszego niz sielankowe powiesci ktore czyta sie na jednym wdechu, polecam Fryderyka Nietzsche - Poza Dobrem i Zlem.


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 14:26 
Cytuj  
A co możecie mi powiedzieć o Książce "S@motność w sieci"


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 14:29 
Cytuj  
Smęt i emo. Melodramat. Ale dobrze sie czyta afair.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 14:39 
Cytuj  
a film ponoc mega gniot, cale szczescie nie bylem zmuszony na to isc :D

ja wlasnie ostatnio bylem w ksiegarni i patrze i wszystkie dziela Nietzsche'go, musze sobie cos kupic ;)

a ja kupilem na prezent "Traktat o łuskaniu fasoli" Myśliwskiego (http://biblionetka.pl/ks.asp?id=59963) i temat mnie zaciekawil, przeczytalbym sobie :P


_________________
.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 14:51 
Cytuj  
"Zycie Pi" Yann Martel


Ostatnio edytowano 27 lut 2007, 17:02 przez Nazaal, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 14:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a film ponoc mega gniot, cale szczescie nie bylem zmuszony na to isc :D

Ksiazka tez gniot.
Tyle, ze gnioty czesto sie dobrze czyta.


_________________
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 17:31 
Cytuj  
Naprzykład Rowling i jej Pottery, gniot jak cholera, a łatwo sie czyta


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 09:54 
Cytuj  
Chyba lepiej jak ksiazka wymaga choc troche wysilku intelektualnego, ksiazki co nie wywoluja u czytelnika sa do kitu. Takie "Inne Pieśni" Dukaja to czytalo mi sie trudno i dosc dlugo ale przynajmniej mialem satysfakcje, ze to przeczytalem. ;)

a ja zamierzam sobie jeszcze nadrobic zaleglosci lektur ;] bo w LO mi sie ich czytac nie chcialo. Samemu to inaczej jest.


_________________
.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 10:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chyba lepiej jak ksiazka wymaga choc troche wysilku intelektualnego, ksiazki co nie wywoluja u czytelnika sa do kitu.

Co masz na mysli mowiac wysilek intelektualny? Za czytam zazwyczaj te ksiazki, ktore mi sie dobrze czyta. I nie zniose poludniowoamerykanskich grafomanow kalibru Marqueza i Cortazara, ktorzy moze i tworza niesamowity klimat w swoich ksiazkach, ale na tej ksiazce trzeba sie skupic jak sie ja czyta. A mi sie nie chce, bo to ma byc dla mnie odprezenie.

No dobra, przesadzilem. Jedna, 150 stronnicowa ksiazke Marqueza przeczytalem i mi sie podobala.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 10:27 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Co masz na mysli mowiac wysilek intelektualny?

Ja czasem lubie trudne w cholere ksiazki, co sie po prostu trudno czyta a nie lekko i przyjemnie i dodatkowo poruszaja ciekawe tematy. Oczywiscie jakbym czytal takie cos caly czas to chyba bym nałeb dostał :D

No ale nie do konca mi o to chodzilo, bardziej o to, ze np. takie np. ksiazki Forgotten Realms nie sklaniaja do zadnej refleksji, raczej nie ma tak, ze ktos podczas lektury zastanowi sie nad jakims problemem. Zwykle to jest tak, ze po przeczytaniu szybko sie zapomina o takiej ksiazce.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 10:46 
Cytuj  
Ksiazki ktore sie trudno czyta... znaczy sie nudne? ;) Ja szczerze mowiac dziele ksiazki na dwie kategorie - nudne i ciekawe, co dosyc latwo jest mi ocenic po czasie w jakim czytam dana pozycje. Ciekawa ksiazka 1-2 dni, nudna miesiac. ( niezaleznie od rodzaju literatury, chociaz od dawna czytam gl sf i fantasy )


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 11:29 
Cytuj  
Hmmmmm Książki trudne, jak to określił wcześniej kolega, to czyta się jak dla mnie na studiach polonistyki, psychologii(wiem bo je skończyłem) są to w większości gadka o filozofii, jakieś pieśni, lub co gorsza PSYCHOlogiczne książeczki(jak jednom przeczytałem to sie zastanowiłem-"Kto pisze takie książki") , a dla mnie książka to:
-Mile spędzony czas
-Przyjemność
i jak czytam taką książke to z niechęcia kłade sie spać gdy ją odkładam,a tego "narkotyku" jakim jest książka musze dawkować żeby zbyt szybko mi się nie skończył


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 12:05 
Cytuj  
Tyle, ze dla jednych trudne moze byc jedno a dla innych cos innego. A mi chodzilo bardziej o to, ze ksiazki bardzo łatwe, bez przekazu co po prostu sie je machnie i zapomni sa do niczego ;) Z poczatku zanim sie nie oswoilem ze swiatem Eriksona wydawalo mi sie to trudne :P A lubie gdy autor chce cos powiedziec poprzez ksiazke a nie "Drizzt zabija 1000 orkow i ma przy tym problemy moralne" ;)

Moze bardziej mnie zrozumiecie gdy podam recenzje "Innych Piesni"
http://katedra.nast.pl/artykul/45/Dukaj ... -pie%B6ni/
http://biblionetka.pl/ks.asp?id=7250
Powieść fantastyczna, traktat filozoficzny, przygodowa w jednym :P
Dla mnie to nie byla bardzo łatwa ksiazka (Dukaj uzywa troche wlasnych bardziej wymyslonych slow) ale mimo wszystko wciagajaca.


_________________
.


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 16:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tyle, ze dla jednych trudne moze byc jedno a dla innych cos innego. A mi chodzilo bardziej o to, ze ksiazki bardzo łatwe, bez przekazu co po prostu sie je machnie i zapomni sa do niczego ;) .

I tutaj się musze z tobą zgodzić w pełni, bo książki które się pamięta(np.Wiedzmin, czy Władca Pierscieni) są trudne, długieeeeeeeee , (jak dla mnie to są krótkie, ale przez "długieee" wyrażam opinie większości społeczeństwa polskiego, którzy nic nie czytają, a najwięcej sie wypowiadają)
ale i PIĘKNE, i jeśli odkryjesz to coś w tych książkach to sie oderwać nie możesz, :):):)


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:28 
Cytuj  
Wiedzmin trudny? Dawno nie mialem ksiazki, ktora sie tak latwo i przyjemnie czyta. Dlugi =/= trudny.


_________________
cypis#2942
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:00 
Cytuj  
Ja do tej pory Sapkowskiego unikalem jak ognia, mozliwe dlatego ze ksiazek fantasy raczej malo czytam. Z galezi fantastyki wole raczej sf / horror, natomiast z ostatnich polowan na tanie "gnioty" z wyprzedazy ~5zl natrafilem na: David Zindel "Smierc Pilota" z serii Nigdylia oraz Kathleen Ann Goonan "Jazz miasta krolowej", lecz najbardziej sie ucieszylem z mint'owego "Wojownika Autostrady 1" Joe Dever'a - mila pozycja jesli lubisz paragrafowki osadzone w post apokaliptycznym swiecie.

F.E.A.R napisał(a):
studiach polonistyki, psychologii(wiem bo je skończyłem) (...) jednom przeczytałem


_________________
[ i rooted crap here ]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.