mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 16:17 
Cytuj  
Cytuj:
"Heroina" jest książką o narkotyku, szczęściu i śmierci. Właściwym bohaterem powieści jest... heroina. To ona składa bohaterom obietnicę szczęścia, które znajduje się w zasięgu ręki(...)
"Heroinę" można uznać za wyrafinowany obraz ciągu heroinowego, literackie świadectwo, którego tematem jest uzależnienie oraz opis środowiska heroinistów, a także za przewrotny moralitet.


Autor: Tomasz Piątek.

Oczywiscie polecam jesli ktos lubi ksiazki sklaniajace do refleksji.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 16:32 
Cytuj  
za piątka miałem się jakoś brać ostatnio... ale mickiewicz, a dokładniej sprawdzian z fabuly jego dzieł (?) się napatoczył.... i trzeba się było brać za tandetę i kicz :) ale do piątka wrócę napewno :)


Posty: 1
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 16:44 
Cytuj  
Ja ostatnio uwielbiam czytac to co mi popadnie ... w chwili obecnej to DAn Brown "Zwodniczy punkt" :P


_________________
Obrazek

*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2007
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 17:11 
Cytuj  
Narrenturm Sapkowskiego. Idealne połączenie fantasy w średniowiecznej europie.


_________________
=_=
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 21:37 
Cytuj  
heh do 23.59 dzisiaj trwa rabat w Zysku 40%, wiec jak ktos chce to niech sie pospieszy ;)

Sprawilem sobie Modlitwe Zaby i Spiew Ptaka - Anthony de Mello.
Tak to nie ma w sumie nic wielce ciekawego w tym wydawnictwie jedynie np. Martin i Vonnegut


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 21:49 
Cytuj  
Polecam serie komiksów "Preacher". Wy*&^ste w ch%^. Dawno sie tak dobrze nie bawilem. 9 książek - ale to komiksy wiec calosc mozna pochlonac w jeden dzien. Komiksy tnz. ze dla dzieci.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 22:06 
Cytuj  
A ja polecam '300' i wszystkie odcinki 'SinCity' Franka Millera.

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2007, 13:52 
Cytuj  
Jak komiksy to komiksy. Jako fanatyk chodzacych truposzy polecam 'Walking Dead', w polsce wydane pod tytulem 'Zywe Trupy' w formie zbiorkow zawierajacych po 7 zeszytow z orginalnej serii. Do tej pory wyszly 3 takie pozycje. Autorzy bardziej skupiaja sie na zmianach w zachowaniu czlowieka w przypadku apokalipsy chodzacych zwlok niz na samej rzezi/barykadowaniu _sie itp. Co za tym idzie komiks wywoluje podobne refleksje jak po obejrzeniu filmow George'a Romero z ta roznica, ze wychodzac z kina czujemy lekki niedosyt (co dalej sie stanie z bohaterami? Jak sobie poradza?). Tutaj natomiast jezeli nie mielismy jeszcze stycznosci z seria czeka na nas ~25 dlugich odcinkow a kolejne sa w drodze..

