mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 22:03 
Cytuj  
Ja wlasnie proboje po raz kolejny przeczytac cykl 'Nekroskop' Brian'a Lumley'a ale zawsze jak skoncze jakis tom to jest cos wazniejszego na czym musze sie skupic ;/. I tak zaczynajac od 1, porzucam serie w polowie 3 lub 4 i chyba juz nigdy nie dotre do pozostalych czesci 7, 8, 9 =] - kupionych jak na razie tylko po to by staly i kurzyly sie na polce.


_________________
[ i rooted crap here ]

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 22:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mozna pare tomow przeczytac ale pozniej jest coraz gorzej. Troche strata czasu, ale niewielka bo szybko sie czyta.

true. Z tomu na tom coraz gorsze to bylo :\ Ale czytac faktycznie czytalo sie szybko. Trylogie salvatora przeczytalem w 1 dzien ;]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2007, 23:06 
Cytuj  
Achaja to shit.
;-(
Straszny


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 07:36 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Achaja to shit.
;-(
Straszny

Pod jakim wzgledem shit? Bo IMHO to jedna z lepszych ksiazek fantazy jakie czytalem.


Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 07:38 
Cytuj  
Glen Cook - Cykl Imperium Grozy
no i oczywiscie Detektyw Garret - lekkie, mile przyjemne bardzo lubie wracac do tych ksiazek.
z wesolych polecam Pilipiuka serie o Jakubie Wedrowyczu.

jacek piekara - sluga bozy i w ogole cala seria jest zajebista.
sapkowski - narrentum i reszta, masakra dla mnie ale miejscami ciezkie.

jak mi sie przypomni reszta to dam znac.


achaja zajebisty 1 tom jak juz wspominalem, niestety od polowy 2 tomu kiedy to tytulowa bohaterka zostaje uratowana przez koty, rosnie jej ogon i nagle znowu moze czerpac przyjemnosc z seksu porzygalem sie. dobrnalem do konca 3 tomu ale tylko po to zeby zamknac i wyjebac. od 2 tomu praktycznie ksiazke czytalem tylko dla 2 bohaterow - siriusa i zaana o ile sie nie myle.
ale kazdy czyta to co lubi ;-)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 07:45 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Achaja to shit.
;-(
Straszny


Pierdolisz. Bardzo fajne książki, parę scen naprawdę dosyć mocno wbiło mi się w pamięć, np oczekiwanie na bitwę jako pospolity wojak, albo walka całego oddziału z jednym bad guyem. Ja rozumiem że konwencji (nieco kiczowatej) heroic fantasy można nie lubić ale w swojej dziedzinie imo to jedna z lepszych pozycji.

Cytuj:
z wesolych polecam Pilipiuka serie o Jakubie Wedrowyczu.


Z kolei ja nie rozumiem zachwytu nad Pilipiukiem. Przeczytać można, pośmiać się też, chociaż jakoś strasznie odkrywczy i oryginalny ten humor nie jest Jednak cały czas mam wrażenie że czytam ksiązke pisaną przez jakiegoś gimnazjalistę. Prostacko on pisze do bólu.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 11:52 
Cytuj  
nie pierdoli tylko mowi prawde. ale moze wynika to z tego ze np jak czytasz serie ericsona to tez zapada ci w pamiec ale jakos bardziej zywo.
3 tom achai jest napisany na sile i spierdolony na maxa, srednio staram sie czytac cos non stop i naprawde przewalam tony literatury miesiecznie wiec porownanie mam. zreszta znajomi mowia to samo. ale to tak jak z grami, jak grasz w jedna na pol roku to ci sie nowy tytul zajebiscie podoba, jak masz dobre rozeznanie to wiesz co jest naprawde dobre. i nie powiem, 1 tom achai przeczytalem w jedna noc, 2 czytalem tydzien, 3 skonczylem po miesiacu.

nie twierdze bynajmniej ze Pilipiuk jest wybitny. ale w sam raz na podroz pociagiem, tramwajem, czy po to zeby sie odstresowac. pisany jest jak jest i na tym polega jego urok.
jesli chodzi o madry tekst i ladna polszczyzne polecam narrentum.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 11:58 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Cytuj:
z wesolych polecam Pilipiuka serie o Jakubie Wedrowyczu.


Z kolei ja nie rozumiem zachwytu nad Pilipiukiem. Przeczytać można, pośmiać się też, chociaż jakoś strasznie odkrywczy i oryginalny ten humor nie jest Jednak cały czas mam wrażenie że czytam ksiązke pisaną przez jakiegoś gimnazjalistę. Prostacko on pisze do bólu.


