mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2006, 17:40 
Cytuj  
Piaty Elefant chyba zostal napisany wczesniej. Ostatnia jest Wintersmith.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2006, 17:42 
Cytuj  
Pierwsza trylogia przygód Rapsodii, E. Haydon.
Ze sci-fi polecam "Hitchhiker's Guide to the Galaxy".

Jeśli o Pratchetta chodzi, to najnowszą "Discworld novel" w dalszym ciągu jest "Thud!" (swoją drogą, bardzo dobry), "Wintersmith" to ciąg dalszy "The Wee Free Men".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 18:48 
Cytuj  
F.E.A.R napisał(a):
A macie jakieś godne polecenia Fantasy?? lub science-fiction

spora czesc jesli interesujesz sie fantastyka powinienes juz znac, ale prosze :
George R.R. Martin - "Pieśń Lodu i Ognia",
Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych",
Roger Zelazny "Amber",
Neil Gaiman np. "Nigdziebądź" , "Amerykańscy bogowie",
Guy Gavriel Kay np. "Tigana", cykl "Sarantyńska mozaika "
China Mieville np. "Dworzec Perdido", "Blizna"
Vonnegut np. "Rzeznia nr 5", "Śniadanie Mistrzow" ,"Kocia Kołyska"
Terry Pratchett "Świat Dysku",
Diuna "Frank Herbert",
Ian R. MacLeod "Wieki Światła",
Dan Simmons np. "Hyperion",
Jacek Dukaj np. "Inne Pieśni",
Robin Hobb "Skrytobójcy", "Złotoskóry", "Kupcy...",
C.S. Friedman "Trylogia Zimnego Ognia",
Feist np. "Wojna Światów",
Glen Cook seria o Garrecie albo "Czarna Kompania",
R. Scott Bakker "Książę nicości",
Orson Scott Card np. "Gra Endera",
Silverberg np. ''Pożeglować do Bizancjum'',
Michaił Bułhakow -"Mistrz i Małgorzata",
Kearney "Boże Monarchie",
Asimov, Dick, Lem, Zajdel, Grzędowicz...
Orwell "Rok 1984" ?:P

wymienilem ksiazki, ktore mam albo czytalem albo, ktore sa w moich planach ;) Kolejnosc nie ma znaczenia. Cos chyba wybierzesz ;)
Mozesz tez sprawdzic tutaj:
http://biblionetka.pl/statystyki.asp


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2006, 12:33 
Cytuj  
Wskrzesze topic: "Lux Perpetua" Sapkowskiego (i ogolnie cala trylogia z Reynevanem). Rzadko kiedy mam zal, ze ksiazka sie konczy - to chyba najlepszy komplement dla autora :oops:


_________________
cypis#2942
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2006, 13:05 
Cytuj  
A mnie zastanawia jak będzie wyglądało zakończenie nowego Sapka - biorąc pod uwagę historię wojen husyckich i ich zakończenie cienko widze naszych bohaterów;)

Wracając wczoraj z Krakowa do wawy kupiłem sobie "Nocarza" starczyło akurat na drogę;). Szczerze mówiąc bardzo miła książka:) Przełom to to nie jest ale mogę z czystym sumieniem polecić.
Zakończenie wprawiło mnie w dziwny stan - od przekonania że autorka nie miała za bardzo pojęcia co zrobić z bohaterami do szukania ukrytego przekazu;) Dopiero dzisiaj doczytałem w sieci że to pierwsza część cyklu :oops:


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 12 lis 2006, 14:49 
Cytuj  
F.E.A.R napisał(a):
A ja radził bym ci przeczytać Wiedzmina jeszcze ze 3 razy, zapewniam cie że spojrzysz na rózne sprawy zupełnie inaczej, niż za pierwszym razem czytania książki.A takiego Pottera raz przeczytasz, i wszystko wiesz,a sapkowskiego trzeba zrozumieć i przeczytać jak niejedne książki o filologii/filozofii/wpisz swoje utwory najtrudniejsze po kilka/kilkanaście razy, bo Sapkowski, dla mnie pisze jak hmmmmmm "autorzy ewanglii" w jego książkach zawsze znajdziesz, jakiś ukryty sens jak w przypowiedniach, wiec czytaj czytaj, a zrozumiesz, bo ze sie lekko czyta to wiem, ale skapowanie o czym sie czyta to już trudniej nieprawdaż :):):)