linkownia:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/zywe_trupy


_________________
[ i rooted crap here ]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 00:27 
Cytuj  
to bedzie antydobra ksiażka:
wypozyczylem sobie ostatnio książke pana Andrzeja Zimniaka "Biały Rój". Opis na okladce zachecajacy - ziemia kilkaset lat w przyszlosci i zmierzajacy ku niej rój meteroytów.
Błąd mój polegał na tym, ze nie zajrzałem do środka i nie przeczytałem ani jednego zdania. Język jest tak udziwniony, ze mnie cholera łapie - z bólem przebrnąłem przez jeden rozdział, w połowie drugiego książke odłożyłem - nie będę tego czytał. Nie wiem kto wydrukowal tego goscia, ale czytac sie tego po prostu nie da.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 00:36 
Cytuj  
Ja ostanio odrobilem zaleglosci, a mianowice przeczytalem sage o widzminie Sapkowskiego. Powodem zwloki oczywiscie byla zajebista polska ekranizacja, ktora zabila u mnie chec poznania wersji ksiazkowej. Calkiem dobra literatura, z filmem ma niewiele wspolnego, szczerze moge polecic tym co chcieli sie za nia zabrac ale zrezygnowali po obejrzeniu filmu/serialu. Troche brakow w warsztacie, sporo niepotrzebnych ozdobnikow literackich ale czyta sie przyjemnie.
Druga rzecz jaka nabylem to "Raport z pewnego porwania" Marqueza. Jestem wielkim fanem prozy tego pana, ale reportarze tez pisze swietne, czego potwierdzeniem jest ta ksiazka. Tematem sa uprowadzenia jakich dokonywal kartel z Medelin w Kolumbii w latach 90'.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 01:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja ostanio odrobilem zaleglosci, a mianowice przeczytalem sage o widzminie Sapkowskiego. Powodem zwloki oczywiscie byla zajebista polska ekranizacja, ktora zabila u mnie chec poznania wersji ksiazkowej.

ja przez ekranizacje do dzisiaj tego nie tknalem...


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 01:19 
Cytuj  
Błąd.
Ekranizacja, oprócz tego, że była do dupy, zawierała fabułę jedynie opowiadań (praktycznie ze sobą nie związanych, dlatego próba ich połączenia wyszła tak kulawo, jak wyszła).
Wiedźmina przeczytać warto, aczkolwiek jak dla mnie ostatni tom mógłby być o połowę krótszy - ale tak to już jest z Sapkowskim (to samo mogę zarzucić najnowszej książce - Lux Perpetua).


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 02:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wypozyczylem sobie ostatnio książke pana Andrzeja Zimniaka "Biały Rój".
.


http://zimniak.art.pl/25nowa-proza.html#Biały rój fragment

Tu sa fragmenty, przczytalem je i nie rozumiem czemu uwazasz za nie da sie czytac. Troszke trudno sie czyta ze wzgledu na duzo dziwnych wyrazow ale nic pozatym. Nawet fajny klimat maja te fragmenty. :-) Koles ma specyficzny styl i tyle.

Trudno to mi sie czytalo cykl "Fundacja" Asimova (swoja droga polecam - swiatne ksiazki) w wieku kilkunastu lat. "Naukowe opisy" i ta cala "psychohistoria" przyprawialy mnie o bol glowy ale i tak przeczytalem caly cykl. :-) Teraz zabieram sie jeszcze raz ale mam tylko 2 czesci. :-(


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 03:07 
Cytuj  
Za,,,dużo,,,przecinków,,,imo,,,

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 10:52 
Cytuj  
Ogniem i mieczem ;]
Sienkiewicz,

Trzeci raz czytam, nie mogę się oderwać :o


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire


Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2006
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 17:34 
Cytuj  
"Wieszać każdy może" - Andrzej Pilipiuk :)
świetna książka naprawdę polecam ;]


_________________
The Game Fan
West Coast 4 Life

*

Posty: 120
Dołączył(a): 7.05.2006
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 21:31 
Cytuj  
co sadzicie o ksiazkach z serii warcraft?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2007, 21:42 
Cytuj  
Radekk napisał(a):
co sadzicie o ksiazkach z serii warcraft?

to samo co o ksiazkach z serii starcraft :P


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 02:08 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Radekk napisał(a):
co sadzicie o ksiazkach z serii warcraft?

to samo co o ksiazkach z serii starcraft :P

I serii Diablo. :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 08:36 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Highlander napisał(a):
Radekk napisał(a):
co sadzicie o ksiazkach z serii warcraft?

to samo co o ksiazkach z serii starcraft :P

I serii Diablo. :)


to jeszcze nic, seria Baldur's Gate. omg co za chlam


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.