Mi szczerze powiedziawszy Pilipiuk zalatuje Mrozkiem. Wesele w Atomicach i takie tam :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 12:47 
Cytuj  
Ciekawe czy ludzie w koncu naucza sie, ze pisze sie Erikson a nie Erickson ;)
ja jak szukam jakiejs ksiazki (czy tam sprawdzic recenzje) z gatunku fantastyki to wchodze tutaj http://katedra.nast.pl lub biblionetka.pl IMO pomocne ;)


_________________
.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 12:59 
Cytuj  
@Logain to była taka moja wyliczanka książek które są beznadziejne. A Achaja to książka zbyt prosta jak dla mnie i zbyt infantylna. Przejawia się to np. w tomie 1 gdy Achaja walczy z rycerzami. Śmiech na sali.
W ogóle ta książka sprawia wrażenie bycia pisaną do 12 latków. Jak Harry Potter.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:20 
Cytuj  
Ja czytajac Achaje mialem wrazenie ze to taki cykl, ktory autorowi w polowie sie znudzil, a ze musial napisac trylogie (czy to wg wlasnych zalozen czy to na podstawie umowy z wydawca) to odbebnil ostatnie poltora tomu 'byle bylo'. Naprawde to co sie wyprawialo w 3. tomie to jakas pomylka. Caly urok bohaterki, ciety jezyk, ciekawa akcja poszly w pizdu.

Salvatore'a czytalem tylko pieciaksiag Cadderley'ego i piecioksiag Wojny Demona (w sumie to jest chyba siedmioksiag, ale w Polsce sie cos wydawca opierdala). Historia kaplana ktory jedna mysla czysci cale armie jakos mnie nie przekonuja (zeby nie powiedziec ze to straszny syf :D). Natomiast Wojny Demona sa imo calkiem fajna lekturka, jedyne co mnie denerwuje to przydlugie i zbyt szczegolowe opisy walki (ale to domena Salvatore wiec...).

Z Polskiej fantastyki podobala mi sie seria Piekary o polowaniu na czarownice, Siewca Wiatru Kossakowskiej i cykl o Robin Hoodzie Pacynskiego (szkoda ze tego juz nie skonczy :( ). Ale ogolnie to i tak wole DragonLance i George R.R. Martina :]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:22 
Cytuj  
martin jest de besciak :-)
o wlasnie siewca wiatru tego tytulu mi brakowalo.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:23 
Cytuj  
Vejita napisał(a):
Siewca Wiatru Kossakowskiej

Bardzo dobra książka imo, ostatnio nabyłem opowiadania - "Obrońcy Królestwa", ale jeszcze nie czytałem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
martin jest de besciak :-)

w 4 tomie spadek formy, a 5 tom zdaje sie ostatnio pies mu zjadl ;p
a Erikson dalej na wysokim poziomie, ostatni tom jeden z najlepszych ;)


_________________
.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:39 
Cytuj  
Siewca Wiatru - zła książka IMO. Bezsensowne pomieszanie nowoczesności ze średniowieczem. Poza tym anioły są żałosne. Mam wierzyć, że Gabriel Archanioł, którego Pan wysyłał na ziemię zachowuje się jak dziecko? Jest nieznośnie naiwny i łatwowierny. Najlepsze (nie znaczy, że dobre) sceny to początkowa bitwa i końcowa. Ja oceniłbym na 3/6. Przeciętna, niczym się nie wyróżnia.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 13:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
w 4 tomie spadek formy, a 5 tom zdaje sie ostatnio pies mu zjadl ;p

Moim zdaniem wcale. Byc moze ta 'obnizka' wynika z faktu ze nie ma najciekawszych bohaterow, zero Jona, zero Tyriona, zero Daenerys. Dziewica z Tarthu, /emo Cersei i jakies ksiezniczki z Dorne to raczej mala rekompensata.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 18:25 
Cytuj  
Cytuj:
jak masz dobre rozeznanie to wiesz co jest naprawde dobre


A na jakiej podstawie twierdzisz że ja czytam mało ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 18:48 
Cytuj  
pewnie tego co napisales ale zeby zazegnac konflikt zanim sie zacznie zauwaze ze moglem sie pomylic :-)
poza tym chodzi chyba o polecenie dobrych ksiazek a nie dyskusje i troche nam zeszlo na bok.
tak czy siak mam jeszcze jakies 1380 ibukow do przejrzenia wiec pewnie cos polece.

ah zapomnialem
Neil Gaiman - Amerykanscy bogowie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 20:56 
Cytuj  
Mesjasz formatuje dysk- Henry Lion Oldi. Podobalo sie ^^


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 23:59 
Cytuj  
Opowiadania Marka Hłaski.
Brutalne, wulgarne, realistyczne, prawdziwe.
I to powinno starczyć za rekomendację.

Więcej nie piszę, bo właśnie jestem na etapie tworzenia pracy semestralnej z analizy prozy Hłaski i nie mam sił na skracanie tego, co mam w Wordzie. :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.