Taa, witam, aż się zarejstrowałem jak zobaczyłem tego posta, a mogę wiedzieć "Sz. P."-nie jakie to książki filozoficzne/filologiczne już przeczytałeś?:_)

Pozdrawiam:_)

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 12 lis 2006, 15:06 
Cytuj  
A ja moglbym polecic "Klatwe Mozaiki" Giulia Leoni'ego, dopiero zaczynam czytac ale zapowiada sie calkiem dobrze :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2006, 15:34 
Cytuj  
Ja moge poleci "Krolowa zimy" Joan D.Vinge (SF)... ksiazke kupilem pewnie cos z 10lat temu (cena 60000) i tydz temu znalazlem ja w szafie :roll: mila niespodzianka i dziw nad dziwami, ze jej wczesniej nie strawilem. Chociaz ja tak mam, jak tytul mi sie nie podoba to odkladam gdzies ksiazke na pozniej :). Btw. Tigana to chyba jakas taka slabsza "produkcja" G.G.Kaya albo mi sie wydawalo...

Edit: ta krolowa zimy sie dosc mdlo zaczyna i dla niektorych moze byc ogolnie mdlawa.. ale dobra ksiazka

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 20:56 
Cytuj  
Dzisiaj w jednym cafe, przeczytalem b.dobra ksiazke i polecam: "Freakonomia" Steven D. Levitt, Stephen J.Dubner

Ksiazka jest stricte Spoleczno-Ekonomiczna nie posiadajaca zadnej mysli przewodniej, lecz omawia problemy i zjawiska spoleczne i jaki impakt one maja na ekonomie, rozklad tematow jest az od "Co laczy nauczycieli z zapasnikami sumo?" az do "Dlaczego dealerzy narkotykow mieszkaja u mamy?"

Osobiscie ksiazka mnie wciagnela tak, iz przeczytalem ja na dwie raty po 3h w kawiarni, a ksiazka ma 292 strony ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 14:26 
Cytuj  
Mam pytanie do Was - ma ktoś może w Wawie 9 i 10 tom czarnej kompanii Glena Cooka?
Coś mi się ostatnio zebrało na wspominanie starych dobrych czasów i odświeżyłem sobie prawie wszystkie tomy - niestety nie mam dostępu do wspomnianych dwóch ostatnich.
Wdzięczny będę za pomoc:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 16:12 
Cytuj  
Ostatnio przeczytalem "Roznice kulturowe, a zachowania w biznesie" Richard R. Gesteland - naprawde polecam, opisuje mnostwo zachowan kulturowych, co jest zalecane, a co nadzwyczaj obrazliwe, wraz z opisaniem wielu przypadkow (np. zwykle podanie przedmiotu lewa reka we wschodniej Azji, spowodowalo zerwanie rozmow miedzy dwoma firmami).

Takze polecam przyszlym i aktualnym menadzerom "Process Reengineering" Roland Muller, Peter Rupper.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2007, 22:33 
Cytuj  
Czytal ktos Iana Camerona Esslemonta - "Noc noży" - ksiazka umieszczona w swiecie Malazanskiej Ksiegi Poleglych. Dobre to? Czy moze gniot? Bo sie zastanawiam czy kupic ;)


