mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 16:46 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 05:59 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 20:35 
Cytuj  
symfonia c++

thinking in java


_________________
Obrazek
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 09:18 
Cytuj  
thinking in J/C++ , jest beznadziejne

a symfonia to najlepsza książka do nauki programowania jaką w zyciu czytałem , wszystko jasno i niemalże łopatologicznie wytłumaczone , potem jeszcze tylko jakieś reference do STL i znasz podstawy : ) ,
potem cośo strukturach danych i algorytmach np "podstawy algorytmów z przykładami w c++ " richard neapolitan , kumarss naimipour


_________________
Obrazek


Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 20:32 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 06:00 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 22:03 
Cytuj  
roball napisał(a):
Idz do ksiegarni, poczytaj.


Ebooka tez moze poczytac!

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 22:30 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ale z ebookiem nie moze sobie posiedziec w wannie.


True, twoje argumenty sa silniejsze niz moje;(, wygrales.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 22:44 
Cytuj  
Nie czaje bazy ziomki poziomki.Nie jednego ebooka czytalem na swoim podrabianym ipodzie, pluskajac sie w wodze :[[


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:09 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
Nie czaje bazy ziomki poziomki.Nie jednego ebooka czytalem na swoim podrabianym ipodzie, pluskajac sie w wodze :[[


You can hax ur RL! Najziiiii!

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:22 
Cytuj  
U mnie nie ma taty w wannie dlatego jest nawet miejsce na poleczke pod laptopa ;) ;)


pozdrawiam

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:37 
Cytuj  
@ RoozTer
E tam nie przeceniaj mnie *shy*
Poprostu przynaj sie, ze na to nie wpadles :]


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:40 
Cytuj  
Nie mam ajpoda;(.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:42 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Nie mam ajpoda;(.

Nawet marnej poleczki z wisniowego drewna na laptopa ?
:wtf:


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 23:46 
Cytuj  
Mieszkam w pokoju z komputerem i wanna tylko;(.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 12:54 
Cytuj  
ima1000w napisał(a):
a co ja mam się ci tłumaczyć jak ja pisze kiedy i gdzie itd.?

Tu nie chodzi o ludzi ale o język programowania.

może polecisz jakieś książki co a nie wchodzisz w dupe porządnym ludziom

Szczerze? Skoro studiujesz i nawet nie potrafisz poszukac po prostych googlach tego co cię interesuje, to plz. Zrób nam tą przyjemność i zostaw informatyke w spokoju.
Pisanie softu to ciągle rozwiązywanie problemów, to ciągła nauka (chyba nie wierzysz, że nauczysz się jednego języka i koniec?).

A tak FYI .NET jest darmowy, mało tego Vissual Studio.NET 200x Expresss o czym pisał ktoś wyżej również jest darmowym narzędziem - nie wiem czego chcieć więcej. Tym bardziej że nauka takiego VB.NET (by mieć jakąś wiedzę ogólną przed rzuceniem się na Javę/C++/VC++/C#) jest dziecinie prosta, a co ważniejsze dysponujesz przeogromną bazą wiedzy w postaci MSDN oraz Intelisense, dzięki czemu nie musisz na pamięć pamiętać wsytskich klass i ich metod etc. Jesli to cie przerasta to kolego źle do tematu podchodzisz.

BTW Teraz MS wyszedł naprzeciw ludowi (raczej aby mieć kartę prztargową w promowaniu X360 i Visty z DX10 - ale to już inna historia) i wypuścił XNA. Co to jest i do kogo dedykowane to już radzę poczytać na ich stronie ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 4 sty 2007, 10:54 przez Sylvian, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 14:22 
Cytuj  
ima1000w napisał(a):
Przeglądając zapowiedzi na rok 2007 mmorpg.com oraz to forum przecieram wciąż oczy ze zdumienia, jaką to popularność zdobyła Tibia 2d - jak myślicie w czym leży ich sukces??


free + dostepnosc dla mas, nieskomplikowane zasady.

Cytuj:
gratuluje forum ale do rzeczy Więc przestałem wierzyć w C++ i chyba przerzuce się na nauke Javy. Nie wiem czy oglądaliście program Firma tvn24 tam było traktowanie o firmach produkujących gry,obrazki,muzykę na telefony - ich firma zarabia 100 tys. po odliczeniu kosztów reklamy. Więc nauka Javy chyba się opłaca, moim zdaniem.
Inna kwestia to przyszłość gier pisanych na urządzenia przenośne.


java to dosc przyszlsociowy i ciekawy jezyk jednak ma pewne wady np. dla mnei nie do zaakceptowania:
- bezwzgledu jaka maszyne dasz jawie to i tak zezre wczesniej cyz pozniej 100% zasoobow
- zeby cokolwiek napisac trzeba sie napisac i to sporo, dla przykladu aby wyciagniae hosta (lub adersu ip sorry juz nie pamietam) odwiedzajacego w javowych servletach to trzeba uzyc kilku obiektow, nastepnie ich metod i wlasciwosci w sumie linia kodu zajmujaca wiecej niz caly ekran, a w innych jezykach sa to poprostu funkcje (lub metody pojedynczych obiektow).

te 2 rzeczy odrzucily mnie wystarczajaco od javy. juz C# jest pod tym wzgledem bardziej "ekonomiczny". Po za tym java dziala na wszystkim, a wiadomo ze jak cos jest do wszystkeigo to jest do niczego. oczywiscie to jest troche przesadzone nie mniej jednak za ta kombatybilnosc java zaplacila wydajnoscia. a wszystkim ktorzy wierza piekne mareoidowe wykresy ze java jest hiper wydajna to szczerze wspolczuje.

A co do nauki przyszlosciowego jezyka to wszystko zalezy co chcesz robic co Cie bardziej kreci. Jesli implementacja systemow real-time to ASM/C/C++, jesli implementacja na komorki no to zdecydowanie Java, jesli implementacja systemow biznesowych to C/C++/C#/Java, a jesli intersuja cie rozwiazania przez WWW (niekoniecznie proste stronki a skomplikowane aplikacje obslugujace procesy biznesowe no to ) C#/PHP/Python/platforma .NET [VB/C# chodz teoretycznie tu jezyk nie ma znaczenia] i ew. Java. A jesli interesuje Cie samo projektowanie systemow a nie ich implementacje najlepszym wyborem bedzie UML. Ponadto nie powinienes zapominac o bazach SQL gdzie wybor jest jeszcze bardziej trudniejszy od prosych baz takich jak SQLite i Mysql przez bardziej zaawansowane jak Postgres czy Interbase po komercyjne kombajny takie jak Oracle/SQL Server czy Sybase.

IMHO powienies zastanowic sie co cie kreci i tym sie zajac, ja uwazam ze ludzie pracujacy w it tylko dla kasy a nie z zamilowania nigdy nie osiagna poziomu pasjonatow tak wiec za nim sie zabierzesz za nauke to dokladnie przemysl a najlepiej potestuj kilka jezykow i wybierz ten ktory ci najbardziej lezy. A ilosc kasy w it jest odpowiednia do twoich umiejetnosci (no moze wyjatkiem jest polska ;-) gdzie chyba nikt nie zarabia tyle ile powinien) bez wzgledu na jezyk w jakim operujesz.

ima1000w napisał(a):
To bolało.. Nie za trudny ale zbyt oklepany

err define oklepany, bo aqrat w przypadku jezykow programowania oklepany znaczy zajebisty ;-) a nie ch.......

ima1000w napisał(a):
a co ja mam się ci tłumaczyć jak ja pisze kiedy i gdzie itd.?

Tu nie chodzi o ludzi ale o język programowania.

może polecisz jakieś książki co a nie wchodzisz w dupe porządnym ludziom


dla nowicjusza ogolnie o programowaniu: symfonia C++ imho najbardziej zajebista ksiazka o programowaniu i to niekoniecznie w c++. zeby kazda ksiazka byla tak pisana to bylby raj na ziemi ;-)
java: dla nowicjusza imho thinking in java, a pozniej w zaleznosci od tego czego sie chcesz uczyc w javie to popatrz w ksiegarni z ksiazka na konkretny temat jesli znajdziesz to popatrz na wydawce i jesli jest o'reilly (maja charakterystyczne biale ksiazki ze zwierzatkami) to mozesz brac w ciemno. masz pewnosc ze ksiazka reprezentuje przynajmniej minimalny akceptowalny poziom.
C/C++: podstawowa i jedyna kniga imho to C++ autorstwa Bjarne Stroustrup.

A teraz odnosnie narzedzi sa darmowe edytory dla .neta a sam kompilator iirc jest w windzie standardowo, a najlepsze edytory i serweery aplikacji dla javy kosztuja wiecej niz VS dla przykladu IBM Websphere - http://www-306.ibm.com/software/webservers/appserv/was/

A skoro ty chcesz zakladac firme to chyba lepiej kszalcic sie w troche innym kierunkach takich jak:
- zarzadzanie firma
- zarzadzanie zasobami ludzkimi
- ekonomia
- etc.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 22:15 
Cytuj  
Książki do programowania to cyrk na kółkach.

Nie da się nauczyć człowieka myśleć logicznie :)

Moja książka to: dowolne źródło programu z Internetu, edytor tekstowy, kompilator + eksperymenty z tym kodem.

There.


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 00:53 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
A skoro ty chcesz zakladac firme to chyba lepiej kszalcic sie w troche innym kierunkach takich jak:

E tam. Bill napisal jeden program kiedys. A teraz prosze.

Poza tym jak ktos chce otworzyc jakis biznes to lepiej zeby sie na tym znal. A kogos do zarzadzania to zawsze sie zatrudni jak juz bedzie firme stac. ;]


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 08:28 
Cytuj  
Smashie napisał(a):
Książki do programowania to cyrk na kółkach.