_________________
.

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 14:20 
Cytuj  
Ja polecam wszystkim przeczytać książkę Thomas'a Harris'a "Hannibal. Po drugiej stronie maski." Jest to jego najnowsze dzieło opisujące młodzieńcze lata życia Hannibal'a Lecter'a i teoretycznie wyjaśnia dlaczego potwór i kanibal stał się tym kim jest.
Mnie osobiście to wyjaśnienie raczej zawiodło, ponieważ autor stworzył postać potwora, ale nie jest nim sam Hannibal tylko Vladis Grutas (i jego ekipa) - zdrajca, szabrownik wojenny, gwałciciel, handlarz niemieckiej morfiny, morderca cygańskich dzieci, zajmujący się także handlem ludźmi (zarówno młodymi chłopcami jak i kobietami do prostytucji) i w ogóle ścierwo jakich mało wzbudzający autentyczną odrazę czytelnika. Sam Lecter jest tutaj tym pokrzywdzonym który się mści (naprawdę ma za co i raczej nikt mu się nie będzie dziwił), tym "dobrym" wymierzającym w brutalny sposób oraz wbrew prawu sprawiedliwość na własną rękę. Moim zdaniem jest to bardzo prosta i naiwna fabuła i nie tego się spodziewałem ale mimo wszystko polecam wam tą książkę ponieważ jest bardzo ciekawa, dobrze napisana i naprawdę warta uwagi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lut 2007, 16:28 
Cytuj  
Dla fanów fantasy polecam trylogie Terrego Brooksa: Jarka Ruus, Tanequil, Straken. Dosyc ciekawy swiat, bez smoka na kazdym krok-u za to z latajacymi zaglowcami.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lut 2007, 22:27 
Cytuj  
Na wirtualnej polsce jest świetny opis tej książki.

Nocarz - Magdaleny Kozak.

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2007, 03:01 
Cytuj  
Jostein Gaarder - Świat Zofii.

Dostępnie napisana historia filozofii z intrygującą fabuła w tle. Unikalna książka.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2007, 09:04 
Cytuj  
/signed

Jedna z przystepniej napisanych ksiazek o filozofii i historii filozofii dla ludzi nieinteresujacych sie glebiej tematem. Problemem moze byc tylko przebrniecie przez nieco infantylny ton (moim zdaniem;-) ale ogolnie tez polecam. Jako milosnik filozofii.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 16:58 
Cytuj  
john maxwell coetzee - "w sercu kraju", "czekając na barbarzyńców", "hańba"

bohaterami są z reguły mieszkańcy prowincjonalnych miasteczek, wsi. oddaleni od cywilizacji często żyją według podstawowych zasad, oddani sielskości. autor nie skupia się jednak na samej prowincji, która stanowi tylko tło powieści. głównym przedmiotem jego zainteresowania są ludzkie emocje, zachowania, psychika. niesamowity styl, bogaty język i dokładna analiza przedmiotu książek ustawia coetzee'ego jako jednego z moich ulubionych autorów. jego proza zmusza do myślenia, nie jest przyjazna. narrację dostosowuje do postaci przez niego wykreowanych. cierpki, trudny język nie czyni jego książek łatwymi do lektury.
serdecznie polecam. chyba najlepiej zacząć od "czekając na barbarzyńców". taka skromna sugestia :)

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 21:58 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Na wirtualnej polsce jest świetny opis tej książki.

Nocarz - Magdaleny Kozak.

SvD.



a wyszła już druga część zwie się

"Renegat"

muszę przyznać że spodobało mi się bez fajerwerków ale czyta się miło :) oczekuje na następny tom...

btw ktoś ma pojęcie kiedy dalsza część grzędowicza pan lodowego ogrodu? bo czekam i czekam i się doczekać nie mogę.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2007, 02:03 
Cytuj  
sirek napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Na wirtualnej polsce jest świetny opis tej książki.

Nocarz - Magdaleny Kozak.

SvD.



a wyszła już druga część zwie się

"Renegat"

muszę przyznać że spodobało mi się bez fajerwerków ale czyta się miło :) oczekuje na następny tom...

btw ktoś ma pojęcie kiedy dalsza część grzędowicza pan lodowego ogrodu? bo czekam i czekam i się doczekać nie mogę.


Renegata widziałem już na półkach sklepowych ;-) Jutro do pracy i kupię sobie z napiwków ;-)

SvD.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.