Nie da się nauczyć człowieka myśleć logicznie :)

Moja książka to: dowolne źródło programu z Internetu, edytor tekstowy, kompilator + eksperymenty z tym kodem.

There.


masz jakieś pojęcie o programowaniu czy tak pieprzysz dla zabicia nudy ? -jesli tak sie uczyles programowac to naprawde musiales byc geniuszem heh: ) - zawsze trzeba poznać podstawy (choćby takie jak składnię języka, dziedziczenie, polimorfizm - wiedziec co to wogole jest - w kodzie tego nie pisze ) ,bo co z tego że będzie się gapił w kod programu i testował go metodą prób i błędów jak nie będzie rozumiał zasad działania poszczególnych struktur - a potem wyrośnie jakiś domorosły koder z masą luk w podstawach , za kody innych programow to mozna sie brac jak sie ma juz jakotakie pojecie o programowaniu , ale napewo nie na początku

to samo jak ima1000w wczesniej napisał coś o Visual Studio .. człowieku PO CO CI TO ? ja jak zobaczyłem to na poczatku mojej przygody z programowaniem to tylko sie mocno zniechęciłem do jakichkolwiek IDE ( tysiące okienek jeszcze wiecej opcji które nie wiedziałem do czego wogóle są - oddzielne pliki h i cpp) , teraz co prawda ucze sie Javy (SE) i bez Eclipse nie wyobrazam sobie pisania czegokolwiek ... ale wszystko w swoim czasie , swoje "hello world" w c++ skompilowałem w jakimś małym prostym tekstowym kompilatorku - potem gdzies sie przewinelo VS Expres - to samo bylo z javą

a tobie jak nie chciał sie skompilować hello world to zamiast zobaczyć co ci tam kompilator pokazał - jakie błedy + google to sięgasz po następne narzędzie ... z takim podejsciem to naprawde bedziesz mial ciężko - pamietam ile ja miałem na pierwszych laborkach problemu z urychomieniem czegokolwiek ^^

i na początek bardzo ważna jest dobra książka - właśnie po to żeby cię nauczyła myślenia logicznego i obiektowego .... a uczyć sie programowania z kodu(na początku) to tak jak uczyc sie podstaw karate z filmów wideo : )

a z tym UML to mnie rozjebales fabianek , napisałeś to tak jak by sama znajomosc UML wystarczyła do projektowania systemow - inzynierem oprogramowania zostaja osoby które mają bardzo duzo doswiadczenie w samym programowaniu i wiedzą w jaki sposób zaprojektować i zaimplementować rzeczywiste problemy ... a samo uml - też go znam ^^ a zaprojektować coś no cóżz tym troche gorzej ^^ -moze za kilka lat po studiach ^^


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 09:26 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
a z tym UML to mnie rozjebales fabianek , napisałeś to tak jak by sama znajomosc UML wystarczyła do projektowania systemow - inzynierem oprogramowania zostaja osoby które mają bardzo duzo doswiadczenie w samym programowaniu i wiedzą w jaki sposób zaprojektować i zaimplementować rzeczywiste problemy ... a samo uml - też go znam ^^ a zaprojektować coś no cóżz tym troche gorzej ^^ -moze za kilka lat po studiach ^^


masz racje ale tylko czesciowo, gdyz UML powinien znac takze analityk a ten to im mniej wie o programowaniu tym lepiej bo nieogranicza sie w naturalny sposob do mozliwosci jezyka. uml sam z siebie daje takie narzedzia ktore jeszcze nie sa obslugiwane w zadnym jezyku programowaniu jak na przyklad dziedziczenie wieloaspektowe.

coz niemniej jednak pro wymiatacze i tak programuja zwierajac kabelki ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 09:33 
Cytuj  
Eksperymentowanie z kodem to najlepsza metoda zeby sie czegos nauczyc. Oczywiscie trzeba przeczytac co sie robi i po co,ale potem trzeba to poprostu przetrenowac.

Co do visual studio, jest darmowy, fajny, jak sie go umie obslugiwac to jest boski. Do podstaw faktycznie BCpp 3.0 jest lepszy, ale coraz trudniej go odpalic i robi sie niewygodny. VS ma swoje minusy, jak np auto template czy te zjebane prekompilowane headery. Do tego dochodzi projektowanie UI w cpp.. poprostu sie nie da.. w edytorze VB/C# - marzenie, w cpp - gowno wielkie. Jak musze cos w cepie napisac okienkowego to instaluje borland cpp buildera bo inaczej to sie pociac idzie.

Na poczatek to wazne jest zaciecie do programowania i chec poznawnia. Uczenie sie, szukanie, wlasne badania itd itd. Programowac sie nie da 'bo to jest trendi'. Widzialem jak u mnie na wydziale tacy odpadali pokolei albo przechodzili na kupionych programach.. a czesto chwile pozniej odpadali :)


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.